Jump to content

Yeni Laptop önerisi..

Emre028
 Share

Recommended Posts

EgeGrkn, 15 dakika önce yazdı:

attığın dell 7800tl olduğu için bunu atma gereği duydum 7500e açıkcası bunu alırdım 

Please register to see this content.

1660ti

256 ssd

16gb ram

intel i7-9750

Black fridayı bekliyorum. belki iyi bi indirim olurda alırım.

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

efe34, 34 dakika önce yazdı:

m.2 ssd takmak lazım buna yorumlar güzel

Bunun bi üst modelini akrabama aldım hocam bikaç gündür biliyorsun araştırıyorum. ondada ram fazlaydı sadece o yüzden biraz fark var . memnun kalırsınız.

efe34, Şimdi yazdı:

SSD aldınız mı?

almadık zaten yakın zamanda crucial 240 gb ssd almıştı benimle birlikte. onu takacak geldiğinde windows8.1ci o sistemi ssd ye kurup devam edecek. gerçi ssdyi ben takıp ben format aticam.

efe34, 5 dakika önce yazdı:

aslında ssd ve ram alınca 3 bine geliyor: şu daha mantıklı gibi yeğenime aldığım

edit: SSD siz olmaz : tahammül edemiyorum  ssdsiz sistemlere uzun zamandır

hocam doğrudur ama ilk başta sadece ofis diye dediniz diye önerdim aldığım arkadaş oyun nedir bilmez. mail ve ofis uygulamalarını kullanıyor o kadar. bu sizin aldığınızda güzel 3 bin tl ben 3 bin tl iş görecek bi amd tavsiyesinde bulundum size.

efe34, 2 dakika önce yazdı:

bir de merak ettiğim 4 tb lık diskler bu makinalara uyuyor mu boyut olarak mesela şu  (634 tlye aldım bu gün fırsat mesajı gelince(harici hdd kullanmak için almıştım)

uyar hocam neden uymasın işletim sistemi destekliyorsa boyuttan yana problem yok. güzel fiyatmış keşke banada söyleseydiniz.

asus grubunda oyun PC düşünenler için : 

yok 1tb ile 2tb arasında sanırım boyut farkı var: HDD kutusu alırken farketmiştim

sizden duyuyorum bunu vardır belkide bilmiyorum. casper excalibur grubunda güzel pcler var.

efe34, 11 dakika önce yazdı:

casper'i asla almam ve önermem

ısınma dışında bi problemi olmaz. zaten oyun için alacaklar 3-5 fanlı eksta soğutucu alsınlar drop yaşamamak fps kaybı yaşamamak için. msi yada montsterda olabilir ma dediğim gibi 29 unu bi görelim

Elimden geçen casper masaüstü donanımlara göre konuştum : en kalitesiz bileşenleri bulabilmelerine çok şaşırmışımdır hep!

masaüstü ürünleri kötü evet ama laptop vardı arkdaşımda pentium işlemcili gerçekten iyiydi. excalibur serisi oyun için olduğu için işi biraz sıkı tutmuşlardır idye düşünüyorum.

efe34, 5 dakika önce yazdı:

@Emre028 önerdiğiniz laptopu alacağım arkadaşa : ona karar verdim m.2 konusunda kafam karıştı: şöyle bir yorum var. 256 lık samsun m.2 ssd alacağım son çare soket tipine bakmam gerekecek

m2 SSD alacaklar için ; cihaz m2 SSD PCIe kartları destekliyor. m2 SSD Sata kartları desteklemiyor. Piyasada ucuza satılan bazı m2 SSD kartlar da Hem Sata hem de PCIe yazıyor. Bu kartları da cihaz görmüyor.

Normal SSD bile alabilirsiniz hocam. Optik sürücü yerine ekstra bir kutu ile takabilirsiniz. Ben öyle yapacağım kargodan geldiğinde sipariş ettiğim laptop. Şöyle bi yorum daha var.

Alıntı

Alanlar ya da almayı düşünenler için güzel bir ürün. Aldıktan sonra ben 8 daha ram ekledim böylece bana kalan 10gb rahatlıkla her işime yetiyor. Ben tercih etmedim ama performans sizin için önemli ise tabii ki m2 ssd yolu da açık. Isınma sorunu yaşayanlara - sadece windows ta çalışan - dell supportasist programını kurarak bios dahil full update yapmalarını öneririm. Bende bu işlem sonrası sıcaklıkta düşüş, fan sesinde istikrar ve performans artışı oldu. Düzenli olarak radeon adrenalin sürücülerini güncellemek te performans ve sorun giderme için amd tabanlı bütün sistemlerde önerimdir.

efe34, 1 dakika önce yazdı:

boyutunu yani kalınlığını öğrenebildiniz mi

2 çeşit hocam zaten 12.7 mm ve 9.5 mm bu yeni çıkanların hepsi zaten 9.5 mm olmadı oprik sürücüyü çıkartıp cetvel yardımıyla ölçebilirsiniz.

efe34, 3 dakika önce yazdı:

tamamdır hep öyle yapıyordum zaten :bir de

resimde isteğe bağlı yazıyor optik disk sürücü için

Optik sürücü yeri var takmak isteyen alıp takcak diyor sadece kapağı var biliyorsunuz sürücü ve kapak ayrı.

