Jump to content
karadurak

Kmpe Xp-8-10 (x86/x64/ Native.x86) 2020_03_09

Recommended Posts

crasadure, 9 saat önce yazdı:

video6-Grub2 File Manager ile Kmpe 8-10 (x86x64 Native.x86) ISO Olarak Calistirilmasi

Videoyu egitimler başlığına ekledim hocam eline sağlık 👍

red_d, 10 saat önce yazdı:

@34ero   @karadurak  

Hocam hata vs varsa söyle yeniden hazırlarım videoyu.

Usb bölümleme başlıgına ekledim hocam tekrar teşekkürler 👍

• Like 1
  • Thanks 2

@karadurak  üstadım ben KMPE projesini    gr2    v.2.04     yükselterek  Legacy açılışı  gr2 den verdim.  Maksat antreman olsun diye.  :)  

2019-11-24_12h04_17.png

2019-11-24_12h05_04.png

Legacy 

2019-11-24_12h06_05.png

2019-11-24_12h06_51.png

• Like 2

red_d, 13 saat önce yazdı:

evet, yöntem harici hdd için de geçerli. harici hdd yi bölmek için bootice kullanmanıza da gerek yok, disk yönetiminden bölebilirsiniz. kmpe nin olduğu kısmı bootice active yapmayı unutmayın ve yüklemeden sonra kmpe fat32 kısmının harfini kaldırın ki görünmesin. 

Çok teşekkür ederim.. Sağolun..

• Like 1

red_d, 22.11.2019 - 18:19 yazdı:

@karadurak  hocam chrome ve firefox ile youtube yi açtığımda videolardan ses gelmiyor, iexplorer ve opera da sorun yok. Bi deneyip geri döner misiniz.

hocam firefox da ses sorunu için Windows Media Feature Pack adında eklentiyi yüklememiz gerekiyormuş o da 100mb civarında. onun yerine google chrome yi güncelledim. 78.0 versiyonu ve adguard eklentisini de yükledim.

şuan explorer, chrome,opera da sıkıntı yok.  chrome 31.0 versiyonu native sürüm için sakladım.

• Thanks 1

maxpayne.29, 6 saat önce yazdı:

beyler bu çalışmayı pascalın multiboot 2019 a ekleyen oldumu nasıl yapcaz acaba?

Pascal multiboot un ana dizininin fotosunu atar mısın 

efi

maxpayne.29, 3 saat önce yazdı:

Adsız.jpg

efi klasörünü kopyala bir de boot veya PASCALBOOT klasörünün içinde bcd dosyası olacak onları bana gönder düzenleyim.

karadurak, 13 saat önce yazdı:

hocam firefox da ses sorunu için Windows Media Feature Pack adında eklentiyi yüklememiz gerekiyormuş o da 100mb civarında. onun yerine google chrome yi güncelledim. 78.0 versiyonu ve adguard eklentisini de yükledim.

şuan explorer, chrome,opera da sıkıntı yok.  chrome 31.0 versiyonu native sürüm için sakladım.

Harikasın hocam, ben sadece geribildirim için söylemiştim sen chrome yi güncellemişsin hemde adguard ile birlikte :) chromenin güncel olması projenin prestiji açısından da gerekliydi bence. Native için eski sürümün kalması da çok yerinde bir karar. Firefox olmasa da olur, 3 tarayıcı fazlasıyla yeter zaten. 

• Like 1

red_d, 2 saat önce yazdı:

Harikasın hocam, ben sadece geribildirim için söylemiştim sen chrome yi güncellemişsin hemde adguard ile birlikte :) chromenin güncel olması projenin prestiji açısından da gerekliydi bence. Native için eski sürümün kalması da çok yerinde bir karar. Firefox olmasa da olur, 3 tarayıcı fazlasıyla yeter zaten. 

ozaman paylaşırmısınız bizde elimizdeki çalışmaya eklesek 

Hocam bugün tablete acronis recovery yapayım derken win8x86 "minst.exe bulunamadı" hatası verdi. Tablet ve laptopta uefi denemeleri yaptım, fırsatınız olursa bir de siz deneme yapar mısınız? Laptop x64 işlemci x86 sistemi uefi olarak açar mı açmaz mı bilemedim.

