Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Defender Yerine Anti-virüs Yazılımı Ne Kullanıyorsunuz?

shiftdeletenet
 Share

Recommended Posts

Merhaba;
Oldukça uzun süredir Defender kullanıyorum. Vaktiyle Kaspersky lisanslı kullanıyordum ama gerek olmadığını düşünmeye başladım. Yaptığım işler belli. Öyle virüs bulacaşacak endişem yok doğrusu. Her seferinde resetleme v.s ile uğraşmak ta cabası. Ücretsiz veya güncellemesi kolay, sistemi yormayan anti virüs yazılımı hangisi şu an? Çok iyi koruma sağlaması gerekmiyor..  Sistemi yormasın yeter..

Teşekkürler.

Ben hiç kullanmıyorum doğrusu ancak ücretsiz saflarında gereksinim olursa eğer,alttaki ücretsiz koruma programlarınının Türkçe desteğiyle sorunsuz kasmadan çalıştıklarından tavsiye öneri ya da kurulum için, elimde bulunduruyorum hepside bence işini iyi yapmakta.360 Total security essential öneririm,Webroot'unda arkadaşlarımızın önerdikleri gibi,iyi olduğunu duymaktayım son zamanlarda.şu ana kadar deneyimim olmadı hiç tabiiki. :) 

360 Total security essential | Panda dome free | Comodo antivirus free

Kaynak linkler:

Please register to see this content.

• Like 4
  • Thanks 1

Ücretsiz değil ancak antivirüs koruma vb.reklam sızıntılar kullanıcı log kaydı tutma gibi işlemlere maruz kalmamak için "ücretsiz uygulamaların" arka planında ya da arayüzlerinde beliren popuplar reklamlar gibi.Sanıyorum Shadow Defender kullanmak mantıklı olacaktır sistem her zaman sıfır gibi  kalır devam eder aklıma gelince ekleyeyim dedim. :) 

Kaynak:

Please register to see this content.

• Like 2
  • Thanks 1

Cyph3r, 12 dakika önce yazdı:

Ücretsiz hiçbir programa güvenmiyorum... ücretlilerde işi abartıyor...  en iyisi defender ile devam...  yalnız resetleme işini anlamadım... neyi ve niye resetliyorsunuz?

kasperskyi trial resetle kullanıyor sanırım Tuğrul abi.

Emre028, 3 dakika önce yazdı:

kasperskyi trial resetle kullanıyor sanırım Tuğrul abi.

hiç kullanmadığım için bilemedim ? 

Ek olarak şuan yeni başladığım firmada bilgisayarlara symantec endpoint kurmuşlar... Allah cezasını vere... kaldıramıyorsun bile programı... sakın yaklaşmayın... devredışı bıraksam bile bazı dosya indirmelerimi iptal ediyor...

• Thanks 1

Cyph3r, 5 dakika önce yazdı:

hiç kullanmadığım için bilemedim ? 

Ek olarak şuan yeni başladığım firmada bilgisayarlara symantec endpoint kurmuşlar... Allah cezasını vere... kaldıramıyorsun bile programı... sakın yaklaşmayın... devredışı bıraksam bile bazı dosya indirmelerimi iptal ediyor...

Bizim firmada ona döndü 1,5 gb setup dosyasını boyutu :trollface:

furopebelu, Şimdi yazdı:

Evet forjest önerin çok güzel bir allahın kulu kullanmadığı için o sistemleri virüsü bile yok :D

