Jump to content

Kaspersky 2009/2010 Mu Nod 32 Mi Sizce Daha Iyi?

TornadoEffect

Recommended Posts

Kesinlikle Kaspersky çünkü ne zaman nod32 kursam amvo virüsü yiyorum temizlemek de kaspersky'ye düşüyor. Ayrıca bu USB belleklerde dolaşan virüslerin bazılarını nod32nin hebri bile olmuyor sonra gizli dosyaları göreöiyosuuz

• Replies 215
  • Created
  • Last Reply
arkadaş bak ben nod32 kullanıyordum masaüstüne bir program indirdim nod32 hiç uyarı felan vermiyodu bende o programın virüs olduğunu hiç anlamadım sonra kendini fark ettirdi virüs olduğunu snra hemen kaspersky yükledim 78 tane trojen virüsü buldu ondan tamamen KASPERSKY kullan bilgisayarın iste kasılsın ister kasılmasın bozup çökeceğinden yada bilgi ve şifrelerinden önemli değil bence imkanın varsa para verip al

nod32 argo tabiriyle tamamen dandik...hiç bir işine yaramaz kaspersky bilgisayara ilk kurulduğu andan itibaren hem pc'yi taramaya başlar hemde senin girdiğin klasörleri tarar önce kendisi virüs bulaşmış dosyaları temizlemeye başlar yapamazsa size sorar ve sildiği her dosyanın bir yedeğini almayı ihmal etmez...ben bunların hiçbirini nod32 de görmedim..başlarda bende nod32 kullandım onun kaldırıp kaspersky kurdum 1226 adet virüs sildi ve bilgisayarım birden bire şahlandı adeta herkese tavsiyem budur..

:):):)

nod 32 kaspersky den daha iyi diyen pek fazla olacagını sanmıyorum. yapılan yorumlarda kaspersky nin sistemi kasmasından baska biseyden bahsetmiyor. kaspersky den baska antivirüs kullanmadım ama arkadaşlarımdan biliyorum flash disk i saga sola ******ürürken taratıyorum içindeki programların bi kısmını siliyor programlar çalışmıyor ya da herhangi bisey bulamıyor. ama kaspersky nin simdiye kadar gerekli biseyi sildigini görmedim. temizlemek tamam da silmek nedir anlamıyorum. bit defender in da iyi oldugunu gözlemledim ama kullnamdıgım için kesin bisey diyemem. kassın vursun kırsın ama temizlesin

kardeş amvo virusünü temizletmek istiyorsan illa kaspersky kurmana gerek yok dracula diye flash bellek deki amvoları temizleyen ufak bir program var. ayrıyeten ben virus programı kullanmıyorum(portable nod 32)haric sadece taratma yapıyorum virus bulduğunda siliyor hem devamlı bilgisayarımı yormuyorum şu anda en iyi benim diyen antivirus 15-45 mb arası ram kullanıyor ama internette gezdiğin yerleri bilirsen dandik sitelere girmezsen bilgisayarın güncellemelerini yaparsan ie7 yerine firefox yada opera kullanırsan güvenlik duvarını kapatmazsan bence antiviruse gerek yok. şu anda benim bilgisayar jet gibi. daha önce kaspersky 2009, nod 32.0.669, antivir avast anlıyacağınız coğunu denedim ama eğer adam kafaya koydu ise istersen son sistem antivirus koy giren virus giriyor chatte adamın birine bulaştım. adam o övdüğünüz kaspersky 2009 u gecip modeme ve bilgisayara virus bulaştırdı.ne yaptımsa olmadı bende format attım modemi değiştirdim.yani antivirusude yapan insanlar.ben şu iyi bu iyi demiyorum gecildimmi hepsi gecilebiliyor virusler tarafından. virusün girmesi tamamen size bağlı.ha kaspersky sitesi hacklendi. duyurulur kaynak chip online.

Please register to see this content.
buda haberin kaynağı

Bencede Kaspersky ben hemen hemen tüm antivirüs proğramlarını kullandım ama hiç biri kaspersky gibi sağlam çıkmadı.2009 u daha kullanmadım ama ondan önceki tüm sürümlerini kullandım, zaten 2 yıldır kaspersky den başkasını kullanmıyorum.Kullan kaspersky kafan rahat olsun. :)

Nod32 kullanıyorum uzun zamandır. Deneme amaçlı olarak 512 MB ram varken kaspersky kurdum ve hayatımdan bezdiriyordu. Şimdi 2 GB ram var bir süreliğine daha kaspersky kullanıyorum ama aman aman beni sıkboğaz etmiyor oyunlar haricinde. Kaspersky kullanmama rağmen, kesinlikle NOD32... Kurduğum her yeni sistemde, bakımını yaptığım her sistemde NOD32.

• 2 hafta sonra ...