Laptop uefi win10x64 açıldı sorun yok.

Laptop uefi win10x86 açılmadı "siyah ekran winload.efi bulunamadı" hatası.

Laptop uefi win8x86 açılmadı "siyah ekran winload.efi bulunamadı" hatası.

Tablet uefi win8x86 açıldı ama "minst.exe bulunamadı" hatası aldım.

Tablet uefi win10x86 açıldı sorun yok. Acronis recovery burdan yaptım.

Edited by red_d

Hocam bugün tablete acronis recovery yapayım derken win8x86 "minst.exe bulunamadı" hatası verdi. Tablet ve laptopta uefi denemeleri yaptım, fırsatınız olursa bir de siz deneme yapar mısınız? Laptop x64 işlemci x86 sistemi uefi olarak açar mı açmaz mı bilemedim.

Laptop uefi win10x64 açıldı sorun yok.

Laptop uefi win10x86 açılmadı "siyah ekran winload.efi bulunamadı" hatası.

Laptop uefi win8x86 açılmadı "siyah ekran winload.efi bulunamadı" hatası.

Tablet uefi win8x86 açıldı ama "minst.exe bulunamadı" hatası aldım.

Tablet uefi win10x86 açıldı sorun yok. Acronis recovery burdan yaptım.

hocam EFI X64 mimariye sistemlerde x86 bit ler çalışmaz bu zaten bilindik bişey hatta o yüzden bcd dosyalarnı ayırmıştım siz birleşetirin deyince tekrar birleştirdim.

win8 x86 bit için ise eger hideboot kullanıyorsanız gizli bölümün aktif ve sürücü harfi atanmış olması gerekir yoksa uygulamaları yüklemez

karadurak, 22 dakika önce yazdı:

hocam EFI X64 mimariye sistemlerde x86 bit ler çalışmaz bu zaten bilindik bişey hatta o yüzden bcd dosyalarnı ayırmıştım siz birleşetirin deyince tekrar birleştirdim.

win8 x86 bit için ise eger hideboot kullanıyorsanız gizli bölümün aktif ve sürücü harfi atanmış olması gerekir yoksa uygulamaları yüklemez

Tamamdır hocam o zaman sorun yok, benim bilgisizliğimden kaynaklanan bir durum.  idare et işte yavaş yavaş öğreniyoz 🥴

hideboot kullanmıyorum ama Win8x86 da büyük ihtimalle bölüme harf atayamadı o nedenle sorun olmuştur, gerekirse elle harf atar minstalli çalıştırırız. sıkıntı yok hocam.

• Like 1

karadurak, 24.11.2019 - 09:17 yazdı:

Videoyu egitimler başlığına ekledim hocam eline sağlık 👍

Usb bölümleme başlıgına ekledim hocam tekrar teşekkürler 👍

Hocam Diskpart ile farklı partisyonlara bölmek sizin bu yaptığınız uygulamaya göre biraz daha kolay,

USB Belleği Farklı Partisyonlara Bölme:

Komut istemi "Yönetici" olarak çalıştırılır.

Diskpart

List Disk

Select Disk (Disk Numarası Yazılacak)

Clean

Create Partition Primary size=5120

Format Quick fs=fat32 Label="KMPE_FAT32"

Assign Letter=P

Active

Create Partition Primary

Format Quick fs=ntfs Label="KMPE_NTFS"

Assign Letter=T

List Vol

Exit

Exit

• Like 1

ustalar gene sorum var. güncel olarak anyhd boot kullanıyorum malum 1.5 gb civarı dosya çekip multiboot ayarlıyoruz. onunda üstüne sergei kmpe linux vb eklemeler yapıyoruz. şimdi sadece bizim kmpe usb ye yazsak bence yeterli oluyor bizim kmpe menüsünden gerekli linux isolarını boot edip kullansak yabancı yazılımlara ihtiyaç olmasa çok iyi olurdu. 

kl_ismail, 14 dakika önce yazdı:

ustalar gene sorum var. güncel olarak anyhd boot kullanıyorum malum 1.5 gb civarı dosya çekip multiboot ayarlıyoruz. onunda üstüne sergei kmpe linux vb eklemeler yapıyoruz. şimdi sadece bizim kmpe usb ye yazsak bence yeterli oluyor bizim kmpe menüsünden gerekli linux isolarını boot edip kullansak yabancı yazılımlara ihtiyaç olmasa çok iyi olurdu. 

