Jump to content

Autoit Kod ?

GaZeLLe

Recommended Posts

slm ark autoit de birkac katılımsız kurulum yapmam gerek fakat kodlar hakkıda bilgim yok az cok forundan takip

ediyorum fakat hep yarıda kalıyorum chat box da sadece tnctr yaza bildim <_< kod lar hakkında nasıl yardımcı

olabilirsiniz...şimdiden tşk

pic_88-e9cdf29d1c.gif

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar Sorum Şu;

Save2Pc Programını katılımsız Kuruyorum Burada Sorun Yok ama Programın Crack işlemini yapamıyorum.

Save2pc.exe isimli crack dosyasını "C:\ProgramFiles\FDRLab\save2pc\save2pc.exe" İçerisindekinin üzerine Yapıştırıp değişim sorusuna onay vermek istiyorum.

Bir Sorum daha var;

Katılımsız Kurulumda Next Butonunun Button Kodunu YAzmak Yerine (Button1) Mouse Kodları (x: y:) İle Nasıl Next Butonuna Bastırabilirim. Yada Tik kutucukarına clik yaptırabilirim.

yardımcı olursan sevinirim.Şimdiden Tşkr ederim

Tşkr Ederim. Sanırım Sorumu Anlamadınız.

Controlclik("title","text","Button") Şeklinde Yapabiliyorum. Benim Sorum Autoit İnfo da Yer alan Mouse koordinat Kodları (x: y:) İle İstediğim Herhangi Bir Butona Nasıl clik Yapabilirim.

Şöyle Bi kod var forumda ;

Mouseclik("left",100,100) ama Bu o koordinatlara tıklama yapmıyor.

diğer yol da ctrl+f6 ile kurulumun hareketlerini kaydetmek ama buradaki kodlara baktığımda;

winmovie(359,348)

windown("left")

Winup("left")

Yani Mouse ekranda kaydırarak o konuma getiriyor. Net koordinatlarla değil mouse imlecinin bulunduğu yerden nekadar sağa yada sola ve nekadar aşağıya ya da yukarıya olduğunu belirtiyor bu yünden de editlerken yada manuel kodlama yaparken buradaki kodları kullanamıyorum.

Bunu Neden İstiyorum Çünkü Bazı Programlarda Button Kodu Yok ve controlclik komutu ile kodlama yapamıyorum.

Diğer Sorum da bir dosyayı diğer bir dosya üzerine nasıl yapıştırırım. ya da değiştirebilirim.

Ayrıntısı;

save2pc.exe isimli dosyayı "C:\Program Files\FDRLab\save2pc\save2pc.exe" Bu yol içerisindeki ile değiştirmek ve cracklemek.

Bunu Sanırım dos Komutları ile yapıldığını ve rar ile sfx yapılarak kurulum paketi haline getirilebildiğini biliyorum Hatta blackman12 anlatımları ile fakat ben bunu autoit ile yapmak istiyorum.

Eğer mümkünse Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Umarım Anlatabilmişimdir.

• Administrator
lunchsave2pcprowh2.jpg

visitanytvhomepagewd7.jpg

klitlefk9.jpg

Umarım Bu sefer Birisi Yardımcı olur. Aynı Zamanda crack ile ilgili Diğer Soruma da.

Kordinat usulu clickleme çok sorunlu bir yöntem. Control click veya sendkeys kullanım. Ayrıca klite yi kurdurmak için -Makeunattended parametresini kullanın.

Ona da cevap verdim zaten. Controlclick veya sendkeys kullan.

Teşekkür Ederim Çözdüm Crack problemini yazayım belki lazım olur.

Öncelikle Programı Slient Kurulum kodunu yazıyoruz

ShellExecuteWait('save2pc_pro.exe',"/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-")

ya da kendimiz Slient kurulum yaptıysak en son kısma

FileDelete(@ProgramFilesDir & "\FDRLab\save2pc\save2pc.exe")

FileCopy("save2pc.exe",@ProgramFilesDir & "\FDRLab\save2pc\")

Bu Konuyu Böylelikle Hallettim. Ancak Aklım Hala Daha Mouse Koordinatlarında. Umarım Cvp Bulurum.

Yardımcı Olan Herkese Tşkr Ederim. Özellikle blackman12 Arkadaşa.

