Jump to content

Ultra Kısa Mesafe Projeksiyon Mu Normal Projeksiyon Mu ?

Share

Recommended Posts

selamlar.Arkadaşlar uzun zamandır kullandığım ev sinema sistemimi yenilemek istiyorum . Şu an elim de ki projeksiyon bu   Viewsonic PJD7822HDL TIKLA

TEKNIK ÖZELLIKLER  

Çözünürlük: HD 1080p (1920 x 1080)
Parlaklık ( Ansi Lümen): 3,200
Kontrast ( Dinamik Kontrast Oranı): 15,000:1
Lamba Ömrü (Normal / Eco / DynamicEco): 5,000 / 6,000 / 8,000
Atım Oranı (Geniş ~ Tele): 1.15 ~ 1.5
Optik Zoom: 1.3x
Dijital Zoom: 2.0x
Görüntü Alanı: 30” ~ 300”
Projeksiyon Ofseti: 110% +/- 5%
Renk Desteği: 1.07 Milyar Renk
Köşe Düzeltme: +/- 40° (Dikey)
Fan Gürültü Oranı: 32dB / 27dB
Hoparlör: 2W x 1

Viewsonic bu modeli arşive eklemiş yani artık raftan kalktı ama projeksiyon normal kullanıcılar için fena değil . şu ana bir kez bile bozulmadı . sadece 4 yıl sonra ilk kez lens temizliği için teknik servise gönderdim o kadar . bunun dışında hiç bir sıkıntı çıkmadı . herhangi bir sehpa ya da yer yüzeyinde kullanmadım. sürekli tavanda asılıydı . yaklaşık 5metrelik bir izleme mesafe var odamda ve 150 inçlik görüntü alabiliyorum . ışık parlaklığı fena değil . Ama renk doygunluğu ve canlılığı olarak beni fazla tatmin etmedi . Bu yüzden projeksiyonu mu değiştirmek istiyorum . Şu an hala araştırma içindeyim .Ultra kısa mesafe mi ? normal projeksiyon mu ? şu an ki cihazım biraz gürültülü uzun süre film izleyince sıkıyor sesi . ultra kısa mesafe projeksiyonlar da ses olayı nasıldır kullanan oldu mu hiç ?  Şu an iki cihaz arasında kaldım . 

1 - Mi Laser Projector150"       Mi Laser Projector150 

2 - LG HU80KSW   AZER PROJEKTÖR ULTRAHD(3840X2160)  13.298,95  TL ortalama fiyatı      /  ek olarak LG HU80KG  modeli var hangisi daha iyi hangisi daha sonra çıktı tam bilmiyorum . 

kısaca perde seçimi , renk doygunluğu açısından ve HDR kalitesi vs derken bana ortalamanın üzeri bir projeksiyon olsa yeterli . Kısa mesafe projeksiyonları kurma derdin yok istediğin yere taşıyabiliyorsun . Ayrıca bu inputlag da xiomi de 67 ms kadar varmış oyunlar için tavsiye edilmiyor . şu an lg i araştırıyorum menüsü biraz karmaşık diyorlar webos işletim sistemi var ama genel olarak iyi zaten pc den bağlayacağım . webos u pek fazla kullanmam gibi . ayrıca ek olarak ses sistemi ve perde seçimi . Bu projeksiyonlar için nasıl bir perde almalıyım . gri mi siyah mı beyaz mı mat yüzey mi ? 

projeksiyon cihazı için : 10.000 TL - 15.000 TL
ses sistemi için        : 5000 - 7000 TL ( dolby atmos destekli ve kablosuz uydu hoporlarü pc e bağlanacak şekilde olmalı )
perde için              : 2000 - 3000 TL ( motorlu ya da sabit çerçeveli olacak . 100-120-150 inç 16:9 formatlı ) 

Toplam da 20.000 TL i aşmasam çok iyi olacak . yani projeksiyon da inputlag ve piksel piksel görünmesin ve renkleri canlı olsun yeter . parlaklıkta 3500lümen olmalı en az . Tv al demeyin projeksiyonun  keyfi başka . Bu konuyu araştırıp öyle almam lazım . Zamanım var acelem yok uzun uzun tartışabiliriz . 

Edited by crysis_88