Jump to content

Tıkla Ve Film Açılsın

Recommended Posts

selam arkadaşlar elimin altındaki tek kaynak olan interneti kullanarak içinden çıkamadığım bir konu hakkında yardımlarınıza başvurmak istedim...Sorun ŞU;

web sayfamda misal olarak film_1 film_2 film_3 gibi linkler olacak ve bu linklere tıklanıncada gene site kalsörümün dizininde bulunan 8-10 mb'lık kısa filmler hazırlaış olduğum iframenin içine yüklenecek veya işte orada oynatılmaya başlanacak..Embed kodu ile videoyu sayfaya gömerek değil flash'da oldu gibi loadmovie şeklinde olmasını istiyorum...video paylaşım sitelerine videoyu yükleyerek değil video sitemin dizininde olacak burası önemli...sadece istediğim sayfada linkler olacak tıklama ile filmler oluşturduğum iframenin içinde oynatılmaya başlanacak....

kendine flash player yap :)

sorun flash player yapmak değil sorun linklere tıklandığı zaman bir yükleyebilsem istediğim yere filmleri işte o zaman herşey halolacak...sonuçta html kodları ile bu işi haletmemiz gerekiyor...yani filmleri video paylaşım sitelerine atıp oradan embed kodları almadan sitenin kendi dizini içinden filmi loop etmek(yani sayfaya ithal etmek)....

Divx web playeri kullanabilirsin ama video formatları divx olmalı.Diğer türlü.Ama youtube gibi flv kullancaksan.Hostunun da bunu desteklemesi lazım.Sadece Linux hostinglerde oluyor bildiğim kadarıyla.Bazı şeyleri desteklemesi gerekiyor.Yani para para para.Ayrıca bandwich olayı war.

• 2 hafta sonra ...
Olayı tam olarak anlamadım bne. Kendi hostundaki videoları kendi sitende mi göstereceksin ?

evet bir nevi öyle de denebilir yani dediğim gibi filmler herhangi bir video paylaşım istesinde olmayacak benim sitenin dizinide olacak ve tıklanınca oradan yüklenecek başka bir video paylaşım sitesine atıp oradan embed kodları ile video yu sayfaya ithal etmiyeceğiz yani....

iyi de güzel kardeşim kendi sunucunda da olsa video embed kodu ile gösterilir :D

yani ben bu işlerde yeni olduğum için ben istiyordumki flash'da olduğu gibi linklere tılayayım ve filmler açılsın yani butonlara...butonlara tılamadan önce sayfada film falan olmasın....Bu işi aslında bende şu şekilde çözme yoluna gittim...Bir htm sayfasına filmin birini diğerine de filmin diğerini gömdüm...sonrada linkleri bu html sayfalarına bağlayarak istediğim şekli yakaladım...Ama işte ben istiyordumki sanırım olmayacak bir şey istiyordum...tek tek filmleri html sayfalarına gömerek sayfa çoğaltmak yerine sadece filmler klasörü olsun ve filmler onun içinde hangi kod ise onunla birlikte yüklensin yani arada embed kodunu kullnarak bir html sayfası kullanmasak....NEYSE işte böyle ilgilendiğin içn sağoll...

tek sayfada tüm filmleri halledebilirsin :) Olmayacak bişey değil. Yönetim panelinden linkleri ayarlayarak iki sayfalık kısa birşeyle bitirebilirsin. Birinci sayfada kategoriler film listeleri olur. 2. sayfada ise film izlenecek bölüm. Yapabiliriz yani istiyorsan. :D Zor diye bişey yok :)

tek sayfada tüm filmleri halledebilirsin :) Olmayacak bişey değil. Yönetim panelinden linkleri ayarlayarak iki sayfalık kısa birşeyle bitirebilirsin. Birinci sayfada kategoriler film listeleri olur. 2. sayfada ise film izlenecek bölüm. Yapabiliriz yani istiyorsan. :D Zor diye bişey yok :)

SAğolasın kardeşim hallettik yavaş yavaş siteyi kurmaya çalışıyorum takıldığım yer olursa yardımını isterim html dilinden anlıyorsun herhalde...ben bu işlerle yeni uğraşmaya başladım...bu zaman kadar flash ile uğraşıyordum oda as3.0 çıkınca askıya alındı....bu arada da işte bu site işleri ile ilgilenmeye daha doğrusu bişeyler yapmaya çalışır olduk

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...