Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kızım Olacak isim önerileri

The_Undertaker
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar kısa bir süre kaldı artık eşim doğum yapacak Allah izin verirse kızım olacak biz hala isim bulamadık :) Eşim Almina istiyor bende yanına babalık hakkından dolayı ikinci isim düşünüyorum. Almina isminin yanına EVA ve HAZAL ismini buldum yani Almina Eva yada Almina Hazal olacak ama kimisi Eva ismi yabancı isim gibi duruyor diyor kimisi de Hazal ismi artık eskidi diyorlar. Sizce hangisi daha güzel yakışır Almina isminin yanına yorum yaparsanız sevinirim.

The_Undertaker, 47 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar kısa bir süre kaldı artık eşim doğum yapacak Allah izin verirse kızım olacak biz hala isim bulamadık :) Eşim Almina istiyor bende yanına babalık hakkından dolayı ikinci isim düşünüyorum. Almina isminin yanına EVA ve HAZAL ismini buldum yani Almina Eva yada Almina Hazal olacak ama kimisi Eva ismi yabancı isim gibi duruyor diyor kimisi de Hazal ismi artık eskidi diyorlar. Sizce hangisi daha güzel yakışır Almina isminin yanına yorum yaparsanız sevinirim.

Her çocuk ismiyle doğar derler kardeş. Ne olursa ne söylenirse söylensin gelip kendisini bulur derler. Bende inanmazdım ama kizima aylarca isim aradim. Hiç tahmin etmediğim isim son anda kizimin ismi oldu.

Ama tavsiye isim istersen TUANA ismini önerebilirim.

Tuana  Almina  yada Almina Tuana gerisi sana kalmis..

Edited by TOLGAHAN5

Allah sağlıklı, hayırlı uzun ömürler nasip eder inşallah. Ben tek isim yazacağım. "İkra" - anlamı "oku".  Anlamı dışında kulağa da hoş gelen bir isim. Örnek: İkra kızım dediğinde, yada ikra hanım şeklinde hitap edildiğinde kulağa hoş geliyor. İleri de Allah nasip ederse ben kızım olduğu takdirde en başta düşündüğüm isim.  

gangstarap, 5 saat önce yazdı:

Asiye,kadriye,aynur,gülden,mümine,sare,hacer,amine.

Gülden annemin adı :)

ttbarracuda, 4 dakika önce yazdı:

Allah analı babalı büyütsün vatanına milletine hayırlı bir evlat olsun. Zeynep-Ceren favorimdir.

Teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.

windows9, 5 saat önce yazdı:

almina cesur cesaretli kadın anlamında  bence tek bu isim olsun ,çünki yarın bu çocuk büyüyecek sınavlarda ismini kodlayana kadar sınav bitecek akıllı olun

Abartmayın o kadar hocam.

KHEDIRA, 4 saat önce yazdı:

almina da çöp eva da çöp. daha düzgün bir isim bulun bence

Ben size çöp mü değil mi diye sormadım ayrıca başka konularda da söylemiştim benim konu içinde ki yorumlarıma ve açtığım konulara cevap vermemenizi istemiştim. Önerine gerek duymuyorum teşekkürler..

The_Undertaker, 16 saat önce yazdı:

Eva yabancı isim zaten. Bizdeki Ademin eşi Havva'nın yabancı dildeki karşılığı... Sizin bulduklarınız da güzel... ek olarak Defne, Ece, Öykü, Duru, Alya isimlerini önerebilirim bende... Bu arada benim kızımın adı Gökçe Hilal.... İkili isim arayanlara lazım olur belki :)

The_Undertaker, 22 saat önce yazdı:

allah ananı babalı büyütsün gavur isimlerini boşver islam da ki isimlerimiz güzel dini isim buradan seç 

Please register to see this content.
  isim insanın karakteri  olmaz nasıl egitirsek öyle güzel olurlar sana tavsiyem ağlayan bir çocuk olabilir onu ilerde susturmak için tablet telefon sakın kullamayın çünkü çocukların piskolojileri bozuluyor benim yeğen  ders bile yapmıyor okuduğu sıradan sonra inat edip alt sıradakini okumuyor öğretmenine bile bağırmış şimdi piskologa gitcekler 7 8 yaşına kadar vermeyin kullanıyorsanız az kullanın çünkü etkileniyorlar istiyorlar ikinizde verdigim siteden isim seçin sen  ayrı eşin ayrı 4 tane isim seçin kağıda yazın bir birinize söylemeyin   kura çeker gibi seçin  4 eşin isim seç sin 4 de sen kardeş toplamda 8 kagıt olacak biz ablamda böyle yaptık kalbinizde ne varsa o isim çıkar sana kolay gelsin

Bazı arkadaşların dediği gibi saçma sapan isimlerden ve manası olmayan isimlerden uzak durun..

Bir çocuğun Anne ve baba üzerindeki hakkı güzel bir isim  koyma ve sonra İslami konulardir.. 

Allah Kendi ismi hürmetine bile şefaat edebilir. Tabii salih ve mübarek bir ismi taşıyorsa.. 

Büyüklerimizin dediği gibi kişi kendi ismi üzere yaşar.. 

İsim konusunda:   Firdevs. Zehra. Rabia. Meryem vssss

Hangi ismi koyarsan koy tek isim koy .babaannesini gönlü olsun,anneannesinin gönlü olsun teyzesi halası dersen işin zor.sonuna başına bir şey ekleme.benim bu konudaki görüşüm,yaşadığım tecrübelere dayanarak yazıyorum.Allah analı babalı sihhatli büyütsün.Saygılar

• Cyph3r locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...