Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Notebook Anakart Degisimi

mrkan
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, benim Asus N61 JQ marka Notebook'um var. İ7 işlemcili. Bulunduğum yerde voltajlardan dolayı Anakart'in Cipseti bozuldu. Cihazı kargoyla İstanbul'a gönderdim Tamirkolik diye bir yere. Yaptık diye gönderdiler ama 15 gün olmadan ayni arizayi tekrarladı. Bende biraz araştırdım ve Cipseti bozulan Anakart'in Cipseti değişse bile artık randıman vermediğini okudum. Hep öyle yazmışlar her yerde. Zaten onun için 6 ay garanti veriyorlar cipset tamir veya degisimine. Bende aynı Anakart'in yenisini almaya karar verdim. Aliexpres'te var aynı anakart. Fiyatı 439.82 tl. Bu anakarti alıp cihazımın anakartiyla değiştireceğim. Tavsiye edermisiniz anakart  değişimini.

632674146-1789141169.jpg

Edited by mrkan

Tavsiye edermisiniz anakart  değişimini.

Seviyorsan bilğisayarını neden olmasın.

Desktop pc olsa şu yada şunu al diyebilir.

Ama kasa belli çıkışlarının yeri belli.

Tavsiyeyi kimse veremez  isterseniz değiştirirsiniz isterseniz rafa kaldırırsınız.

Edited by VentMois
  • Like 1

VentMois, 12 dakika önce yazdı:

Tavsiye edermisiniz anakart  değişimini.

Seviyorsan bilğisayarını neden olmasın.

Evet seviyorum, benzer donanıma sahip ikinci el  İ7 notebooklar 1500-2000 TL. arası. 400-500 TL.ye Notebook'um yeniden hayata dondurebilirim.  400-500 TL.ye eski model düşük konfigrasyonlu notebook alacağıma daha mantıklı geliyor.

mrkan, 1 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, benim Asus N61 JQ marka Notebook'um var. İ7 işlemcili. Bulunduğum yerde voltajlardan dolayı Anakart'in Cipseti bozuldu. Cihazı kargoyla İstanbul'a gönderdim Tamirkolik diye bir yere. Yaptık diye gönderdiler ama 15 gün olmadan ayni arizayi tekrarladı. Bende biraz araştırdım ve Cipseti bozulan Anakart'in Cipseti değişse bile artık randıman vermediğini okudum. Hep öyle yazmışlar her yerde. Zaten onun için 6 ay garanti veriyorlar cipset tamir veya degisimine. Bende aynı Anakart'in yenisini almaya karar verdim. Aliexpres'te var aynı anakart. Fiyatı 439.82 tl. Bu anakarti alıp cihazımın anakartiyla değiştireceğim. Tavsiye edermisiniz anakart  değişimini.

Please register to see this content.

kardeş aliexpressten satın aldığın faturanın fiyatı ve bankandaki teyit için harcama kısmının fotosunu isteyecekler senden buradaki gümrüğe gelince haberin olsun satın aldım kargosu bedava 480 lira oh iyi devri bitti devlet artık 1 liralık malzeme bile getirtsen 14.50 liradan başlayan vergilendirme adı altında öpüyor geçmiş olsun bu arada çinden alacağın parçalarda sıfır yazması seni aldatmasın tamir edip yolluyorlar genelde buda kulağına küpe olsun

• Like 2

Senkron2, 5 dakika önce yazdı:

kardeş aliexpressten satın aldığın faturanın fiyatı ve bankandaki teyit için harcama kısmının fotosunu isteyecekler senden buradaki gümrüğe gelince haberin olsun satın aldım kargosu bedava 480 lira oh iyi devri bitti devlet artık 1 liralık malzeme bile getirtsen 14.50 liradan başlayan vergilendirme adı altında öpüyor geçmiş olsun bu arada çinden alacağın parçalarda sıfır yazması seni aldatmasın tamir edip yolluyorlar genelde buda kulağına küpe olsun

Biliyorum gümrük vergisini hep aliyorlar. Aliexpres'te çok ürün aldım. Daha çok kol saati türü. Hepsinde gümrük vergisi ödedim. Ama öyle teyit için foto falan istemediler hic. Ortalama 1 ayda geliyor ama.

Edited by mrkan

mrkan, Bir saat önce yazdı:

Biliyorum gümrük vergisini hep aliyorlar. Aliexpres'te çok ürün aldım. Daha çok kol saati türü. Hepsinde gümrük vergisi ödedim. Ama öyle teyit için foto falan istemediler hic. Ortalama 1 ayda geliyor ama.

fiyata göre muamele yapıyorlar aldığınız ürün 100 dolar civarında olursa şayet ambalajınada belirtirseler fiyatını, dediğimi yapacaklardır. Birçok kez başıma geldi oradan biliyorum. Bende 300 liralık ürün bile olsa hem banka ekstresinden hem aliexpress satın alma geçmişimdeki fotoları editleyip fiyatı oldukça aşağı çekip attım maille kendilerine çünkü normal fiyatını atsam ürünün kendisi kadar vergi kesecekler saçma sapan işlere hiç gelemiyorum vergi değil soygun desek daha doğru

• Thanks 1