KMPE ana menüsü alt kısımda "Grub2 File Manager" programı eklendi. ISO dosyalarınızı flash belleğe ISO halinde ekleyip , Grub2 File Manager programı ile  bir çok LINUX sürümünü çalıştırabilirsiniz

Edited by crasadure
  • Like 3

@karadurak   hocam _WIN ve _ISO klasörünü ntfs bölümüne kopyalarken direk anadizine mi atacağız yoksa KMPE/_WIN KMPE/_ISO şeklinde mi kopyalayacağız?

Edit: Herhangi bir değişikliğe gerek yokmuş, ntfs kısmı anadizinde _WIN _ISO olması yetiyor, eskisi gibi. 78Setup isoları direk gördü.

Chrome güncellemesi çok güzel olmuş hocam eline sağlık. Yalnız yer işaretleri sekmesindeki kısayollar çifter çifter oluşmuş. Youtube ses sorunu yok, gayet güzel.

2019-11-27_172950.png.c95a560e2f7a439fd23aa5154314ccd3.png

Teamviewer 3 sürüm de duruyor 14 ü kaldıralım mı ?

2019-11-27_173124.png.a69653bb671bba494b9c51bcc2a311ed.png

Her şeyin tek klasöre toplanması da gayet güzel olmuş hocam ellerine sağlık.

Edited by red_d
  • Like 3

hocam iso boyutu eski sürüme göre  kalmış, tanıtımdaki minstall programları da güncellenmeli yeni sürüme göre :)  tşk.

USB YE YAZDIR  mayı kısaca özetlesek nasıl olur acaba .birçok yöntem varda hangi yöntem pratik ve kullanışlı sizce eğer zahmet olmazsa .şimdiden teşekkürler diyorum ve indiriyorum deneyip yazacam buraya malum içinceki iki adet exe dosyasıylada oluyor ama windovs defenderle onunda başı dertte hemen  defender onu işlevsiz hale getiriyor

Edited by tahsin4345

tahsin4345, Bir saat önce yazdı:

USB YE YAZDIR  mayı kısaca özetlesek nasıl olur acaba .birçok yöntem varda hangi yöntem pratik ve kullanışlı sizce eğer zahmet olmazsa .şimdiden teşekkürler diyorum ve indiriyorum deneyip yazacam buraya malum içinceki iki adet exe dosyasıylada oluyor ama windovs defenderle onunda başı dertte hemen  defender onu işlevsiz hale getiriyor

BootInst_DVD_{HideBoot} olanı ideal usb 2 ye bölüyor antivürüsü kapatıp yönetici olarak çalıştır gerisini program yapıyor...

• Like 1

Berdush_03, 8 saat önce yazdı:

Hocam Diskpart ile farklı partisyonlara bölmek sizin bu yaptığınız uygulamaya göre biraz daha kolay,

USB Belleği Farklı Partisyonlara Bölme:

Komut istemi "Yönetici" olarak çalıştırılır.

Diskpart

List Disk

Select Disk (Disk Numarası Yazılacak)

Clean

Create Partition Primary size=5120

Format Quick fs=fat32 Label="KMPE_FAT32"

Assign Letter=P

Active

Create Partition Primary

Format Quick fs=ntfs Label="KMPE_NTFS"

Assign Letter=T

List Vol

Exit

Exit

diskpartda flash bellegi otamatik olarak 2 ye bölecek komut arıyorum ama bat komutlarında pek anlamadıgım için yazamadım.

Bob.Ombs.Modified deki gibi iso dosyasını programa sürükle bırak yapınca tüm işlemleri kendi yapacak. 