Dünya genelinde çok yaygın popüler sistemler,emin olun artık baltıkdenizi ülkelerinin internet kafelerinde gentoo kullanılıyor daha adını sayamadığım bir çok şirket firma  ve diğerleri vs..,game_box makinelerinde sistemlerde arm vb.yapılarda artık çok geniş kitleler kullanıma geçtiler bedavaya ücretsiz risk olmadan kullanıyorlar.Türkiye'de ülkemiz olarak bakarsak süratle geçişlerin ve tercihlerin linux sistemler olduğunuda göz ardı edemeyiz ve bilinçlerin arttığınıda son yıllarda daha da,belirginleşti aslında.Güvenlik önemli ne de olsa :) dünyada kendine göre ülkeler her konuda olduğu gibi,bilişim konularında da son yıllarda,stratejilerini belirlemelerinde bu bağlamlarda büyük roller oynuyorlar dikkatle izliyorum dünyayı.Sistemlerde çin örnektir mesela son yılların popülaritesi haline gelen deepinOS macos windows benzeri sistem gibi.Neyse konu dağılmasın :) 

• Like 2
  • Thanks 1

Valla ben 2 senedir hiç antivirüs programı kurmadım bile sisteme. Sadece aklıma gelirse Emsisoft Emergency Kit ile komple sistem taraması ve ardından Malware taraması yapar kapatırım o kadar. Lüzumsuz yere antivirüs programı kullanmam ben arka planda da sürekli çalışmasına gerek yok. 

forjest, 9 saat önce yazdı:

360 Total security essential öneririm,Webroot'unda arkadaşlarımızın önerdikleri gibi,iyi olduğunu duymaktayım son zamanlarda.şu ana kadar deneyimim olmadı hiç tabiiki. :) 

360 Total security essential | Panda dome free | Comodo antivirus free

Kaynak linkler:

İçeriği Gizle

Yapma be üstad... Bir defa kurduk herşeyi virüslü algılıyor... Aynı saate hemen sildim.... 360 çok sıkıntılı bu konuda 

• Like 1

The_Undertaker, 7 saat önce yazdı:

Valla ben 2 senedir hiç antivirüs programı kurmadım bile sisteme. Sadece aklıma gelirse Emsisoft Emergency Kit ile komple sistem taraması ve ardından Malware taraması yapar kapatırım o kadar. Lüzumsuz yere antivirüs programı kullanmam ben arka planda da sürekli çalışmasına gerek yok. 

Tam bu yorumu yapmaya gelmiştim :) Hatta zaman zaman hitmanpro,adwcleaner gibi yazılımlarda kullanmak şart

Kendinizden eminseniz kurmanıza gerek yok. Benim arşivim aşağıdaki gibidir.Daha önce avst ve avg kullandım uzun süre sonra farkettim ki sistemi yoruyor.Çünkü Virtualboxda sistemlerim 15 sn yerine 45-50 sn de açılır oldu.G data kullandım ama lisansın yoksa salla ve  en iyisi yıllardır G data ve bitdefnderdir net.Ama kasper free kullnıyorum şimdi hafif geldi cloud sürüm.Aşağıdaki programlarda hafiftir tavsiye ederim.

image.png.54ee7c07df2bd3e88949a6b8e3d5a4d4.png

16 yıldır DeepFreeze kullandığım için hiç bir antivirüs, optimize, ince ayar vs...   programlarını kullanmaya ihtiyaç duymuyorum.  Anlık virüs girişini  engellenmek için Kaspersky AV  kurulu fakat ayarlarından  " açılışta çalışır "  pasif.   Şayet çok tehlikeli bir siteye girmem gerektiğinde   Kaspersky' yi  çalıştırıyorum.  KAV  30 günlük  aktif etmeden  DeepFreeze oluşturduğum için de her PC kapatıp açtığımda 30 günlük kalıcı olarak devam ediyor. Böylece Trial Reset programına da  ihtiyaç duymuyorum.  :)  

ben windowslarda virüs  programı kullanmıyorum (Linuxta hiç gerek yok zaten) . şüpheli bir site ya da download olursa : >>>karpersky

aylık trial reset veya K.Total security) 8arşivdeki crackli dosyalarımı silmemesi için exclude ediyorum C dışındaki driverları ve C deki programs files klasörlerini)

veya 1yıllık ücretsiz kullanım sürümü de var

her yıl yeni maille uzatabiliyorsunuz kullanımı

Edited by efe34
  • Like 1