Jump to content

Windows 10 Extreme Performance Edition V1909 X86-x64 Uefi Esd Tr-en

FastZeit
 Share

Recommended Posts

teşekkürler kardeşim en başta bekleyenlerden biriside bendim biliyorsun windows 8.1 de sürümünde de bir eksik vardı updateler sistemde gömülü olmasına rağmen 1.2 gb güncelleme buluyordu onuda halledersen minnettar kalırım bu versiyonuda birazdan indirme bitince laptop ve masaüstü 2 bilgisayarada kuracağım genel çalışma performansı sistem hataları varmı birde oyunlarda nasıl diye teste alacağım şimdiden eline koluna sağlık paylaşım için tekrar teşekkürler

Dostum 3 defa bir hatamı yapıyorum diye rufus ile yazdırdım imajı flash diskime fakat boot etmiyor. Herzamanki gibi rufus ayarlarım herzamanki uefi kurulum yaptığım bilgisayarlarım fakat boot listesinde flash disk görünmüyor. Başka imajları yazdırarak denedim GPT modunda sorun yok uefi olarak boot ediyor sistem görüyor flash diski. Haberin olsun

Please register to see this content.

cankusa, 9 saat önce yazdı:

Emeginiz için teşekūr ederim.

Bu sūrūmū diger sūmlerden ayrı kılan özelik nedir.

Gereksiz Olarak Gördüğüm Uygulama Vb.. Şeylerden Ayıklanmış Tamamen Aşırı Performans Odaklı Bir Çalışma Olması Yönü İle Öne Çıkıyor..

VentMois, 9 saat önce yazdı:

1909 olması mesela :) 

?

BoLdpiL0T, 5 saat önce yazdı:

şey bu extreme edition sürüm windows 10 professional iso suna mı uygulandı

# Güncelleme Derlemesi Windows 10 Msdn Pro VL V1909 19H2 x86/x64 Sürümleri Üzerinden Toplanmıştır !

Senkron2, 18 dakika önce yazdı:

Dostum 3 defa bir hatamı yapıyorum diye rufus ile yazdırdım imajı flash diskime fakat boot etmiyor. Herzamanki gibi rufus ayarlarım herzamanki uefi kurulum yaptığım bilgisayarlarım fakat boot listesinde flash disk görünmüyor. Başka imajları yazdırarak denedim GPT modunda sorun yok uefi olarak boot ediyor sistem görüyor flash diski. Haberin olsun

• Like 1
  • Thanks 7

Yok hocam ne yaparsam yapayım olmuyor isonun UEFI boot oluşumu problemli. Farklı arkadaşlarda denesin muhtemelen benden kaynaklı değil sorun ama yinede teşekkür ederiz emeğiniz için. 

NOT : Kurulum rehberinizdeki rufus kurulum kısmında rufus setup yeni versiyon fakat görsel kurulum fotoğraf örneği  çok eski sürüme ait işin acemisi olan arkadaş programı çalıştırınca resimdekiyle alakasını kuramayıp error verebilir.

Birde regedit ayarlarınızda şuan hatırlamıyorum 2 regedit dosya ismi çok uzun olduğundan silemiyorsunuz windows hata veriyor rardan çıkartıp silmeye çalışınca aynı hatayı sizde alacaksınızdır. İyi akşamlar

Edited by Senkron2

Senkron2, 25 dakika önce yazdı:

ilk rufus yüklemesini hiç isim değiştirmeden denedim olmadı o yüzden değiştirdim yine olmadı birde kendin dene istersen

Senkron2, 27 dakika önce yazdı:

ilk rufus yüklemesini hiç isim değiştirmeden denedim olmadı o yüzden değiştirdim yine olmadı birde kendin dene istersen

Sıkıntı Yok Bende. Eğer Sizde Devam Ediyorsa Sorun .Wim Uzantılı Dosyayı W10 Boş İso Dosyaları İle Değiştirerek Bootable Edip Kullanabilirsiniz...

