Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 1909 Performası

GemaR
 Share

Recommended Posts

Herkese Selam,

Daha önce Win10 1809 sürümü kullanıyordum. Aşağıdaki ilk resimde gördüğünüz değerler vardır.

İşlemcim i5 4210m Turbo boost 2.0 ve sözde performans artacak denildi.

Bugün 1909ü yükledim ve aşağıdaki değerleri aldım.Sizce iyi mi durum nedir acaba?

Kullandığım program user benchmarktır bilginiz olsun konu hakkında destek lütfen.

1809;

1809perf.png

1909:

Ekran-Al-nt-s.png

Edited by GemaR
eksik

Performans artışı bekleniyordu ancak şimdide şöyle bir durum var herkeste bir şeyler değiştiği için testlerde herkes yükseliyor, anlamanın tek yolu 1903deki pc skorunuzla 1909deki pc skorunuzu karşılaştırmak. Başkalarıyla karşılaştırmayın yani... Listeler zamanla oturacaktır.

• Thanks 1

EgeGrkn, 7 dakika önce yazdı:

Performans artışı bekleniyordu ancak şimdide şöyle bir durum var herkeste bir şeyler değiştiği için testlerde herkes yükseliyor, anlamanın tek yolu 1903deki pc skorunuzla 1909deki pc skorunuzu karşılaştırmak. Başkalarıyla karşılaştırmayın yani... Listeler zamanla oturacaktır.

Dostum bu 2 sonuçta bana ait biri 1809a ait biri yeni yaptım 1909 yani iyi mi olmuş kötü mü onu anlamadım donanım olarak ben sadece ssd değiştirdim 850evo yerine hi level bir ssd taktım.Merak ettiğim daha mı iyi sonuç aldım yoksa kötü mü.Siz bu konuda bilgilisiniz zaten kendinize ait bir win10 yapıyorsunuz bildiğim kadarıyla.

kocamanadam, 5 dakika önce yazdı:

1909 daha iyi bence,sıcaklık değerleri film izlerken bile 40-50 arası.Daha önce 80-100 arası idi.(core temp ile ölçülmüştür.)Gerisi sizin takdiriniz.Saygılar.

80-100 Arası tam üzerinde sucuk pişirmelik :)

• Like 1

GemaR, 22 dakika önce yazdı:

Dostum bu 2 sonuçta bana ait biri 1809a ait biri yeni yaptım 1909 yani iyi mi olmuş kötü mü onu anlamadım donanım olarak ben sadece ssd değiştirdim 850evo yerine hi level bir ssd taktım.Merak ettiğim daha mı iyi sonuç aldım yoksa kötü mü.Siz bu konuda bilgilisiniz zaten kendinize ait bir win10 yapıyorsunuz bildiğim kadarıyla.

demek istediğim şey test sonucu bilgisayar donanımınızı ölçmüyor eskiyle yeni arasında, sizi dünya sıralamasına yerleştiriyor. Sıralamada dünden beri sürekli değişiyor o yüzden net bir sonuç alamıyorsunuz. 1903 ve 1909 farkına size sıralama yerine skor veren bir yazılımla bakarsanız anlayabiliriz. mantıken ssd takmısınız ve daha iyi bir sisteme geçmişsiniz daha kötü birşey olmaması gerekir zaten

EgeGrkn, 30 dakika önce yazdı:

demek istediğim şey test sonucu bilgisayar donanımınızı ölçmüyor eskiyle yeni arasında, sizi dünya sıralamasına yerleştiriyor. Sıralamada dünden beri sürekli değişiyor o yüzden net bir sonuç alamıyorsunuz. 1903 ve 1909 farkına size sıralama yerine skor veren bir yazılımla bakarsanız anlayabiliriz. mantıken ssd takmısınız ve daha iyi bir sisteme geçmişsiniz daha kötü birşey olmaması gerekir zaten

anladım ama skor veren bir program aklıma gelen birşey yok açıkcası ama iyi diyorsan sorun yok ama bildiğim kadarıyla bu site kendi donanımımızı ölçüyor mesela ssd yi %104 olarak görüyorama bu %100ün üstüne çıkması iyi mi kötü mü bilemedim ikinci ssd yi %64 performs vermiş takıldığım nokta %100e yakın olması mı yoksa %1 lere yakın olması mı iyi onu anlamadım

On 11/13/2019 at 7:23 PM, GemaR said:

Herkese Selam,

Daha önce Win10 1809 sürümü kullanıyordum. Aşağıdaki ilk resimde gördüğünüz değerler vardır.

