Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

İşlemci Sıcaklığı

*uur*

Recommended Posts

havalar sıcak suan benim ki 40 dan aşağı inmez oldu ama ideal 30 dur ortalama işlem yapıldığında o sıcaklıkta olur ama daha düşük olması beklenmez bu havalarda tabi kasa içi soğutman iyi ise herzaman daha soğuk olması iyidir sıcaklık performansı negatif yönde etkiler

benimki de intel core 2 quad q6600 43 - 45 arası çalışıyor :) ilk aldığımda 35-36 dereceydi :huh:

işlemciniz cok güzel performansı yüksek bir işlemci eğer kasayı hazır değil toplama aldıysanız soğutma konusunda eklemeler yapabilirsiniz sıvı soğutma pahalı olabilir ama en azından işlemci için stok fan yerine daha yüksek soğutma sağlayan fanlardan alabilirsiniz ama 43-45 sorun değil su hava sıcaklığında bence :huh:

onun mesela bır programı yokmu cpu olcer dıye yanı bende bılmıyorum benım slemcı kac derecede calısıyor

Everest Ultimate Edition programı bu işi görür hatta fazlasını görürsünüz hdd ve anakart ekran kartı sıcaklıklarını görebilirsiniz forumda aratım görürsünüz

tmm programı bulup ındırdım kurudum ama derece ıle ılgılı bırsey bulamadım

pardon baslatta ımıs ozur dılerım

42 derecede calısıyor

42 derece suan bu havalarda kasanın yeri iyi değilse sıkışık bir yerde ise fanıda stok fan ise (yani intelin herzaman kutu içinden cıkan sadece olsun diye koyduğu fan) :) ise normal ama ben performansda cok düşüş yaşıyorum derseniz varsa para sıvı soğutma sistemi yoksa işlemci için güzel bir fan alıp sıcaklığı 30 derecede tutabilrisiniz su havalarda intelin kendi fanı kışın bile 30 altı göstermedi bana malesef cok başaralı değil para olsa alıcam bende ama başka bahara artık :pardon:

tavsiyem eğer pc toplama ise yani kasayı açınca garanti dışı kalma olmuyorsa 2 - 3 ayda olmadı senedebir içersindeki tozu almaya çalış çünkü zamanla tozlar fanları çalışmaz hale getirebiliyor pc sıkışık yerde ise iyi değil aslında sırf işlemci değil senin ekran kartıda baya ısınıyodur bu arada sistem toplamamı cok merak ettim diğer özellilkleri neler :pardon:

Bende bi fan var temizliyorum temizliyorum hep ses aynı en sonunda fanı değiştiricem.Bu arada iyi bi fanın fiyatı ortalama ne kadardır?

http://www.exa.com.tr/ocz/fan_ve_sogutucular/ocz_vendetta-335-5244.html[/CODE]

buyrada ocz nin kaliteli bir işlemci fanı var ama fiyatıda bir işlemci kadar malesef :p ama işlemcisi iyi olan overclock yapmak isteyen düşünebilir aynı sitede başka markalarında var ama benim dikkatimi bu cekti nedense :p

Arkadaşlar 60 dereceye kadar kabul edilebilir sıcaklıklardır. Fakat 70-80 dereceler bilgisayarın kendini korumaya geçip, bilgisayarı kendiliğinden kapatacağı sıcaklıklardır. Bilgisayarın kendine korumaya geçeceği sıcaklığı biostan ayarlayabilirsiniz.

tavsiyem eğer pc toplama ise yani kasayı açınca garanti dışı kalma olmuyorsa 2 - 3 ayda olmadı senedebir içersindeki tozu almaya çalış çünkü zamanla tozlar fanları çalışmaz hale getirebiliyor pc sıkışık yerde ise iyi değil aslında sırf işlemci değil senin ekran kartıda baya ısınıyodur bu arada sistem toplamamı cok merak ettim diğer özellilkleri neler :p

intel pentıum dual core 2.2 ghz

2 gb ram

256 mb radeon x1150 ekran kartı

200 gb harddısk

iste boyle ama pc toplama degıl acarsam garantısıde gıder

reklam olmasın dıyede markayı solemıorum ben

Bende bi fan var temizliyorum temizliyorum hep ses aynı en sonunda fanı değiştiricem.Bu arada iyi bi fanın fiyatı ortalama ne kadardır?

Arkadaşım sana FREEZER 7PRO yu tavsiye ederim. AMD veya INTEL için modelleri mevcuttur.

1z4d0zr.jpg

Fiyatı sana çok gelmezse 50 YTL civarında. Ama arkana bakmıyorsun bir daha.

intel pentıum dual core 2.2 ghz

2 gb ram

256 mb radeon x1150 ekran kartı

200 gb harddısk

iste boyle ama pc toplama degıl acarsam garantısıde gıder

reklam olmasın dıyede markayı solemıorum ben

işte bu kötü garantisi 2-3 yıl vardır buda içinin bu süre içerisinde açılmayacağı anlamına gelir suan alabilceğiniz en iyi önlem pcnizi ön arka ve yanlardan hava alabilcek bir konuma almanız ve havalandırma mazgalları üzerinin toz veya herhangi bir şeyle kapalı olmamasına dikkat edin herhangi bir sorun yaşamazsınız zaten havlarda soğmaya başladı artık :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...