Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Flatlite 2020 X64 Türkçe

MrRush
 Share

Recommended Posts

34ero, 1 saat önce yazdı:

hocam masaüstüne program ve araçlar gibi bir klasör gelse içinde genelde format sonrası kurulan program ve ayarlar olsa iyi olurdu örneğin ; vlc player, winrar ,panda free antivürüs, StarIsBack, Visual.C.Redist.Installer vs. .... isteyen kurar..

iso boyutu artar. Başka bir faydası olmaz. Zaten bu araçlar el altında bulunuyor.

StartIsBack, WinRar 5.80, Notepad+ ve 7zip kurulu geliceck. 3.parti tema desteği aktif ve İkonlar düzenlendi, yani Pro Ekleden kaldırılamaz (sistem dosyaları değiştirildi).

Görsel Katılımsız Kurulum olacak Admin hesabıyla. CompactOS etkin. Mağza kaldırıldı(eklenebilir) vs...

Çoğu düzenleme manuel yapıldı. Ntlite veya Winreducer kullanılmadı. 

Umarım yüzümü kara çıkarmaz.

Bu hatalı sürüm düzenlemesinde de farklı şeyler öğrendim bana büyük katkısı oldu. Farkı göreceksiniz.

Edited by DJ_Rush
  • Like 3
  • Thanks 1

xxselxx, 8 dakika önce yazdı:

Hocam,,benim de bir ricam var,mümkünse masa üstü simgeler de,,ok tuşu ve kalkan olmasın ne olursun ?

BOpMBM.png

OEM klasörü mevcut Katılımsızları içine atıp setupcomplete.cmd dosyasını düzenlemelisiniz.

@forjest usta bir OEM klasörü verirse katılımsızlar için hemen içine eklerim. Tabi ilk önce test edilmeli.

• Like 1

DJ_Rush, 31 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

OEM klasörü mevcut Katılımsızları içine atıp setupcomplete.cmd dosyasını düzenlemelisiniz.

@forjest usta bir OEM klasörü verirse katılımsızlar için hemen içine eklerim. Tabi ilk önce test edilmeli.

Şahsi fikrim kısayol ok tuşlarının kalmasıdır. İstemeyen ufak bir reg kaydı ile düzeltebilir. Kısayol ok tuşu önemlidir her zaman benim için ancak sistem yapımcısı koymamışsa saygı duyar benim dışımda herkese iyi kullanımlar dilerim.

"Sistem ayrıldı" bölmesi görünüyordu sorunu vardı.

SSDler için hizmetlerde SysMain hizmetinin kapatmanı tavsiye edebilirim.

Hipernate windows search gibi gereksiz servisler devredışı kaydı.

Birde Windows gezgininde üst şeritteki seçenekler ve ve altta büyütme simgesi  güzel olurdu.

Bunları hatırlatabilirim.

• Like 1

• Sadece 7zip kalsa yeterli her işi görüyor,winrar'a gerek yok sanki gerçi boyutu büyük değil amaç 2.'ye gerek olmaması ikisinden biride eklensede olabilir elbette.
  • Bu bilgisayar shell kısayolları sanıyorum son sistemlerde registry girdilerinin farklılıklarından eklenememe sorunu vardı gerçi masaüstü rightclick shellex "sistem araçları" iyi iş görmekte.
  • Duvar kağıtlarının çözünürlüklerini düşük tutmakta masaüstüne rahatlık sağlamakta bilindiği üzere. "örn: 1920x1080 yerine 1280x800 veya 1366x768" gibi düşük çözünürlükte toplu şekilde derlemekte etki edecektir.Fazla eklemeden beğenilenlerden 10 tane eklense yeterli gelir kanımca.
  • Kurulumdan sonra işe yararlılığı alternatifi bakımında,program olarak değilde online bağlantı kısayolu şeklinde iki farklı uygulama biri sürücü güncelleme diğeri online allinone uygulama kurucular şeklinde masaüstüne ya da dizin içerisinde hepsi bir arada bulunan bir yararlı araçlar eklenme şekli işe yarayabilir. 
  •  ıı  ıı  ıı  ıı  vb. programlarında fazla yük getirmemesi ve işlevselliği anlayışında eklenmeside yararlı olacağı kanısındayım.

Internet bağlı olarak alttaki temel gereksinim seçme programlar (Free/ücretsiz) sisteme otomatik kurulması sağlanabilir.

