Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Ultimate | Sp1 | X64 | Türkçe

anilguleryuz
 Share

Recommended Posts

VLE5oI.png

VLobHP.gif

ISO dosyasında sadece Ultimate x64 sürümü bulunmaktadır.

ESD Sıkıştırma Yapılmamıştır...

Sanal makinede denendiğinden dolayı haliyle aero çalışmadı, ancak misafir eklentileri yüklenince aero ile ilgili bir sorun bulunmamakta...

Sistemi uzun bir süre boyunca sanal makinede test ettim, herhangi bir problem ile karşılaşmadım. Aynı zamanda da masaüstü bir bilgisayara da kurulum gerçekleştirdim, hiçbir problemle karşılaşmadım.

Bir sorun yaşarsanız, bu konu üzerinden yardımcı olurum.

İndirme Linki (Yandex.Disk): https://yadi.sk/d/S1ZniMPzK43Dmg

Kaldırılan Bileşenler

1. Ağ: Telnet istemcisi, TFTP istemcisi, Uzak Masaüstü Hizmetleri ActiveX İstemcisi

2. Multimedya: Temalar (Mimari, Karakterler, Manzaralar, Doğa ve Sahneler) temaları
DVD Maker, Yapışkan Notlar

3. Sistem: Windows Kenar Çubuğu, yani sistemde bulunan gadgetlar kaldırılmıştır.

Yardım Dosyası Desteği (CHM) kaldırılmıştır.

4. Uzaktan ve Gizlilik: Ebeveyn Denetimleri, Eş Ağ, Telnet Sunucusu, Uzak Masaüstü Sunucusu, Uzaktan Yardım

5. Yerelleştirme: Dil paketlerinden sadece Türkçe etkinleştirilmiştir, diğer dil paketleri sistemden kaldırılmıştır. Güncelleme ile yüklenebilir.

Kaldırılan Özellikler

1. Oyunlar: Chess Titans, Freecell, Mayın Tarlası gibi oyunlar sistemden kaldırılmıştır.
Dizin Oluşturma Hizmeti, Windows Media Center, Microsoft Message Queue sunucusu, XPS hizmetleri, RIP Dinleyicisi, NFS Hizmetleri, Tablet PC Bileşenleri, Telnet istemcisi, Telnet Sunucusu, TFTP İstemcileri kaldırılmıştır.
2. Windows İşlem Etkinleştirme Hizmeti: .NET Ortamı, Yapılandırma API'leri, İşlem Modeli
Windows Search, Windows TIFF IFilter, XPS Görüntüleyicisi kaldırılmıştır.

Sistem Kurulduğunda Yapılan Default Ayarlar

2. Explorer: Yeni açılan belgelerin ve programların geçmişte tutulmaması olarak ayarlandı.

3. Gizlilik: Deneyim geliştirme programına izin ver (Nvidia Sürücüsü), Göz atma verileri, Telemetri kapatıldı.

Kullanıcı Hesap Denetimi (UAC) kapatıldı.

Kurulum tamamlandıktan sonra Bu Bilgisayar, Denetim Masası gibi kısayollar masaüstüne eklenmesi sağlandı.
Windows ipuçları kapatıldı, Windows Defender kapatıldı.
Windows Update kullanıcının isteğine bırakıldı, tavsiyem kapalı tutmanızdır. Sistem güncelleme aldığı takdirde yapılan bazı ayarlar değişebilir. Sizin keyfinize kalmış.

Kapatılan Hizmetler:

Akıllı Kart, Akıllı Kart Kaldırma İlkesi, Bitlocker Sürücü Şifreleme Hizmeti, Faks, Görev Zamanlayıcı, İnternet Bağlantısı Paylaşımı, Media Center Extender Hizmeti, Net. Tcp Bağlantı Noktası Paylaştırma Hizmeti, Tablet PC Giriş Hizmeti, Temalar, Uzak Kayıt Defteri, Windows Defender, Windows Biyometrik Hizmeti, Windows CardSpace, Windows Media Center Alıcı Hizmeti, Windows Media Center Zamanlayıcısı Hizmeti, Windows Search, Yönlendirme ve Uzaktan Erişim, Çevrimdışı Dosyalar

Edited by anilguleryuz
  • Like 5
  • Haha 1
  • Confused 1

asd720, 1 saat önce yazdı:

paylaşım için teşekkürler güncelleme içermiyor galiba ama boyutu neden yüksek

SP1 olduğundan dolayı boyutu biraz yüksek, evet güncelleme içermiyor. ESD sıkıştırma yapmış olsaydım, boyutu 1.8-1.9 GB arası olacaktı, ancak bazı anakartlar esd uzantısını görmeyebiliyor.

bynec, 8 saat önce yazdı:

T"elnet istemcisi, TFTP istemcisi, Uzak Masaüstü Hizmetleri ActiveX İstemcisi   kaldırıldı"

Bu ek kaldırılırsa RDP veya VDS  çalıştırılabilirmi?

