Jump to content

Windows 10 Home Compactos 19h2 18363.592 X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

empire29, 1 saat önce yazdı:

Mağaza yükleniyor Microsoft hesabıyla oturumda açıyorum ama oyunlarda oturum açamıyorum Xbox servislerini silmişsin yüklemenin bir yolu varmı yardımcı olursan sevinirim

Please register to see this content.

XBox servislerini geri yükleme hakkında araştırma yapmak gerekli.

Edited by DJ_Rush

Sistemi bir gündür deniyorum, ihtiyacım olan her şeyi kurdum ve şu anlık bir sıkıntı yok. Akıcı ve silinen şeyler yerinde olmuş. Herhangi bir program yüklenilmemesi de daha iyi. Umarım böyle çalışmalar diğer konulardaki gibi hit yakalayamadığı için son bulmaz, aksine daha saf ve  güncel bir işletim sistemi sunmak güzel bir seçenek.

• Like 2

arkadaşın asus marka iyi bir donanıma sahip laptopuna kurdum, her açılışta çok bekleyerek açılıyor neden acaba..benim masaüstü ssd diskte 15 saniye civarı açılıyor, laptopda normal disk de 3  dk civarı sürüyordu.çok övmüştüm bu sistemi mahçup oldum açılış süresi nedeniyle.bu durum sadece laptoplardamı acaba..laptop da kuran arkadaş varsa bilgi verebilirmi açılış süresi hakkında..

goçmez, 13 dakika önce yazdı:

arkadaşın asus marka iyi bir donanıma sahip laptopuna kurdum, her açılışta çok bekleyerek açılıyor neden acaba..benim masaüstü ssd diskte 15 saniye civarı açılıyor, laptopda normal disk de 3  dk civarı sürüyordu.çok övmüştüm bu sistemi mahçup oldum açılış süresi nedeniyle.bu durum sadece laptoplardamı acaba..laptop da kuran arkadaş varsa bilgi verebilirmi açılış süresi hakkında..

Hızlı Başlatma ve Superfect açın. Tekrar deneyin. Bu ayarlar daha çok Ssd diskler için olduğundan hdd olan cihazları etkileyebilir. Ama 3dk da sürmesi anormal.

• Like 1

DJ_Rush, 19.01.2020 - 20:48 yazdı:

selam dj_rush kardeşim.yeni farkettim (program manager) diye bişey çıkıyor pc kapanırken çalışıyor diyor sistemin bir parçasımıdır bu yoksa virüs falanmıdır.kaspersky ücretli son sürüm kullanıyorum bişe bulmadı bilgisayarda..yardımcı arama programında arattım o ad da bişe çıkmadı pc de.merak ettim yardımcı olurmusun.

goçmez, 9 saat önce yazdı:

selam dj_rush kardeşim.yeni farkettim (program manager) diye bişey çıkıyor pc kapanırken çalışıyor diyor sistemin bir parçasımıdır bu yoksa virüs falanmıdır.kaspersky ücretli son sürüm kullanıyorum bişe bulmadı bilgisayarda..yardımcı arama programında arattım o ad da bişe çıkmadı pc de.merak ettim yardımcı olurmusun.

Görsel ekleyebilirsen ekle bakalım.

Sonradan oluşan bir durumsa son eklediğin uygulamaları da gözden geçir.

DJ_Rush, 18 saat önce yazdı:

Görsel ekleyebilirsen ekle bakalım.

Sonradan oluşan bir durumsa son eklediğin uygulamaları da gözden geçir.

anlamadım valla en az 15 kere kapat aç yaptım çıkmadı o yazı,anlık bişe oldu galiba.teşekkür cavap için

sistem on numara benim için hiçbir sorun yok şimdilik eyv.

Edited by goçmez
  • Like 1

• 3 hafta sonra ...
xereax, 2 saat önce yazdı:

merhaba bir sorunum var flash diski biçimlendiremiyorum hata veriyor hangi flashı taksam acaba bir yerden kapalı olabilir mi?