Seçilen uygulamalar:
- Googlechrome
- TeamViewer
- RevoUninstaller
- GlaryUtilities
- VLC Player,AIMP,Spotify,Klitecodecpack
- 7zip
- Java x86x64 her ikiside kurulur
- Silverlight,AdobeAIR
- GreenShot,LnkScape (Ekran görüntüsü alma düzenleme,3d çizim photoshop)
- Steam
- Notepad++
- SumatraPDF / LibreOffice
- qBittorrent

Son olarak Emre kardeşimizin önerisini doğru bulmaktayım masaüstü kısayolları biliyorum görsel olarak belki simgelerin daha güzel ya da,belirgin şekle getirmesi anlayışında (kısayol) ibaresi ve okların bulunmaması bir anlamda güzel ne varki yinede kısayol ibaresi dışında,kısayol oklarının bulunması iyi olurdu.

Örneğin kendim kısayol oklarının büyük olduğunu düşündüğümden ufaltarak,göze daha hoş görünmesini sağladım.

Bir çok ayarlama işlemlerinin yapıldığı çoğumuzun bildiği program olan, "(

) uygulamasını kullandım."

jqkj4j.png

Benim aklıma şimdilik bunlar geldi. :) 

Edited by forjest
  • Like 7

LTSC bekleyeceğim için bu sistemi kullanacağımı sanmıyorum fakat şunu demek isterim hocam hangi sistemi yaparsan yap masa üstü sağ tuş özelliğinde yanlış bilmiyorsam denetim masasındaki ayarlara kadar bir çok ayarın olduğu şeyler vardı bu tip özelleştirmeler çok gereksiz ve orjinalliği bozuyor bana göre  çünkü ordaki ileri düzey ayarlar sadece lazım olunca kullanılıyor ayda yılda bir devamlı olmadığı için el altında durması gereksiz gibi birde çok fazla değişime uğrayan windows kullanırken de tedirgin edici oluyor

En güzeli orjinale bağlı kalarak sisteme nefes aldırmayan defenderı kökten kaldırmak arka plan ve ona benzer sistemi gereksiz yoran özellikleri kapatmak gerekirse silmek metro uygulamalarını mağazayı kaldırmak temalara boğmaktansa hafif güzel görünümlü lite modellere uyumlu işlemci ve ram belleği yormayacak tema koymak 

Not : kısayol belirticisi olan işaretleri kaldırmak özellikle katılımsız program kullanan insanlar için oldukça kötü bir keresinde başımda geldi kısayol adıyla setup a aynı ismi vermişim kafam dalgın basıyorum basıyorum niye çalışmıyor bu kısayol diye afallarken dosya özelliklerine bir girdim ki setup exe sine abanıyorum farkında değilim. Özetle windowsun orjinalliğini çok bozmadan lite sistem yapmak en iyisidir tabi bu yazdıklarım şahsi fikrim iyi günler dilerim. Aksi halde herkesin hoşuna giden birşey eklemeye çalışırsanız bu işin içinden çıkılmaz herkes orjinal halini alsın istediği editi yapsın.

• Like 2

Emre028, 21 saat önce yazdı:

Şahsi fikrim kısayol ok tuşlarının kalmasıdır. İstemeyen ufak bir reg kaydı ile düzeltebilir. Kısayol ok tuşu önemlidir her zaman benim için ancak sistem yapımcısı koymamışsa saygı duyar benim dışımda herkese iyi kullanımlar dilerim.

WinaeroTweaker ile küçük kısayol simgeleri geri getirilebiliyor.

SecondLife, 5 saat önce yazdı:

upload yapıldımı acaba ?

Devam ediyor 3-4 saat var daha.

forjest, 18 saat önce yazdı:
  • Sadece 7zip kalsa yeterli her işi görüyor,winrar'a gerek yok sanki gerçi boyutu büyük değil amaç 2.'ye gerek olmaması ikisinden biride eklensede olabilir elbette.
  • Bu bilgisayar shell kısayolları sanıyorum son sistemlerde registry girdilerinin farklılıklarından eklenememe sorunu vardı gerçi masaüstü rightclick shellex "sistem araçları" iyi iş görmekte.
  • Duvar kağıtlarının çözünürlüklerini düşük tutmakta masaüstüne rahatlık sağlamakta bilindiği üzere. "örn: 1920x1080 yerine 1280x800 veya 1366x768" gibi düşük çözünürlükte toplu şekilde derlemekte etki edecektir.Fazla eklemeden beğenilenlerden 10 tane eklense yeterli gelir kanımca.
  • Kurulumdan sonra işe yararlılığı alternatifi bakımında,program olarak değilde online bağlantı kısayolu şeklinde iki farklı uygulama biri sürücü güncelleme diğeri online allinone uygulama kurucular şeklinde masaüstüne ya da dizin içerisinde hepsi bir arada bulunan bir yararlı araçlar eklenme şekli işe yarayabilir. 
  •  ıı  ıı  ıı  ıı  vb. programlarında fazla yük getirmemesi ve işlevselliği anlayışında eklenmeside yararlı olacağı kanısındayım.