Burada sen bu koddan hiç bahsetmemişsin ama olay bu:

MouseMove(x,y)

MouseDown("left,right")

MouseUp("left,right")

olay bu kadar ama her bilgisayarda ekran çözünürlüğü farklı olabileceğinden kodun çokta sağlıklı olmayacaktır.Mümkün olduğunca kişiden kişiye değişmeyecek şeyleri düşünüp ona göre kodlama yapın.

Burada sen bu koddan hiç bahsetmemişsin ama olay bu:

MouseMove(x,y)

MouseDown("left,right")

MouseUp("left,right")

olay bu kadar ama her bilgisayarda ekran çözünürlüğü farklı olabileceğinden kodun çokta sağlıklı olmayacaktır.Mümkün olduğunca kişiden kişiye değişmeyecek şeyleri düşünüp ona göre kodlama yapın.

Aslında Bu kodlardan Yukarıda Bahsettim Ama işlev görmediğini yazdım. tekrar deniycem artık olmazsa daha uğraşmıycam.

Bir Soru Daha sorayım yeri gelmişken Her Hangi Bir programı masaüstüne nasıl kısayol olarak atarız. Umarım Çok Olmuyorumdur.

Ayrıca bi şey daha söylemek isterim autoit kodlarının tamamının ne işe yaradıklarını yazan birisi olsa iyi olur diye düşünüyorum bu konuda uzman olan arkadaşlardan destek olmalarını rica ederiz. Text halinde olsa yeterlidir herkes bazı şeyleri daha rahat kavrar diye düşünüyorum.

ilginiz için tşkr ederim.

Bu arada KLite -makeunattended parametresiyle katılımsız oluyor.böyle çalıştırdığınızda program normal kurulur gibi ayarlayabiliyorsunuz.Sonra Tüm kur ayarlarınızı bir dosyaya saklıyor ve o dosyaya göre kurulum yapıyor.bilginize.

edit yukarıda zaten sk8er_boi vermiş.görmemişim.

Ghost-Turk, siz yukarıda winmove dan bahsetmişsiniz winmove pencereyi taşır bense mousemove dan bahsediyorum bu ise istenen koordinatlara taşır mouseu.

Bir dosyanın kısayolunu oluşturmak içinse;

FileCreateShortcut(@ProgramFilesDir & "\yol\program.exe",@DesktopDir & "\kısayolum.lnk",, "Kısayol Açıklaması",@ProgramFilesDir & "\iconyolu\icon.ico", @SW_MINIMIZE)

Kodlar hakkındaki tüm bilgileri autoit help dosyasından alabilirsiniz.Bu arada bunları cidden klite ta uyguluyorsan hala boşuna uğraşma ben sadece bilgilendirmek için söylüyorum klite'ın zaman parametresi var sk8er ın ve morningin dediği gibi.

Ghost-Turk, siz yukarıda winmove dan bahsetmişsiniz winmove pencereyi taşır bense mousemove dan bahsediyorum bu ise istenen koordinatlara taşır mouseu.

Bir dosyanın kısayolunu oluşturmak içinse;

FileCreateShortcut(@ProgramFilesDir & "\yol\program.exe",@DesktopDir & "\kısayolum.lnk",, "Kısayol Açıklaması",@ProgramFilesDir & "\iconyolu\icon.ico", @SW_MINIMIZE)

Kodlar hakkındaki tüm bilgileri autoit help dosyasından alabilirsiniz.Bu arada bunları cidden klite ta uyguluyorsan hala boşuna uğraşma ben sadece bilgilendirmek için söylüyorum klite'ın zaman parametresi var sk8er ın ve morningin dediği gibi.

teşekkür ediyorum. ben yanlış bakmışım Mousemove Kısmına. Amacım Autoit Öğrenmek O yüzden Uğraşıyorum yoksa Sadece Katılımsız Yapayım Kalsın istemiyorum.

Yardımlarınız İçin Tekrar tşkr Ederim.

