Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Da Ssd Disk için Yapılması Gerekli Ayarlar

Erdal1980
 Share

Recommended Posts

Linux kurarsak eğer,ssd diskler sonsuza dek ömür boyu çalışmaya devam eder. :D

Nedeniyse disk birleştirme,arka planda çalışan onlarca hizmetler,koruma vb. antivirüs uygulamalar vs..gereksinimler bulunmadığından linux sistemkeri kullanıcının sadece ihtiyacı doğrultusunda ve kontrolünde olacağından geriye sadece işini yapan bir sistem,sağlık durumu bakımından,meşkuliyetleri olmayan donanımlar + ssd diskler vs. olacak.üstteki paylaşılan ayarlara ek olarak.Farklı çözüm vb.değişikliklerlede donanım,dosya kaybı,çökmeler,virüslü dosyaların çalışamaması,zarar ziyan ve risklerin  bertaraf edilmesi ekseninde buda bir çözüm ve iyi bir tercih olabilecek kanaattedeyim saygılarımla. :) 

• Like 7

forjest, 14 dakika önce yazdı:

Linux kurarsak eğer,ssd diskler sonsuza dek ömür boyu çalışmaya devam eder. :D

Nedeniyse disk birleştirme,arka planda çalışan onlarca hizmetler,koruma vb. antivirüs uygulamalar vs..gereksinimler bulunmadığından linux sistemkeri kullanıcının sadece ihtiyacı doğrultusunda ve kontrolünde olacağından geriye sadece işini yapan bir sistem,sağlık durumu bakımından,meşkuliyetleri olmayan donanımlar + ssd diskler vs. olacak.üstteki paylaşılan ayarlara ek olarak.Farklı çözüm vb.değişikliklerlede donanım,dosya kaybı,çökmeler,virüslü dosyaların çalışamaması,zarar ziyan ve risklerin  bertaraf edilmesi ekseninde buda bir çözüm ve iyi bir tercih olabilecek kanaattedeyim saygılarımla. :) 

İsteyen Linux isteyen Windows kullanır her forumda görüyorum Linux reklamcılarını sıktınız gayrı :)

• Like 1

The_Undertaker, 17 dakika önce yazdı:

İsteyen Linux isteyen Windows kullanır her forumda görüyorum Linux reklamcılarını sıktınız gayrı :)

Orası öyle elbette.ne varki linux'ün reklam gibi bir gereksinimi ve ihtiyacı yok felsefi olarakta temelinde bu anlayış zaten yok,son kullanıcı bilinçli kitleleri opensource açık kaynak sistemler hakkında iyi şeyler yazarak öneri ve tavsiyeler yapılmakta bencede bunu yapanları taktir etmek gerekli! desteklemekte.

Bir tekelin alanında hapsolmak buna "tüm sistemlerde dahildir!" ne kadar etik olabilir,bu dünya üzerinde de aynı sadece ülkemize has birşey değil.Kurabiye değilki reklamı yapılsın reklam kısmına katılmam doğrusu reklam işini bence windows ve bu sisteme yazılan uygulama rant çarkıyla hareket eden şirketleri ve bunları sitelerinde firmalarında sunanlar satanlar ve dağıtanlar daha iyi belirgin şekilde reklamlarını yapmaktalar uzun yıllardırda zaten bildiğimiz şeyler bunlar.Rekabet elbette olacak.

Daha evvel'den duyduğum "adını vermek istemem reklam olmasın!" ancak,çok ciddi kurumlarda dahi sunucuları ve kullandıkları cihazlarında gentoo,redhat,FreeBSD sistemlerin kullanıldığını bilmekteyim buradan bile bakıldığında opensource sistemlerin neden tercih edildikleri dahi anlaşılabilmekte.Bu arada aralarında paralı satılanlar dahi olduğuda bir gerçek bu pazarda artık bedavayada iş yok ekmek yok oda ayrı bir husus! bir kaç tane dağıtımın bunu ticari işlere paraya döktüğünüde zaten aşağı yukarı bilmekteyiz.

Saygılar. :) 

• Like 6
  • Thanks 1

Adata SU650 240 Gb SSD diskte windows 10 kuruluydu. Bir hata mesajı ile sistem dondu ve bir daha bu diskten başlatamadım. Sanırım SSD diskim bozuldu. Ne kadar zamandır kullandığımı hatırlamıyorum ama 3 seneyi geçtiğini tahmin ediyorum. Diğer diskten windows'u başlattığımda Disk yönetiminde disk0 başlatılmamış olarak görünüyor ve başlatılamıyor. En azından diskteki dosyaları kurtarma imkanım varmıdır.

Please register to see this content.

baykep, 8 saat önce yazdı:

Adata SU650 240 Gb SSD diskte windows 10 kuruluydu. Bir hata mesajı ile sistem dondu ve bir daha bu diskten başlatamadım. Sanırım SSD diskim bozuldu. Ne kadar zamandır kullandığımı hatırlamıyorum ama 3 seneyi geçtiğini tahmin ediyorum. Diğer diskten windows'u başlattığımda Disk yönetiminde disk0 başlatılmamış olarak görünüyor ve başlatılamıyor. En azından diskteki dosyaları kurtarma imkanım varmıdır.

Please register to see this content.

Bilindi ve kaliteli markaların ürünlerini alın. Adata çokta kaliteli değil zaten. Ben 5 senedir Kingston V300 SSD kullanıyorum hala taş gibi en ufak sorunu yok. Bu şekilde dosyaları geri alabilirmisin bilmiyorum. Disk uçmuş zaten büyük ihtimal içindekiler de gitmiştir.

The_Undertaker, 24.12.2019 - 05:12 yazdı:

Sıfır mı aldınız? Çok eski bir ürün bu sıfır aldıysanız eğer geri verin bence 970 Evo falan alın.

Benim notebook biraz eskidi. 970 Uyum sağlarmı bilmiyorum. 860EVO beni epey idare eder. Ayrıca baya fiyat farkı var. Ürün imal tarihi 18.10.2019 yazıyor. Okuma ve yazma hızı son derece yeterli. Hiçbir sorun yok.

SON_VATAN, 24.12.2019 - 04:49 yazdı:

Benim anlamadığım c sürücüsü 486gb...D sürücüsü 240gb.ssd sizin kurduğunuz sistemi siz  d sürücüsünemi kurdunuzki..?

Ben mevcut harddiski söktüm onun yerine SSD bağladım. Söktüğüm harddiskide DVD yuvasına bağladım. SSD (C:) sürücüsünde Harddiskte  (D: ve E:) sürücülerinde görünüyor. Ayrıca windows 10 sürümünü hangi bölüme kurarsanız kurun (C:) sürücüsü olarak gösterir.

Edited by baykep