Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Güle Güle

hadibeolsun
 Share

Recommended Posts

Windows 7 ve XP gibi sistemler artık gelmez ne varki herşey günümüzün çağına ve dünyaya hızlı gelişmelere ayak uydurma ve değişikliklerle gelen ya da giden  bir süreç var artık.Eskisi gibi değil çok aşırı hızlı değişiyor artık herşey.Bence değişim şarttı oda olmak zorunda microsoft tekelinde kurumlar ve iş görenler dışında,ev ve bireysel kullanıcılar için yığında işletim sistemi seçenekleri var artık.Açık söylemek gerekirse ben çok fazla üzülmedim bence android sistemler günümüzde  windows 7 'den bile daha fazla  kullanımda. :) 

" Linux dünyasına "DeepinOS / Winbuntu" ile başla ve herşeyi unut!  :)  "

• Like 6
  • Thanks 1

The_Undertaker, 6 saat önce yazdı:

Windows 10 dayatıyorlar ama Windows 7 hemen bitmez. Daha şimdiden sorunlar başladı mesela. Kasmayan oyunlarım Windows 10 kurulumundan sonra kasmaya oynanmayacak dereceye geldi.

Hocam o donanım yetersizliğinden kaynaklanıyor windows 10'u ne kadar kırparsan kırp sistemi yoruyor çünkü yapılan özelleştirmeler/çekirdek tabanını değiştirmesi yani şöyle windows 7de tüm çekirdekleri aktif kullanıp çalıştırırken işlemler windows 10da programın büyüklüğüne göre çekirdek ayrılıp ona göre çalıştırılıyor bu hem veri tasarrufu/hem pil tasarrufu/hemde yüksek performans vaat ediyor fakat bu özellik eski donanımlarda sağlıklı çalışmıyor.Ayrıyetten Windows 10'un görselliğinin ağırlığı oyunlarda fps düşüşü / kasma / yavaş açılma / çeşitli hatalara sebebiyet verme olarak geri dönüyor.

Bu Bypass yöntemini aktif edip güvenlik güncellemeleriyle 2023'e kadar idare edecez sonrası Allah kerim

forjest, 2 saat önce yazdı:

Windows 7 ve XP gibi sistemler artık gelmez ne varki herşey günümüzün çağına ve dünyaya hızlı gelişmelere ayak uydurma ve değişikliklerle gelen ya da giden  bir süreç var artık.Eskisi gibi değil çok aşırı hızlı değişiyor artık herşey.Bence değişim şarttı oda olmak zorunda microsoft tekelinde kurumlar ve iş görenler dışında,ev ve bireysel kullanıcılar için yığında işletim sistemi seçenekleri var artık.Açık söylemek gerekirse ben çok fazla üzülmedim bence android sistemler günümüzde  windows 7 'den bile daha fazla  kullanımda. :) 

" Linux dünyasına "DeepinOS / Winbuntu" ile başla ve herşeyi unut!  :)  "

Hocam günümüzdeki bir çok yazılım / oyun hala linuxla uyumsuz geçmeme sebebim bu yüzden ayrıyetten windows alışkanlığı varken kullanılan programlardan takılan usblere office dosyalarından başka şeylere kadar kapsamlı değişim gerekiyor dahada kötüsü bu sistemin diğer makinelerinde ayak uydurması lazım ki stabil çalışsın bizi bu yüzden windows'a mahkum ediyorlar.Üstelik windows zamanla şişen bişi yılda 1 hatta 6 ayda 1 format gerektiriyor.Linuxta bunların hiçbirinin olmadığını hatta driver sıkıntısı bile çektirmediğini biliyorum fakat benim gibi kullanıcılar için linux'a geçmek macera aramak demek.Ofis dosyalarıyla çok fazla işim oluyor bi dönem libreoffice denedimde microsoft office gibi olmuyor.Oynadığım oyunların hiçbiri linux'a uyumlu değil keza kullandığım bir çok program

• Like 2
  • Thanks 1

hasan835, 5 dakika önce yazdı:

benim tercihim (2023 yılı kullanım ömrü sonuna) kadar, az kaynak tüketimi+donanımsal olarak, W8.1 Embedded İndustry Pro, ayrıca buna yakın çok benzerliği olan W10 Enterprise 2015 LTSB (1507), W10 Enterprise 2016 LTSB (1607) ve W10 Enterprise LTSC (1809) sürümleridir.

saygılarımla;

+1 .