• 1 yıl yıl...
Lütfen hazırladığım autoit katılımsız kurulum dersini izleyin...

arkadaşlar merhaba bu siteyi tanıdığımdan beri epey sorunuma çözüm oldu. fakat, ben bir görme engelliyim ve görsel olarak hazırlanmış hiçbir materyal, resim işime yaramıyor. acaba diyorum görsel olarak hazırlanmış ya da hazırlanacak olan paylaşımların bir de döküman hali konulabilir mi siteye. mesela bu günlerde autoit ile uğraşıyorum işim epey zor oluyor çünki döküman bulmak zor. şu ana aradığım clickcontrol komutunun parametreleri olan butonlar vindov infoda varmış ama baktım orayı kullanamadım. acaba butonların 4 3 gibi bunların herbirinin sabit bir işi varmı yani 4 heryerde her zaman next i mi tıklar yoksa programa göre mi belirlenir kodlar vindov infoyu klavyeden kullanmak mümkünmü mümkün ise nasıl yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Autoitte Control komutlarını kullanmak çok avantajlı.

Ben katılımsız konularıyla fazla igli olmasamda sana ufak bir yol göstermek istiyorum.

Sciteyi (yani autoit dosyasını editleyebileceğin editoru) açınca klevyenden ctrl + F6 tuşuna basmak suretiyle AU3Info programı açabilirsin.

Program farenin bulunduğu yerdeki gui ekranının bilgilerini vermektedir. Yani sen herangi bir programı açtın ve fareyi onun üzerine ******ürdüğünde AU3Info o programa ait bilgileri verir.

Tabi bir butona tıklatma vs gibi bir işlem yaptırmak için fareyi butonun üzerine ******ürmek zorundasın. Fareyi ilgili yere ******ürdüğünde yine klevyenden Ctrl + Alt + F tuş kombinasyonuyla AU3Info ekranındaki bilgileri dondurabilirsin. Bu sayede bilgiler kayıp olmaz. Tekrar aynı tuş kombinasyonunu kullanarak dondurma işlemini iptal edebilirsin.

AU3Info ekranındaki Control sekmesi senin kullanmak istedğin control komutları için kullanabileceğin bilgileri sana vermektedir.

Bu konular gerçekten uzayıp gidiyor. Neyse kolay gelsin...

Autoitte Control komutlarını kullanmak çok avantajlı.

Ben katılımsız konularıyla fazla igli olmasamda sana ufak bir yol göstermek istiyorum.

Sciteyi (yani autoit dosyasını editleyebileceğin editoru) açınca klevyenden ctrl + F6 tuşuna basmak suretiyle AU3Info programı açabilirsin.

Program farenin bulunduğu yerdeki gui ekranının bilgilerini vermektedir. Yani sen herangi bir programı açtın ve fareyi onun üzerine ******ürdüğünde AU3Info o programa ait bilgileri verir.

Tabi bir butona tıklatma vs gibi bir işlem yaptırmak için fareyi butonun üzerine ******ürmek zorundasın. Fareyi ilgili yere ******ürdüğünde yine klevyenden Ctrl + Alt + F tuş kombinasyonuyla AU3Info ekranındaki bilgileri dondurabilirsin. Bu sayede bilgiler kayıp olmaz. Tekrar aynı tuş kombinasyonunu kullanarak dondurma işlemini iptal edebilirsin.

AU3Info ekranındaki Control sekmesi senin kullanmak istedğin control komutları için kullanabileceğin bilgileri sana vermektedir.

Bu konular gerçekten uzayıp gidiyor. Neyse kolay gelsin...

merhaba teşekkür ederim verdiğimiz bilgiler için. fakat zannediyorum işime yaramadı. sebebi biz butonlara fare ile değil klavye ile gidip tıklıyoruz. eğer sizin için sorun olmazsa bana anlattığımız işlemi kendiniz klavye ile yapıp sonucunu bildirirmisiniz. ben şöyle yaptım önce üzerinde çalıştığım bir au3 dosyası vardı onu edit olarak açtım anlamlı bir şey bulamadım sonra freedownloadmanageri açtım örnek olsun diye ve tab tuşu ile next tuşunun üzerine geldim ve au3 ınfo yani kontrol faltı ile açtığım dosyaya gittim fakat yine anlamlı bir şey bulamadım.

şöyle bişey yazılmış mesela örneklerde

code

controlclick("hoşgeldiniz","","tButton4")

code

benim asıl sormaya çalıştığım bu belki daha önce yanlışta anlatmış olabilirim bu 4 te neyin nesi nerden nasıl alınır 4 değilde 5 olursa ne olur bu arada ben bu kodu freedownloadmanager üzerinde denedim herhangibir işe yaramadı. ilginiz için tekrar tekrar teşekkürler.