Windows'un kendi RDP si çalışmaz, ancak teamviewer türevi gibi programlarda sorunsuz olarak kullanılabilir.

AdnanGumus, 8 saat önce yazdı:

s.a kardeş pro ve ya home çalışman olcakmı yapmak zorunda degilsin sadece sormak istedim kolay gelsin emegine saglık

Rica ederim, iyi günlerde kullan.

Bunun için kesin bir tarih vermem mümkün değil, şuan da windows 10 aio çalışmalarım olacak, sistem analizlerim tamamlanınca burada yayınlarım.

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

yıllardır bu forumdayım hala pek çok modifiye edilmiş windows işletim sistemleri yükledim ama arkadaş kusura bakmasın ama bunun kadar BERBAT YAPILMIŞ bir windows görmedim...

yapım tarihine baktığımda zannettim ki güncel bir windows ama ne gezer hala explorer 8 ile gelen,aero ,oyunlar gibi gerekli vede gereksiz pek çok bileşen silinmiş..  dedimki varsın güncelleme olmasın ama ne mümkün kasmadan windows kullanmak haliyle güncelliyelim dedik baktık tam yaklaşık 2gb..güncelleme var sanki yeniden windows indiriyoruz..ancak o zaman windows kullanılabilir haline döndü..ama siz siz olun indirip kurmaya kalkmayın boşuna vakit harcamış olursunuz..

SON_VATAN, Bir saat önce yazdı:

yıllardır bu forumdayım hala pek çok modifiye edilmiş windows işletim sistemleri yükledim ama arkadaş kusura bakmasın ama bunun kadar BERBAT YAPILMIŞ bir windows görmedim...

yapım tarihine baktığımda zannettim ki güncel bir windows ama ne gezer hala explorer 8 ile gelen,aero ,oyunlar gibi gerekli vede gereksiz pek çok bileşen silinmiş..  dedimki varsın güncelleme olmasın ama ne mümkün kasmadan windows kullanmak haliyle güncelliyelim dedik baktık tam yaklaşık 2gb..güncelleme var sanki yeniden windows indiriyoruz..ancak o zaman windows kullanılabilir haline döndü..ama siz siz olun indirip kurmaya kalkmayın boşuna vakit harcamış olursunuz..

Arkadaşın düzenlediği ISO sanırım Windows 7'nin ilk çıktığı zaman ki ISO bana göre. İnternet Explorer 8 kurulu diyorsunuz çünkü. Benim de elimde MSDN Windows 7 ISO var ilk çıktığı zaman alınmış bir ISO bunda da İnternet Explorer 8 kurulu geliyor yine dediğiniz gibi 2 GB ve üstü güncelleme geliyor sisteme. Anlamadığım nokta şu. Aero'yu neden silmiş arkadaş? Aslında Aero temanın sistemi pek kastırdığı yada yavaşlattığı yok ki. Boşuna uğraşmış bence arkadaş hani ben sistem editledim paylaşım yaptım demek için yapmış sanki. Yorumunuza bakıcak olursak indirip kurmaya değmez bir sistem sanırım.

• Like 1

The_Undertaker, 13.02.2020 - 01:45 yazdı:

Arkadaşın düzenlediği ISO sanırım Windows 7'nin ilk çıktığı zaman ki ISO bana göre. İnternet Explorer 8 kurulu diyorsunuz çünkü. Benim de elimde MSDN Windows 7 ISO var ilk çıktığı zaman alınmış bir ISO bunda da İnternet Explorer 8 kurulu geliyor yine dediğiniz gibi 2 GB ve üstü güncelleme geliyor sisteme. Anlamadığım nokta şu. Aero'yu neden silmiş arkadaş? Aslında Aero temanın sistemi pek kastırdığı yada yavaşlattığı yok ki. Boşuna uğraşmış bence arkadaş hani ben sistem editledim paylaşım yaptım demek için yapmış sanki. Yorumunuza bakıcak olursak indirip kurmaya değmez bir sistem sanırım.