• Thanks 8

Hocam ben rufusa yazdırıyorum sorun yok siz yanlış anladınız. Biosda secure boot enable ilk donanım önceliği UEFI herşey olması gerektiği gibi ama BOOT listesindeki aygıtlarda Flash disk görünmüyor. Sıkıntı bu

Senkron2, 1 dakika önce yazdı:

Hocam ben rufusa yazdırıyorum sorun yok siz yanlış anladınız. Biosda secure boot enable ilk donanım önceliği UEFI herşey olması gerektiği gibi ama BOOT listesindeki aygıtlarda Flash disk görünmüyor. Sıkıntı bu

Ha Pardon Kusura Bakmayın "Advanced" bölümünde "Fast Bios" Enabled ise Disabled yapın, muhtemelen düzelecektir..

• Like 1
  • Thanks 4

Teşekkür ederim tavsiye için ama onuda denedim hatta ben hatayı devamlı kendimde aradığım için 3 tane farklı windows 10 ve windows 8.1 yazdırdım rufus ile flash diskime bios ayarları aynıyken denedim hepsinde kuruluma başlıyor. Bu konudaki imajı rufusa yazdırıp takıyorum flash diski kesinlikle boot menüde flashda görünmüyor kurulumada gelmiyor. Dediğim gibi başka birisi daha dener yazarsa sonucu en azından fikir sahibi oluruz iyi akşamlar

Senkron2, 41 dakika önce yazdı:

Yok hocam ne yaparsam yapayım olmuyor isonun UEFI boot oluşumu problemli. Farklı arkadaşlarda denesin muhtemelen benden kaynaklı değil sorun ama yinede teşekkür ederiz emeğiniz için. 

NOT : Kurulum rehberinizdeki rufus kurulum kısmında rufus setup yeni versiyon fakat görsel kurulum fotoğraf örneği  çok eski sürüme ait işin acemisi olan arkadaş programı çalıştırınca resimdekiyle alakasını kuramayıp error verebilir.

Birde regedit ayarlarınızda şuan hatırlamıyorum 2 regedit dosya ismi çok uzun olduğundan silemiyorsunuz windows hata veriyor rardan çıkartıp silmeye çalışınca aynı hatayı sizde alacaksınızdır. İyi akşamlar

İlerleyen Paylaşımlarda Rufus Görsellerini Ayarlarım Benzer Olduğu İçin Pek Önemsememiştim.. Dediğim Ki Herşeyi Uzun Uzadıya Düzgün İsimlendirerek Kullanıyorum. Bu Uzatmalar Sıkıntı Yaratabiliyor İlerleyen Paylaşımlarda Onlarıda Düzeltirim İnşallah..

VentMois, Şimdi yazdı:

Denemek Amaçlı bende yazdırdım fakat  boot seçeneklerinden uefi olarak seçtiğimde  kuruluma geçmek yerine normal windowsu açmaya geçiyor bende de boot olmuyor

Subhanallah Nasıl Oluyor Bu? Rufus İle UEFI Olarak Boot Ettiğinize Emin Misiniz? Çünkü Kendim Hem Sanal Makinede Hemde Pclerde Test Ettim Kullandım Sondaki Görsellerde Sistemlere Ait Source/install.Wim Uzantılı Dosyayı W10 Boş İso Dosyaları İle Değiştirip İso Olarak Yazdırıp Deneyebilir Misiniz Rica Etsem...

• Like 1
  • Thanks 5

FastZeit, 10 dakika önce yazdı:

İlerleyen Paylaşımlarda Rufus Görsellerini Ayarlarım Benzer Olduğu İçin Pek Önemsememiştim.. Dediğim Ki Herşeyi Uzun Uzadıya Düzgün İsimlendirerek Kullanıyorum. Bu Uzatmalar Sıkıntı Yaratabiliyor İlerleyen Paylaşımlarda Onlarıda Düzeltirim İnşallah..