Kardeş kaspersky

den daha iyi virüs koruması war sende butun bankalar filan hep kaspersky

kullanoyo ne yani nod yukleyip turuva atı mı bulcan pc de

Bilinchard derki;

icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz. İletiniz yeniden düzenlenmiştir.

Sistemin gayet güzelmiş kasper kullan derim hangi sürümü dersen 2009 sürümü fena değil onu kullan çok başarılı şimdi ingilizcesi yaması var

yok yama istemiyorum dersen yakında (sanırım ağustos sonunda ) türkçesi çıkacak onu kullan.

• Moderator

Arkadaşlar benim kafamda bir soru oluştuda antivirüsün ve internet securityden temel farkı nedir bana soylermısınız cunku kaspersky antivirüs 2009 da ınternet guvenlıgıde saglıyor.Her zaman internete bağlanan bırı deılım bana bunlardan hangisini onerıyorsunuz.Yardımcı olursanız sevinirim

kesinlikle nod32 güncelle yeterlidir

karspekti 2009 kurdum pc pc de virüs vardı karspekti yakalamadı nod32 yakalaı virüs şöle bişi

bilgisayarın her neresine saklaniyorsa bilmiyorum

format atıyorsun lisans işlemi girecen kendilğinden iptal etmek istediğinizdfen eminmisiniz diyor sen hayır diyorsun o ewet diyor ve pc reset atiyor

acronis true image ile başka bir hdd clone basin kabule etmiyor image yüklüyon imaj yüklenirken yarıdan kesip iptal ediyor çok güvenli moda gieriyon pc reset atiyor hiç bişi yapamiyorsun karspekti yakalamadı nod32 3.x güncelledik öle yakaladı sana tavsiyem nod32

bence en sağlam eset smart securuty hem güvenli hem sağlam yeni versionda kasma güncelleme sorunu bişey yok tavsiye ederim ve dünyaca ünlü virüsleri bulup silmiştir kaspersky ise sürekli taradığı dosyaları tekrar taramıyor tarandı deyip taramadan bissürü dosya aklıyor sbenden demesi

Kullandığım anti virüsler

Avira antivir

Nod32

Kaspersky

Bunları denedim ve uzun bi süre kullandım hepside iyi ama en iyisi Kaspersky mesela basit bi örnek daemon tools pro crack dosyasını virüs olarak görüyo hepsi ama virüs olmadığını biliyorum ve ne yaptıysam her seferinde uyarı veriyo kaspersky hariç tabi güvenilir bölgeye ekliyorum bidaha sormuyo sileyimmi diye bunun gibi bir çok örnek var bu sadece bir tanesi

Bu konularda en iyi sonucu bağımsız antivirüs test sitesi www.av-comparatives.org verir.şimdi sizlere Mayıs 2008 sonucunu yolluyorum.Bakalım sürprizlere açık mısınız?

Please register to see this content.

Konu üzerine mutlaka tartışma çıkacaktır ama şimdiden belirteyim.4 yıl bilfiil Kaspersky kullandım.Kurmak bir dert,kaldırmak bir dert idi.Hatta uninstall helper(kaldırma yardımcısı) bile yayınladı adamlar.PC onunla kağnı idi.Neyse artık Eset Smart Security kullanıyorum.PC Ferrari.Ayrıca oldukça da başarılı.Tek zayıflığı spyware koruması.Ama dünyaya heuristik(sezgisel) virüs tarama özelliğini armağan eden Eset firmasına güveniyorum.Lakin bilinmelidir ki bu alemin en iyisi Avira'dır.Ekteki sonuçlarda da görüleceği gb adını yeni duyduğumuz antivirüsler oldukça başarılı olmaktadırlar.Bu sürpriz değildir.Çünkü gelişen bilişim teknolojisinin sonuçlarıdır bunlar.En iyi koruma ise kendinizsiniz.Girdiğiniz siteler,yüklediğiniz programlar,crack ve yazılımlar ve donanımların sürücü güncellemeleri sizin korunma notunuzu verir.Ayrıca herkes gb ben de bazı programları kopya kullanıyorum ama İşletim Sistemi ve Antivirüsümü asla kopya kullanmam.Bilmelisiniz ki sizin asıl cepheniz bunlardır.

Unutmadan varolan antivirüs programlarının çoğunun eski doğu bloku ülkelerinin üretimi olduğunu bilmenizi isterim.

ÖR:Kaspersky-Rusya

Eset-Slovakya

Bitdefender-Romanya

üretimidir.

Ve son olarak bu konuda en iyi ülke Almanya'dır.(Örneğin Avira,AVG vs).Zaten Almanlar'ın programları oldukça sağlamdır.Ashampoo firması ve Tuneup Utilities yazılımları hep Almandır.

Saygılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...