Jump to content
Sign in to follow this  
AdnanGumus

Sizce Bu Anakart Nasıl???

Recommended Posts

s.a arkadaşlar kolay gelsin anakart var 2. el 200 tl ye bana bırakıyor almayı düşünüyorum sizce nasıl  alacam dedim yarın bozuk olacağını sanmam rafa koymuş satmak için kasadan sökmüştür parça parça satmak daha karlı olduğu için böyle yapıyor düşünceniz nedir kolay gelsin

https://www.asus.com/tr/Motherboards/H110M-D-D3/

AdnanGumus, Bir saat önce yazdı:

s.a arkadaşlar kolay gelsin anakart var 2. el 200 tl ye bana bırakıyor almayı düşünüyorum sizce nasıl  alacam dedim yarın bozuk olacağını sanmam rafa koymuş satmak için kasadan sökmüştür parça parça satmak daha karlı olduğu için böyle yapıyor düşünceniz nedir kolay gelsin

https://www.asus.com/tr/Motherboards/H110M-D-D3/

Bunlar sadece benim görüşlerim..

Kuzey köprüsünün üzerindeki  soğutucu baraket allaha emanet duruyor.

R68 Mosfetleri kullanıyor  eski kartlarda görmüştüm bunu demek hala kullanılıyor. ama kanımca baya ısınırlar.

Realtek® ALC887-VD2 chipset var onboard ses için bunu şu andaki asus tuf kartları da kullanıyor güzel bir chipset 8 channel

Giriş seviye bir kart.

Ben tavsiye etmem açıkçası tam performans vermez

Edited by VentMois

VentMois, 1 saat önce yazdı:

Bunlar sadece benim görüşlerim..

Kuzey köprüsünün üzerindeki  soğutucu baraket allaha emanet duruyor.

R68 Mosfetleri kullanıyor  eski kartlarda görmüştüm bunu demek hala kullanılıyor. ama kanımca baya ısınırlar.

Realtek® ALC887-VD2 chipset var onboard ses için bunu şu andaki asus tuf kartları da kullanıyor güzel bir chipset 8 channel

Giriş seviye bir kart.

Ben tavsiye etmem açıkçası tam performans vermez

s.a hocam eski oyunları kuracam internette gezip  film izlemek filan oyunda hafta sonu yegenler gelince oynasınlar diye agı bir is yapmıcam yeter li gta vice sanders undergrand counter 1.6 olucak interneten oynanir birazda bunu uyguna toplarım diye alayım mı almimi nedersin kardeşim kolay gelsin

AdnanGumus, 15 dakika önce yazdı:

s.a hocam eski oyunları kuracam internette gezip  film izlemek filan oyunda hafta sonu yegenler gelince oynasınlar diye agı bir is yapmıcam yeter li gta vice sanders undergrand counter 1.6 olucak interneten oynanir birazda bunu uyguna toplarım diye alayım mı almimi nedersin kardeşim kolay gelsin

1151 soket  ne takacaksınız ?

Hani elinizde 1151 olarak bi Intel Core i3 6100 varsa bence bu kart ile yazık edersiniz ama 1151 bir celeron yada Pentium G var ise  alınabilir ama işlemciniz iyiyse bence bir + 100-  200 lira verip daha iyi bişi almak daha mantıklı olur

+ olarak Datasheet cpu listesi o kartın.