USB Belleğinde yada USB  Portlarında sorun olabilir. Böyle bir ayar yok bu sistemde.

nWllfR.png

• 2 hafta sonra ...
Shadowscape, Bir saat önce yazdı:

Mr Rush kardeşim. Başlat menüsündeki arama çalışmıyor. Bunu düzeltebiliyormuyuz :( . Açıklama kısmına baktım ama göremedim bunun iptali ile ilgili bir yazı göremedim. Yardımcı olabilirsen sevinirim 

Arama için Dosya Gezginini kullan. Başlat Menüsünde olan devredışı.

Shadowscape, 18 dakika önce yazdı:

Mr Rush . Çözüm bu mu yani. Bunu geri getiremiyormuyuz ? 

Geri getirmek zor olur. Home sürümde diğer sürümlere göre bazı detaylar var ve erişim kısıtlaması oluşuyor. Hiç boşuna uğraşma derim.

Konuya eklememişim bende unutmuşum galiba.

9 minutes ago, MrRush said:

Geri getirmek zor olur. Home sürümde diğer sürümlere göre bazı detaylar var ve erişim kısıtlaması oluşuyor. Hiç boşuna uğraşma derim.

Konuya eklememişim bende unutmuşum galiba.

: ( . Tüh ya keşke olsaydı. Onun haricinde beğendim kardeşim çalışmanı. 

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

Elinize sağlık şu an tabletimde kullanıyorum,bildirim merkezi gözükmüyordu bende . Başka bir siteden çözümünü buldum. 

Windows 10'da herhangi bir sebeple İşlem Merkezi kaybolduysa veya açılmıyorsa Kayıt Defteri üzerinden kısa bir işlem ile geri getirebilirsiniz.

Windows + R ile Çalıştır'ı açın.

Kayıt Defterini açmak için regedit yazıp Enter tuşuna basın.

Kayıt Defteri açıldıktan sonra adres satırına "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer" yolunu yapıştırıp Enter tuşuna basın.

Açılan kısımda "DisableNotificationCenter" adlı girdiyi silip bilgisayarı yeniden başlatın.

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By _2024_
      Windows 11 Tüm Sürümler Güncel | x64 | TR | TPM Fix

Windows 11 İndir, türkçe dil desteğine kavuşan windows 11 tpm fixli şekilde artık kullanılmaya hazır. Windows 10’nun 2025’te desteği biteceği söylendikten sonra yeni bir işletim sistemi çıkacağı kesinleşmişti. Önceki sürümün yerini almaya hazırlanıyor. Geliştirilmiş görünüm desteği ile sanki mac cihaz temasını andırıyor. Resimlerde bu görünümü detaylıca inceleyebilirsiniz. Windows 11, önceki sürümlerin aksine artık sadece x64 ve arm64 mimarideki cihazlarda çalışacak. 32 bit yani x86 mimari desteği yoktur. Sistem oldukça görselleştirilmiş bir windows 10 tabanı üzerine inşa edilmiş, bir çok yerde halen windows 10 yazısını görebiliyorsunuz 🙂 Görselleştirmenin yanı sıra artık android cihazları gibi APK dosyalarını çalıştırmak için Amazon App Store ile mümkün. Bu sayede artık android oyun ve programlarınızı masaüstü denemiyle birleştirip oynayabilirsiniz.
      Yeni windows sizlere performans ve stabil bir birliktelik vadetiyor. İşletim sistemi içerisinde yapılan değişikliklere alışmak biraz zaman alacaktır ancak her geçen gün gelen güncellemeler yine peşimizi bırakmayacağı kesin. Yeni bir işletim sistemi yeni sorunları beraberinde her zaman getirmiştir. Örnek olarak bu sistem TPM ve Secure boot engeline takılıyordu. Bunu çözüp sizler için hazırladık. Artık sadece microsoft hesabı ile oturum açılabiliyor denmiş ancak çözümü mevcuttur. Kullanıcı adı kısmına “a” ve şifre kısmına “a” yazıp devam edin. Hata verince sizi offline yani microsoft hesabı olmayan şekilde hesap oluşturmanıza ve oturum açmanıza izin verecektir.
      Sadece kullanıcı adı girip şifre girmeden oturum açabilirsiniz. Kurulum sonunda yer alan gizlilik maddelerini kabul etmemenizi öneriyorum. Kurulum aşamalarındaki görüntüleri bir gif haline getirdim aşağıdan inceleyebilirsiniz. Klasik kurulum adımları içerir, sadece süslenmiş püslenmiş bir şekildedir 🙂