Subhanallah Nasıl Oluyor Bu? Rufus İle UEFI Olarak Boot Ettiğinize Emin Misiniz? Çünkü Kendim Hem Sanal Makinede Hemde Pclerde Test Ettim Kullandım Sondaki Görsellerde Sistemlere Ait Source/install.Wim Uzantılı Dosyayı W10 Boş İso Dosyaları İle Değiştirip İso Olarak Yazdırıp Deneyebilir Misiniz Rica Etsem...

Tabikide Eminim ilk kez format için yazdırmıyoruz iso

Bu sürümde market tamamen kaldırıldımı çok temiz bir win 10 kullanmak istiyorum marketi hiç kullanmıyorum sadece lol pubg lite ve office programlarını kullanıyorum.

fat 32 değilde ntfs kursalar uefl yerine mbr kullansalar olmuyormu sorun alan arkadaşlar ben hep mbr kuruyorum.

Edited by aliakkya06

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By _2024_
      Windows 10 – 11 AIO 4 in 1 | Full Türkçe | Nisan 2024

Windows 10 – 11 AIO 4 in 1, windows 10 ve 11’in 4 versiyonunu birleştirilmiş halidir. KiNGHaZe tarafından yapılan bu AIO windows aynı zamanda kullanıcıya bağlı aktivasyon içerir. ISO dosyasını yazdırdıktan sonra sources adlı klasörün içindeki “ei.cfg” dosyasını not defteri ile açıp aktivasyon değerini 1 yaparsanız “Hwid” yani dijital aktivasyonu windows kurulumu sonrası yapacaktır. Bu işlem için internet gereklidir, yani internet varken kurulum yaparsanız otomatik olarak aktivasyon yapacaktır. Aynı zamanda Net Framework 3.5 tüm sistemlerde aktif şekilde sunulur. Windows güncellemelerinde yer alan “Zararlı Yazılım Kaldırma Aracı” güncellemelerini içermez ve almaz. Güncellemelerin getirdiği ve bıraktığı çöp diye tabir ettiğimiz dosyaların hepsi sistemden silinmiştir. Bunun dışında herhangi bir bileşen eklenip, çıkarılma işlemi yapılmamıştır.
      Peki içerisindeki sürümler nelerdir? Dediğini duyar gibiyim işte içindeki sürümleri aşağıda bulabilirsiniz…
      Windows 10 – 11 Pro (x64)
      Windows 10 – 11 Home (x64)
      Windows 10 – 11 Home SL (x64)
      Windows 10 – 11 Enterprise VL (x64) İçerikler tek bir ISO dosyasında toplandı, Kurarken tüm sürümleri görebilirsiniz.

Win10_11_AIO_4in1_11.04.2024.zip
      or

• By _2024_

Windows 10 – 11 AIO 4 in 1, windows 10 ve 11’in 4 versiyonunu birleştirilmiş halidir. KiNGHaZe tarafından yapılan bu AIO windows aynı zamanda kullanıcıya bağlı aktivasyon içerir. ISO dosyasını yazdırdıktan sonra sources adlı klasörün içindeki “ei.cfg” dosyasını not defteri ile açıp aktivasyon değerini 1 yaparsanız “Hwid” yani dijital aktivasyonu windows kurulumu sonrası yapacaktır. Bu işlem için internet gereklidir, yani internet varken kurulum yaparsanız otomatik olarak aktivasyon yapacaktır. Aynı zamanda Net Framework 3.5 tüm sistemlerde aktif şekilde sunulur. Windows güncellemelerinde yer alan “Zararlı Yazılım Kaldırma Aracı” güncellemelerini içermez ve almaz. Güncellemelerin getirdiği ve bıraktığı çöp diye tabir ettiğimiz dosyaların hepsi sistemden silinmiştir. Bunun dışında herhangi bir bileşen eklenip, çıkarılma işlemi yapılmamıştır.
      Peki içerisindeki sürümler nelerdir? Dediğini duyar gibiyim işte içindeki sürümleri aşağıda bulabilirsiniz…
      Windows 10 – 11 Pro (x64)
      Windows 10 – 11 Home (x64)
      Windows 10 – 11 Home SL (x64)
      Windows 10 – 11 Enterprise VL (x64) İçerikler tek bir ISO dosyasında toplandı, Kurarken tüm sürümleri görebilirsiniz.