Bu arada Windows 7'nin ilk çıktığı zamanın ISO'su değil. SP1 güncellemesinin çıkmış olduğu ISO sürümüdür. Birkaç cevap üstte bir arkadaşa da belirttim, güncelleme içermediğini. Post'ta belirtmiş olduğum, bileşenler dışında silinme, kaldırılma söz konusu bile olmadı. Aero silinmedi, ekran kartınızın sürücüsünü yüklediğiniz zaman çalışacaktır. Sanal makine de ve gerçek makine de uzun bir süre test ettim. Sistemi kastırmıyor, evet güncelleme içermediği doğru.

SON_VATAN, 13.02.2020 - 00:18 yazdı:

Birincisi aero kaldırılmadı, windows kurulumu sonunda ekran kartı driver'ı yüklendiği zaman sorun ortadan kalkacaktır.  Sanal makine de ve gerçek makine de uzun bir süre boyunca test edilmiştir. Kimseyi suçlamaya hakkınız yok bu arada, oyunları kaldırdım. Windows'un saçma sapan oyunları size çok mu gerekliydi, gerçekten çok merak ediyorum. İkincisi de orijinal msdn sp1 sürümü ile çalışma yapılmıştır. SP1 güncellemesi ne zaman geldiyse, o zamanın güncelleştirmelerini barındırır. Bunu birkaç cevap üstte bir arkadaşa da belirttim, okusaydınız görebilirdiniz. Ekstra'dan bir güncelleme eklenmedi sisteme. Yorum yapmak ve sistemi kötülemek için gelmişsiniz bariz bu o kadar çok belli ki, neyse.

Edited by anilguleryuz
  • Like 2

anilguleryuz, 3 saat önce yazdı:

Bu arada Windows 7'nin ilk çıktığı zamanın ISO'su değil. SP1 güncellemesinin çıkmış olduğu ISO sürümüdür. Birkaç cevap üstte bir arkadaşa da belirttim, güncelleme içermediğini. Post'ta belirtmiş olduğum, bileşenler dışında silinme, kaldırılma söz konusu bile olmadı. Aero silinmedi, ekran kartınızın sürücüsünü yüklediğiniz zaman çalışacaktır. Sanal makine de ve gerçek makine de uzun bir süre test ettim. Sistemi kastırmıyor, evet güncelleme içermediği doğru.

Birincisi aero kaldırılmadı, windows kurulumu sonunda ekran kartı driver'ı yüklendiği zaman sorun ortadan kalkacaktır.  Sanal makine de ve gerçek makine de uzun bir süre boyunca test edilmiştir. Kimseyi suçlamaya hakkınız yok bu arada, oyunları kaldırdım. Windows'un saçma sapan oyunları size çok mu gerekliydi, gerçekten çok merak ediyorum. İkincisi de orijinal msdn sp1 sürümü ile çalışma yapılmıştır. SP1 güncellemesi ne zaman geldiyse, o zamanın güncelleştirmelerini barındırır. Bunu birkaç cevap üstte bir arkadaşa da belirttim, okusaydınız görebilirdiniz. Ekstra'dan bir güncelleme eklenmedi sisteme. Yorum yapmak ve sistemi kötülemek için gelmişsiniz bariz bu o kadar çok belli ki, neyse.

Öncelikle şu üslubunu bir düzelt kardeşim. Burada kimse kötülemek için yorum yapmıyor. Eğer böyle her gelen yoruma elinden çikolatası alınmış çocuk gibi ağlayacaksan şimdiden bırak bu işleri yapma derim. Dediğim gibi kimse kötülemiyor özellikle ben sadece ilk çıktığı zamanların ISO'sunu kullanmış dedim sisteme çamur atmadım bir de sadece neden aero'yu silmiş ki dedim hepsi bu. Ayrıca yorum ve eleştiri kaldıracak bir kişiliğin yoksa paylaşım yapmamanı öneririm. Son kez söylüyorum burada kimse özellikle de ben sistemi kötülemek için yorum yapmadım. Yaptığım yorumu defalarca okumanı öneriyorum. Ha bu arada şunu da eklemek isterim '' bu arada, oyunları kaldırdım. Windows'un saçma sapan oyunları size çok mu gerekliydi, gerçekten çok merak ediyorum '' yazmışsın bazı insanlar sırf bu oyunlar için bile format atıyor emin ol yani senin için gerekli ve önemli olmayan bir şey başkası için önemli olabilir. Bunun bile bilincinde değilsin saçma sapan cevaplar yazıyorsun insanlara. En basit örnek vereyim. Çoğu kişi eve gelen misafir çocuğu akıllı dursun diye bu oyunları açıp oynatıyor zaman geçirsinler ayak altında dolaşmasınlar diye.

