Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

System Bakım Cleaner Cmd

casper0007
 Share

Recommended Posts

wMwMw, 2 saat önce yazdı:

Tam olarak sistemin ne tür dosyalarını temizliyor acaba ? 

Sonradan sistem sorunları çıkmasın 

Format sonrası şişen HDD rahatlatmak reg kalıntı temp vs temizlik HDD hatalarini onarma gibi özellikler mevcuttur.Acemi bilgisiz kullanıcılar sormasın sisteme zarar vermez

• Like 3

Bunu yapan arkadaş internette ne bulduysa eklemiş gibi geldi temp klasörü harici (adı üstünde geçici) klasörleri temizlemek sistem kararlılığını ve performansını olumsuz etkileyebilir. Sildirilen çoğu dosya önbellek dosyası kullanıcılar önbellekten neden bu kadar nefret ediyor anlamadım bu sayede bilgisayarınızı çok daha hızlı kullanıyorsunuz. TB larca disklerin kullanıldığı günümüzde 1-2 GB silinse nolacak.

Edited by furopebelu

furopebelu, 5 dakika önce yazdı:

Bunu yapan arkadaş internette ne bulduysa eklemiş gibi geldi temp klasörü harici (adı üstünde geçici) klasörleri temizlemek sistem kararlılığını ve performansını olumsuz etkileyebilir. Sildirilen çoğu dosya önbellek dosyası kullanıcılar önbellekten neden bu kadar nefret ediyor anlamadım bu sayede bilgisayarınızı çok daha hızlı kullanıyorsunuz. TB larca disklerin kullanıldığı günümüzde 1-2 GB silinse nolacak.

Kullanılan bı yazılımda uyarı ve notlar var işinize yaramıyorsa iş olsun diye yorum yazmayın.Bunu yapan arkadaş yillarca sistem yapmış ve paylaşmış bı dostumuzdur.

Bişe biliyorsan sende paylaş bilmiyorsan çamur atma

• Like 2

Pardon sizin bilgi dolu konunuzdan sonra benim yorumum iş olsun diye oldu. İncelemeden denemeden bol smileyli teşekkür postu atsaydım hiçbir sorun olmazdı eminim ki. Burada Microsofta bile ne eleştiriler yapıyoruz, çok mu? Arkadaş rahatsızsa kendi gelip cevap yazsın.

İki cmd koduyla yazılmış abuk subuk bir yazılım ile sistemin hızlanacağını sananlar var :) Hayır yani iki dakikanızı almaz temp ve %temp% içindeki gereksizleri silmek. Disk için ise defrag yapacaksın bu kadar basit. Gerek yok böyle şeylere. Yok yıllarca sistem yapmış birisi yapmışta falan filan ben tanımıyorum bu adamı sadece adı var kendi yok ayrıca sistem yapmıyor editliyor sistemi yapan microsoft :)

• Haha 1

• 1 yıl yıl...
furopebelu, 19.01.2020 - 00:16 yazdı:

Pardon sizin bilgi dolu konunuzdan sonra benim yorumum iş olsun diye oldu. İncelemeden denemeden bol smileyli teşekkür postu atsaydım hiçbir sorun olmazdı eminim ki. Burada Microsofta bile ne eleştiriler yapıyoruz, çok mu? Arkadaş rahatsızsa kendi gelip cevap yazsın.

Geç geldiğim için üzgünüm, uzun zamandır paylaşım yapmıyordum. :) Yine de insanların arkasından konuşmak güzel bir şey değil, kaldı ki paylaşıldığından haberim yoktu. 😉 

The_Undertaker, 19.01.2020 - 02:59 yazdı:

İki cmd koduyla yazılmış abuk subuk bir yazılım ile sistemin hızlanacağını sananlar var :) Hayır yani iki dakikanızı almaz temp ve %temp% içindeki gereksizleri silmek. Disk için ise defrag yapacaksın bu kadar basit. Gerek yok böyle şeylere. Yok yıllarca sistem yapmış birisi yapmışta falan filan ben tanımıyorum bu adamı sadece adı var kendi yok ayrıca sistem yapmıyor editliyor sistemi yapan microsoft :)

Sistemi uçuruyor yazan olmadı adı üstünde temizlik için yapılmış bir şey, bu arada V31 çıktı. Abuk subuk kodlarla baya bir doldurdum :) 

casper0007, 18.01.2020 - 12:51 yazdı:

Bu cmd yazılımı ByOs  tarafından şahsıma dönüşüm kutusu sorunu yaşadıgımda verildi sizlerinde begenerek kullanacagı kanısındayım

Dikkat acemi kullanıcılar için deildir zira cmd duzenlemesi hdd c-d-e deışıklıgı ıcın ıcerık değiştirilmesi gerekebilir

Ssd Ler için onerilmez

Please register to see this content.

Hacım neden paylaştın ki, senin işini gördüyse ne mutlu bana. Çoluk çocukla uğraşmak zorunda kalıyoruz yıllar sonra :) 

• Like 1

izzetkrk, 17 dakika önce yazdı:

beyfendi sizin programdan değil ama aynısı sitede vardı.ağır temizlik yaptım ondan sonra bleşen deposu silndi.windows 10 scriptle öğrendim.ssd var .sizle alakası yok aslında ama aynı program bu yüzden uyarı vereyim dedim .

Olabilir belki bundan da olabilir. İnsanoğlu hata yapar, eksiğimiz yanlışımız var ise düzeltiriz. Selamlar.

casper0007, 35 dakika önce yazdı:

Link deiştiriilip versiyon güncellenmiştir

Please register to see this content.

Hacım, ssd için tavsiye edilmez yazısını sil, son sürümde hdd bakımı için ayrıca H tuşu koydum ve ssd ye zarar verebilecek kodları kaldırdım :) 🙋‍♂️

ByOs, Şimdi yazdı:

Hacım, ssd için tavsiye edilmez yazısını sil, son sürümde hdd bakımı için ayrıca H tuşu koydum ve ssd ye zarar verebilecek kodları kaldırdım :) 🙋‍♂️

bizler insanız mobılya kurdum boya yapıyorum aklımdan cıkmıs  pc 15 senelık bende ssd yok yedek hdd sıstem yaparken kullanıyordum elımdne gelenı yaptım forum ıcın

gücümün yettigi yer tükendi

• Like 1

casper0007, 1 dakika önce yazdı:

bizler insanız mobılya kurdum boya yapıyorum aklımdan cıkmıs  pc 15 senelık bende ssd yok yedek hdd sıstem yaparken kullanıyordum elımdne gelenı yaptım forum ıcın

gücümün yettigi yer tükendi

fakirim ayaklarını bırak şimdi :) para var huzur var tabi dimi :) 

Eleştirenler lütfen hangi kodun neresi alıntı, abuk sabuk kodlar neler izah eden güzel bir yazı paylaşır mısınız? Böyle işkembe-i kübra oluyor. Ve bunlar konuyu okurken zihin bulanıklığına neden oluyor. Ayrıca daha iyisi sizde var ve yaptıysanız lütfen paylaşır mısınız? Forumdaşlar faydalansın. 

• Like 2