Minimum Donanım Gereksinimi ise şu şekildedir:
      İşlemci: 1 GHZ veya üstü en az 2 çekirdekli ve x64 mimari uyumlu RAM: 4 GB e üstü Depolama: 64 GB ve üstü Sistem üretici yazılımı: EFI, Güvenli Önyükleme özellikli ve TPM 2.0 Grafik kartı: WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üstü Ekran: 720p ekran, renk kanalı başına 8 bit Sistemin Kurulum ve Kullanım Görselleri ise:

Türkçe 23H2
      Win11_11in1_AIO_13.03.2024.zip
      or
      or

• By _2024_
      Windows 10 Performance Editions 2024 22H2 Hızlı Türkçe

Windows 10 Performance Editions 2024 22H2 Hızlı Türkçe
      # Sistem MSDN Orijinal Windows 10 22H2 x86 ve x64 Sürümleri Kullanılarak Oluşturulmuştur.
      # Dosya İçinde 3 Adet Windows 10 Sürümü Bulunur Ve Hangi Sürümün Kurulacağını Kullanıcı Seçer.
      # Şubat 2024 Tarihine Kadar Yayınlanan Tüm Güncellemeler Sistemle Birlikte Yüklü Gelir.
      # Telemetry İstemcisi ve Hizmetleri Silindi.
      # Klasik (LEGACY-MBR) veya UEFI (GPT) Kurulum Yapılabilir.
      # Windows Defender – OneDrive Silindi. Uac Devre Dışı Bırakıldı.
      # Net Framework 3.5 – DirectPlay Bileşenleri Yüklü Ve Aktif Olarak Gelir.
      # Masaüstü Öğeleri Bu Bilgisayar-Kullanıcı Klasörü-Denetim Masası) Aktif Edildi.
      # Gereksiz Hizmetler Devre Dışı Bırakıldı Ve Performans Mümkün Olduğunca İyileştirildi.
      # ESD Sıkıştırma İçermiyor. 4.7 Gb Dvd Veya Usb Belleğe Yazdırılarak Kurulum yapılabilir…
      # Klasik Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi Varsayılan Fotoğraf Görüntüleyicisi Olarak Ayarlandı.
      # Otomatik Aktivasyon İçermez, Lisans Anahtarı Veya Sitedeki Aktivasyon Araçlarıyla Etkinleştirilebilir.
      # Windows 10 Sistemlerle Birlikte Yüklü Gelen Mağaza Uygulamalarının Neredeyse Tamamı Sistemlerden Silinmiştir.
      Oku >>> Güncelleme Notları <<< Oku
      Windows Defenderi Sistemden Silinmiştir. Nasıl Açılır? Açabilir miyim? Neden Kapalı? vb. Tüm sorular BAN SEBEBİ.
      Windows 10 Performance Editions @KiNGHaZe ile sizlerle.

Win10_Perf_22H2_20.02.2024_x86.zip
      Win10_Perf_22H2_20.02.2024_x64.zip
      or
      Win10_Perf_22H2_20.02.2024_x86_x64.zip

