Jump to content

ilginç Bir Sorun

empire29
 Share

Recommended Posts

Sistemim Ryzen 2600x DDr4 16 gb Ram RX 580 ekran akrtı AORUS B450 PRO ANAKART

Şimdi bende m2 ssd Win 10 Kurulu 128 Gb Sandısk Ssd Win7 kurmak istiyorum rufus ile Usb belleğe yazdırmada herhangi bir sıkıntı yok bıos ekranından sonra kuruluma başlamadan önce resimdeki hatayı veriyor yardımcı olabilirseniz sevinirim

IMG_20191230_224313-min.jpg

Edited by empire29
eksik kelime

MBR Olarak Kurdum Sorunum Çözüldü Sağolun yardımlarınız için resimdeki uyarı geliyor sürekli onu nasıl kapatabilirim

Uefi olarak indirdim Link:https://www.tnctr.com/topic/657851-windows-7-pro-sp1-ekim-2019-usb3-ahciraid-nvmex64-tr/

Anlamadığım aynı İso dosyasıyla işyerindeki pc uefi kurdum onun işlmecisi ryzen 1500x

Please register to see this content.

Edited by empire29
ekleme

empire29, 4 dakika önce yazdı:

MBR Olarak Kurdum Sorunum Çözüldü Sağolun yardımlarınız için

Uefi olarak indirdim Link:https://www.tnctr.com/topic/657851-windows-7-pro-sp1-ekim-2019-usb3-ahciraid-nvmex64-tr/

Anlamadığım aynı İso dosyasıyla işyerindeki pc uefi kurdum onun işlmecisi ryzen 1500x

İşlemci ile ilgili bir durum söz konusu değil. USB içerisindeki dosyayı okumama sorunu vardı. Sorunun çözüldü. 

Peki öyle bir makineye neden Win 7 kurdun?

Edited by hadibeolsun

hadibeolsun, 11 dakika önce yazdı:

İşlemci ile ilgili bir durum söz konusu değil. USB içerisindeki dosyayı okumama sorunu vardı. Sorunun çözüldü. 

s.a yanlış anlaşılmasın kardeşlerim  neden win7 kurmasın win 7 vazgeçemedigim sistem kullanım kolay ve makinayı yormuyor hangi sürümü kurarsam hep aynı ayarda çalışıyor  vede xp sp3 ah ulan be ne uğraşırdım arıza olunca tamir etmek için ???

hadibeolsun, 34 dakika önce yazdı:

ZULA oynuyorum ben genelde  nalet bir oyun sadece wın 7 de iyi performans veriyor Win 10 da sürekli fps düşüşü drop oluşuyor ama Wın 7 de böyle bir sıkıntı olmuyor

Edited by empire29
ekleme

Uefi kuracam diye koca iso kalıbını indirmek yersiz ve zaman kaybı olacaktır değerli arkadaşlar,uefi boot dosyalarına sahip üstadlarımızın multiboot uygulamaları (>link2) vb. üzerinden aioboot vb. uygulamalarla start verilebilir aranılan bootx64.efi dosyaları zaten bünyelerinde mevcut.win7 iso kalıbından sources\install.wim dosyasını extract ederek ayrı bir diske/dizine veya ayrılan bir diske backup yapın.multiboot uygulaması ile seçin .wim dosyasını kuruluma başlayın sorunsuz kurulum  yapacaktır.Diğer taraftan,

üzerinden ayarlar menüsüne girip,wim olarak ekle seçeneği aktif edip,bu yollada üstteki işlemlere gerek kalmadanda ayrıca ilave edilip kurulum sorunsuz başlar.

Kendi  usbdisk'imden örnekle:

2OBDjd.png

Kolay gelsin. :) 

Edited by forjest
  • Like 1

empire29, 3 saat önce yazdı:

MBR Olarak Kurdum Sorunum Çözüldü Sağolun yardımlarınız için resimdeki uyarı geliyor sürekli onu nasıl kapatabilirim

Böyle sisteme Windows 7 kurmak küfür demektir :) Bir de artık Windows 7 devri bittiği için sürekli bu tarz uyarılar almanız normal.

empire29, 7 saat önce yazdı:

Buradan sistemin  bitine göre olanı indirip cihazına kurarsanız sorunu çözersiniz  benimde böyle bir sorunum olmuştu burdan x64 indirip kurdum sorun çözülmüştü.

Edited by cankusa
ilave bilgiler verecegim

Yeni çıkan laptoplarda  bilgisayar üreticileri microsoftla anlaşma yapmışlar  cihazlara Wındows 7 kurulmasın  Wındows 10 kurulsun diye.(kullanıcıları mecburen wın-10 kurmaya zorluyorlar)

Not:Tecrübeye istinaden buraya not düşüyorum 

Yeni laptoplara Wın-7 kurmak için  Wın-7 ISO içerisindeki instal.wim alıp  Wın-8 veya Wın-10  ıso  içerisindeki instal.wim silerek  Wın-7 instal.wim  entegre edip yeni bir ıso oluşturup  bununla cihazınıza format atarsanız sorun yaşamadan  yeni almış oldugunuz laptopunuza wındows-7 işletim sistemi kurmuş olursunuz.

The_Undertaker, 5 saat önce yazdı:

Böyle sisteme Windows 7 kurmak küfür demektir :) Bir de artık Windows 7 devri bittiği için sürekli bu tarz uyarılar almanız normal.

Böyle bir sisteme WIN 10 kurulu zaten ben ikinci bir işletim sistemi olarak WIN 7 kurmak istedim ki daha iyi bir performans almak çin sürücülerde sıkıntı yok WIN 7 sürücüleri vs var

The_Undertaker, 5 saat önce yazdı:

anakart win7 uyumlu küfür olmaz sadece işlemci yüksek diye çıkan bir uyarı microsoft un *****liği en düşük kurulması gereken sistem win7 bu anakart için kola gelsin