Jump to content

Ssdli Pc Ye Format

bkrydn68
 Share

Recommended Posts

PC ye ssd taktırdım. 500 gb  lik hdd yi de dosya için kullanıyorum. ssd taktırmadan önce format atarken Windowsun kurulacağı dizine pc otomatik bölümleme yapıyordu. Ssd takılınca pc otomatik bölümleme yapmıyor ve direk kuruyor. Sonrasında ise pc her açılışta biosa giriyor. Acaba ssd li pc ye format atmanın başka bir yolu mu var. Lütfen anlatırmısınız teşekkürler

anilguleryuz, 7 dakika önce yazdı:

Anakart'ın uefi destekliyorsa uefi kurulum yapmalısın, ve bu arada ssd bölümlemekten bahsetmişsiniz. Ancak ssdyi bölümlemek çok yanlış, ssdyi her zaman tek partition olarak kullanmak gerekir.

bölümleme derken hanikurtarma bölümü felan yapıyor ya  500 mb sonra 100 mb efi bölüm ben onlardan söz ediyorum üstadım

Daha önce işletim sistemi kurulu olan disk takılıysa oradaki sistem bölümlerini kurulum görüp direk formatlar.

Bu bölümleri silmelisin ardından ssd ile formatlayabilirsin. Aslında boot atıp seçenekli açılması gerekiyor bu durumdaysa eğer.

Edited by DJ_Rush

bkrydn68, 2 saat önce yazdı:

PC ye ssd taktırdım. 500 gb  lik hdd yi de dosya için kullanıyorum. ssd taktırmadan önce format atarken Windowsun kurulacağı dizine pc otomatik bölümleme yapıyordu. Ssd takılınca pc otomatik bölümleme yapmıyor ve direk kuruyor. Sonrasında ise pc her açılışta biosa giriyor. Acaba ssd li pc ye format atmanın başka bir yolu mu var. Lütfen anlatırmısınız teşekkürler

Değerli Kardeşim 1 ADET Mekanik Harddisk İn Var Ve 1 Adette Solid State Disk Eklemişsin. Kurulum Sağlaman İçin 2 Kural Var;

1. Si Hazırladığın USB/DVD/HDD Windows Kurulumunun Bilgisayarının UEFI / LEGACY BOOTUNA GÖRE AYARLAMAN TAVSİYEM YENİ NESİL BİOSA SAHİP BİR PC KULLANIYORSAN UEFI WİNDOWS KURULUMU SAĞLAMAN / ESKİ NESİL BİR BİLGİSAYARA SAHİPSEN LEGACY BİOS MODUNA GÖRE WİNDOWS KURULUM SAĞLAMAN.

2. Sİ MEKANİK HARDDİSKİNİ DEVRE DIŞI BIRAKMAK. YANİ ÇIKAR BİLGİSAYARDAN.ÖYLE KURULUM SAĞLARSIN

DİP NOT: ŞİMDİ ŞÖYLE BİR OLAYDA VAR ATIYORUM SSD ÜZERİNE LEGACY BİR WİNDOWS 10 KURULUMU SAĞLADIN. AMA MEKANİK DİSKİNİN BİÇİMİ UEFI DOLAYISIYLA VERİLERİNİ GÖREMEZSİN HDD DEN. BUNLARA DİKKAT ETMEK LAZIM VERİLERİNİ KAYBETME SAĞLICAKLA :)