• By _2024_
      Windows 11 Performance Editions – 23H2 Türkçe

Windows 11 Performance Editions – 23H2 Türkçe
      Windows 11 Performance Editions full hızlı windows, sistemdeki yük olarak görülen mağaza uygulamalarından arındırıldı. Microsoft’a gönderilen telemetry verileri engellendi, telemetri servislerinin bir çoğu güvenli şekilde silinmiş, geriye kalan servisler kapatılıp ince ayarlar ile dizayn edilmiştir. Sistem içerisinde hiç bir program yerleşik olarak bulunmamakta sadece kurulum sonrası masaüstüne lisanslama için gerekli olan program ISO içerisinden kopyalanmaktadır. Otomatik aktivasyon yoktur. Sistemi aşırı derecede yoran “windows defender” yani windows koruması sistemden tamamen sökülmüştür. Sizi hiç bir şekilde rahatsız etmeyecektir. İşletim sisteminin kurulması için gereken tüm zorunlu ve kontrol edilmesi gereken şartlar fixlenmiş olup herkesin kurabilmesi için tasarlanmıştır.
      Güvenlik duvarı aktiftir. Ağ ile ilgili işlemler güvenle yönetilebilir şekildedir. Güvenlik duvarı “windows defender”den farklıdır. Bunu karıştıran arkadaşlar için hatırlatma yapmak isterim. Daha önceki Windows 10 Performance Editions gibi çok detaylı bir temizlik ve titiz çalışma sonucu hazırlanmıştır. Microsoft sürekli güncelleme verip sistemin stabilitesini bozduğunu için konuya ayrıca “Windows Update Aracı” eklenmiş olup istediğiniz zaman güncelleştirmeleri durdurup kapatabileceğiniz bir araç tarafımca tasarlanmıştır. Bu sayede artık güncellemeler sizin için bir dert olmaktan çıkıyor. İstediğiniz zaman sistemi güncelleyebilirsiniz ancak güncellemeler yapılan ayarların bir kısmını bozabileceğinden dolayı tavsiye etmem.
      Sistemde yapılan ayarların tümü uzun araştırmalar ve deneyimlemeler sonucu her kullanıcıya hitap etmesi için özenle seçilip yapıldı. Tabii ki %100 herkesi memnun etme garantisi veremem ancak elimden geleni yapıp her yeni sürümde sürekli olarak yeni özellikler ve yeni ayarlar eklemeye çalışacağım.
      Çalışma İçerisindeki Sürümler ise:
      Windows 11 Pro Performance Windows 11 Home Performance Windows 11 Home Single Language Performance Olmak üzere 3 ana yapıdan oluşmaktadır. Windows 11 yeniliğinden bir tanesi de sadece x64 olarak çıkması yani x86 (32 Bit) windows 11 yoktur. Kurulum Katılımsızdır, “Administrator” hesabı aktif edilip otomatik olarak oturum açılır. Tüm Sorunlardan, yaşanabileek hatalardan, takılmalardan kurtulmanız için en iyi yol budur. Sonrasında hesabı kapatıp, yeni bir kullanıcı da açabilirsiniz. Setup.exe ile kurulma olayı kapatıldı. İçerisinde ayar yapılmış olan sistemler her zaman boot edilip temiz bir format ile kurulum yapılmalı. Sonrasında masaüstüne geldiğinizde yani masaüstünü gördüğünüzde ilk yapmanız gereken 1 kez yeniden başlatmaktır. Sonrasında ise 2. yapmanız gereken programlar kurmak yerine driverlarınızı kurmaktır. Önce driverları yükleyip sisteminizi yeniden başlatın ki programlar ile driverlar birbiri ile çakışmasın.
      Sistemi Kurmadan Önce Bilmeniz Gereken Özel Notlar:
      Windows Defender sistemden kalıcı olarak silinmiştir. Tekrar geri yüklemeniz manuel olarak mümkün değildir. Sadece windows update geldiğinde geri gelme ihtimali vardır. Windows defender benim için önemli diyen arkadaşlar lütfen sistemi kurmayın. Sistemin güvenilirliği konusunda iddia, suçlama vb. şeylerde bulunan arkadaşlar kanıt sunmak zorundadır. Kanıtsız yorumların hepsi silinecek ve üyeliği sınırsız olarak banlanacaktır. Sistem tarafımca hazırlanmakta ve gereken ince ayarların bir çoğu manuel olarak yapılmaktadır. Lütfen ayarları paylaşın, biz nasıl böyle bir sistem yapabiliriz gibi sorular sormayın. İnternet üzerinde veya youtube’da zaten bir ton bilgi birikimi mevcut. Araştırıp öğrenebilirsiniz. Yaptığım ayarların bir çoğunu güncelleme notları adı altında paylaşıyorum lütfen bu notları okuyunuz ve sonrasında sistemi kurunuz. Sistemi kurduktan sonra notları okuyup bu özellik nasıl geri yüklenir, bu ayar nasıl kapatılır, şu ayar nasıl açılır gibi sorular sormayınız. Silinen bileşenler geri getirilemez, bunu bilip sistemi yüklüyorsunuz. Tabii ki sistem dünyanın en iyisi diyemem böyle bir özgüven ve egom yok ancak her zaman geliştirilmeye devam edilecek olup sürekli performans artışı sağlanacaktır. Bu konu da şüpheniz olmasın.  