ECHO sel dis %disk% >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO attribute disk clear readonly >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO clean >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO convert mbr >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO cre par pri >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO shrink minimum=%SIZE% >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO for quick fs=ntfs label="KmPE Data" >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO assign letter %DRIVE2% >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO cre par pri>>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO for quick fs=fat32 label="BOOTFILES" >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO assign letter %DRIVE1% >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO active >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"
ECHO exit >>"%~dp0Temp\initmbr.txt"

@karadurak   hocam _WIN ve _ISO klasörünü ntfs bölümüne kopyalarken direk anadizine mi atacağız yoksa KMPE/_WIN KMPE/_ISO şeklinde mi kopyalayacağız?

Edit: Herhangi bir değişikliğe gerek yokmuş, ntfs kısmı anadizinde _WIN _ISO olması yetiyor, eskisi gibi. 78Setup isoları direk gördü.

Chrome güncellemesi çok güzel olmuş hocam eline sağlık. Yalnız yer işaretleri sekmesindeki kısayollar çifter çifter oluşmuş. Youtube ses sorunu yok, gayet güzel.

2019-11-27_172950.png.c95a560e2f7a439fd23aa5154314ccd3.png

Teamviewer 3 sürüm de duruyor 14 ü kaldıralım mı ?

2019-11-27_173124.png.a69653bb671bba494b9c51bcc2a311ed.png

Her şeyin tek klasöre toplanması da gayet güzel olmuş hocam ellerine sağlık.

hocam test için teşekkürler wın ve ıso dosyalarını istediginiz sürücünün ana dizinine atabilrsiniz. yer işaretlerini düzenleriz o kolay

34ero, Bir saat önce yazdı:

hocam iso boyutu eski sürüme göre  kalmış, tanıtımdaki minstall programları da güncellenmeli yeni sürüme göre :)  tşk.

tanıtımdaki minstall programları hangileri oluyor. bir liste çıkarın siz bana :) 

red_d, 3 saat önce yazdı:

hocam _WIN ve _ISO klasörünü ntfs bölümüne kopyalarken direk anadizine mi atacağız

Ben hep değişik bir şeklde yaptım  ;   1. _WIN ve _ISO  klasörlerini  NTFS klasörüne  atmadım     2.  _WIN ve _ISO  klasörlerini  KMPE  içinden hep kaldırdım.    3.  NTFS de sadece   Windows_WIM   ve   Windows_ISO  klasörlerime yolları girdim...    4. _WIM klasörünün  içeriğini olduğ gibi    KMPE dışında farklı bir klasöre taşıdım.   5.  Ayrışık Windows ISO kalıp dosyalarını  çalıştırmak  için  (  x86  ayrı  x64  ayrı  olan ISO kalıbı )  setup64.exe  ve  setup86.exe  ( ISO Setup Kurulum metodu )  dosyalarını tüm  * .wim   dosyalarından  değiştirdim. 

Tabii bu işlemleri  AIOBOOT  Multiboot  altında gerçekleştirdim.   

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By dlebook
      Windows Command Line, Batch Programming and Automation Ideas
      Video: .mp4 (1280x720, 30 fps(r)) | Audio: aac, 44100 Hz, 2ch | Size: 1.08 GB
      Genre: eLearning Video | Duration: 12 lectures (1 hour, 40 mins) | Language: English

Windows Command Line (50+ Commands), Batch Programming(15+ examples) and Automation Ideas (5 Samples).
      What you'll learn
      Windows Command Line
      Batch programming
      Automation ideas using Batch
      Task Scheduling using the batch
      Requirements
      No
      Description
      This course explains in detail about the windows command line, and navigates to the various aspects of Batch programming. The course covers over 15+ illustrations and 5 automation idea examples that can be implemented from a basic user to an advanced user...The ideas presented in the course will help in automating few of the routine tasks that we perform in the IT industry regularly..
      Who this course is for:
      Beginner
      Student
      Professional
      IT

Buy Premium From My Links To Get Resumable Support,Max Speed & Support Me
      [b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/D5CF8056de87b171/vq2nt.Windows.Command.Line.Batch.Programming.and.Automation.Ideas.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/f943d35a7913e3ec44aba7940dd354a1/vq2nt.Windows.Command.Line.Batch.Programming.and.Automation.Ideas.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/E4D87B701F89F2E/vq2nt.Windows.Command.Line.Batch.Programming.and.Automation.Ideas.rar

