Jump to content
Sign in to follow this  
hasan835

Windows 10 Education (1909) X64 - 10.0.18363.592 -tr -uefı- Esd'siz

Recommended Posts

tr_windows_10_business_editions_version_1909_updated_dec_2019_x64_dvd_362863f2.iso kullanılarak,

Windows 10 Education (1909) x64 - 10.0.18363.592 -Türkçe -uefı- ESD'siz hazırlanmıştır,

(özellikle bu sürümü tercih etmemin sebebi, iş, ev her yerde kullanılabilir olması ve tıpkı, (W8.1 Embedded İnd Pro U3) gibi çoklu etkinleştirme anahtarı ile etkinleştirilir olmasıdır, veya diğer araçlarla etkinleştirebilirsiniz,)

Kurulumda key istemez.

.NET Framework 3.5 (includes .NET 2.0 and 3.0) aktif edildi,
     KB4532938  entegre edildi,
     KB4528760  entegre edildi,

Performansa yönelik ayarlar yapılarak, arka planda çalışıp işlemciyi yoran bazı servisler devre dışı bırakılmıştır,

Hizmetler

OneSyncSvc Ana Big.Senkronize Et devredışı,
Telemetri İstemcisi DiagTrack devredışı,
bthserv devre dışı,
TrkWks devredışı,
TabletInputService devredışı,
iphlpsvc devre dışı,
ShellHWDetection elle,
DPS devredışı,
AppMgmt devredışı,
Hata Raporlama Hizmeti devredışı,
İnsider Hizmeti devredışı,
Mobil Etkin Nokta Hizmeti otomatik,
Modül yükleyicisi elle,
Windows Search devredışı,
Çevrimdışı dosyalar devredışı,
İndirilen Haritalar Yöneticisi devredışı,
İş İstasyonu elle,
İşlev bulma kaynak yayımı devredışı,

Devre dışı bırakılan muhtelif bileşenler,

3DViewer
AAD.BrokerPlugin
AddSuggestedFoldersToLibraryDialog
Advertising.Xaml
Alarms
AppResolverUX
AssignedAccessLockApp
AsyncTextService
BingWeather
BioEnrollment
Calculator
CallingShellApp
Camera
CapturePicker
CBSPreview
Content Delivery Manager
CredDialogHost
Cüzdan Hizmeti
DesktopAppInstaller
ECApp
EdgeDevToolsClient
FeedbackHub
FileExplorer
FilePicker
HEIFImageExtension
GetHelp
LockApp
Maps
Messaging
MixedReality.Portal
Mobil Planlar
NarratorQuickStart
Office.OneNote
OfficeHub
OOBENetworkCaptivePortal
OOBENetworkConnectionFlow
ParentalControls
PeopleExperienceHost
People
Photos
ScreenSketch
SecureAssessmentBrowser
Services.Store.Engagement
SkypeApp
SoundRecorder
StickyNotes
StorePurchaseApp
VP9VideoExtensions
WebMediaExtensions
WebpImageExtension
Win32WebViewHost
Windows Mail
YourPhone
ZuneMusic
ZuneVideo
İpuçları (Başlarken)
CEIP (SQM)
Chinese Geleneksel (IME)
Japanese (IME)
Korean (IME)
Disk Kotası
Kolay Transfer
Manuel özellik deposu
OneDrive
Skype ORTC
Webcam Deneyimi
Windows Insider Hub
Windows Okuyucu (PDF)
Windows Biyometrik Servis
Yüz Tanıma
Windows Sistem Değerlendirme Aracı (WinSAT)

NOT: Windows Defender Aktif'tir,
            Windows Media Player Aktif'tir,
            İnternet Explorer Aktif'tir,
            Microsoft Edge Aktif'tir,

bunları uygularken, (cankuşa ve 13 arkadaşın talebi ile ) tamamen kullanıcıya bırakmış durumdayım, kullanıcı ister bu haliyle kullansın, ister değiştirsin, ister paylaşsın, takdir sizindir, benim açımdan sıkıntı olmaz,

7Zip ile paketlenmiştir. İso'nun zipli boyutu: 4.374.014 kb'tır.

sistemi, güzel günlerde kullanmanız temennimle,

sorularınız'da lütfen konu dışına çıkmayınız,

saygılarımla;

indirme linki : Please login or register to see this link.

sshot-1.png

sshot-3.png

sshot-4.png

sshot-5.png

Edited by hasan835
tashih
  • Like 7
  • Thanks 1

Çok akıllıca ve mantığa uygun şekilde inşaa edilmiş ve yapılandırılmış bir işletim sistemi olduğunu düşünüyorum (İlk izlenimim bu!) "Ltsb ve Education ve Home" serilerinin,bireysel yada genel kitlelerinde rahat şekilde kullanacağı lisans,uygulama ve sistem optimizasyon değişimlerinde zorluk seviyelerinin diğerlerine göre komplikasyonlarını yaşatmayacağını düşünürsek eğer (bu sistemler için en azından!),bu sürümler w10 safında tercih edilmesi önceliklerini çoğumuzunda tahmin ve bildiği üzere hak etmekteler.

