Jump to content

Kaspersky 2009/2010 Mu Nod 32 Mi Sizce Daha Iyi?

TornadoEffect

Recommended Posts

• Moderator

Arkadaşlar ben kaspersky 2009 antivirüsü kurmuştum.Arkadaşları tavsiyesiyle onu silerek nod 32 yi kurdum.Sizce kaspersky 2009 u kaldırmam doğrumu.Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum

NOT:Şu an nod 32 3.0.659 kullanmaktayım.

NOT:pc min sistemi kısaca şöyle 2 gb ram,intel core 2 duo.t8300 işlemci 256mb ekran kartı,nvidia geforce 9300M G

BU sisteme göre en ideali hangisi?

KASPERSKY diyen arkadaşlar daha çok hangi versiyonunu öneriyonuz...

AÇIKLAMA=Arkadaşlar bu konuyu açalı baya süre olmuş 2 senelik tecrübeme dayanarak şunu diyebilirim sisteminiz iyiyse "Kaspersky Internet Security"den şaşmayın key derdi belki olabilir ama piyasada bununda çözümü bol ya illegal key ya da trial reseter kullanarak bu programı kullanabilirsiniz...2010 sürümü baya hoşuma gitti.Bunun yanında Eset'in 4.x sürümü piyasada baya kullanılıyor ama ben pek beğenmedim şahsi olarak tabi(Kişiye göre değişir.)...Aşağıdaki bölüme göz atarak güncel keyler bulabilirsiniz...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=54901[/CODE]

[/u][/color][/font]

[center][font=Comic Sans MS][color=#ff0000]Birde "Chip" kaynaklı bir antivirüs testi var sizlerle onuda paylaşayım...[/color][/font](2010)

adszgr.jpg

[/center]

[font=Comic Sans MS] [/font]

• Replies 215
  • Created
  • Last Reply
bence avast daha güselll:):):):

avast dar veri tabanı ile ve tarayıcı modüllerinin yetersizliği nedeni ile sağlam bir sistem koruması yapamıyor bence nod32 de güncellemeleri tam olarak yapamayınca virüsleri kaçırıyor kaspersky ise sağlam veritabanlarıve tarayıcı modülleri sayesinde bence number one...

Şöyle bir durum var ki o da deli dolu viruslerin bilgisayarınızı haklamaması. Bu sizden kaynaklanıyor büyük olasılık.

Kaspersky bence sistemi oldukça fazla kasan bir program ki çok da başarılı değil bana göre.

Nod32 kullanıyorum.Tavsiye de ediyorum. (:

Avast ve Nod32 antivirüslerine iyi diyen arkadaşlara şaşıyorum.Sanırım onlar için iyi demek sistemi ksmaması demek :)

Hiçbir antivirüs testinde bunların yeterli puan aldıkalrını görmedim.

Daha önce çok araştırdım en iyi antivirüsler şöyle sıralanmış ( 2008 )

Panda

Kaspersky

Norton

F-Secure ( tavsiyemdir )

G-data ( Hiç denemedim)

Neredeyse tüm virüs programlarını kullandım. Sistemi en fazla yoran ve başarı sağlayamayan nortondu. Avasta geçtim bir çok virüsü sızdırdı. Avirayı kurdum bazen sistemi zorladığıda oluyordu. Sonra sitemi zorlaması için nod32 ye geçiş yaptım güncel keyler dert oluyordu. Şuan Kaspersky 7.0.125 kullanıyorum. Senin verdiğin sistem özelliklerine göre kaspersky kasmanın ka sında kalır. Bu yüzden Kaspersky kurmanı tavsiye ederim...Lisansı yıllık 20-30 ytl civarında bilgin olsun...

kasper 2009 eski sürümleri gibi değil baya hafif artık..

ben sürekli nod32 kullanırdım kasperin ağırlığından dolayı bilgisayar kaldırmıyor beni sinir ediyordu..

ama 2009 çıkalı beri kullanıyorum çok memnunum.

Arkadaşlar neden devamlı bunu tartısıyoruz tabiki kasper 2009 arkadasımın sistemi gayet güsel kaspersky diyorum başka bişi demiyorum . Nod 32 - Fsecure -panda -zone alarım- avast hepsini kullandım kasper i tek gecerim

HAYAT BOŞ EGLEN COŞ

ben şu anda antivir+norton antibot kullanıyorum kesinlikle sistemimde virüs ve kasma yok.