or

• By _2024_
      Windows 10 Enterprise LTSC – Türkçe Şubat 2024

Windows 10 Enterprise LTSC – Türkçe Şubat 2024
      Windows 10 Enterprise LTSC sürümü, Windows 10‘un sürümün ömrü boyunca değişebilecek bileşenlerinden hiçbirini içermez. Bu bileşenler, Microsoft Edge’i (modern bir tarayıcı olarak, mevcut modern tarayıcı web standartlarını desteklemek için sürekli olarak gelişmektedir) ve Microsoft Store aracılığıyla düzenli olarak güncellenen Camera, Cortana, OneNote ve diğer modern uygulamalar gibi bileşenleri / uygulamaları içerir. yenilikçi gelişmelerle ilerlemeye devam edin.
      Windows 10 LTSC sürümünün ömrü boyunca güvenlik düzeltmeleri almaya devam etmesine rağmen, Internet Explorer özellik kümesi değişmediği için Windows 10 LTSC sürümlerinde bulunmaktadır.
      Yaklaşık üç yılda bir yeni bir LTSC sürümü çıkıyor ve her sürüm, önceki Enterprise LTSC sürümünden bu yana yayınlanan Windows 10 özellik güncellemelerinde bulunan tüm yeni yetenekleri ve desteği içeriyor. Windows 10 özellik güncellemelerini (örn. 1703 veya 1809) tanımlamak için kullanılan yıl ve ay terminolojisinin aksine, LTSC sürümleri, Windows 10 Enterprise LTSC 2016 veya Windows 10 Enterprise LTSC 2019 gibi belirli bir yılla adlandırılır ve kalıcı olarak hizalanır tıpkı Office 2019 gibi Office sürümleri gibi.
      Her bir Windows 10 LTSC sürümü 10 yıllık servis ve destek alır. Bir Windows 10 LTSC sürümünün ömrü boyunca, cihazlarınızı yerinde yükseltme veya Windows 10’un şu anda desteklenen herhangi bir sürümü kullanarak ücretsiz olarak bir sonraki veya en son LTSC sürümüne sorunsuz yükseltebilirsiniz. Windows 21H2 sürümünü içerir. İşletim Sistemi Derlemesi 19044.4046

————————————————————-
      Sıkıştırma: Zip / Şifresiz
      ————————————————————-
      2021 (21H2) Sürümü

Win10_LTSC_21H2_X86_26.02.2024.zip
      Win10_LTSC_21H2_X64_26.02.2024.zip
      or
      Win10_LTSC_21H2_X64_26.02.2024.zip
      or
      Win10_LTSC_21H2_X86_X64_26.02.2024.zip

