Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Python Selenium Sahibinden.com Giriş Hatası

Makifo
 Share

Recommended Posts

Selenium Webdriver ile sahibinden.com üzerinde bir bot yazmaya çalışıyorum. Üye girişinde sorun yaşamaktayım. Hem Chrome hemde Firefox üzerinden denedim sonuç aynı.  E-Posta adresiniz, şifreniz veya kullanıcı adınız hatalı demekte. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

1679377898_Adsz.thumb.png.f906cbc70277bfc97251edd8bedac8d6.png

Extended, 2 saat önce yazdı:

1 .5 sene Selenium ile çalıştım. Görünüşe göre e-posta adresi eksik girilmiş. Girmeden önce o input a bi click yaptırıp dener misiniz?

Kullanıcı bilgilerini çıkarıp sadece tarayıcıyı açtırdım ve bilgileri kendim elle girdim sonuç aynı. Sanırım site ile alakalı.

Düzenleme: Selenium ile foruma giriş yapmayı denedim girdi.

Edited by Makifo

Bu Selenium nedir daha önceden kullanmadım botlarda karşımıza çıkan problemleri göz önüne alacak olursak; user agent değiştirilerek engelleme varsa şayet aşılabilir. Diğer headerları da kontrol etmek gerekiyor. Ekrandaki input ile verilerin alındığı input farklı olabilir. Javascript tabanlı botlarda ise sitenin ana kodlarıyla karışıklık ve engelleme durumu daha olası. Kullanıcının yazma hızı ve diğer davranışlarını inceleyerek bot olup olmadığına bakıyor olabilir ama bunları da aşmanın yolu var elbet.

Edited by furopebelu

pairs, 8 saat önce yazdı:

Sahibinden.com Selenium gibi otomasyon yazılımlarını engellediği için giremiyorsun gardaşım benim :D Bana niye yazmadın bu arada.

Meşgulsün be kanka seni de anlıyor bunaltmak istemiyorum :D Çözebilir miyiz dersin?

furopebelu, 7 saat önce yazdı:

Bu Selenium nedir daha önceden kullanmadım botlarda karşımıza çıkan problemleri göz önüne alacak olursak; user agent değiştirilerek engelleme varsa şayet aşılabilir. Diğer headerları da kontrol etmek gerekiyor. Ekrandaki input ile verilerin alındığı input farklı olabilir. Javascript tabanlı botlarda ise sitenin ana kodlarıyla karışıklık ve engelleme durumu daha olası. Kullanıcının yazma hızı ve diğer davranışlarını inceleyerek bot olup olmadığına bakıyor olabilir ama bunları da aşmanın yolu var elbet.

Valla çözebilirsek tadından yenmeyecek :)

• Editor
Makifo, 11 saat önce yazdı:

Meşgulsün be kanka seni de anlıyor bunaltmak istemiyorum :D Çözebilir miyiz dersin?

Valla çözebilirsek tadından yenmeyecek :)

Tarayıcı olarak chrome u açtırıp manuel olarak şu eklentiyi kurup o sayfada aktif ettikten sonra bı denermisin manuel girişi? bende bugun bakacm knka.