Diğer taraftanda unutulmamalıdırki,w10 yeni nesil mimarisi anakartı işlemci vd.donanımsallara sahip cihazlara göre son versiyonlarında değişimleri vb. şekilde uyarlamaları kriterlerinide dahil ettiler ve yaşanılan akıllara gelmeyen mantıksız hatalar iletiler eksikliklerde ondadırki,w10'nun sürekli bir şekilde yeni bir üst versiyona geçiş yapması ve bazı söylenmeyen,belkide? gizli ve saklı tutulmakta bir şekilde ben o kanaatteyim.Kullanıcıyı bir şekilde yeni bir cihaza donanım almaya yenileme upgrade etmeye [email protected] şekilde sistem yapılandırmalarını içerdiğinide düşünmüyor değilim zaten az çok hepimiz bu konulara hakim olanlarında tahmin ettiği üzere bilinen durumlardan.

Fazla uzatmadan üstte de belirttiğim gibi,"nihai ev,bireysel ve genele hitap eden w10 serisi ltsb long term support uzun süreli destekli education ve home volume sistemler" lisans ve uyumluluk bağlamında iyi ve kullanışlı sistemler herkezin farklı bir deneyimi gözlemleri mutlaka olacaktır.Nihayetinde genel olarak bakılması gerekliliği olduğunu düşünmekteyim.Değerli Hasan kardeşim iyi bir iş çıkartmış forumda herkezle bizlerle  paylaşıma sunmuş ellerine ve göz nuruna sağlık kardeşim saygılarımla. :) 

• Thanks 1

Helal olsun çok isteyip de  bir türlü vakit ayıramadığın işletim sistmini sonında yaptınız tebrik ederim.

Ben bu sistmemi kullanıyorum akıcı sorunsuz bir sistem.

Yüklemeniz bitince  kullandıgım sistemle performans açısında degerlendirmek  için sistemi kuracagım .

Kolaygelsin iyi çalışmalar

Edited by cankusa
  • Like 2

arkadaşlar link eklenmiştir,  ayrıca indirmede problem olmaması için kopyası da oluşturulmuştur,

alternatif link vermek isteyenler buyursun;

bilgilerinize, 

saygılarımla;

Edited by hasan835
tashih

forjest, 12 saat önce yazdı:

Çok akıllıca ve mantığa uygun şekilde inşaa edilmiş ve yapılandırılmış bir işletim sistemi olduğunu düşünüyorum (İlk izlenimim bu!) "Ltsb ve Education ve Home" serilerinin,bireysel yada genel kitlelerinde rahat şekilde kullanacağı lisans,uygulama ve sistem optimizasyon değişimlerinde zorluk seviyelerinin diğerlerine göre komplikasyonlarını yaşatmayacağını düşünürsek eğer (bu sistemler için en azından!),bu sürümler w10 safında tercih edilmesi önceliklerini çoğumuzunda tahmin ve bildiği üzere hak etmekteler.

Diğer taraftanda unutulmamalıdırki,w10 yeni nesil mimarisi anakartı işlemci vd.donanımsallara sahip cihazlara göre son versiyonlarında değişimleri vb. şekilde uyarlamaları kriterlerinide dahil ettiler ve yaşanılan akıllara gelmeyen mantıksız hatalar iletiler eksikliklerde ondadırki,w10'nun sürekli bir şekilde yeni bir üst versiyona geçiş yapması ve bazı söylenmeyen,belkide? gizli ve saklı tutulmakta bir şekilde ben o kanaatteyim.Kullanıcıyı bir şekilde yeni bir cihaza donanım almaya yenileme upgrade etmeye [email protected] şekilde sistem yapılandırmalarını içerdiğinide düşünmüyor değilim zaten az çok hepimiz bu konulara hakim olanlarında tahmin ettiği üzere bilinen durumlardan.