Celeron G3900(2.8G, 51W, L3:2M, 2C)	ALL	0401GO	
Celeron G3900T(2.6G, 35W, L3:2M, 2C)	ALL	0401GO	
Celeron G3920(2.9G, 51W, L3:2M, 2C)	ALL	0401GO	
Core i3-6098P (3.6GHz, 2C, HT, L3:3M, 54W, rev.R0)	ALL	0703GO	
Core i3-6100 (3.7GHz, 2C, HT, L3:3M, 51W, rev.S0)	ALL	0401GO	
Core i3-6100T (3.2GHz, 2C, HT, L3:3M, 35W, rev.S0)	ALL	0401GO	
Core i3-6300 (3.8GHz, 2C, HT, L3:4M, 51W, rev.S0)	ALL	0401GO	
Core i3-6300T (3.3GHz, 2C, HT, L3:4M, 35W, rev.S0)	ALL	0401GO	
Core i3-6320 (3.9GHz, 2C, HT, L3:4M, 51W, rev.S0)	ALL	0401GO	
Core i5-6400 (2.7GHz, 4C, L3:6M, GT2, 65W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Core i5-6400T (2.2GHz, 4C, L3:6M, GT2, 35W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Core i5-6402P (2.8GHz, 4C, L3:6M, 65W, rev.R0)	ALL	0703GO	
Core i5-6500 (3.2GHz, 4C, L3:6M, GT2, 65W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Core i5-6500T (2.5GHz, 4C, L3:6M, GT2, 35W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Core i5-6600 (3.3GHz, 4C, L3:6M, GT2, 65W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Core i5-6600K (3.5GHz, 4C, L3:6M, GT2, 91W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Core i5-6600T (2.7GHz, 4C, L3:6M, GT2, 35W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Core i7-6700 (3.4GHz, 4C, HT, L3:8M, GT2, 65W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Core i7-6700K (4.0GHz, 4C, HT, L3:8M, GT2, 91W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Core i7-6700T (2.8GHz, 4C, HT, L3:8M, GT2, 35W, rev.R0)	ALL	0401GO	
Pentium G4400 (3.3GHz, 2C, L3:3M, 54W, rev.S0)	ALL	0401GO	
Pentium G4400T (2.9GHz, 2C, L3:3M, 35W, rev.S0)	ALL	0401GO	
Pentium G4500 (3.5GHz, 2C, L3:3M, 51W, rev.S0)	ALL	0401GO	
Pentium G4500T (3.0GHz, 2C, L3:3M, 35W, rev.S0)	ALL	0401GO	
Pentium G4520 (3.6GHz, 2C, L3:3M, 51W, rev.S0)

Edited by VentMois

giriş seviyesi bir kart olup çarpanı kilitli i3-i5-i7 işlemcileri sorunsuz çalıştıracaktır(anakartta bir sorun olmadığını kabul ediyorum). K serisi işlemcileri de overclocksuz kullanabilirsiniz. gta vice city, san andreas, nfsu2 gibi oyunlarda sorun çıkarmaz fakat anakartın giriş seviyesi olduğunu tekrardan belirtip bazı özelliklerin olmayacağını da söylemek istiyorum (mesela raid yapılamaz) msi'ın h110 chipsetli h110m pro-vd anakartını i5-6400 ile kullanmaktayım 3 yıldır. bazı özelliklerin olmayışı dışında bir performans kaybı yaşatmadı. yalnız bu anakart ddr3, imkân varsa ddr4 anakart almanızı tavsiye ederim.

saygılar

Edited by TheRifleman

TheRifleman, 2 saat önce yazdı:

giriş seviyesi bir kart olup çarpanı kilitli i3-i5-i7 işlemcileri sorunsuz çalıştıracaktır(anakartta bir sorun olmadığını kabul ediyorum). K serisi işlemcileri de overclocksuz kullanabilirsiniz. gta vice city, san andreas, nfsu2 gibi oyunlarda sorun çıkarmaz fakat anakartın giriş seviyesi olduğunu tekrardan belirtip bazı özelliklerin olmayacağını da söylemek istiyorum (mesela raid yapılamaz) msi'ın h110 chipsetli h110m pro-vd anakartını i5-6400 ile kullanmaktayım 3 yıldır. bazı özelliklerin olmayışı dışında bir performans kaybı yaşatmadı. yalnız bu anakart ddr3, imkân varsa ddr4 anakart almanızı tavsiye ederim.

saygılar

s.a üstat fazla özellik istemiyorum  annem radyo dinliyor 2 saat belki oturur  hafta sonu  çocuklar oyun oynarlar yotube video izleme  ben kullanmiyacağım benim kendi laptobum var sıfırı 550  600 tl ye var 200 tl bana veriyor i3 veye pentium alıp kullanacagım

• Like 1

Bütçen varsa sıfır al ama bütçem yok düyosan 200 lira aynı özelliklerde anakart alabiliyosan onu al alamıyosun o zaman bu ideal sadece radyo dinlicek diyosun fazlasıyla iş görür

• Like 1

Yaw adam nfsu2, gta vc oynıycam radyo dinliycem diyor birisi ddr4 anakart öneriyor birisi sıfır al diyor hey allahım yarabbim :)

• Like 1

XrayN, 2 dakika önce yazdı:

Bütçen varsa sıfır al ama bütçem yok düyosan 200 lira aynı özelliklerde anakart alabiliyosan onu al alamıyosun o zaman bu ideal sadece radyo dinlicek diyosun fazlasıyla iş görür

teşekkür ederim fazla bir abartı aramıyorum annem kardeşim ve yeğenler kullanacağı için ideal fazlada bütçen yok zaten 

The_Undertaker, 2 dakika önce yazdı:

Yaw adam nfsu2, gta vc oynıycam radyo dinliycem diyor birisi ddr4 anakart öneriyor birisi sıfır al diyor hey allahım yarabbim :)