• By dlebook
      Implementing Windows Server 2019 Distributed Networking Services
      .MP4, AVC, 1024x768, 30 fps | English, AAC, 2 Ch | 2h 37m | 269 MB
      Instructor: Chris Blackden

Windows DFS and BranchCache are powerful tools to share and manage data resources across regions. This course explains the use cases, configuration, and best practices of each.
      Organizations that have spread out across the globe need ways to enable sharing data with their users while still keeping control of that data. In this course, Implementing Windows Server 2019 Distributed Networking Services, you will gain the ability to set up and manage data on Windows. First, you will learn how to setup and configure Distributed File Services. Next, you will discover replicating network shares with DFS Replication. Finally, you will explore how to install and configure BranchCache. When you are finished with this course, you will have the skills and knowledge of managing the Windows data features needed to manage data for your end users across the globe.
      More Info https://www.pluralsight.com/courses/implementing-windows-server-2019-distributed-networking-services

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/fa2155c8ec30cF4E/xwfrr.Implementing.Windows.Server.2019.Distributed.Networking.Services.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/e6b9aedf6baf61305da12e98d2758eb9/xwfrr.Implementing.Windows.Server.2019.Distributed.Networking.Services.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/DAB4D25B87A5EB2/xwfrr.Implementing.Windows.Server.2019.Distributed.Networking.Services.rar

• By dlebook
      Implementing Docker for Windows Containers in Windows Server 2019
      .MP4, AVC, 1280x720, 30 fps | English, AAC, 2 Ch | 4h 32m | 593 MB
      Instructor: Greg Shields

Learn how to build and manage docker containers atop Windows Server 2019 in this course.
      Docker containers for Windows might not today have the largest market share among all the Linux options on offer, but they are a compelling new approach in rapidly developing and deploying IT services when Windows Server is your operating system.
      In this course, Implementing Docker for Windows Containers in Windows Server 2019, you'll introduce Windows containers and the Docker management system for building and running them in a single-server environment. First, you'll explore the management tasks in administering containers and container images. Next, you'll dig deep into the unique configurations required for container networking and data volumes. Finally, you'll build an application using containers that involves connecting a SQL server with an IIS web application. By the end of this course, you'll be armed with the knowledge you need to start building and deploying your own Windows Server containers.
      More Info https://www.pluralsight.com/courses/implementing-docker-containers-windows-server-2019

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/7303500998803Aa4/fde7l.Implementing.Docker.for.Windows.Containers.in.Windows.Server.2019.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/fa6952066376ab7055a2d9137b279de9/fde7l.Implementing.Docker.for.Windows.Containers.in.Windows.Server.2019.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/B5F5FF730CA97CD/fde7l.Implementing.Docker.for.Windows.Containers.in.Windows.Server.2019.rar

• By dlebook
      React Native and Redux Course using hooks
      Video: .mp4 (1280x720, 30 fps(r)) | Audio: aac, 44100 Hz, 2ch | Size: 6.31 GB
      Genre: eLearning Video | Duration: 59 lectures (11 hour, 16 mins) | Language: English

Take your react js skills to next level by building Native Android and IOS Apps using React Native
      What you'll learn
      Moble Application development using React native
      Accessing Camera and Image Gallery
      Uploading Images
      How to work with node js and express as a backend
      Adding Navigation using React navigation v5
      Redux for state management
      Context API
      Animations
      Requirements
      Basics of React js
      Description
      This Course is the most update course on React Native on internet.
      Is hooks included ? yes. Is Navigation included ? Yes. Redux ? Of course !. Context API ? definitely.
      we will be also learning about Animations basics to enhance user experience.
      you will be learning every thing you need to know in order to become a job ready React Native developer.
      Here is the list of projects which we will be making -
      Employee App -
      company can use to store details on an employee like name,position,salary,picture etc.
      includes camera access, uploading images,redux,working with node js and express as a backend
      Youtube clone -
      we will be making clone of youtube app using youtube api.
      includes how to add dark mode,toggle button to toggle theme,redux
      Weather app-
      This app will show the weather conditions of any city.
      includes autocomplete when user types,saving city name on device storage
      Who this course is for:
      Who want to make Native mobile apps using Javascript and React

