Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 1909 Oem Brand X64 Türkçe

MrRush
 Share

Recommended Posts

senyor3, 20 dakika önce yazdı:

Çalıştıra "%programdata%" yazın. Karşınıza gelecektir. Sistem dosyaları olarak kabul edilmiştir büyük ihtimalle bu yüzden göremiyorsun.

çözdüm aşağıdaki şekilde teşekkürler..! 

Denetim masasına gir,
Klasör seçeneklerini tıkla
Görünüm sekmesinde
"Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen)"
işaretini kaldır.
orada
"Gizli dosya ve klasör ve sürücüler" işaretini de kaldır.
bu şekilde ne kadar dosya klasör varsa görürsün.

rufus ile yazdırıp secure boot kapatıp bende normal şekilde kurulum yaptım vakat dediğin hiç bir özellik etkin olmadı standart windows 10 kurmuş oldum.Bu sistemin olmamış hocam kusura bakma.Hiç bir şekilde benim hatam yok daha önce de sizin sistemleri kullandım sıkıntı yaşamadım ama bu sefer olmamış.

kral_clan, 3 saat önce yazdı:

rufus ile yazdırıp secure boot kapatıp bende normal şekilde kurulum yaptım vakat dediğin hiç bir özellik etkin olmadı standart windows 10 kurmuş oldum.Bu sistemin olmamış hocam kusura bakma.Hiç bir şekilde benim hatam yok daha önce de sizin sistemleri kullandım sıkıntı yaşamadım ama bu sefer olmamış.

Bazı donanımları sistem algılamıyor. Konuda belirttim. Sorun bundan kaynaklı.

Bu çalışmayı güncelleyebilirim. Yaşanan sorunların önüne geçmek için. Aklıma farklı bir fikir geldi de. Biraz zahmetli olacak ama olsun.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

@DJ_Rush Hocam en son bu çalışmayı güncelleyebilirim demiştiniz. Yeni bir haber var mı? Format atma zamanım geldi de bunu indireyim mi yoksa yeni çalışmanızı bekleyeyim mi diye sorayım dedim. Mayıs ayında paylaştığınız Windows 10 1903 (19h1) Oem X64 Tr sürümü yazdan beri kullanıyorım. İyi bir çalışmaydı. 

maho19951, 1 saat önce yazdı:

@DJ_Rush Hocam en son bu çalışmayı güncelleyebilirim demiştiniz. Yeni bir haber var mı? Format atma zamanım geldi de bunu indireyim mi yoksa yeni çalışmanızı bekleyeyim mi diye sorayım dedim. Mayıs ayında paylaştığınız Windows 10 1903 (19h1) Oem X64 Tr sürümü yazdan beri kullanıyorım. İyi bir çalışmaydı. 

@maho19951  zaten bu sistem en güncel versiyonu. Rahatlıkla kurabilirsin.

Şunu belirtmek isterim 1903 ile 1909 arasında çok büyük bir fark yok. Bence hemen format atma Nisan 2020'i bekle. Microsoft yeni güncelleme yayınlayacak.Bende o zaman format atacağım. 

Hatta @DJ_Rush 'un ve Kendimin o zaman yeni güncel versiyona uyumlu Sistem yayınlayacağından da emin olabilirsin. ( @DJ_Rush kendi adına konuş diyebilir beni katma ama ben ondan eminim o mutlaka yeni bir sistemi sizlerle paylaşır :D )

• Like 2

maho19951, 3 saat önce yazdı:

Bir önceke çalışma sende sorunsuz çalıştıysa bu çalışma da sende sorun yaratmayacaktır. Sorunsuz kullanabilirsin yani.

Sıkıntı bazı donanımları algılamayıp kurulumda ince ayarların sisteme dahil edlimemesi. Bazı cihazlarda bu sorun vardı ve bir şekilde çözmeye çalıştım ama sonuç olumlu olmadı. Bu konu için bir güncelleme gelmeyecek. İndirme yapmadan önce konu başlığında verilen araç ile sistem test edilmeli ve ona göre çalışma indirilmeli.

Biraz boş vakit buldum da FlatLite LTSCçalışmamı gözden geçiriyorum bu arada. ;)  

• Like 1
  • Thanks 1

@hadibeolsun @DJ_Rush

Anladım üstadım. Önceki paylaştığın sürümünde bir sıkıntım yok. Konu açıklamasında paylaştığın programı kendi bilgisayarımda denemiştim . Anakart bilgilerini doğru algılamıştı. Format atarım ben bu sürümle yakın zamanda. Bir sıkıntım olursa geri bildirim atarım ya da formattan önce Windows yedeği alırım, ona geri dönerim. Nisan 2020 sürümü çıktığında yine buralarda takılırız.

Kaç sene olduğunu hatırlamıyorum ama sanırım 2 sene kadardır senin çalışmalarını sıkıntısız kullanıyorum. En çok beğendiklerim ise flatlite ltsb ve ltsc sürümlerindi. Sonra OEM 1903 çalışmanda onlar kadar kaliteli bir çalışma oldu. Şimdi ki bu çalışmanda bunlardan aşağı kalır yanı yoktur bence (Daha kurmadım).  Tüm çalışmalar için tekrar teşekkürler. 

Çalışmandaki isoyla format attığım zaman bir görüntü paylaşırım daha sonra.

@DJ_Rush Ayrıca kardeşime yeni laptop aldık (Lenovo E595). Daha elimize gelmedi. Gelmeden laptopa yüklemek için iso lara bakıyorum. İki tane indirdim. Birini başka bir siteden, diğeri de bu konudan indirdim. Bunları laptopa kurmadan kendi bilgisayarımda deneyeceğim. Uygun olanı laptopa kuracağım. 

