Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 1909 Oem Brand X64 Türkçe

MrRush
 Share

Recommended Posts

Emre028, 14.11.2019 - 20:30 yazdı:

Emeğine sağlık, uzun vadede kullanılabilecek 19H2 sistem.

DJ_Rush, 15.11.2019 - 09:53 yazdı:

Evet.

kardeş verdiğin isoda bahsettiğin ayarların hiçbiri yok. dümdüz imaj bu. kurdum hiç senın yazdıklarınla alakalı birsey cıkmadı. defender kapamısım demıssın mesela hepsi acık sıfır sistem el değmemeiş. bi yanlışlık mı avr imjda=?

erdemkaya55, Bir saat önce yazdı:

kardeş verdiğin isoda bahsettiğin ayarların hiçbiri yok. dümdüz imaj bu. kurdum hiç senın yazdıklarınla alakalı birsey cıkmadı. defender kapamısım demıssın mesela hepsi acık sıfır sistem el değmemeiş. bi yanlışlık mı avr imjda=?

Kurulumu nasıl yaptın anlatırmısın?

İmajda yanlışlık yok sanal ve gerçek makinada test edildi. Aktif olarak kıllanıyorum.

DJ_Rush, 1 saat önce yazdı:

İmajda yanlışlık yok sanal ve gerçek makinada test edildi. Aktif olarak kıllanıyorum.

flasha rufus ile yazdırdım security bot kapadım uefı olarak sıfırdan kurdum. basit sade temiz kurulum geldi. sizin anlattıgınız ayarlarda gekmedi

erdemkaya55, 8 saat önce yazdı:

flasha rufus ile yazdırdım security bot kapadım uefı olarak sıfırdan kurdum. basit sade temiz kurulum geldi. sizin anlattıgınız ayarlarda gekmedi

İlginç. Anakart nedir?

İso sha bilgilerini ve iso sources dizininde bulunan oem klasörü varmı diye kontrol et.

Daha önceki OEM çalışmasında da kuramayan olmuştu. Donanım mı ayırıyor nedir.

Rica etsem sanalda VMware ile denermisin?

Edited by DJ_Rush

Bu nasıl bir sistem anlamadım kurulumda hiç bir ince ayar filan gelmediği gibi masa üstü kurulumdan hemen sonra kitlendi ,uygulamalara tıklıyorum açılmıyor,hatta görev yöneticisi bile açılmıyor..anlamadım gitti sanırım donanım seçiyor en iyisi el değmemiş windows gayrısı yok..

DJ_Rush, 18 saat önce yazdı:

Henüz bu sistemi denemedim; indiriyorum şu an. Eskiden sizin hazırlamış olduğunuz gibi özellikli Windows 7 All in One kurulumu yaparken mesela, Ultimate kurarken bahsedilen özellikler gelirdi ama Professional kurarken gelmezdi. Ben de ayarları Ultimate'e yapmışlar herhalde derdim. ?

Konu içine QueryTool adında bir araç eklendi, bununla beraber bu çalşma sizin donanımınıza uygun mu değilmi kontrol edebilirsiniz. 

Kurulum yapamayan arkadaşlardan bu aracı kullanarak oluşan text dosyasını buraya eklerlerse bende proje sahibine raporlarım.

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 14.11.2019 - 20:15 yazdı:

Windows 10 1909 İs Derlemesi 18363.476 OEM Brand x64 Türkçe
Çalışmada kullanılan iso dosyası Win10_1909_Turkish_x64.iso
KB4524570 güncellemesi dism ile eklendi
Net Framework 3.5 etkin
UEFI, Legacy BIOS destekler
Kurulumda anakart bilgilerinizi tarar ve OEM arkaplan ve kullanıcı resmi ekler

Bir çok ince ayar yapıldı:
Kurulumdan sonra sürücü adını kullanılan sürüm ile aynı adlandırır
SSD iyileştirmesi yapıldı
Masaüstü ikonlar etkin gelir
Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı  devre dışı
Windows Güncellemelerinin ardından otomatik olarak yeniden başlatma devre dışı
Güvenli UAC Masaüstü Karartma devre dışı
Arama İndeksleme devre dışı
Otomatik Bilgisayar Bakım Görevlerini devre dışı
SOD / OS Çökmesinden sonra otomatik yeniden başlatma devre dışı
Windows Defender devredışı
Explorer.exe Hızlı Erişim yerine Bu Bilgisayar açılacak şekilde ayarlandı
Gereksiz klaösrler Bu bilgisayar yolundan kaldırıldı
Mağaza Uygulamalarının otomatik olarak güncellenmesi önlendi
Telemetry ayarları yapıldı
Insider Sayfası gizlendi
7gb Reserve alan kaldırıldı
Görev çubuğundan Kişiler silindi
OneDrive otomatik kurulumu engellendi
GameMode devre dışı
Hızlı Başlatma devre dışı
Mağza Uygulamalarının arkaplanda çalışması engellendi
Sağ menü birlikte aç seçeneklerinde gereksiz seçenekler kaldırıldı
Windows Fotoğraf Görüntüleyici etkinleştirildi
Başlat Menüsü daraltıldı
Kilit ekranından Blurred efektler devre dışı bırakıldı

İso içinde Wallpapers.rar bir kaç alternatif arkaplan eklendi

Kurulumda Çift katman DVD veya 8gb veya üzeri USB Flaş Bellek kullanın. 
Rufus ile yazdırdıktan sonra BİOS araylarından Secure Boot devre dışı bırakın . EFI-NTFS kurulum için gerekli.

