Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

7.000tl ' Ye Sistem Tavsiyesi

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Monitör - Klavye - Kulaklık - Fare dahil max 7.000TL bütçelik sistem önerisi yapabilir misiniz ? Bu ay sonuna kadar kardeşime pc  almam lazım. Radyo televizyon okuyor hem işlerini yapabiliceği hemde iş dışında kullanabiliceği bir pc önerir misiniz ?

Bu arada intelin açıklarından dolayı pek intel düşünmüyorum. Bilgili olanlar bu konuda da aydınlatırlarsa sevinirim

Edited by TimeShift

Anakart    MSI B450M Gaming Plus/B550
İşlemci AMD Ryzen 3 3200G*
Ekran Kartı ASUS DUAL GTX 1060 3GB
Bellek G.Skill 8GB Sniper X 3600MHz CL19
SSD Samsung 860 EVO 250GB    
Depolama Toshiba 3.5″ 1TB P300 7200 RPM    
Kasa Cooler Master Masterbox Lite 5    
Güç Kaynağı Kasaya dahil, 600W    
ASUS 21,5″ VP228QG –  1ms, 75 Hz, FreeSync, VESA

• Like 1

DJ_Rush, Bir saat önce yazdı:

gayet güzel sadece ekran kartı ayrı alınıyorsa GPU işlemciye gerek yok örneğin uygun fiyatlı isteniyorsa AMD Ryzen 5 1600 olabilir

anakart  gıgabyte da olabilir bios  efi de Türkçe desteği de var

Edited by 34ero

6945 TL klavye,mouse,kulaklık hariç uzun ömürlü sistem toplamaya çalıştım malesef fiyatlar yüksek!,anakart Ryzen 3000 serisi desteklidir yazıyor bu sebeple bu anakartı önerdim!,anakart 16gb önerdiğim ram'i destekliyormu bilmiyorum!,

Kasa: 383 TL - Dark N10 Pro 3x12cm Mavi Fanlı, Fan Kontrolcülü, Cam Yan Panelli, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHN10PRO)   

Güç kaynağı: 400 TL - High Power 650W 80+ Bronze Element Smart Mavi Ledli Güç Kaynağı (HP-EP-650S)

Anakart: 583 TL - Asrock B450M Pro4 Socket AM4 (AMD 3000 Serisi İşlemciler İle Uyumlu Versiyon) DDR4 3200MHz+ (OC), Quad CrossFireX, Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DP, VGA mATX Anakart

İşlemci: 1678 TL - MD Ryzen™ 5 3600X 3.8GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci (Wraith Spire Soğutuculu)

Ram: 525 TL -  Kingston HyperX Predator 16 GB DDR4 CL12 Tek modül

Ekran kartı: 2050 TL- Galax GeForce GTX1660Ti White 6GB 192Bit GDDR6 Ekran Kartı

SSD: 607 TL - Samsung 860 EVO 500GB 550-520MB/s SSD (MZ-76E500BW)

Monitör: 719 TL-  Acer Nitro QG241Ybii

bunlara ek,fiyatını bilmediğim Logitech K360 klavye Ş,İ türkçe karakterleri olan büyük enter tuşlu model(dikkat edin),

35 TL - Everest SM-614 Usb 6D Bronze Kaplama Oyun Mouse

Please register to see this content.

Edited by gangstarap

işlemcinin kendi fanı var

kasanın kendi fanı var

anakart ryzen 3000 chipsetine uygun

1660ti maks baskıda 120watt enerji harcıyo işlemci ondanda az. 400watt power suppy yeterde artar o yüzden

bunun dışında

monitor en ucuzunu seçtim 144 hertz istersen 1200tlye var itopyada.... 24 inch

klavye mouse kombo seçtim gaming değil ancak logitech sağlamdır

400tllik bir  bütçe artıyor. ben olsam onu ssd ye yatırırdım (xpg nin 2000mb okumalı 250gblık bir ssdsini takardım)

birde psuyu corsair marka 500watt alırdım uzun seneler kullanılabilsin diye.

ram 8gb 3200mhz ancak 16gba çıkartadabilirsin...

monitör ve klavye mouse seti hariç bu bahsettiğim upgradeleri ilerde yapmanı veya bekleyip para biriktirip öyle almanı tavsiye ederim

• Like 1

DJ_Rush, 15 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim hocam

EgeGrkn, 3 saat önce yazdı:

işlemcinin kendi fanı var

kasanın kendi fanı var

anakart ryzen 3000 chipsetine uygun

1660ti maks baskıda 120watt enerji harcıyo işlemci ondanda az. 400watt power suppy yeterde artar o yüzden

bunun dışında

monitor en ucuzunu seçtim 144 hertz istersen 1200tlye var itopyada.... 24 inch

klavye mouse kombo seçtim gaming değil ancak logitech sağlamdır

400tllik bir  bütçe artıyor. ben olsam onu ssd ye yatırırdım (xpg nin 2000mb okumalı 250gblık bir ssdsini takardım)

birde psuyu corsair marka 500watt alırdım uzun seneler kullanılabilsin diye.

ram 8gb 3200mhz ancak 16gba çıkartadabilirsin...

monitör ve klavye mouse seti hariç bu bahsettiğim upgradeleri ilerde yapmanı veya bekleyip para biriktirip öyle almanı tavsiye ederim

Teşekkürler

Üstadlar sistemi itopya dan alma kararı verdik ordan hazır sistem mi almak daha iyi olur yoksa kendim toplamam mı ? Hazır sistemse öneriniz var mı ? Birde Black Friday günü olucakmış o gün alma ihtimalimiz var fakat pek bilgim yok 1 gün mü sürecek ? Bilgisi olan var mı ?

Edited by TimeShift

Bir sistem topladım bu sistem uzun seneler yapıcağı işlemlerde yeterli gelir mi ? Birde monitör konusunda kararsız kaldım. Sisteme eklediğim monitörde mouse hediyesi var diğer monitör Philips 27” 4ms 75 Hertz fiyatı biraz daha uygun ama markadan korkuyorum çünkü aldığımız televizyon deli etmişti. 

Sistem bu :

MehmetYildiz, 23 dakika önce yazdı:

Monitörü IPS almanızı öneririm gerçeğe yakın renk alırsınız. İşlemci overclock yapmayacaksanız X serisi almanıza gerek yok.

Monitörün hediyesi var diye seçtim birazda gerçi gerçeğe yakın olması daha iyi olur değil mi Photoshop vs işlerde 

TimeShift, 20.11.2019 - 17:48 yazdı:

Monitörün hediyesi var diye seçtim birazda gerçi gerçeğe yakın olması daha iyi olur değil mi Photoshop vs işlerde 

Mouse dediğin kaç para ki hocam :) 

IPS ekranda film izlemek de güzel olur. Vatan bilgisayar gibi yerlerde bir deneyimleyin ona göre karar verirsiniz.

EgeGrkn, 18 dakika önce yazdı:

Ryzen 7 RTX2060lı olanın ram mhzsını yükselt. ve onu seç. amd sistemler ram ne kadar performanslıysa o kadar iyi olurlar. 3200 az. 3600 iyi olacaktır.

birde rami seçerken anakartın modelinin sitesine gir ve uyumlu olduğu ram markalarına bak

Baya araştırdım hocam ama 3600mhz RAM i o sistem desteklemiyor ve CL 19 onun dışında 2 sistemin güncelliği ve performansı ilk sisteme göre daha iyiymiş canımı en çok sıkan konu monitör paneli ıps panel istemiyorum ama sisteme va paneli ekleyincede uçuyor fiyat

• Like 1