Jump to content

Facebook Sayfalari 4 Gündür Hep Böyle Aciliyor

tahsin4345
 Share

Recommended Posts

FESBUK SAYFALARI4 GÜNDÜR HEP BÖYLE ACILIYOR.cep telefonumdan normal acılırken  bilgisayarımdan actığım tüm brovserlerle  aynı şekilde bozuk acılıyor. bu neden olur acaba bilgisayarmda farklı windovslar da da denedim aynı  herkesdede aynımıdır fesbuk olayında bir değişiklikmi oldu acaba .yeni windovs kurdum ondada aynı  olunca konuyu araştırmaya kalktım ilgilenen dostlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum 

2020-01-27_121335.jpg

• Android ve windows sistemlerinden evvel,hesap ayarlarınızı tamamen kontrol edin gerekli güvenlik ayarlarını reklamlar vb.engellemelere yönelik işlemleri devreye sokun.
  • Hesap ayarlarınızın şifrelerini değiştirin
  • Android ve Windows sistemlerini sıfırlayın formatlayın.Android telefonlardan pek anlamam ancak,Annemin telefonuna adguard adlı birprogram kurdum mükemmel şekilde reklamsız temiz şekilde sitelere giriyor eskisi gibi sormuyor bu ne şu ne diye reklamlar için.Sizde yüklerseniz eğer işinize yarayabilir.Buradan indirmiştim spoiler içerisinde mevcut uygulama
  • Adguard premium APK (Reklam engelleyicisi koruma
  • Kendim biraz evvel konuyu okuyunca şüphelenip facebook'a girdim bende herhangi bir sorun yok tespit edemedim her zamanki gibi normal giriş yapmakta.
  • Windows için sisteminizi evvelin'den temizlik yapmak isterseniz eğer bu uygulamayı indirip kullanablirsiniz kendim için hazırlamıştım forumda da paylaştım  kullanabilirsiniz (portable/kurulumsuz!)
  • WebrootKit adlı antivirüs programıylada ayrıca tarayabilirsiniz
    Please register to see this content.
  • Üstteki işlemler bir işe yaramıyorsa eğer modem,internet bağlantı arabirimleri,modeme tanımlı firewall engellemeleri vb.proxy dns ayarları tanımlanmışsa modemi'de sıfırlayarak ayrıca deneme yanılmayla çözüme ulaşabilir varsa wifi şifrelerinizide değiştirin derim! buda son dakika aklıma gelen oldu.

Kolay gelsin değerli kardeşim saygılarımla. :) 

• Thanks 1

MesutÖzil, 4 saat önce yazdı:

Dns değiştirip öyle girmeyi denediniz mi

8.8.8.8

8.8.4.4

denemedim bir deneyeyim bakalım ne olacak.ilkkez başıma geliyor çünkü  dns yi deyiştirdim ama çözüm olmadı

denemek için cep telefonumun internetinden interneti paylaş diyerek  kaplosuz olarak bağlandım düzeldi acaba bu ne iştir.. ev deki vifi ağındamı bir sorun oluştu acaba

Edited by tahsin4345

forjest, 3 saat önce yazdı:
  • Android ve windows sistemlerinden evvel,hesap ayarlarınızı tamamen kontrol edin gerekli güvenlik ayarlarını reklamlar vb.engellemelere yönelik işlemleri devreye sokun.
  • Hesap ayarlarınızın şifrelerini değiştirin
  • Android ve Windows sistemlerini sıfırlayın formatlayın.Android telefonlardan pek anlamam ancak,Annemin telefonuna adguard adlı birprogram kurdum mükemmel şekilde reklamsız temiz şekilde sitelere giriyor eskisi gibi sormuyor bu ne şu ne diye reklamlar için.Sizde yüklerseniz eğer işinize yarayabilir.Buradan indirmiştim spoiler içerisinde mevcut uygulama
  • Adguard premium APK (Reklam engelleyicisi koruma
      İçeriği Görüntüle

• Kendim biraz evvel konuyu okuyunca şüphelenip facebook'a girdim bende herhangi bir sorun yok tespit edemedim her zamanki gibi normal giriş yapmakta.
  • Windows için sisteminizi evvelin'den temizlik yapmak isterseniz eğer bu uygulamayı indirip kullanablirsiniz kendim için hazırlamıştım forumda da paylaştım  kullanabilirsiniz (portable/kurulumsuz!)
  • WebrootKit adlı antivirüs programıylada ayrıca tarayabilirsiniz
  • Üstteki işlemler bir işe yaramıyorsa eğer modem,internet bağlantı arabirimleri,modeme tanımlı firewall engellemeleri vb.proxy dns ayarları tanımlanmışsa modemi'de sıfırlayarak ayrıca deneme yanılmayla çözüme ulaşabilir varsa wifi şifrelerinizide değiştirin derim! buda son dakika aklıma gelen oldu.

Kolay gelsin değerli kardeşim saygılarımla. :) 

bu proğramı indirip çalıştırdım  baya bişeyler yaptı ama sorun u çözemedi .cep internetiyle bağlanınca sorun olmuyor ev internetiyle bağlanınca sorun oluyor

Please register to see this content.

tahsin4345

Tahsin bey modem ve ara bağlantı birimlerine yoğunlaşmak gerekli olabilir bu durumda (Marka modeline göre,modem_ayarları tanımlama işlemleri),diğer taraftanda Mobil cihazınız üzerindeki bağlantılarla ilgili bir yapılandırma hataları varsa eğer evvelinden tanımlanmış vb.bu gibi durumlarda yanıltıcı şekilde gelişebilir.Ya fabrika ayarlarına almak ya da ilgili mobil gsm cihazın network ayarlarına bakarak yenilemek vb.dns vpn benzer veri akışı engeline sebep olan uygulamalar varsa da arka planda çalışan kaldırmak gerekli olabilir sadece tahmin saygılar..