Edited by The_Undertaker
  • Thanks 1

The_Undertaker, 17 saat önce yazdı:

Öncelikle şu üslubunu bir düzelt kardeşim. Burada kimse kötülemek için yorum yapmıyor. Eğer böyle her gelen yoruma elinden çikolatası alınmış çocuk gibi ağlayacaksan şimdiden bırak bu işleri yapma derim. Dediğim gibi kimse kötülemiyor özellikle ben sadece ilk çıktığı zamanların ISO'sunu kullanmış dedim sisteme çamur atmadım bir de sadece neden aero'yu silmiş ki dedim hepsi bu. Ayrıca yorum ve eleştiri kaldıracak bir kişiliğin yoksa paylaşım yapmamanı öneririm. Son kez söylüyorum burada kimse özellikle de ben sistemi kötülemek için yorum yapmadım. Yaptığım yorumu defalarca okumanı öneriyorum. Ha bu arada şunu da eklemek isterim '' bu arada, oyunları kaldırdım. Windows'un saçma sapan oyunları size çok mu gerekliydi, gerçekten çok merak ediyorum '' yazmışsın bazı insanlar sırf bu oyunlar için bile format atıyor emin ol yani senin için gerekli ve önemli olmayan bir şey başkası için önemli olabilir. Bunun bile bilincinde değilsin saçma sapan cevaplar yazıyorsun insanlara. En basit örnek vereyim. Çoğu kişi eve gelen misafir çocuğu akıllı dursun diye bu oyunları açıp oynatıyor zaman geçirsinler ayak altında dolaşmasınlar diye.

Bu arada benim üslubumda herhangi bir sorun yok. Gayet nezaketen bir cevap verdim, siz beni yanlış anladıysanız o da sizin sorununuz kusura bakmayın. Ben size burada herhangi bir şey söylemedim, alıntı yapmış olduğum mesajımı dikkatli bir şekilde okusaydınız, bunu anlayabilirdiniz. Ben burada size herhangi birşey söylemedim. Aynı zamanda ayrıca sizin cevabınızı tekrar gözden geçirdim, " Boşuna uğraşmış bence arkadaş hani ben sistem editledim paylaşım yaptım demek için yapmış sanki" burada yazmış olduğunuz yazı gerçekten emeğe saygısızlıktır. Haksızsam bunu lütfen bana belirtin. Ancak demem o ki o arkadaşın buraya sistemi kötülemek için geldiği apaçık ortada, indirip kurduğundan da açıkçası emin değilim. Konu içeriğini okuyup, böyle bu tarz yorum yaptığının düşüncesindeyim, benim buradaki amacım kimseyle tartışmak falan değil. İnsanların paylaşacağım, sistemlerden faydalanmasıdır. Yani demek o ki paylaşacağım sistemlerimle ilgili, bir sorun yaşanırsa elbette ki yardımcı olacağım, ki zaten burada paylaşmadan önce sistemi hem sanal makine de, hem de gerçek makine de uzunca bir süre test ediyorum. Daha sonra paylaşım yapıyorum. Yanlış anlaşılmasın, her neyse konuyu uzatmanın da anlamı yok, iyi günler dilerim.

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
izmirset, 12.03.2020 - 13:04 yazdı:

kardeşim aero peek nasıl aktif yapabilirim , yardımcı olur musun

Aero peek zaten aktif, herhangi birşey yapmana gerek yok. Yine de çalışmadıysa bu yolu takip edip aero peek'i etkinleştirebilirsin. Başlat > Bilgisayar (Sağ Tuş) > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş > Aynı pencere üzerinde Performans seçeneğinin hemen altında bulunan "Ayarlar" seçeneğine tıklatıp, açılan pencerede aero peek'i aktif edebilirsin. Ya da aynı penceredeyken "Bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin" seçeneğinde bırakıp. Sırasıyla "Uygula" ve "Tamam" seçeneklerine tıklatıp oradan çıkınca aero peek çalışacaktır. Çalışmamasında bir diğer sebep ekran kartı driver'ını tekrar gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Edited by anilguleryuz
  • Like 1

• 4 hafta sonra ...
  • 8 ay sonra...