Jump to content

Yeni Laptop önerisi..

Emre028
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yakın zamanda kullanmış oldığum bilgisayarı yenileyesim var .fiyatı 4000 lirayı geçmeyecek şekilde ortalama olarak en kötü 5 max.10 sene rahatlıkla kullanabileceğim oyun bilgisayarı önerilerinizi bekliyorum. donanımdan anlayan bu işin ticaretini yapanlardan da fiyat teklifleri bekliyorum.

ek olarak nvidia 1050 ti ekran kartını öneren çok siz ne düşünüyorsunuz?

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DJ_Rush, 3 dakika önce yazdı:

Biraz daha fiyatı zorlarsan bu ürün aradığın gibi olabilir.

Please register to see this content.

Fiyatlar uçuk 5000tl altı pek birşey yok gibi.

Msı tercih ederdim yerinde olsam, kalite ve sürücü desteği çok iyi.

Bunu gördüm hocam, birde Casper excalibur var bu fiyata yakın.. karar veremedim hala araştırma evresindeyim. Vatan a gidip bakıcam birde

SoNKraL_, 1 dakika önce yazdı:

Aynı teknik özelliklerin intel işlemcili versiyonu aradaki fiyat farkı 1400 TL şayet bu farkı vermeye değecek kadar işlemci performansı farkı olduğunu düşünmüyorum.
Genede siz bilirsiniz.

Araştırdım biraz özellikleri iyi gibi duruyor ekledim favoriye biraz fiyatının düşmesini bekleyelim bakalım. benim şansıma ben bişey aldıktan sonra hep düşer bu sefer bekleyeceğim. istediğim seviyelere düşerse alırım. 

SoNKraL_, 1 saat önce yazdı:

Hocam Alienwarenin o özellikteki pcleri türkiyede satılmıyor.TRde satılanlar baya uçuk fiyatlı olanlar.

Benim önereceğim bu olur 1050 tiden daha iyi ekran kartı var gtx 1650

efe34, 6 dakika önce yazdı:

+1

Ryzen nedeniyle Intel bazı işlemcilerde

indirimehazirlaniyor

Şunu düşünüyorum şuan. aynı özellikteki işlemciler intel tarafında arkadaşın dediği gibi pahalı. hp olması gözümü korkutuyor.

efe34, 20 dakika önce yazdı:

Asuss-Lenovo-Monster favorilerim

HP kötü bir dönem geçirdi;: düzelttiler mi bilmiyorum: ben de Asus amdli bir laptop kovalıyorum

işlemci numarası U ile bitenler anakarta çakılymış lenovoda(diğer markalar da nasıl bilmiyorum)-değiştirilebiliyormuş ama serviste ve ısınma problemi olabilir yorumları var , H ile bitenler soket şeklinde

Üstad hala araştırıyorum. HP'den bende çok çektim asus kullanıyorum işyerinde şahsi bilgisayarım samsung.

Vatan teknosa samsung mediamarkt dışında. alışveriş yapılabilecek site bilen varmı?

efe34, 5 dakika önce yazdı:

Şunu takip ediyorum ben

dün düşmedi fiyat

Buna yakın bişey bende bakmıştım hocam bir arkadaş 1050ti 4 gb olan modelini almam için ısrarcı olup durdu.

sonkral adlı arkdaşın attığı çok dikkatimi çekti. hp diye düşünceliyim. bulamazsam onu alırım gibime geliyor. herkeste yazmış amd nin ekran kartı var 580x gayet seri diyor. ryzen 5 ten aşağı olmamak şartıyla.

efe34, 3 dakika önce yazdı:

128SSD yakın zamanda w10 19h2 ve sonrası sistemlerde  yetersiz kalabilir diye düşünüyorum, sık format attığım için ne kadar yer kapladığı hakkında pek bilgim yok ama: güncellemyle devam edenlerde yer sorunu okudum.

işlemci ssd  w10 home ve ekran kartına bakınca f/p olarak iyi değil gibi linkteki makina (Ben enterprise sürümünü tercih ediyorum)

Araştırıyorum üstad yine bu şekilde fikir alışverşinde bulunalım belki fiyat düşer bişey olur. 

efe34, 7 dakika önce yazdı:

şuydu

DH üyeliğiniz varsa topikten ve özelden çok yardımcı oluyor. nickini gönderebilirim özelden

Şuan bekleyişteyim üstad işin doğrusu taksitli alacağım. bildirimleri açtım fiyat düşerse sanada söylerim kaçırma diye.

efe34, 24 dakika önce yazdı:

Şurada laptopda İntel>AMD yorum yapmış biri?

Ryzen 3000 serisi laptoplar için biraz beklemek gerekebilir belki ama fiyat farkı çok intellerle ??

Masaüstünde  ilk nesile göre biraz sıcak çalışıyor 3000 ler   ama bariz performans artışı var

Haklıda olabilir bilmiyorım kararsız kalıyorum ama fiyat farkı beni amd ye yöneltiyor

efe34, Şimdi yazdı:

Vega bunlardan sonra çıkmadımı 2-2.5 yıldır takip etmiyorum, çok fikrim yok f/p ye bakıyorlardır sanırım bunda da donanımı düzenlerlerken

Vegalar fps de biraz düşük kalıyor bu rx570 daha iyi duruyor 

efe34, 1 saat önce yazdı:

Gayet iyi f/p  , marka olarak

Benim takip ettiğim bir ürün bu : iç işleri bakanınını ikna edersem alırım  :  )

edit: Benim yukarıda yanlış fiyat olarak vermişler (çerezler vs ) diye bahsettiğim ürün bu her an kaldırabilirler: 5.899 şu an not düşeyim: saat 06:34

Ama kriz hemen geçmeyeceği için kur da aşırı bir dalgalanma olmazsa daha da uygun fiyata bulunabilir ilerleyn günlerde: Bu iş için kenarda ayrılmış döviz varsa beklenebilir: yoksa hemen alınır diye düşünüyorum) . Sabah 09:00 dan sonra göremeyebiliriz bu fiyatı

Fiyat sürekli artıyor gecenin köründe kalkıp almak lazım :)

@efe34

Asus FX505DT-BQ028T-Gaming AMD R7-3750H 8GB 1TB + 256GB PCIE SSD 4GB GTX1650 15.6" FHD

bu modelin freedos olanını düşünüyorum. Bulursam alma kararındayım siz ne diyorsunuz hocam bi kaç site baktım win10 home sürüm var  ama istemiyorum