• By _2024_
      Windows 10 Lite TR Şubat 2024 Güncel

Windows 10 Lite TR Şubat 2024 Güncel
      Windows 10 Lite full, eşi benzeri görülmemiş bir sistemdir. Windows 10 Pro (22H2) 19045.4116 sürümü üzerine gereken tüm işlemler yapıldı. En hızlı windows 10 deneyimi için saçma sapan bileşenler sistemden tümüyle kazındı. Windows update silindi, windows mağazası ve xbox bileşenleri tümüyle silindi. Defender sistemden tamamen arındırıldı. Bu sayede gereksiz performans düşüklüğü asla yaşanmayacak. Tamamıyla performans canavarı windows 10 lite olmak için yapılmış bu sistemde aradığınız o hafiflik ve sadelik sizin olacak. Cortana seviyesi en aza indirildi. Legacy components ve direct play aktif edildi. Media player silindi. Duvar kağıtlarından ve sistem seslerinden tamamen arındırıldı. Telemetry yok edildi. Windows biyometrik servis silindi.
      Tüm windows 10 uygulamaları sistem içerisinden çıkartıldı. Windows 10 Lite ile siz de o çok istediğiniz hızlı ve hafif windows 10 deneyimini yaşayacaksınız. Kullanıcı hesabı denetimi (UAC) devre dışıdır. Bitlocker sürücü şifrelemesi silindi. Disket desteği ve sürücüleri silindi. Microsoft edge kaldırıldı. İnternet Explorer 11 duruyor! Bildirim merkezi kapatıldı ! Windows search arama kapatıldı. Windows başlangıç gecikmesi kapatıldı.
      Bu windowsun amacı düşük donanımlara hitap etmektir. Bu yüzden büyük bir kırpma işlemi uygulandı. Kullanan arkadaşlar geri bildirim yaparsa çok mutlu olurum. Otomatik Aktivasyon İçermez. Sistemi çalacak arkadaşlar içerisine reklam gömdüm 😎
      Önemli NOT!
      İçerisine hiç bir program eklenmemiştir. Software klasör desteği vardır. İçerisine katılımsız programları atıp windows kurulumu sonrası kurdurabilirsiniz. Masaüstüne Gelen Araç İle Sistemi Aktive Edebilirsiniz. Windows 10 Lite KiNGHaZe Tarafından Sizler İçin Oluşturuldu.

————————————————————-
      Boyut: 3,26 GB
      Sıkıştırma: Zip / Şifresiz
      Tarama: Webroot / Durum Temiz
      ————————————————————–

Win10_Lite_22H2_AIO_25.02.2024.zip
      or
      or

• By _2024_
      Windows 10 Performance Editions 2024 22H2 Hızlı Türkçe

Windows 10 Performance Editions 2024 22H2 Hızlı Türkçe
      # Sistem MSDN Orijinal Windows 10 22H2 x86 ve x64 Sürümleri Kullanılarak Oluşturulmuştur.
      # Dosya İçinde 3 Adet Windows 10 Sürümü Bulunur Ve Hangi Sürümün Kurulacağını Kullanıcı Seçer.
      # Şubat 2024 Tarihine Kadar Yayınlanan Tüm Güncellemeler Sistemle Birlikte Yüklü Gelir.
      # Telemetry İstemcisi ve Hizmetleri Silindi.
      # Klasik (LEGACY-MBR) veya UEFI (GPT) Kurulum Yapılabilir.
      # Windows Defender – OneDrive Silindi. Uac Devre Dışı Bırakıldı.
      # Net Framework 3.5 – DirectPlay Bileşenleri Yüklü Ve Aktif Olarak Gelir.
      # Masaüstü Öğeleri Bu Bilgisayar-Kullanıcı Klasörü-Denetim Masası) Aktif Edildi.
      # Gereksiz Hizmetler Devre Dışı Bırakıldı Ve Performans Mümkün Olduğunca İyileştirildi.
      # ESD Sıkıştırma İçermiyor. 4.7 Gb Dvd Veya Usb Belleğe Yazdırılarak Kurulum yapılabilir…
      # Klasik Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi Varsayılan Fotoğraf Görüntüleyicisi Olarak Ayarlandı.
      # Otomatik Aktivasyon İçermez, Lisans Anahtarı Veya Sitedeki Aktivasyon Araçlarıyla Etkinleştirilebilir.
      # Windows 10 Sistemlerle Birlikte Yüklü Gelen Mağaza Uygulamalarının Neredeyse Tamamı Sistemlerden Silinmiştir.
      Oku >>> Güncelleme Notları <<< Oku
      Windows Defenderi Sistemden Silinmiştir. Nasıl Açılır? Açabilir miyim? Neden Kapalı? vb. Tüm sorular BAN SEBEBİ.
      Windows 10 Performance Editions @KiNGHaZe ile sizlerle.

Win10_Perf_22H2_20.02.2024_x86.zip
      Win10_Perf_22H2_20.02.2024_x64.zip
      or
      Win10_Perf_22H2_20.02.2024_x86_x64.zip

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...