Jump to content

3tb Hdd çalisiyor Ama Filmler Açmiyor

Shiniori
 Share

Recommended Posts

bu sorun ne zamandır var bilmiyorum ama hdd sağlığı 100 performans 100 uzun zamandır rip işi yapıyorum her encode ettiğimi acıyorum test ediyorum sonra  hdd nin icine yolluyorum dahada acmıyorum sorunum cok basit ama cevabını bilmiyorum resime baktığınızda sağ tarafda gördüğünüz uzunluk yazan bölüme baktığınızda film süreleri cıkıyor.

LvVdVb.png

film süresi yazanlar calısıyor rahat izleniyor ama süresi yazmayanlar filmi acmıyor mediainfo da şöyle bi hata alıyorum

M1n9n7.png

virüs taraması yaptım malware taraması yaptım yinede bi cözüm bulamadım işin tuhaf yani hdd cok hızlıydı tıkladıgımda hemen giriyordu şimdi ise yavaş giriyor klasorun icine birşeyi acmaya kalktıgımda 10 saniye takılı kalıyor bi cözüm varmı arkadaşlar ? 3 TB arşiv var çöp olmasın emeğime yazık olmasın lütfen. diğer hdd'ler sağlam bi bunda tuhaflık var cözemedim

00MbOV.png

Edited by Shiniori

Şöyle bir durum başıma gelmişti.. Bu na benzer.. 

Eğer filim dosyaların altyapı ile oynarsan film çalışmaz hata verir... Yani filmlerin isimlerini herhangi bi programla oynarsan yada değiştirsen bozulur.. 

Ben bir ara limitsizceamca sitesinden film indirdim Vlc player den filmin ismi sitesinin ismi olarak geçiyor bende filmin ismini değiştirince bozuldu.. Buna benzer 

Sisteminizle alakalı bir durumda olabilir farklı sistemlerde de denemenizde fayda var emin olmak için.Diğer taraftan hdd chkdsk komutlarını kullanarak diskteki hatalara bakmak vb.işlemlerde sorunu çözebilir.

Please register to see this content.
uygulamalar üzerinde bu fonksiyonlar var disk boş alanları temizleme,kilitlenmeleri çözme ve disk hata onarımları vs.özellikleri kullanarakta işlemler ayrıca yapılabilir.

7B086a.png

• 2 hafta sonra ...

sorunu cözdüm devamlı elektiriklerin gidip gelmesiyle alakalı bir sorun hdd yi etkiledigi icin bazı filmler calısmadı hiç bir codec filmleri acmadı o yüzden elektirikle alakalı oldugunu öğrendim.  

420 filmim çöp oldu suana kadar 220 tanesini indirdim yarısı indi cok sükür...