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/4f46182d47b604Aa/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part1.rar https://uploadgig.com/file/download/58df7A19ac297779/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part2.rar https://uploadgig.com/file/download/2810450Ec88057f3/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part3.rar https://uploadgig.com/file/download/dC9dFFa3dAa027Fa/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part4.rar https://uploadgig.com/file/download/3ae94f1CB323fc49/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part5.rar https://uploadgig.com/file/download/b8388991C45a37e1/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part6.rar https://uploadgig.com/file/download/82Cae6558c64057f/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part7.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/e1ae00d1c7a92df7b0d7049c5e26cb63/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part1.rar https://rapidgator.net/file/5ecc5c40fac1ff873bddbc343dab012e/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part2.rar https://rapidgator.net/file/2bc5196471413883deb8f88b5f291a73/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part3.rar https://rapidgator.net/file/98d81db5510278975c68e5dca702e70d/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part4.rar https://rapidgator.net/file/9adf256570e6e51e0db5299b4f19589c/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part5.rar https://rapidgator.net/file/5d0eac3991bccb27137ed4ad89548a54/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part6.rar https://rapidgator.net/file/f23e98c3eb63d91a56d9185a22c35499/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part7.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/DEDB218C9A08F0F/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part1.rar http://nitroflare.com/view/44D54D43B44E7D6/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part2.rar http://nitroflare.com/view/7D2FCF797FF4834/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part3.rar http://nitroflare.com/view/EF31BC117B54E46/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part4.rar http://nitroflare.com/view/CBA419CA5FBC5FC/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part5.rar http://nitroflare.com/view/18E057ED14B351F/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part6.rar http://nitroflare.com/view/B82339AEF4613F5/b94ja.React.Native.and.Redux.Course.using.hooks.part7.rar

• By dlebook
      Windows Command Line (cmd) & Batch Script Management
      Video: .mp4 (1280x720, 30 fps(r)) | Audio: aac, 44100 Hz, 2ch | Size: 219 MB
      Genre: eLearning Video | Duration: 17 lectures (33 mins) | Language: English

Learn some of the most common commands used on a Windows command (cmd) prompt & create batch scripts to automate tasks.
      What you'll learn
      How to create, rename, move and delete files and directories.
      The different types of file systems and how to navigate between directories
      Setting the date and time on your PC using the date, time and tzutil commands
      Managing and formatting disk drives using the Diskpart command
      Shutting down, restarting and logging off your machine
      Viewing and applying group policy information using the Gpupdate and Gpresult commands
      Creating batch files and some of the most common commands used within them
      How to access Windows Management Instrumentation database (WMI) information using the WMIC command
      Requirements
      Access to a computer running Windows 10 or Windows Server 2016 (earlier versions will work for most of the commands)
      Description
      One of the many tools that administrators use on a daily basis is the Windows Command Prompt. Over this course, you'll learn the following skills, which are often used in the real world:
      * How to create, rename, move and delete files and directories.
      * The different types of file systems and how to navigate between directories
      * Setting the date and time on your PC using the date, time and tzutil commands
      * Managing and formatting disk drives using the Diskpart command
      * Shutting down, restarting and logging off your machine
      * Viewing and applying group policy information using the Gpupdate and Gpresult commands
      * Creating batch files and some of the most common commands used within them.
      * How to access Windows Management Instrumentation database (WMI) information using the WMIC command
      Whilst there are some differences between versions of Windows, a lot of these commands haven't changed since Windows 2000, meaning that any prior knowledge of this subject, while not essential by any means, would be advantageous.
      Who this course is for:
      IT Professionals wanting to learn more about the Windows command prompt

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/2F4bd6520D570eBd/w4tvs.Windows.Command.Line.cmd..Batch.Script.Management.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/19c623914086eedb2c471ea3e40ae5b7/w4tvs.Windows.Command.Line.cmd..Batch.Script.Management.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/2E9B35769EE1169/w4tvs.Windows.Command.Line.cmd..Batch.Script.Management.rar

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...