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

AdnanGumus, 12 dakika önce yazdı:

teşekkür ederim fazla bir abartı aramıyorum annem kardeşim ve yeğenler kullanacağı için ideal fazlada bütçen yok zaten 

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

tamam işte o zaman ideal işini görüyosa al gitsin

• Like 1

erdal4444, 2 dakika önce yazdı:

bu kart sana fazla bile gelir..daha iyisini düşünme bile..

teşekkür ederim yarın alacağm işlemci hariç hepsi var elimde  32 gb ram destekliyor hdm çıkışlı ve 3.0  bunlar ilgimi   çekti yeterde artar vede laptobumuda aldıgım aynı pc arkadaş yani kötü olsa zaten satmaz celevo marka laptop kullanıyorum ilk sattıgında tereddüt etmiştim kulanınca allah razı olsun dedim intel pentium 4. nesil işlemci var 4 laptop begenmedim bu 5.ci ve 3. senesi canavar gibi makina çıktı kolay gelsin  

AdnanGumus, 14 saat önce yazdı:

s.a üstat fazla özellik istemiyorum  annem radyo dinliyor 2 saat belki oturur  hafta sonu  çocuklar oyun oynarlar yotube video izleme  ben kullanmiyacağım benim kendi laptobum var sıfırı 550  600 tl ye var 200 tl bana veriyor i3 veye pentium alıp kullanacagım

aleyküm selam üstad,

dediğiniz kullanım türüne bu anakart yeter, anakartta da sorun yoksa alabilirsiniz. bana da hayırlı olsun demek düşer.

s.a arkadaşlar  anakart sizlere ömür ram slotu bozuk almadım yalanla işim olmaz teki bozuk dese baştan alırdım çok ayıp etti hakkınızı helal edin vede yeni konu açıyorum bakarsınız kolay gelsin

AdnanGumus, 41 dakika önce yazdı:

s.a arkadaşlar  anakart sizlere ömür ram slotu bozuk almadım yalanla işim olmaz teki bozuk dese baştan alırdım çok ayıp etti hakkınızı helal edin vede yeni konu açıyorum bakarsınız kolay gelsin

Yerinde mi gidip gördün bozuk olduğunu? Neden bozuk olduğunu demedi ki? Benim de aynı olay başıma geldi. Adama soruyorum abi çok iyi çalışıyor bozuk değil diyor anakartı aldım 4 ram slotu var 2.slot bozuk ram görmüyor diğerleri çalışıyor sadece bir de vrm1 aşırı ısınıyordu adama zor geri verdim bendeyken çalışıyordu diyor hala :) Bu arada anakart AsRock Fatal1ty Professional 990FXA

The_Undertaker, 24 dakika önce yazdı:

Yerinde mi gidip gördün bozuk olduğunu? Neden bozuk olduğunu demedi ki? Benim de aynı olay başıma geldi. Adama soruyorum abi çok iyi çalışıyor bozuk değil diyor anakartı aldım 4 ram slotu var 2.slot bozuk ram görmüyor diğerleri çalışıyor sadece bir de vrm1 aşırı ısınıyordu adama zor geri verdim bendeyken çalışıyordu diyor hala :) Bu arada anakart AsRock Fatal1ty Professional 990FXA

bunu alıcagim nasıl https://www.hepsiburada.com/msi-a68hm-e33-v2-amd-a68h-2133mhz-oc-ddr3-soket-fm2-matx-anakart-p-BD803597?magaza=Hepsiburada

• Bilmediğiniz yerse eğer 2.el olan anakart,ekran kartlarından  uzak durun! (tamir görmüş uzatmaları oynayan cihazlar oluyor genelde!)
  • Ucuz olsun sıfırdan şaşmayın sonradan son pişmanlık fayda etmiyor ne yazıkki.Marka model farketmez chipset'leri elinizdeki donanımlara uygunsa fiyat vb.uygunluğuda bütçenize göre uygunsa eğer,herhangi bir markayı alın gitsin garantisi var sonuçta bir şey olursa eğer değişim yaptırır veya garantiden yararlanılır.
  • Çok iyi emin olduğunuz bildiğiniz yerse belli sürelerde 2.ellere garanti veriyorsa eğer belki düşünülebilir bu kapsamda mecbur kalınırsa istisnaa ön görülüp alınabilir tabiiki.
  • Ram istisnadır test edilip 2.el olarak alınabilir elbette.Daha evvel 2.el alıp sorun yaşayan biri olarak yazdım bunları kolay gelsin. :) 

Favorilerim: Anakart Asrock  Intel AMD  | Ekran kartı: Zotac / Palit Nvidia/AMD chipsetli kartlar.

Edited by forjest
  • Like 1