Malesef AU3Info programı farenin bulunduğu konuma göre bilgi veriyor. :p

Diğer taraftan AU3Recorder ile bir şeyler yapabilirsin. (Alt + F6) Ama bu yöntem sorun çıkartabiliyor.

AU3Recorderi açınca Recoverd Mouse tıkını kaldır. Sonra malesef faren ile record tuşuana basarak yaptığın klevye hareketlerini kayıt edebilirisn.

Tekrar durdurmak için programa faren ile basmalısın. Programı durdurduktan sonra senin girmiş olduğun klevye hareketlerini ve aktif pencereleri program editore komut olarak yansıtacaktır.

Üzgünüm... Devamlı senin için bir engel çıkıyor :)

Kolay gelsin....

Malesef AU3Info programı farenin bulunduğu konuma göre bilgi veriyor. :p

Diğer taraftan AU3Recorder ile bir şeyler yapabilirsin. (Alt + F6) Ama bu yöntem sorun çıkartabiliyor.

AU3Recorderi açınca Recoverd Mouse tıkını kaldır. Sonra malesef faren ile record tuşuana basarak yaptığın klevye hareketlerini kayıt edebilirisn.

Tekrar durdurmak için programa faren ile basmalısın. Programı durdurduktan sonra senin girmiş olduğun klevye hareketlerini ve aktif pencereleri program editore komut olarak yansıtacaktır.

Üzgünüm... Devamlı senin için bir engel çıkıyor :)

Kolay gelsin....

merhaba belki diyer arkadaşlardan birileri bu mesajları görürler de bir şeyler yazarlar yani belki başka fikri olan vardır. anlayamadığım şu butondaki 3 4 bunları programdan alabildiğimiz zaman işimiz kolay olacak. her şey için teşekkürler.

o 3 4 dediğimiz olay autoit window info programındaki control sekmesindeki ClassnameNN adlı bölümdür.Bir programın arayüzündeki klasik windows butonlarının her birinin kendine özgü class adları vardır.Bu class adlarını kullanarak controlclick gibi komutlarla otomatik işlem yaptırabiliyoruz.Sizde bir butona tıklatmak isterseniz controlclick komutunu ve classnamenn değişkenlerini kullanınız.

Ayrıca bir not olarak yükleme programlarının çoğunda kısayollar mevcuttur ileri geri vs için.Örneğin çoğu programda "Next" in kısayol Alt + N dir.Bu şekilde de kurulum yaptırabilirsiniz.Bunun için ihtiyacınız olan şey ise: WinWaitActive ve send komutlarıdır.Winwaitactivele kısayolu kullanacağınız pencereyi bekletir.Send ile de Alt + N ye bastırabilirsiniz.Yada tek komut olarak ControlSend komutunu yine aynı şekilde kullanabilirsiniz.

İkinci bir not olarakta Alt + N ye bastırmak için Send komutu: Send("!n") 'dir.

o 3 4 dediğimiz olay autoit window info programındaki control sekmesindeki ClassnameNN adlı bölümdür.Bir programın arayüzündeki klasik windows butonlarının her birinin kendine özgü class adları vardır.Bu class adlarını kullanarak controlclick gibi komutlarla otomatik işlem yaptırabiliyoruz.Sizde bir butona tıklatmak isterseniz controlclick komutunu ve classnamenn değişkenlerini kullanınız.

merhaba tam da dediğim bu işte işte bu clasname mi neyse işte onun nasıl öğrenileceği yani next in otomatik kodu 3 se ben bunu nasıl öğreneceğim. cahilliğimi mazur görün lütfen. bu controlclick teki button kodlarını 4 nedir 1 nedir öğrenebilirsek aşağıda yazdığımız send(!N) dende kurtulmuş oluruz. aslında bu controlclick merakımız şuradan çıktı sizin dediğiniz gibi kısa yol komutları varken problem yoktu ama bir programda ileri geri için herhangibir kısayol belirtilmemiş. orada send("{enter}") de işe yaramadı sanırım. onun için bu controlclick komutlarıyla belki birşeyler yaparız demiştim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...