Daha düşer gibi: kurda aşırı opynama olmazsa : ama  alınabilir. makul fiyat

bonuscard iyiymiş : hep mi böyle: bende sadece maximumlar var

Çıkar hocam bi bonus kart bende denizbank platinium bonus var ben ondan alacağım.

gece bu pc 5,899 oluyo ama taksit 9 a düşüyor.656 tl aylık

şuan 5.999 ama taksit 12 aylık 500 tl oluyo

3 ay için 100 tl den kaçmakta istemiyorum.

efe34, 3 dakika önce yazdı:

bir de ziraat var kullanmadığım ona da 7 taksitmiş

hocam denizbank her türlü verir kredi kartı bence başvur hemen şubeden. olmadı kullandığınız bankadan hesaplayın taksitli nakit avansı.

şöyle bir yorum var

Özelliklerinde maximum ekran çözünürlüğünün 1920x1080 olduğu belirtilmiş fakat maalesef 1366x768 yani sadece hd panel. Full hd değil. Cihazda Ryzen 3 apu var yani vega 3 grafik işlemcisi tümleşik halde. Ryzen 2200u işlemci giriş seviyesi olmasına rağmen güzel iş çıkarıyor ve intel core i5 7200u'yla kafa kafaya bir işlemci. Vega 3 tümleşik grafik işlemcisi radeon 520 harici ekran kartıyla kafa kafaya performansa sahip. 2400mhz'de çalışan 4 gb ram var ben boşta olan slota 4 gb daha ekledim çünkü oyun oynuyorsanız grafik işlemci ihtiyacı için Vram 512mb ayrılmış oluyor ve bu yetmiyor. 8gb olunca Vram 2gb'ta yükseldi. Ayrıca cihazda pcle 3.0 destekleyen m2 portu mevcut ve 256gb nvme ssd alıp oraya taktım ve windowsuda ssdye kurdum. Böylece sistem hddye oranla farkedilir şekilde hızlı çalışıyor. 1tb hddyide depolama amaçlı kullanıyorum. Alırken günlük kullanım amaçlı almıştım kafamda oyun oynama düşüncesi yoktu zaten oynayıncada saatlerce oyun oynayan bir insanda değilim ama deneme amaçlı kurduğum oyun performansından memmun kaldım ve düşük ayarlarda pubg, fortnite, fifa 19, counter strike gibi oyunları donma takılma kasma olmadan ara sıra oynuyorum. Verdiğim parayı düşününce bu pc'den memmun kaldığımı söyleyebilirim.

Memnun kalırsınız hocam dediğim gibi iyi inceleyip araştırdım fiyatına göre çok çok makbul bi cihaz. oyun oynuyorsa aynen 4 gb ram takın ama oyun oynamıyorsa 4 gb ram günümüz şartlarında yeterli.

@efe34 

burdada 5.899 maximuma 6 taksit.

15-18 Kasım tarihleri arasında Tüm NOTEBOOK'larda %18 KDV KADAR İNDİRİM.Detay vatanbilgisayar.com'da. İptal MESAJ RET 4933e ilet.MN1000000287209256 B018

banada geldi bu ama aradığımız laptoplar yok burada ..

alternatif olarak 

bunada bakabilirsiniz.

ayrıca teknosadan alacağımız laptoplarda win10 home lisanslı gelecek. fiyatlar biraz daha düşerse ideal olacaktır.

ayrıca @efe34 hocam home ve pro arasında çok bi farkta göremiyorum aslında.

temel farklar bunlar

ekstralar bunlar : 

ekstralara ihtiyaç duymuyorsak fazlasıyla karşılayacaktır 

@efe34

şundan alıyor bi arkadaş 

ama bunu alacaksan illa 

bunu al dedim. hp den farklı marka elektronik kullanmam diyor

mediamarktta incelemiş beğenmiş . fiyatıda makul geldi bana hp diye sıcak bakmadım ama aklınızda bulunsun. geldiğinde güzel bi ısınma testi yapar sonucu bildiriirm.

Edited by Emre028