?‍♂️?‍♂️

• Like 2

Kurdum başkan şuan için iyi görünüyor. Hemen ilk kurulumdan sonra bir ekran görüntüsü atıyorum. Sadece içinde gelen kaldırılabilir Windows uygulamalarını kaldırdım. Geriye kişisel ayarlamalar yapılabilir. Ellerine sağlık. 

Please register to see this content.

Edited by maho19951
  • Like 1

@DJ_Rush Slm. Güncellemeleri yaparken bu güncellemeyi bir türlü yükletemedim. Windowsun kendi sunduğu çözümlerin bazılarını denedim. Güncellemeyi elle kurmayı denedim. Technopatta bu tarz sorunla ilgili çözüm önerilerini denedim. Son durum yine bu şekilde kaldı. Acaba sende durum nedir? Bir önerin var mı? Ha geçen attığım resimde kendi bilgisayarıma yüklemiştim orada da güncellerken bu sorun vardı. Şimdiki attığım resimde laptopa format attıktan sonra güncellerken yine bu sorunla karşılaştım. 

maho19951, 39 dakika önce yazdı:

@DJ_Rush Slm. Güncellemeleri yaparken bu güncellemeyi bir türlü yükletemedim. Windowsun kendi sunduğu çözümlerin bazılarını denedim. Güncellemeyi elle kurmayı denedim. Technopatta bu tarz sorunla ilgili çözüm önerilerini denedim. Son durum yine bu şekilde kaldı. Acaba sende durum nedir? Bir önerin var mı? Ha geçen attığım resimde kendi bilgisayarıma yüklemiştim orada da güncellerken bu sorun vardı. Şimdiki attığım resimde laptopa format attıktan sonra güncellerken yine bu sorunla karşılaştım. 

Editlenmiş sistemlerde bu tarz sıkıntılar normaldir siz bunu indirip kurarken bu sorunları da kabul ediyorsunuz aslında. Bence MSDN ISO ile format atın sisteme.

• Like 1

The_Undertaker, 6 dakika önce yazdı:

Editlenmiş sistemlerde bu tarz sıkıntılar normaldir siz bunu indirip kurarken bu sorunları da kabul ediyorsunuz aslında. Bence MSDN ISO ile format atın sisteme.

O sorunun aynısını ben MSDN ISO kalıbında da rastladım.

Editlenmiş Sistemlerde Update ile ilgili servislere dokunulmuyor. 

Edited by hadibeolsun
  • Like 1

Kronik Windows 10 Update sorunları. Hazırlanan sistemle alakalı olacağını düşünmüyorum.

Bu makaledeki çözüm yolunu denemediysen deneyebilirsin.

Şuan farklı bir imaj çalışması uyguladığımdan kendim test etme şansım yok.

Bir süre bekleyip Microsoftun bu konuda bir fix çıkarması da beklenebilir.

Siateminde bir sorun yoksa bu güncellemeyi de yüklemekte ısrar etmeye gerek yok.

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

@DJ_Rush Tamam. Bunları denemiştim. Güncellemeyi unutayım en iyisi. Peki ileride gelecek güncellemeleri almada bir sıkıntı yaşatmaz değil mi bu hata veren güncelleme, ona göre farklı bir imaja geçiş yapayım. Laptop daha sonra yanımda olmayacak. Kardeşim yanında götürecek onun için daha sonra fazla müdahale edemem. Bu arada sistemde sıkıntı yok. Sadece biraz güncellenmeme durumuna takıldım sadece. Tekrar ellerine sağlık.

• Like 1

@DJ_Rush eline emeğine sağlık paylaştığın için çok teşekkür ederim. Kurulum yaptım fakat benim sisteme uyumlu değil sanırım, görsellerdeki gibi gelmedi hiçbir ince ayar olmadan klasik windows kuruldu olsun yinede eline sağlık kardeşim

• Like 1

Senkron2, 16 dakika önce yazdı:

@DJ_Rush eline emeğine sağlık paylaştığın için çok teşekkür ederim. Kurulum yaptım fakat benim sisteme uyumlu değil sanırım, görsellerdeki gibi gelmedi hiçbir ince ayar olmadan klasik windows kuruldu olsun yinede eline sağlık kardeşim

Çoğu sistemde uyumsuz oluyor genelde. Başka çalışmalar deneyin derim.

• 3 hafta sonra ...

Nevet çünkü o sistem kurulu şu an. Kapatılan servis oyun kaydetmeyecek olsanız bile kayıt moduna hızlı geçilebilsin diye arka planda çalışmaya devam eden oyun çubuğu ayarı. Oyun modu ise oyun oynarken tüm kaynakların öncelikli olarak oyuna ayrılması ve bildirimlerin gizlenmesine dair bir ayar.  Ayarlar kısmına geldiğimde oyun çubuğunu açsam da otomatik olarak kapanıyor lakin oyun modunu istediğim gibi açıp kapayabiliyorum. 

2 minutes ago, kara.ejder.323 said:

Nevet çünkü o sistem kurulu şu an. Kapatılan servis oyun kaydetmeyecek olsanız bile kayıt moduna hızlı geçilebilsin diye arka planda çalışmaya devam eden oyun çubuğu ayarı. Oyun modu ise oyun oynarken tüm kaynakların öncelikli olarak oyuna ayrılması ve bildirimlerin gizlenmesine dair bir ayar.  Ayarlar kısmına geldiğimde oyun çubuğunu açsam da otomatik olarak kapanıyor lakin oyun modunu istediğim gibi açıp kapayabiliyorum. 

Hocam. Sonuçta kapalı yani ? . Siz açsanızda otomatik kapalı di mi ?