İşlemcim i5 4210m Turbo boost 2.0 ve sözde performans artacak denildi.

Bugün 1909ü yükledim ve aşağıdaki değerleri aldım.Sizce iyi mi durum nedir acaba?

Kullandığım program user benchmarktır bilginiz olsun konu hakkında destek lütfen.

1809;

1909:

Please register to see this content.

dostum performans artışı maalesef her işlemci için değil. Cpu listesi var destekleyen onlar için %15 performans artışı var. Senin işlemci eski olduğu için bişey farketmez. Bununla ilgili haber yapılmıştı. Orda hep pahalı işlemciler var.

Shadowscape, 23 saat önce yazdı:

dostum performans artışı maalesef her işlemci için değil. Cpu listesi var destekleyen onlar için %15 performans artışı var. Senin işlemci eski olduğu için bişey farketmez. Bununla ilgili haber yapılmıştı. Orda hep pahalı işlemciler var.

anladım teşekkür ederim. benim okuduğum kadarıyla Turbo max 3,0 ve turbost 2,0 için diye biliyordum benim 2,0 ama bende fark göremedim açılış yavaşladı vs 1903e geçtim şimdilik iyi gibi.

Edited by GemaR

10 hours ago, GemaR said:

anladım teşekkür ederim. benim okuduğum kadarıyla Turbo max 3,0 ve turbost 2,0 için diye biliyordum benim 2,0 ama bende fark göremedim açılış yavaşladı vs 1903e geçtim şimdilik iyi gibi.

Rica ederim. başka bir sitede okumuştum. cpu listesi var bu haberde. 

Please register to see this content.

• Thanks 1

Benim bildiğim kadarı ile 1903 sürümü AMD işlemciler için yapılmış 1909 ise bazı İntel işlemciler için. Bir forumda görmüştüm çünkü. Hatta AMD kullananlar 1903 İntel kullananlar ise 1909 kursunlar diyorlardı ne kadar doğru bilemem tabi. Bir de biostan bir ayarın da kapatılması gerekiyormuş " HPET " bunu kapatınca Aygıt Yöneticisinden de Sistem Aygıtları adı altında " Yüksek Duyarlıklı Süre Ölçeri " ayarının da kapatılması lazım. Ben bu son 2 ayarı yaptıktan sonra bilgisayarım biraz daha hızlandı onu söyleyebilirim.

5 minutes ago, The_Undertaker said:

Benim bildiğim kadarı ile 1903 sürümü AMD işlemciler için yapılmış 1909 ise bazı İntel işlemciler için. Bir forumda görmüştüm çünkü. Hatta AMD kullananlar 1903 İntel kullananlar ise 1909 kursunlar diyorlardı ne kadar doğru bilemem tabi. Bir de biostan bir ayarın da kapatılması gerekiyormuş " HPET " bunu kapatınca Aygıt Yöneticisinden de Sistem Aygıtları adı altında " Yüksek Duyarlıklı Süre Ölçeri " ayarının da kapatılması lazım. Ben bu son 2 ayarı yaptıktan sonra bilgisayarım biraz daha hızlandı onu söyleyebilirim.

işlemciniz nedir

1909 u yüklediğim gün Advanced system care yi de yüklemiştim. pardon Advanced system care yi biraz daha önce yüklemiştim. Ama şuna eminimki hiç bir hız konusundan okumadan etkilenmeden bilgisayar açılışını 1.18 dk. iken 1909 dan sonra 18 sn ye ye düştüğünü gördüm advanced system care nin verdiği bilgide. yalnız windows 7 yokken ve şifreler yokken gerçekte 6-7 sn de açılıyor ama advanced system care  yine 1.25 dk. gösteriyordu.

şimdi de bu konuyu görünce şu meşhur 250000 de ki asal sayıyı bulma testini uyguladım. en son 13 dü yanlış hatırlamıyorsam 11 sn ye ye düşmüş. Ama masaüstüm oldukça hala dağınık. i7 3. nesil işlemcim var.