Fazla uzatmadan üstte de belirttiğim gibi,"nihai ev,bireysel ve genele hitap eden w10 serisi ltsb long term support uzun süreli destekli education ve home volume sistemler" lisans ve uyumluluk bağlamında iyi ve kullanışlı sistemler herkezin farklı bir deneyimi gözlemleri mutlaka olacaktır.Nihayetinde genel olarak bakılması gerekliliği olduğunu düşünmekteyim.Değerli Hasan kardeşim iyi bir iş çıkartmış forumda herkezle bizlerle  paylaşıma sunmuş ellerine ve göz nuruna sağlık kardeşim saygılarımla. :) 

değerli üstadım, düşüncelerin fevkalade isabetli, deyim yerindeyse nokta atışı, yorumların bana her zaman rehber olmuştur, 

sizi önemsiyor ve size değer veriyorum, (yaşam kaynağımızsın) tabii uzun uzun sizin gibi cümle kurmayı beceremiyorum,

Allah size ve cümlemize sağlıklı yaşam, sağlıklı ömür versin, Rabbim sizi başımızdan (sitemizden) eksik etmesin, amin, :)

saygılarımla;

• Like 1

cankusa, 9 saat önce yazdı:

Helal olsun çok isteyip de  bir türlü vakit ayıramadığın işletim sistmini sonında yaptınız tebrik ederim.

Ben bu sistmemi kullanıyorum akıcı sorunsuz bir sistem.

Yüklemeniz bitince  kullandıgım sistemle performans açısında degerlendirmek  için sistemi kuracagım .

Kolaygelsin iyi çalışmalar

değerli abim, tşk.ederim, hem vakit, hemde kullandığım PC'nin donanım düşüklüğünden dolayı, lakin, benim harici diski yakan arkadaştan aldığım emanet PC'de hazırlayabildim. inşallah kullanan arkadaşlarda sıkıntı ile karşılaşmazlar diyorum çünkü emanet PC'de hazırlamam beni tedirgin ediyor) sistemi, kendi PC'imde  1 hafta kullandım (İE11+WMP+Defender'i devre dışı bırakarak) kullanmaya devam ediyorum, sistemi beğendim, 

saygılarımla;

değerli arkadaşlar, etkinleştirme araçlarını kullanmak istemeyenlere, talep etmeniz halinde, (p.m'den) çoklu etkinleştirme keyi gönderebilirim, Tabiiki, (W8.1 Embedded İnd.Pro keyi oldukça fazla idi,) bunun, an itibariyle kısıtlı key lakin, kotalarının dolmasına da var,

saygılarımla;

Komut İstemi ile Güvenlik Duvarını AÇMA ve KAPATMAK için,

AÇMAK ,              NetSh Advfirewall set allprofiles state on

KAPATMAK,     NetSh Advfirewall set allprofiles state off

• Thanks 1

sizi önemsiyor ve size değer veriyorum, (yaşam kaynağımızsın) 

uu beybi  :D

ellerine saglık isabetli bir sistem hazılamıssın ellerin dert görmesin 

VentMois, 2 saat önce yazdı:
sizi önemsiyor ve size değer veriyorum, (yaşam kaynağımızsın) 

uu beybi  :D

Üstad'a ve çevremde, yukarıdaki ifadeleri ilk defa kullanmadım, siz ilk defa duydunuz sanırım, 🙄yada kıskandınızmı,😃 şayet kıskandıysanız çalışırsan sana da yazarım,🤨

saygılarımla;

nuri6633, 1 saat önce yazdı:

ellerine saglık isabetli bir sistem hazılamıssın ellerin dert görmesin 

güzel günlerde kullanmanız temennimle,

saygılarımla;

haruni, 21 dakika önce yazdı:

bunda mağaza varmı acaba

değerli kardeşim, yukarıdaki listeye göre çıkarılan bileşenlerde mağaza yok, bu nedenle, mağaza'ya dokunmadım, mağaza aktif, ayrıca oyun oynayan arkadaşları da düşünerek oyun bileşenleri'de aktiftir.  

saygılarımla;

özenli ve titiz çalışma , sistemi kurdum etkinleştirmesini sağolsun pm yolu ile hallettik hiçbir problem sorunla karşılaşmadım :) elinize sağlık üstadım

Please login or register to see this link.

"EstağFurullah değerli kardeşim Sağolasın! Amin." Emeğe saygı adına Nacizane düşüncelerimi paylaştım sadece.Hakkımdaki,değerli düşüncelerin için teşekkür ederim bilmukabele Saygılarımla. :) 

• Like 1

değerli arkadaşlar, dün itibariyle, kb4532695 is derlemesi güncellemesi gelmiş, 18363.592'den 18363.628'e yükseltilmiş oldu, bilgilerinize,

işte bu nedenle, sevmiyorum normal sürümleri ayda iki kez güncelleme 1 kez düzeltme bir türlü rayına girmedi,

