Jump to content

120gb Hardiskim Artık 8.4gb Diye Gözüküyor:(

metalizone

Recommended Posts

merhabalar öncelikle şimdiden fikir verip yardımcı olmaya calisan arkadaşlara tsk ederim...

benim sorunum 120gb segate diskimi ve eskiden kalma 8.4gb olan sabir diskimi aynı ide kanal üzerinde bağladım 120gb diskimi master yaptık diğeri slave yaptım ama 120gb diskimden sistem boot olmadı neyse bi kaç denemeden sonra olmayınca vaz geçtim aslında olabilecek bişeydi pekte işime gelmedi ve söktüm diğer bilgisarıma 120gb hardiskimi taktığımda disk 8.4gb civarında biostan görmeye başladım sonradan farkettim ki diskin mbr boyutu 7.790mb olmuş sanki diske mbr yazılmış gibi ama aslında disk üzerinde hiç bişe yapmadım.. diske yeniden mbr yazmaya çalıştıysamda olmadı ama daha etkili ve doğru çözüm bulabileceğim mbr yazabileceğim 1program varmı ? yada nasıl bir çözüm sağlayabilirim fikri olan arkadaşlar varmı?

benımde 160 gb harddısk ım 32 gb olarak bana ne onerırsınız arkadaslar

arkadaşım senin problemin eğer ide bir hardisk ise jumper ayarın kapasite sınırlayıcı kısmında hardisk üzerindeki plaka etiketine bakarak uygun bir yere takarsan düzelir bu tamamen bir tahmin ama bu değilse diğer olasıklarıda söylerek seni aydınlatabiliriz...

arkadaşım senin problemin eğer ide bir hardisk ise jumper ayarın kapasite sınırlayıcı kısmında hardisk üzerindeki plaka etiketine bakarak uygun bir yere takarsan düzelir bu tamamen bir tahmin ama bu değilse diğer olasıklarıda söylerek seni aydınlatabiliriz...

aynen katılıyorum bizim hoca 120 gb öyle yapmıştı 20 gb gozukuyodu jumperin tekini çıkarınca duzeldi belkide sorun ordandır tabi sen kasayı actın ise

yeni topladıgım pc de 32 gb olarak goruyor ama baska pc de 160 gb olarak goruyor

jumper ayarlarının hepsini denedim olmadı c de wındows kuruluydu belkı ondan gormuyor dedım c yı

formatladım gene gormuyor

hiç olmadı bios update yaparsın sorun kalkar;)

arkadaşın dediğine katılıyorum harddiskin üzürinde kapasite sınırlayıcı kısmında takmış olabilirsiniz yanlışlıkla jumperı söküp birde o şekilde deneyiniz...

5gündür uğraşıyorum ama bu diske fiziksel mbr yazmam gerekiyo yani windows için bootmbr yazmaktan bahsetmiyorum. anlamadığım kısım ise bu anlattığım şekilde bu sorunu nasıl yaşamış olduğum yani hani disk üzerine mbr yazmaya çalışırken olsa anlıcam ama sadece aynı ide kanalı üzerinde iki harddiski biri master yapıp birinide slave yaparak yaşamak çok komik bi durum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...