Ancak ille de ikisinden biri dersen şöyle diyeyim,

Nereye girdiğimi bilmem, biraz da paranoyağım dersen kaspersky kullan.ama performanstan fedakarlık edeceksin.

Girdiğim yerler belli, Ne yaptığımı iyi biliyorum dersen de nod32 kullan.Ancak Kaspersky gibi fazla uyarı vermez.

(Lütfen yanlış anlamayın)

arkadaş bak ben nod32 kullanıyordum masaüstüne bir program indirdim nod32 hiç uyarı felan vermiyodu bende o programın virüs olduğunu hiç anlamadım sonra kendini fark ettirdi virüs olduğunu snra hemen kaspersky yükledim 78 tane trojen virüsü buldu ondan tamamen KASPERSKY kullan bilgisayarın iste kasılsın ister kasılmasın bozup çökeceğinden yada bilgi ve şifrelerinden önemli değil bence imkanın varsa para verip al

1-bilgisayarım kasıo die basit antivirüs kullanıp virüslere açık kapı bırakmam

2-antivirüs bi iki tane virüs buldu diye bu onu en iyi yapmaz

3-nerdeyse tüm antivirüsleri denedim

ve sonuç... Kaspersky ve Bitdefender dan vazgeçmeyin :clapping:

nod32 ... aslında .

araştırmalar bakasanız sistem kullanımı ve aynı anda daha fazla boyutta tarama kapasitesi nod32 nin daha iyi

kaspersky 2009 .sadece aryüz anlamında ve yeni birkaç yakalama tekniği geliştirdiğini söylüyor ama

sistem kullanımı acısından aynı yani daha kötü .

burada dikkat etmen gereken konu sadece aynı anda kaç mb taradığı bu değer hanigine büyük ise onu seç ve sistem kullanımı

daha az olanı seçmen ..

yukarıdakiler örnek nod32 ....

ama şurada bir konu var ... nod 32 bir antivirüs sürümü var birde smart sec. diye bir versiyonu var.

en iyisi smart security ... diye vesiyonu yok yok .. spma malware hepsini kontrol ediyor .

hele birde işyeri için alıyor iseniz kesin smart sec. paketini alın derim.

işyeri için bir özelliği de domain yapısında. clinet lara gitmeden kurlum yapabiliyorsunuz ..

ben şu anda antivir+norton antibot kullanıyorum kesinlikle sistemimde virüs ve kasma yok.

Ancak ille de ikisinden biri dersen şöyle diyeyim,

Nereye girdiğimi bilmem, biraz da paranoyağım dersen kaspersky kullan.ama performanstan fedakarlık edeceksin.

Girdiğim yerler belli, Ne yaptığımı iyi biliyorum dersen de nod32 kullan.Ancak Kaspersky gibi fazla uyarı vermez.

(Lütfen yanlış anlamayın)

Geçen okudum chip miydi byte mıydı test etmişler Norton anti Bot % 70 lik oranla birinci olmuş.. kasper 5. ciydi Avast, nod 32 zaten ilk 10 da yoktu :):) seçim size kalmış :clapping:

kaspersky kullan.ama performanstan fedakarlık edeceksin.

performanstan niye fedakarlık etsinki, arkadaşımın donanımı harika, benim donanım ona göre çok düşük 1gb ram ATIx800GT-256MBekran amd athlon 64X2 2.22GHz bende kaspersky kullanıyorum ve sistem gayet hızlı çalışıyor..kaspersky sadece sisteme yeni bir dosya yüklerken((eğer virüs değilse)) engelleyip engellememeyi soruyor.. fazla uyarı verdiği de yok yani...

Ayrıca kaspersky her türlü trojan,spyware,adware,solucan,virüs korumasını yapıyor...

Nod32 öyle abartılacak kadar iyi bir program değil,,sisteminde Nod32 olupta sürüyle trojanı virüsü olan çok bilgisayar gördüm ben..:clapping:

Eğer morning in dediği gibi ne yaptığımı biliyorum diyorsan kolaylık olsun diye avastı kur bence, çünkü avast kendini her gün sürekli güncelliyor. bu iyi bir şey.. Tercih senin...:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...