Win7ciler için Win8.1 Embedded pro iyidir şu an kullanıyorum.

5 saniyede açılıp kapanıyor.Programlar çok sağlam çalışıyor.En ufak bir hatası yok.SSD kullananlar için  öncellikle W8.1 sonra Win10 LTSB yada LTSC önerimdir.Lisansı olanlar Win10 home rs5 kullansınlar tavsiyem.

• Like 2
  • Thanks 1

SoNKraL_

• Kurulabilir ya da tüm oyunlar için olmasada kısmende olsa oyunlar için destek var.Oyun için steam vb. çeşitli uygulamalar var.Android marketinden dahi tüm oyunları rahat şekilde oynayabilirsiniz sorunsuz üstelik o kadar donanım bağımlılığı ve maliyetide gerekmiyor.Androidtaban masaüstü sistemlerde mevcut.
  • Microsoft office wine üzerinden kurulabilmekte,Libreoffice dışında,Wps,caligra,openoffice vb. bir çok alternatifler var ms-office uyumlu olarak WPS başta.
  • Windows uygulamaları ayrıca Oragle-Box+VMWare workstation emulator vb. programlarlada ihtiyaç halinde her işi görüyor uzun yıllardır kullanıyorum.Oyun için olmasada bir çok yazılım rahat çalışmakta.
  • Alışkanlıklar kurumsal bölgeler vb. durumlardan kaynaklı olarak ve uzun yıllardırda bende dahil  windows kullanımına aşinalıklar alışkanlardan kaynaklı olarak maalesef toplum olarakta çoğunlukla bu şekilde yol izlenilmekte.Macosx bedava dahi verseler ya da her windows'a rahat kurulabilir şekilde düzenlenseydi eminim oda çok tercih edilmezdi olayın birde bu yönü var.
  • Değerlendirmelerim tabiki genel olaraktı aralarında belki bilinmeyenlerde olabilir,yeni bir linux başlangıcı yapacak ya da düşünen,değerli arkadaşlarımızada faydamız olur bu kapsamda zaten bildiklerimizide elimizden geldiğince paylaşmaya metin olarak yorumlamaya çalışıyoruz bilgilerimiz dahilinde elbette.

Windows 10 ltsb 2015 x64 bit msdn denemesi:

• Dün akşam  Windows 10 ltsb 2015 x64 orijinal msdn iso kalıbını indirip sistemimde denedim emin olun diğer windows 10 'lardan çok daha hızlı (sadece denedim) kuracaklara duyrulur. :)   

Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation (tavsiyesi):

• Halen daha mükemmel ve akıcı şekilde çalışan acronis yedeklemesini yaptığım ve kullandığım sistem olan "Windows Embedded 8.1 pro" 'dan çok memnunum kuracaklara  hiç düşünmeden windows 7 'den bu sisteme terfi edebilirler Forumda da değerli üstadlarımızın çalışmaları ayrıca mevcut.

Please register to see this content.

Linux işletim sistemleri önerileri:

• DeepinOS (Windows/Mac) arayüzüne benzerliliği kurulum ve kullanım kolaylığı sağlayan ilk kez linux kullanacaklar için program marketi var>tavsiye1
  • Winbuntu Uygulama kurulum kullanım windows10'a benzerliliği ile kullanıcıya sonradan yüklenmesi gerekli olan eksikliklerin giderilmesiyle >tavsiye2

Saygılar. :) 

• Like 1
  • Thanks 2

SoNKraL_, 6 saat önce yazdı:

Hocam o donanım yetersizliğinden kaynaklanıyor windows 10'u ne kadar kırparsan kırp sistemi yoruyor çünkü yapılan özelleştirmeler/çekirdek tabanını değiştirmesi yani şöyle windows 7de tüm çekirdekleri aktif kullanıp çalıştırırken işlemler windows 10da programın büyüklüğüne göre çekirdek ayrılıp ona göre çalıştırılıyor bu hem veri tasarrufu/hem pil tasarrufu/hemde yüksek performans vaat ediyor fakat bu özellik eski donanımlarda sağlıklı çalışmıyor.Ayrıyetten Windows 10'un görselliğinin ağırlığı oyunlarda fps düşüşü / kasma / yavaş açılma / çeşitli hatalara sebebiyet verme olarak geri dönüyor.

Bu Bypass yöntemini aktif edip güvenlik güncellemeleriyle 2023'e kadar idare edecez sonrası Allah kerim

Hocam günümüzdeki bir çok yazılım / oyun hala linuxla uyumsuz geçmeme sebebim bu yüzden ayrıyetten windows alışkanlığı varken kullanılan programlardan takılan usblere office dosyalarından başka şeylere kadar kapsamlı değişim gerekiyor dahada kötüsü bu sistemin diğer makinelerinde ayak uydurması lazım ki stabil çalışsın bizi bu yüzden windows'a mahkum ediyorlar.Üstelik windows zamanla şişen bişi yılda 1 hatta 6 ayda 1 format gerektiriyor.Linuxta bunların hiçbirinin olmadığını hatta driver sıkıntısı bile çektirmediğini biliyorum fakat benim gibi kullanıcılar için linux'a geçmek macera aramak demek.Ofis dosyalarıyla çok fazla işim oluyor bi dönem libreoffice denedimde microsoft office gibi olmuyor.Oynadığım oyunların hiçbiri linux'a uyumlu değil keza kullandığım bir çok program

Hocam alakası yok. Donanımım yeterli ve sürücüleri de var P4 sistem kullanmıyorum sonuçta 8 GB ram, SSD, Fx-8300 işlemci vs. Bu sistem de Windows 10 kaldırmıyorsa atalım o zaman çöpe. Millet 2 çekirdek sisteme kuruyor Windows 10'u. Benim zaten çalışmasında bir sorunum yok hızlı ama oyunlarda fps sorunu var sadece.

• Like 1

Windows 7 kullanmayı bırakanlar ve bırakmak isteyenlere tavsiye ederim.  Sistemi etkileyecek bileşenlere dokunulmamış farklı marka ve model cihazlarda test edilmiştir.

Ek olarak Windows 10 LTSB 2015 kullanabilirsiniz. ( Tek artısı benim paylaşığım sisteme göre Windows Defender ve Windows Update olacaktır. )

forjest, 9 saat önce yazdı:

Windows 10 ltsb 2015 x64 bit msdn denemesi:

• Dün akşam  Windows 10 ltsb 2015 x64 orijinal msdn iso kalıbını indirip sistemimde denedim emin olun diğer windows 10 'lardan çok daha hızlı (sadece denedim) kuracaklara duyrulur. :)   
    Please register to see this content.

Bende 2016 ltsb sanalda kurdum başlat menüsü win8 gibi hızıda çok iyi.

2015 nasıl normal hdd yemi sanala mı kurdun.izlenimlerin nedir acaba

• Like 1

AdemYakups, 10 dakika önce yazdı:

Bende 2016 ltsb sanalda kurdum başlat menüsü win8 gibi hızıda çok iyi.

2015 nasıl normal hdd yemi sanala mı kurdun.izlenimlerin nedir acaba

ltsb 2015 8.1 den daha akıcı ve seridir. üzerinde çalışıyorum şuanda.

AdemYakups, 6 dakika önce yazdı:

tamam yorumlarınızı belirtirseniz çok güzel olur.

2015e de bakarım artık.

yorumdan ziyade güncel ve editlenmiş bir sistem hazırlamaya çalışıyorum. zamanım kısıtlı bugün biraz ama en kısa sürede hazırlanacak.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...