Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Atom işlemci için Hangi Windows

Share

Recommended Posts

Atom işlemcili 2gb ramli netbook'u performanslı kullanmak için (şu an win10 yüklü, herhangi bir pencereyi açana kadar bir bardak çayı bitiriyorum...dosya gezginini açmak 38sn sürüyor) hangi Windows'u kurmalıyım?

Bu arada bilgisayardan beklentim int. girmek, film izlemek, ofis programlarını (word,excel) çalıştırmak ve ufak tefek oyunlar oynamaktan ibaret.

Zaman ayırıp bilgi verenlere şimdiden teşekkürler...

dijitalkurt, 13 dakika önce yazdı:

Atom işlemcili 2gb ramli netbook'u performanslı kullanmak için (şu an win10 yüklü, herhangi bir pencereyi açana kadar bir bardak çayı bitiriyorum...dosya gezginini açmak 38sn sürüyor) hangi Windows'u kurmalıyım?

Bu arada bilgisayardan beklentim int. girmek, film izlemek, ofis programlarını (word,excel) çalıştırmak ve ufak tefek oyunlar oynamaktan ibaret.

Hangi Marka Model Netbook'un var?

Sistemin  çok eski ise Atom İşlemcili 2 GB Ram'li NETBOOK'u yani en küçük kasa tipine sahip bilgisayarın varsa Windows 10 yazılımından vazgeç.

1- Yeni bir Sistem Topla veya Notebook Alabilirsin.

2- O bilgisayara eski sürüm İşletim Sistemlerinden kur.

dijitalkurt, 3 dakika önce yazdı:

Bilgisayarım 2013 yapımı Packard Bell Easynote ENME69BMP (Celeron N2805, 2GB RAM, 320GB HDD) üstünde win 8 logosu var.

Driver uyumluluğu konusunda varsa Windows 7 İşletim Sistemlerinden Single Language kur. Yoksa Win 8 yani içinde yüklü gelen sistem sürümü neyse onu kur. Sakın ola 10 deneme. Makinenin gücü müsait değil.

AdnanGumus, 3 dakika önce yazdı:

1.5 aşşa yukarı rem yer kurduklarinla beraber rem desteginn nekadar anakartın rem takviyesi windows 10  home kur sürücü desteği şart kolay gelsin

Gerekli bilgileri zaten belirtmiş Sizce 10 Home gider mi?

dijitalkurt, 2 dakika önce yazdı:

Ben 2.el aldığım için win10 home yüklü olarak geldi. Orijinal sistemini bulamadığımdan sorma ihtiyacı duydum. Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler....

Windows 10 yükleyebilirsin ama performans alamazsın. Adam ürününü satarken aldatıcı yöntemle satmış sana "geçmiş olsun".  Netbook ürünlerinden çok birşey bekleme onlara en iyi sistem olarak UBUNTU nun en düşük lite versiyonları ile XP, 7,8 gider.

• Like 1

dijitalkurt, Bir saat önce yazdı:

Süper ötesi sistemimi kullan. :good:

7 çalıştıran bir sistemde 8.1 daha rahat ve hızlı çalışır: (kendi tecrübem<) ama ben hepsinde 10 un bir sürümünü denerim (ne zaman nasıl çalışacağı hatta kurulup kurulmayacağı bile belli olmaz.: 8.1 embedded özellikle sistem seçmez (can sıkmaz)

• Like 1

Babamında benzer bi laptobu var.Win 10da kasan kasılarak çok ısınan pc win 7 litede şaha kalktı hemen açılıyor windows gezgini basmamla gelmesi bir oluyor opera gx browserlede ram ve işlemci kısıtlaması yaptım operaylada çok rahat çalışıyor.Bahsi geçen şeyleri yapıyor babamda :) Sıkıntısız kullanıyor herhangi bir şikayeti yok :) Hatta 1,5 senedir kullanıyordu sonra bu yavaşladı format at dedi attım devam ettik şuan eskisi gibi hızlı ve sıkıntısız konu burda

Please register to see this content.

Edited by SoNKraL_
  • Like 2

1. Belirttiğiniz gibi,günlük vb.hafif işlemler içinse elbette linux işletim sistemi her zaman daha iyi gerek pil batarya kullanımı,gerek donanım ısı vb. kullanımı vs.bakımından gerçektende performanslı sistemler.Daha evvel hazırladığım winbuntu sistemini deneyebilir,hatta deepinos'ide ayrıca önerebilirim.

Forum için kaynak linkleri: Winbuntu | Deepinos her iki sisteminde açıklamaları,çektiğim videoları konularda mevcut inceleyebilirsiniz.

61d37290956.gif

2.Seçenek olarak Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation hızlı ve akıcı bir deneyim sunar.Forum içinde güncelleyerek paylaşım yapan değerli arkadaşlarımızında aynı sistemin güncellerinide bulmanız mümkün tabii.

Microsoft üzerinden direkt indirmek için kaynak linki: 

Please register to see this content.

Forum içi işletim sistemleri bölümü linki: https://www.tnctr.com/forum/72-modifiye-edilmiş-işletim-sistemleri

Kolay gelsin. :) 

• 4 ay sonra...

Bu konu nasıl hortladı ya? :D

Laptoplarda touchpad sürücüleri genellikle alt Windows sürümlerde çalışmaz. Cihaz 2013 çıkışlı olduğundan Windows 8 ile gelmiştir. Windows 8.1 Industry Pro'nun bir editi veya orijinali kurulabilir.

• Like 1