Ltsb ve Ltsc benim nezdimde daha stabil sürümler diyorum,

tabiiki kullanıcının takdirini'de göz ardı etmemek gerekir,

saygılarımla;

kocamanadam, 1 dakika önce yazdı:

Yeni güncellemeyi  (KB4532695) yüklemiyor,acaba neden?18363.592 de kaldı.

değerli kardeşim, bende şu anda 1 masaüstü, 1 laptop'ta kurulu sistem, laptop aldı güncellemeyi yükseltti, masaüstü almadı onu izliyorum, 22 dk oldu uğraşıyorum, kronik sorunmudur nedir anlamadım, 

öncelikle, 1-komut istemi ile sfc/scannow

problemin devam etmesi durumunda,

2-WindowsUpdateFixer 2.1.2 Portableyi indirip, verdiğim linkte görüntü uygulama var uygulamak,

bunda da problemin devam etmesi durumunda,

komut istemi ile,

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

uygulayın problemin sanırım halolur, kolay gelsin,

saygılarımla;

• Like 1

kocamanadam, 37 dakika önce yazdı:

Manuel indirip kurmayı denediniz mi?

Bir saate yakın uğraşıyorum,maalesef yüklenmiyor.Neyse boşverin değerli vakitlerinizi aldım,önerileriniz için teşekkürler.Bu sistemide böyle kullanalım ne olacak.Sağolun.

kocamanadam, Bir saat önce yazdı:

hasan835, Bir saat önce yazdı:

değerli kardeşim, bende şu anda 1 masaüstü, 1 laptop'ta kurulu sistem, laptop aldı güncellemeyi yükseltti, masaüstü almadı onu izliyorum, 22 dk oldu uğraşıyorum, kronik sorunmudur nedir anlamadım, 

öncelikle, 1-komut istemi ile sfc/scannow

problemin devam etmesi durumunda,

2-WindowsUpdateFixer 2.1.2 Portableyi indirip, verdiğim linkte görüntü uygulama var uygulamak,

bunda da problemin devam etmesi durumunda,

komut istemi ile,

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

uygulayın problemin sanırım halolur, kolay gelsin,

saygılarımla;

DJ_Rush, 50 dakika önce yazdı:

Manuel indirip kurmayı denediniz mi?

kocamanadam, 31 dakika önce yazdı:

Bir saate yakın uğraşıyorum,maalesef yüklenmiyor.Neyse boşverin değerli vakitlerinizi aldım,önerileriniz için teşekkürler.Bu sistemide böyle kullanalım ne olacak.Sağolun.

araştırdım, maleesef kronik sorunmuş, fakat çok tezat değilmi, laptop normal güncellemeyi update yolu ile alıyor, masaüstü PC yukarıda yöntemleri denememe rağmen 1.denememde başarısız oldu, bahse konu güncellemeyi indirdim, manulde denedim olmadı,

PC'yi tekrar yeniden başlatıp yeniden deneyeceğim,

Edited by hasan835
tashih
  • Like 2

susun2dk, 4 saat önce yazdı:

özenli ve titiz çalışma , sistemi kurdum etkinleştirmesini sağolsun pm yolu ile hallettik hiçbir problem sorunla karşılaşmadım :) elinize sağlık üstadım

değerli kardeşim, güzel günlerde kullanmanızı temennimle, fakat, güncelleme alıp almadığı konusunda da bilgilendirirmisin?

saygılarımla;

hasan835, 3 saat önce yazdı:

Üstad derleme için emeğinize, elinize sağlık  

şahsi fikrim güncellemeyi sorunsuz yükleyen pc yi internetten kopartıp içindeki aktivasyon keyi alıp güncellemeyi yüklemeyen pc ye etkinleştirip deneyin updateyi sorunsuz yapacaktır diye tahmin ediyorum 

Shadowscape, 1 dakika önce yazdı:

Defender aktif mi ? . Peki kaldırmanın bi yolu var mı 

defender aktif olup, kaldırma aracı olarak win_toolkit öneririm, alternatif olarak windows defender v1.6 en son sürümü mevcut, hatta programsız olarak manuel'de kaldırabilirsiniz,fakat bir çok seçenekte mümkün araştırabilirsiniz,

saygılarımla;

Senkron2, 34 dakika önce yazdı:

Üstad derleme için emeğinize, elinize sağlık  

şahsi fikrim güncellemeyi sorunsuz yükleyen pc yi internetten kopartıp içindeki aktivasyon keyi alıp güncellemeyi yüklemeyen pc ye etkinleştirip deneyin updateyi sorunsuz yapacaktır diye tahmin ediyorum 

değerli kardeşim, tşk.ederim, sağolun,

her iki PC'de etkin an itibariyle,

saygılarımla;

• Like 1