Internet bağlı olarak alttaki temel gereksinim seçme programlar (Free/ücretsiz) sisteme otomatik kurulması sağlanabilir.

İçeriği Gizle

Seçilen uygulamalar:
- Googlechrome
- TeamViewer
- RevoUninstaller
- GlaryUtilities
- VLC Player,AIMP,Spotify,Klitecodecpack
- 7zip
- Java x86x64 her ikiside kurulur
- Silverlight,AdobeAIR
- GreenShot,LnkScape (Ekran görüntüsü alma düzenleme,3d çizim photoshop)
- Steam
- Notepad++
- SumatraPDF / LibreOffice
- qBittorrent

Son olarak Emre kardeşimizin önerisini doğru bulmaktayım masaüstü kısayolları biliyorum görsel olarak belki simgelerin daha güzel ya da,belirgin şekle getirmesi anlayışında (kısayol) ibaresi ve okların bulunmaması bir anlamda güzel ne varki yinede kısayol ibaresi dışında,kısayol oklarının bulunması iyi olurdu.

Örneğin kendim kısayol oklarının büyük olduğunu düşündüğümden ufaltarak,göze daha hoş görünmesini sağladım.

Bir çok ayarlama işlemlerinin yapıldığı çoğumuzun bildiği program olan, "(

) uygulamasını kullandım."

jqkj4j.png

Benim aklıma şimdilik bunlar geldi. :) 

Alternatifler ekledim. Rar dosyası olarak iso içerisinde. Duvar Kağıtları konusunda haklısın Ustad. Biz hep net görüntü arıyoruz ve buda performansa etki ediyor. 1280x720 daha ideal olur tabi. Eklediklerim hep 1080p ve üzeri. Sonradan düzenlenebilir.

Çok ince detaylar var hep tabi bunların hepsine yanıt vermek zor olur 

Micro bile bukadar incelemiyor. Alın size güncelleme diyor sonrasında pat diye sorunlar vs. Ardından manşetlerde Micro yayınladığı güncelleme hatalı çıktı. 

Yani deyeceyim Modifiye sistemlerde mutlaka bazı kullanıcı kesimlerinin ihtiyacını karşılamayabilr. Yada eksik olur. Hata da olur. Prof sistem düzenleyicisi da değilim. Kendi çabamızla birşeyler yaratmaya çalışıyoruz ve paylaşıyoruz.

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush

__> Değerli kardeşim genel olarak yaptığın sistemler tutarlı  genel kullanıcı kitleleri değerli üye Arkadaşlarımızında çoğunlukla  beğenisini ve taktirini kazanmıştır konularda ve yayımlanan içeriklerde bunlarıda kanıtlar nitelikte zaten +  bilinenler.Çok ince ayrıntılara zaten girilince zaten işin içinden çıkılmaz bir duruma geliniyor herkeze ve herkezin isteklerine göre olacak ve tamamlayacak bir yapıda hiç bir sistem olmaz zaten olsada eksiği gediği mantıkdışı olacaktır.Ortak noktalarda genele hitap eden bir sistem ortaya konulduğunda zaten kabul edilir tarafları daha fazla olacağından ki,zaten gördüğümüz kadarıylada yapılanlar ve de,evvelki çalışmalarla beraber bu anlayışla hareketle çalışmalarını sürdürdüğünü en azından ben "o şekilde düşüyorum" çalışmalarında her zaman başarılar dilerim.

İlave ve bilgi olarak eklediklerimiz ben ve diğer kardeşlerimizin aralarında zaten seninde bildiğin ve tahmin ettiğin optimizasyonlar mevcut eminimki en uygun olanlarını kendine göre derleyip yeni sistemine veya sonraki yapacağın sistemlerede uyarlayacaksındır.Bende prof. biri veya programlamacıda değilim sade bireysel ev kullanıcısıyım bunun dışında farklı bir mercide değildim.Ne varki,seninde yorumundan hareketle mütevazi ve açık görüşlü net olmandan kaynaklı olarak bende aynı şekilde bunu belirtmek istedim. <_

Yeni çalışmayı merakla bekliyoruz hayırlısı bakalım kolay gelsin saygılarımla. :) 

• Like 4

porketles, 15 dakika önce yazdı:

Elinize sağlık... Akıllı kart hizmetleri çalışmakta mıdır acaba?

Gereksiz servisler pasif edildi. Devredışıysa etkinleştirebilirsin.

Düzenlenen servislerin listesi konuya eklendi.

MesutÖzil, 14 dakika önce yazdı:

Emeğine sağlık üstad şuan indiriyorum rufush'dan uefi yüklemesi yapacağım yorumlarımı paylaşırım. Windows update otomatik kapalı geliyor değil mi ?

Update açık.

Edited by DJ_Rush