Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

çoklu Dil Destekli Modifiye Windows 10

canavar123
 Share

Recommended Posts

Forumda bir süredir paylaşılan sistemlerde çoklu dil desteği görüyoruz. En basiti @EgeGrkn'ın Kokteyl Edition sistemlerinde bulunan İngilizce/Türkçe kurulum imkanı. Veya yabancı paylaşımlara Türkçe eklenebiliyor. Tıpkı aşağıdaki paylaşım gibi. Bunların nasıl oluşturulduğunu ve düzenlendiğini ben de öğrenmek istiyorum. Bu çalışmalar için nasıl bir yol izlememiz lazım? Hangi programlar buna imkan sağlıyor? @EgeGrkn tek dil ile gelen MSDN ISO'lara dil eklemeyi NTLite ile mi yapıyorsun?

Farklı dil dosyaları varsa kurulum ekranında o diller seçilebiliyor.
Çoklu dil desteği iso dosyasındaki boot.wim ve install.wim dosyalarına entegre etmek ile ilgili bir durum.
Birden fazla dil varsa seçim ekranı görünüyor.
Mesala 7-8 setup programı tam bu iş için.
Bütün dillerde kuruluma imkan veriyor. 
Ancak iso dosyası bozuksa kuruluma geçmeden hata veriyor.

Ben sadece farklı sürümleri birleştirmekle uğraştım bugüne kadar o yüzden nasıl yapıldığını
yapıldığını pek bilmiyorum.Ancak bu işi için farklı dillerde iso oluşturan özel scriptler var.

Sizlerde gerekli araştırmaları yaparak bulabilirsiniz, bu bir süreç kendiniz araştırıp bulmadığınızda hataları fixleyemezsiniz anlamazsınız. birden fazla yöntemi var herşeyin. Basite kaçmak istiyorsanız ntlite veya mdl nsane gibi yerlerde çeşitli scriptler mevcut, dil ve architecture işlemleri yapılabilir ancak hata alırsanız sıfırdan başlarsınız projeye. Ben ASLA script kullanmıyorum ve ASLA ÖNERMİYORUM çünkü yeni buildlerde sorun çıkartabiliyor. Bunu daha önce defalarca yaşadım 8 senedir sistem yapıyorum. İçinde ne olduğu belli olmayan şeyler... Artık manuel kendi hazırladığım özel dosyalarım var. her hafta güncellerim bu dosyaları. O şekilde hazırlıyorum. Microsofttan direkt alıp eklemeleri yapıyorum. Kokteyl projelerinin hatasız olma sebebi her şeyi kendim hazırladığım için, microsoft kalitesinde sürdürmek için bunu yapmak şart. İnsanların projeleri beğenmesinin arka planında bu var. Kaliteli bir proje istiyorsanız docs microsoft sitelerinde her bilgi var. Microsoft kendi yazılımlarının geliştirilmesi için bunları ücretsiz yayınlıyor

Edited by EgeGrkn
  • Like 2