Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Yeni Laptop önerisi..

Emre028
 Share

Recommended Posts

efe34, 1 dakika önce yazdı:

İşletim sistemi önemli değil benim için siler hep enterprise sürümü  kurarım (MSDN). HWID lisanslama yaparım ardından.

olmadı lisansını satarsınız hocam . ben öyle düşünüyorum. 

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ediyorum hocam 5.899 en düşük diyor dün gece öyleydi zaten şuan 5.999..

16 gb ram 512 gb ssd freedos mu

Please register to see this content.

8 gb ram 256 g hdd + 1 gb hdd win10 home mu ?

---------------------------------------------------------------------

Asıl soru şu 8 gb ram mi 16 gb ram mi ?

34ero, 13 dakika önce yazdı:

300 tl fark için r5 yerine r7 tercih edin.

tabi ki free dos olan

vadesi yükseliyor hepsiburadada. aradaki farkla zaten 8 gb ram alınır. 8 gb ram takip ederiz. vade farksız 12 olsa düşünülür.

freedos olup 16 gb ram olması var

bide win10 home lisanslı olup 8 gb ramli olması var

buna karar verirsem olucak.

34ero, Şimdi yazdı:

o açıdan bakarsan haklısın ama 1tb hdd var depolama artı oyunlar için gerekli diye düşündüm işletim sistemi için 256gb ssd yeterli

bu özellikte bi pc oyun için alınır zaten 8 gb ram makul geliyor bana çünkü 16 gb ramle çok işimiz yok. kim 16 gb ramli pc kullanıp 16 gb ramin hepsini kullanmış. masaüstü olsa 16 gb ram olabilir. ama laptopta aşırı fazla geliyor bana. 256 lık ssd 240 falan görecek zaten 40 gbı windows desek programlarla 200 gb çok düşük bi boyut. yeri geliyor cebimde 128 gb lık flash disk taşıyorum.

Yukarıda 3 adet örnek verdim. Hatta birisini kendim için düşünüyorum. Fiyatının düşümesini bekliyorum.

34ero, 5 dakika önce yazdı:

benim tavsiyem  (oyun agırlıklı)

1-1TB + 256 GB SSD

2-8gb veya 16gb ram

3-intel i5 ve üstü  , amd için ryzen 5 veya 7

4-lenova ,dell ,asus, monster ,acer .hp  markalar olabilir 

34ero, 1 dakika önce yazdı:

yukardaki örneklerde sadece ssd olanlarda 2.bir ssd takma yuvası varsa iyi olur yoksa 1tb +256 ssd olanı terçih olabilir

Oyun bilgisayarlarında optik sürücü çokta aranmıyor artık. PCIE SSD var birisinde mesela. 1 tb + 256 gb ssd benim tercihim zaten 256 gb'a sistem kurup 1 tb'ı sadece veri ve oyun için kullanmayı düşünüyorum. 

efe34, Şimdi yazdı:

Aldım şunu arkadaşa

m.2 ssd bakacağım slotuna göre 4 gb ta ram

Hayırlı olsun. bende acer üzerinde karar değiştirdim sanırım onun fiyatının düşmesini bekleyeceğim. yüzde %18 daha hızlı amd r7 den i5 9300.. 1 tb disk eksik olsun diyebilirim. gece 5000 düz olursa alırım. black fridayde fiyatları tavana çekip yine aynı paralara satacaklardır diye düşünüyorum ama yinede bekleyelim.

hocam hesaplı olursa olur ama o kadar yükseltmeye gerek yok bence.

Evet bunu almaya karar verdim. 

@efe34 hocam sizce ssd yi ikiye bölsem şöyle 100 gblık mesela veri alanı performansında sıkıntı olurmu ?? 

Edited by Emre028

efe34, 58 dakika önce yazdı:

Ben AMD derim fanatik olduğum için: fiyat farkı da var: tek endişem ısınma poblemi olur mu ryzen 7 son nesillerde?

Isınıyor diyorlar ama fan ile kullanıyorum zaten ben sonuçta oyun bilgisayarı diye alıyoruz fan olmazsa olmazlardan 

efe34, Şimdi yazdı:

ram yükseltmek daha maliyetli diye düşündüm (Aslında AMD taraftarıyım biliyorsunuz): 128 e işletim sistemi 1 tb da depo var

Amd ısınıyor dediler i5 9300 den bile düşük performans veriyor ryzen 7 3750h . 8 GB RAM 500 lira olsun çok çokta. Ben ne bileyim aradaki farkı göz önüne alarak bekliyorum büyük ihtimalle dediğim düşündüğüm gibi iyi bi indirim olmayacak

efe34, Şimdi yazdı:

almanya uyarsa sizin için getirtebilirim: 27 aralıkta kızım geliyor almanyadan: black friday başladı: bi bakın amazon.de ve saturn e falan

Olabilir hocam daha uyguna denk gelirse havale gönderirim incelerim akşama

kızıma macbook alırken bakmıştım almanya fiyatlarına : uymadı bana çünkü türkiyeden alırsam gider gösterebiliyorum kdv vs hepsini düşüyorum: bir de türkiye apple ın bir özelliği var: garantisi dünyanın her yerinde geçerli

Baktımda çok bi fark yok hocam garantinin olmadığınıda düşünürsek burdan almak güzel olucak

efe34, 39 dakika önce yazdı:

acer hiç bilmem: 2. linkteki ürün satışa kapalı daha önce verdiğiniz  şu link uygun gibi ama yeni geldim eve angaje olamadım: bir de amazon.de siparişiyle uğraşıyorum: hergün belli bir ürünün fiyatı düşecek 29 una kadar,

millet deli gibi alışveriş yapıyor: işbank sanal kredi kartını kullanamıyorum şu an sistem çöktü: eşime ait bir kart uçakta şu an: pc uygulamasını da açamıyorum

amazon.de den alışveriş yaacağım

Evet oda bitmiş. kaçırdık sanırım biz fırsatları.

efe34, 2 dakika önce yazdı:

denemedim uğraşmamda çok da gerekli değil: 2 yıl önce n11 de yaşamıştım: daha ucuzunu buldum aynı ürünü aynı firmada : ip tesbit etmişer sistem ucuz olan ürünü almama izin vermedi

almamıza izin vermiyorlar hocam ☺️