Önemli Not:

Bu çalışma her PC de çalşımaz bunun için QueryTool aracını kullanarak bu paket donanımınız ile uyumlu mu diye kontrol edin.

QueryTool

Uyumlu olup olmadığını masaüstüne eklenen QTv100.0_Report dosyasında görebilirsiniz. Dosyayı açtığınızda donanım bilgileriniz görünür, bu bilgileri kontrol ederek doğrulayın. Yanlış bilgi veya algılanmayan donanım varsa paket uyumlu değildir.

Windows 10 1909 İş Derlemesi 18363.476 OEM Brand x64 Türkçe

Google Drive Tek Link

MEGA Tek Link

Rar Şifresi: tnctr

MD5 Checksum: E4CFE0EC009D482C4D956530614FF671
SHA-1 Checksum: 3CE0F984501C42DE6EB259F0950367869223FD77
SHA-256 Checksum: BDFAA8A06EEE1783131EC52B02045417D3B55B20818E5C1DCF0A75CDDEAB8A3B
SHA-512 Checksum: 4D66D3679E52EB3F1DD52A97B1924D3BE82B2D30D5CAFC1E365D0767B348574251926EDAB8228DA7F84DA3A3F0C506753C4D54949F248F480E0521EF37E66EE5

GoogleDrive dosya indirme sınırı aşıldı hatasına çözüm için buraya göz atın.

Teşekkürler @Emre028

paketi bilgisayarda çalıştırdım ama hiş bişey anlamadım hocam :) detaylı bilgilendirirseniz

Please register to see this content.

barmen_21, 14 dakika önce yazdı:

paketi bilgisayarda çalıştırdım ama hiş bişey anlamadım hocam :) detaylı bilgilendirirseniz

Anakart bilgilerini doğru algılamışsa çalışma uyumludur.

5N1rEj.png

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 14.11.2019 - 20:15 yazdı:

Önemli Not:

Bu çalışma her PC de çalşımaz bunun için QueryTool aracını kullanarak bu paket donanımınız ile uyumlu mu diye kontrol edin.

QueryTool

Uyumlu olup olmadığını masaüstüne eklenen QTv100.0_Report dosyasında görebilirsiniz. Dosyayı açtığınızda donanım bilgileriniz görünür, bu bilgileri kontrol ederek doğrulayın. Yanlış bilgi veya algılanmayan donanım varsa paket uyumlu değildir.

Burada neyi kastettiğinizi açıklayabilir misiniz? Uyumluluk için gerekli olan şey nedir?

• 2 hafta sonra ...

El değmemiş tertemiz sistem her zaman önerimdir. Yanlış anlaşılmasın kimseyi kırmak yada incitmek değil amacım. Bazı editli sistemler çoğu sistemler de sorunlu oluyor ayarlar olmuyor yada sistem düzgün çalışmıyor bende yaşadım çünkü. Burada çalışma yapan paylaşım yapanlara asla bir lafım yok. Hatta teşekkür ediyorum çok iyi içerikler de var. Bu tarz sistemlerde sorun yaşayan arkadaşlara önerim ya tertemiz ISO ile format atıp öyle kullanın yada tertemiz ISO üzerinde siz kendiniz çalışma yapın öyle kullanın. Her sistem de stabil olmuyor editli sistemler. 

@DJ_Rush hocam bu SS aldığınız program nedir acaba merak ettim de. Bende Snagit kullanıyorum farklılık olsun istedim de sizin SS'ler daha güzel geldi gözüme programın adını verme şansınız var mı?

The_Undertaker, 41 dakika önce yazdı:

@DJ_Rush hocam bu SS aldığınız program nedir acaba merak ettim de. Bende Snagit kullanıyorum farklılık olsun istedim de sizin SS'ler daha güzel geldi gözüme programın adını verme şansınız var mı?

Winsnap.

SON_VATAN, 2 saat önce yazdı:

Hocam şu an kullandığım si,stem windows 7 dir ekte report dosyasını ekledim bir zahmet bakabilirmisiniz uyumlu değilmi diye..

Uyumlu donanım.

• Like 1

SON_VATAN, 3 dakika önce yazdı:

Bu sistem de ProgramData kılasörünü bulamıyorum, C Diskinde gizli kılasörleri göster aktif olduğu halde

Çalıştıra "%programdata%" yazın. Karşınıza gelecektir. Sistem dosyaları olarak kabul edilmiştir büyük ihtimalle bu yüzden göremiyorsun.