Kolay gelsin. :) 

• Thanks 1

forjest, 24 dakika önce yazdı:

tahsin4345

Tahsin bey modem ve ara bağlantı birimlerine yoğunlaşmak gerekli olabilir bu durumda (Marka modeline göre,modem_ayarları tanımlama işlemleri),diğer taraftanda Mobil cihazınız üzerindeki bağlantılarla ilgili bir yapılandırma hataları varsa eğer evvelinden tanımlanmış vb.bu gibi durumlarda yanıltıcı şekilde gelişebilir.Ya fabrika ayarlarına almak ya da ilgili mobil gsm cihazın network ayarlarına bakarak yenilemek vb.dns vpn benzer veri akışı engeline sebep olan uygulamalar varsa da arka planda çalışan kaldırmak gerekli olabilir sadece tahmin saygılar..

Kolay gelsin. :) 

cep internetiyle düzgün çalışınca bende ev internetinin modemini kapadım elektirikten fişini çektim 5 dk bekledim  tekrar modemi actım ve kaplosuz internete bağlanınca sorunun çözülmüş oldugunu gördüm .yani modemi kapatım acınca galiba çözülecekmiş boşuna panik olmuşum ama neredeyse üç gündür bu sorunu  sadece bilgisayarımda yaşıyordum .ama aynı evin internetinden vifi ile cep telefonundan kullandıgım internet olmasına rağmen cepte yaşamıyor pc de yaşıyordum .ama şu an forjest dostum gösterdiğin tiyolar bizi işin çözümüne götürdü teşekkürler diyorum sağolun varolun 

• Like 1

Arkadaşlar çözümü açık ve net bir şekilde tek seferde söylüyorum internet sağlayıcınızdan güvenli aile profilini kapatması için talimat verin hiçbirşeyi değiştirmeye uğraşmayın bu durum düzelecektir.

BTK filitreleme sisteminin başında deneyimsiz birisimi oturuyor nedir böyle abuk subuk şeyler ara ara oluyor.

yok ben uğraşamam güvenli aile profilim açık dursun ama gireyim diyorsanız vpn programı kurun onunlada uğraşmak istemiyorsanız Opera web browser indirin ayarlarından vpn özelliğini açın giriş yapın iyi günler herkese

Not : Statik ip kullanıcısıysanız modem kapa aç yöntemi işe yaramayacaktır. 

Edited by Senkron2
  • Like 2

Senkron2, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar çözümü açık ve net bir şekilde tek seferde söylüyorum internet sağlayıcınızdan güvenli aile profilini kapatması için talimat verin hiçbirşeyi değiştirmeye uğraşmayın bu durum düzelecektir.

BTK filitreleme sisteminin başında deneyimsiz birisimi oturuyor nedir böyle abuk subuk şeyler ara ara oluyor.

yok ben uğraşamam güvenli aile profilim açık dursun ama gireyim diyorsanız vpn programı kurun onunlada uğraşmak istemiyorsanız Opera web browser indirin ayarlarından vpn özelliğini açın giriş yapın iyi günler herkese

Not : Statik ip kullanıcısıysanız modem kapa aç yöntemi işe yaramayacaktır. 

doğru söyledin malesef bazı yerlere gerçekten o yeri hakediyormu etmiyormu diye bakılmıyor hiç alakası olmayan bir kişiyi bile öyle deneyim isteyen yerlere hiç deneyimi olmayan kişiler getirilebiliyor yani emanet ehline verilmeyebiliyor.işte böyle beceriksiz kişilerin yaptıkları hataların ceremesinide malesef işte böyle vatandaş cekiyor. senin adamın benim adamımlarla bukadar oluyor işte .allah akıl fikir versin bu tür şeylere tevessül edenleri allah layıkını versin

• Like 1
  • Thanks 1

allhım akıl fikir ver bu insanlara sabır ver  

s.a kardeşim nette sıkıntı var modemi kapatın acın yine aynıysa servis sağlayıcısını ara nette intetneti gözden gecirsinler sonra düzelir basit sorun bendede ayniydi modeme reset atmışlardı uzaktan sonra düzelmişti Servis sağlayıcısının verdiği modemler hep sıkıntılı ben kendim modemimi kendim alıyorum bana dandik modem satıp sıkıntiya sokuyor ne anladım bu işten  modemin sıkıntı yapmış ha sana ozaman at modemi ttnet ve diger servislerinse iyi günler kolay gelsin

Edited by AdnanGumus
eksik cümle

tahsin4345

Sorunun çözülmesine sevindim estağfurullah ne demek bildiklerimizi paylaşmak yardımcı olmak diğer arkadaşlarımızında desteğiyle bir şekilde aklımızdaki bilgilerimiz dahilinde bir şeyler yorumlamaya çalışıyoruz işte.Bu arada bilgisayar üzerinden modem resetleme işlemleri vardı modemle uğraşmadan reset atılabilmekte bilginiz olsun.ara ara unutmamak gerekli.Modem'de nihayetinde bu gibi işlemlere bazı zamanlar sorunsal durumlarda ihtiyaç duymakta saygılar. :)