Sistem İçerisindeki Ayarlar > Güncelleme Notları < Sistem İçerisindeki Ayarlar

“Peki ya sistem görüntüleri nerde ?” Diye sorarsanız aşağıda bulabilirsiniz 🙂

Sıkıştırma: Zip | Boyut: 4,59 GB

Win11_Perf_23H2_x64_21.02.2024.zip
      or
      or

@KiNGHaZe

• By utkurei19
      Güncellemeler bu konudan devam edecektr.

.NET Framework 3.5 Aktif
      Defender Tamamen Silinmiştir
      ESD Sıkıştırma Uygulanmamıştır
      Gereksiz gördüğüm bileşenler kaldırılmıştır. Neredeyse her şey sorunsuz çalışır durumda.
      Iso Boyutu 4 GB
      Kurulu Boyut 10 GB
      Sistemi Kurduğunuzda Herhangi Bir Şeyi Devre Dışı Bırakmadan Önce Store Üzerinden Sistemde Kurulu Uygulamaların Güncellemelerini Almanızı Öneririm
      Toolboxtan DirectX kuramazsanız bu offline installer ile kurabilirsiniz.
      chickOS Özelleştirmeleri
      Ekran Görüntüsü

Lite Versiyon (22H2 ve 1809)

chickOS Toolbox
      Rufus veya Ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Kurulum Öncesi İnternet Sürücülerinizi Elinizde Bulundurduğunuzdan Emin Olun
      Discord Sunucum
      https://discord.gg/gayZTErQzM
      https://github.com/utkurei19/chickOS
      https://drive.google.com/drive/folders/1Q8GzAIAinsJIrg-2sTuthzvRD2hmXx75?usp=sharing
      SHA-1 (22H2): 91a8831a4ad2be1198aff6115522a59876721aa9
      SHA-1 (22H2 Lite): 7b3b3d3d5bbafd4a9c7f6d98c7eb1ee815355e3f
      SHA-1 (1809): dbcfd8de789c3ace11fa4c9d0a9633e2a99a583d
      CMD > certutil -hashfile "ISO KONUMU"
    • By utkurei19
      Güncellemeler bu konudan devam edecektir.

.NET Framework 3.5 Aktif
      Defender Tamamen Silinmiştir
      Windows Fotoğraf Görüntüleyici ve Windows Media Player aktif.
      TPM, RAM, SecureBoot ve Depolama Gereksinimleri Bypass Edilmiştir
      Gereksiz gördüğüm bileşenler kaldırılmıştır. Neredeyse her şey sorunsuz çalışır durumda.
      ESD Sıkıştırma Uygulanmamıştır
      Iso Boyutu 4.54 GB
      Kurulu Boyut 11 GB
      Sistemi Kurduğunuzda Herhangi Bir Şeyi Devre Dışı Bırakmadan Önce Store Üzerinden Sistemde Kurulu Uygulamaların Güncellemelerini Almanızı Öneririm
      Toolboxtan DirectX kuramazsanız bu offline installer ile kurabilirsiniz.
      chickOS Özelleştirmeleri

Ekran Görüntüsü

Lite Versiyon (23H2-22H2-21H2)

chickOS Toolbox
      Rufus veya ventoy ile kurabilirsiniz elle kurulum silinmiştir.
      Kurulum Öncesi İnternet Sürücülerinizi Elinizde Bulundurduğunuzdan Emin Olun
      Discord Sunucum
      https://discord.gg/gayZTErQzM
      https://github.com/utkurei19/chickOS
      https://drive.google.com/drive/folders/1Q8GzAIAinsJIrg-2sTuthzvRD2hmXx75?usp=sharing

SHA-1 (23H2): 5937335d7a6f6884831c175f5bd88e56f12180a1
      SHA-1 (23H2 Lite): 92db3bb6aa37eef150cebbeb0e489708d3c3f5b8
      SHA-1 (22H2 Lite): 007149e17ad4759d2679af58df57303a59dbb7c3
      SHA-1 (21H2 Lite): fc0a427a875da397d89ad40b79a2c1c1c823c67e
      CMD > certutil -hashfile "ISO KONUMU"

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...