Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Katılımsız Kurulum

Share

Recommended Posts

WinReducer yazılımıyla yeni bir sistem yaptığımda bu kısmı otomatik olarak atla dediğim de Sistem Kurulum Hatası alıyordum. Mecburen bu şekilde kullanacaksınız. (WinReducer programını araştırınız)

Kurulu Sistem üzerinde Dism yöntemiyle de install.wim/esd kalıbı alıp ISO kalıbındaki dosyayla yer değiştirdiğinizde daha güzel sonuçlar elde edeceksiniz. ( dism++ programını araştırınız )

• Like 1

DJ_Rush, 12 saat önce yazdı:

Bu anlatım ile yapabilirsin.

Please register to see this content.

H\autoanettended dosyası koyun demiş yazının sonunda . windows açıkken H isminde olan sürücü bios ve kurulum aşamasında H olarak kalmaz ki. bu kısmı anlayamadım:

yoksa flash disk içindeki setup a mı çift tıklayacağız mevcut bir windows varken

Teşekkürler paylaşım için

Edited by efe34

efe34, 16 dakika önce yazdı:

H\autoanettended dosyası koyun demiş yazının sonunda . windows açıkken H isminde olan sürücü bios ve kurulum aşamasında H olarak kalmaz ki. bu kısmı anlayamadım:

yoksa flash disk içindeki setup a mı çift tıklayacağız mevcut bir windows varken

Benim anladığım; oluşturulan xml dosyasını, flash belleğin root dizinine kopyalamamız gerektiği. 

• Like 1

efe34, 20 dakika önce yazdı:

İso dosyasının veya yükleme medyasının kök dizininde olacak. H örnek olarak vermiş.

Oem cdlerde de böyle.

Daha deneyimim olmadı ama mantığını anladım. Dikkat edilmesi gereken partition oluşturma kısmı yoksa önemli veri kaybı oluşabilir. İleri seviye kullanıcılar için daha uygun bir kullanım amacı var.

Diğer adıyla Cevap dosyası editlenerek biçimlendirme kısmı kullanıcıya bırakılabilir diye düşünüyorum.

Edited by DJ_Rush

otuken, 11 dakika önce yazdı:

Benim anladığım; oluşturulan xml dosyasını, flash belleğin root dizinine kopyalamamız gerektiği. 

işte o hangi harf olacak. benim ana sistemde 3 tane mekanik HDD bir de 6 partiğsyondan oluşan m.2 ssd var-harddiklerden birini uçurabilir mi acaba

özetle H nin H olduğunu nasıl anlayacağız

edit: xp nin flash diskten kurulduğu mantıkla olması lazım sanki: çünkü xp 2 ya da 3 defa kurulum dvdsine veye flashdike restart sonrası bağlanıyor

@forjest üstadın verdiği link bende açılmadı (işyerindeyim)

nt lite en iyi çözüm olabilir

Edited by efe34

efe34, 17 dakika önce yazdı:

işte o hangi harf olacak. benim ana sistemde 3 tane mekanik HDD bir de 6 partiğsyondan oluşan m.2 ssd var-harddiklerden birini uçurabilir mi acaba

özetle H nin H olduğunu nasıl anlayacağız

edit: xp nin flash diskten kurulduğu mantıkla olması lazım sanki: çünkü xp 2 ya da 3 defa kurulum dvdsine veye flashdike restart sonrası bağlanıyor

@forjest üstadın verdiği link bende açılmadı (işyerindeyim)

nt lite en iyi çözüm olabilir

Kısaca kurulum medyasının içine. Harf önemli değil.

Genelde kurulumlar ilk diske olduğundan varsayılan 0 disk olarak gelir cevap dosyasında.

Edited by DJ_Rush
  • Like 1
  • Thanks 1

DJ_Rush, 3 dakika önce yazdı:

Kısaca kurulum medyasının içine. Harf önemli değil.

Genelde kurulumlar ilk diske olduğundan varsayılan 0 disk olarak gelir cevap dosyasında.

şimdi oldu teşekkürler: sanırım A ve ya B olarak görüyordur sistem flash diski, Bios sıralamasında ilk sırada olmasına rağmen restartta flash diski pas geçiyor: C sürücüsünden devam ediyor

benim soru baştan yanlış zaten: ben H ismini koysam bile başka sistem onu H olarak görmiyor ki: Yazarın mesela H sürücüsü demesi kafamı karıştırdı

Edited by efe34

efe34, 11 saat önce yazdı:

iso dosyasının root bölümüne atılıyor xml dosyası