Jump to content
AdemYakups

Setup(exe) çalıştırma Sorunu !

Recommended Posts

Merhaba dostlar,

Aşağıdaki  Win8.1 çalışmasını indirdim Win10 dan sonra çok beğendim çok akıcı ve hızlı gerçekten.

Ancak kullandıktan belli bir süre sonra BAZI setup uygulamaları açılmıyor.

Mesela kendi paketlediklerim winrar gibi şeyler çalışyor ama sürücüler veya windows kurulum setup gibi bazı setuplar açılmıyor firefox chrome gibi yine.

Nette baktım değişik bilgiler var ama hiçbiri çözüm değil.İlk defa karşılaştım bu sorunun çözümünü bilen var mıdır?

Değerli Kardeşim Masaüstünüz De Yeni Metin Belgesi(.Txt) Oluşturun Ve Aşağıdaki Komutu İçine Yapıştırın;

Kod: Windows Registry Editor Version 5.00 [-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\UserChoice]

Daha Sonra Dosya Menüsünden Farklı Kaydet Deyip Dosyayı .Reg Uzantılı Olarak Kaydedin. Bunun için Metin belgesi yerine "Tüm dosyalar" Seçeneğini Seçin Ve Bu Şekilde Kaydedin. Sonra Bu Dosyayı Yönetici Olarak Çalıştırın Ve Evet Deyin. PC'yi Yeniden Başlatın. Sorun Çözülecektir İnşallah...

• Thanks 1

Allah razı olsun kardeşim bunu da denedim olmadı.Yükledğim birşeyden mi kaynaklı acaba diyorum bulamıyorum sorunu.

AdemYakups, Şimdi yazdı:

Allah razı olsun kardeşim bunu da denedim olmadı.Yükledğim birşeyden mi kaynaklı acaba diyorum bulamıyorum sorunu.

Değerli Kardeşim Sizden Kaynaklı Bir Durum Değil. Windows Repair Tool'u Denemelisiniz O Zaman Eksik Yada Bozuk Sistem Dosyalarını Onarırsınız Sorun Kalmaz Böylelikle

• Thanks 3

• Sisteme direct olarak yönetici olarak hesap atayın bu 'yönetici hesabıyla giriş yapın' Administrator olarak.Sonra tekrar deneyin yine çalışmıyorsa zararlı bir uygulama olduğu ya da registry "System32/syswow64" sistem dosyalarının bulunduğu dizinlerde eksiklikler ve   hatalı kayıt defteri_girdilerden kaynaklı bozulma  ihtimalleri.Diğer taraftanda kurulumda ve sonrasında gözden kaçan,bilip bilmeden farkında olunmadan yapılan kullanıcı hataları girişimleri vs.'lerden kaynaklı olarak birçok gelişmelerde etkili olabilmekte. (Herkez için geçerli)
  • Sağlıklı kurulumlar için kapalı olması gerekli bazı hassas servislerde setup kurulumlarına engel olabilirler: Defender,Smartscreen,UAC vb. Firewall koruma duvarları vs. kapalı konumlara alarak gözlemlemek deneme yanılma yapmak çözüm sağlayabilir.
  • Yönetici Hesabı Tanımlama:
  • Win+R - çalıştır'a ekleyip enterlayın: Net user administrator /active:yes
  • Kolay gelsin saygılarımla.
  • Thanks 1

Tekrar format attım sordum netten yada burdan WUB diye birşey indirdim gereksiz servisleri kaldırma uygulaması ondan olabilir sanırım çünkü bugün çalıştırdım sonra birkaç saat sonra aynısı oldu şimdi tekrar sistem attım düzeldi gözlemliyorum neden kaynaklanıyor diye.Şu anlık sorun yok.