Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Realtek Hd Audio Ve Mikrofon Sorunu

Semih5555
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Windows 7 x64 kullanıyorum. Realtek HD Audio driver'ını yükledim. Güncel.

Bilgisayarımın ön panelinde kulaklık ve mikrofon girişi var. Kulaklık girişine bildiğimiz telefon kulaklığı taktığımda kulaklık çalışıyor ama mikrofonu çalışmıyor. Başka bilgisayar ve telefonda çalışıyor.

Realtekten ayarları yaptım, ses ayarlarından da mikrofonu varsayılan aygıt yaptım ama sorunu çözemiyorum. Kafayı yemek üzereyim.

Yardımcı olabilecek var mı?

Not: Konu güncel...

Edited by Semih5555
Güncel

• 1 ay sonra...
Semih5555, Bir saat önce yazdı:

Aynı kulaklıkları laptoplara taktığımızda çalışıyor ama? Mikrofonu kullanmak için ayriyetten mikrofon mu satın almam gerekiyor?

Giirişler farklı tasarlanmıştır. Hem kulaklık hemde mikrofon uyumlu. Telefon jack girişi gibi olabilir yani.

Bunun için yapılan ara kablolar var. Genellikle oyuncu kulaklıklarının içinden çıkıyor. Dışarıda da satılıyor olabilir. O aparat ile istediğini yapabilirsin. Kasaya 2 giriş, kulaklığa 1 giriş şeklinde. 

Please register to see this content.

Notebooklardaki kartta tek çıkış çift fonksiyon yani telefon gibi olduğundan çalışıyor. 

Edited by KenanK
  • Like 1
  • Thanks 1

KenanK, 6 saat önce yazdı:

Bunun için yapılan ara kablolar var. Genellikle oyuncu kulaklıklarının içinden çıkıyor. Dışarıda da satılıyor olabilir. O aparat ile istediğini yapabilirsin. Kasaya 2 giriş, kulaklığa 1 giriş şeklinde. 

Please register to see this content.

Notebooklardaki kartta tek çıkış çift fonksiyon yani telefon gibi olduğundan çalışıyor. 

Sipariş veriyorum hemen hocam, deneyeceğim. Teşekkürler.