Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Acronis True image 2019 Sürücü Kitleme Sorunu Hakkında

akrobat
 Share

Recommended Posts

Değerli arkadaşlar bu sorun genel  mi bilmiyorum bir kaç kez karşilaştım. Acronis True Image 2019 ile clonlama yaparken ilk başta sürücüyü kitledi ve pc kendine reset attı daha sonra yeniden başladığında clone izin verdi. Acronis True Image 2019 da sıkıntı olduğu zaman  eski sürümlerini kullandığım zaman clone izin vermiyor. Bu kilitlemeyi nasıl kaldırırız diskten onu merak ettim. 

Sorun bu 

1.jpg

Edited by akrobat

akrobat 

Ben hala çok eski versiyonlarını kullanırım ancak,iletiden anladığım kadarıyle mevcut sisteminizde daha evvel linux türevleri işletim sistemleri Live veya kurulum şeklinde işlem görmüş olan ayrılmış şifreli partition kalıntı offline ayrık şifreli disk varsa eğer bundan kaynaklı olma ihtimali olabilir bu sadece tahmin.

ne varki  live çalışan çalışan bir linux sistemiyle mint ubuntu manjaro vb. sistemlerle açılarak üzerlerinde bulunan disk yöneticileri gparted magic disk partition yöneticileri ile ya da windows üzerinden benzer şekilde gelişmiş disk yöneticileriyle bakılarak şifreli soruna neden olabilecek diskler tespit edilebilir.Şifreli ise veya farklı bir boot kaydı flag'ı atanmışsa iptal etmek gerekli acronis true image bu hususlara dayalı olarak dosya içeriklerine erişemediğinden bu soruna neden oldu büyük ihtimal aoemi disk uygulamalarınıda alternatif olarak deneyerek işlemler yapabilirsiniz ayrıca kolay gelsin.. :) 

Live sistemlerle kontrol etmek gerekli kaynak linkler:

Gparted iso bootable disk yöneticisi: 

Linux mint , Manjaro , Ubuntu işletim sistemleri 

Aoemi_PMAS : 

Please register to see this content.

İmaj almaya çalıştıgınız diskin boyutu 800MB den būyūkse Acronic böyle hata veriyor.Kendimde böyle bir sorun yaşamıştım.Daha kūçūk bir Hdd diske imaj veya klonloma yaparak sorunu çözebilrsiniz.

Aşadaki link Acronisin kendi sitesi buraya girin  her iki sitede

Sitenin içerisinde  Acronıs programının kalıntılarını temizleyen  CleanupTool  programını indirip cihazınızda temizlik yapın umarın sorunuz çözülür

Acronıs Temizlik Aracı

Please register to see this content.

Edited by cankusa