Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Mega'dan Yüksek Boyutlu Dosya indirme Sorunu

Proctives
 Share

Recommended Posts

Merhaba, mega.nz hesabıma yaklaşık 36 GB boyutunda bir sıkıştırılmış dosya yüklemiştim. Fakat bugün indirmek istedim, saatlerdir bir arpa boyu yol gidemedim. Kendi masaüstü eklentisi, Windows 10 eklentisi, tarayıcı eklentisi, 3.parti program(MegaDownloader) neyi denediysem kota sorunuyla karşılaştım. Vallahi sinir küpüne döndüm, modemi yeniden başlatıp farklı IP ile indirmeyi deniyorum o da olmadı. Kafayı yemek üzereyim. Bir fikri olan var mı acaba?

Biraz bekledikten sonra çözdüm, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için anlatayım;

İndirmek istediğim dosya boyutu yaklaşık 36 GB idi. Dosyayı mega.nz'ye kendi üyeliğim üzerinden yüklemiştim. Aradan belli bir zaman geçtikten sonra dosyayı tekrar bilgisayarıma indirmek istedim, fakat kota aşımı sorunu verdi. İlk başta tarayıcı eklentisi ve masaüstü uygulamasını kurdum olmadı. Ardından premium link çeviri sitelerine baktım ama bazısında 7GB, bazısında 10GB, bazısında ise 20 GB sınırı vardı. Yani oralar da olmadı. En son Windows 10 kullananlar için Microsoft Store'da "Mega Privacy" isimli uygulama vardı onu kurdum. Hesabımla oturum açtım, belli bir kısmını indirdi. Ardından 5 saatlik bekleme süresi var dedi. Saati sabah 7'ye kurdum. (Bilgisayarı kapattım.) Sabah tekrar açtığımda bekleme süresi bitmişti. İndirme kaldığı yerden devam etti ve 36 GB'lık dosyayı indirmiş oldum. İlk anda 3 GB'da filan kaldı çünkü aynı siteden farklı dosyalarda indirmiştim. Kalan 33 GB'lık kısmı tek hamlede indirdi. Tabi ilk başta ayarı linkteki gibi sona almıştım. (

Please register to see this content.
) Teşekkür ederim yardımcı olan herkese... @hadibeolsun @AdnanGumus

Edited by Proctives
  • Thanks 1

efe34, 2 dakika önce yazdı:

bekleme yerine modem aç kapa yapın: ben megadowlloader (isminden emin değilim akşam bakabilirim) programı kullanıyorum yarısında uyarı veriyor kapa aç yapınca ip değişiyor ve indirmeye devam ediyor

Defalarca yaptım yemedi, VPN ile de denedim o da olmadı.

efe34, 1 dakika önce yazdı:

ben dediğim gibi hep programla yapıyorum @yagmuradamın konusu vardı sanki bununla ilgili

Dediğiniz program linktekiyse defalarca denedim. Katılımsız olarak kurmak isterseniz yine de link bırakayım, lazım olan olabilir. :) Teşekkür ederim.

Edited by Proctives

Proctives, Şimdi yazdı:

Dediğiniz program linktekiyse defalarca denedim. Katılımsız olarak kurmak isterseniz yine de link bırakayım, lazım olan olabilir. :)

bu ya da şu

hiç sekmedi bu güne kadar: hangisi olduğuna evde bakmam lazım

• Like 1

Benden de bir öneri söyleyim.. Daha bu sabah 20gb üstü oyun indirdim aralıksız.. 

Megasyc diye bir program war 30mb üstünde setup lü.. Yani mega nin kendi programı üyeliğiniz warsa üyeliğiniz e girip linkleri pano üzerinden indirebilirsiniz.. Şimdilik kota sormuyor 

• Like 1

efe34, 4 saat önce yazdı:

bu ya da şu

hiç sekmedi bu güne kadar: hangisi olduğuna evde bakmam lazım

MLD.exe 2.8.9 muş evet

megasync... de iş yapar ama sekronizasyon hiç sevmediğim bie durumdur

Edited by efe34