Jump to content
Sign in to follow this  
hasan835

Windows 10 Education (1909) X64 - 10.0.18363.592 -tr -uefı- Esd'siz

Recommended Posts

değerli arkadaşlar, (Please login or register to see this link.arkadaşımızın'da PC'si update yapmadığını bilgisini bana ulaştırdı,

bu nedenle bana düşen görev bu çalışmayı çöpe atıp, yeniden derlemek istiyorum,

saygılarımla;

• Like 1

sağlık olsun , benim kullandığım 3.pc de kurulu sistem güncelleme bana pratikte bir yarar sağlamadığı için diğer arkadaşlarında sıkıntıları göz önünde bulundurularak elinizden geleni yapcağınızı düşünüyorum :)

• Like 1

Gūncelleme sorunu win-10 serisinin genelinde var.

Her gūncelleme geldiginde sorun yaşarsak yeni baştan sistemmi yapacağız.Anlamsız

Sistem 2 cihazda kurulu birtanesi gūncellemeyi alıp digeri almıyorsa sorun muhtemelen cihazla ilgilidir.

susun2dk, 39 dakika önce yazdı:

sağlık olsun , benim kullandığım 3.pc de kurulu sistem güncelleme bana pratikte bir yarar sağlamadığı için diğer arkadaşlarında sıkıntıları göz önünde bulundurularak elinizden geleni yapcağınızı düşünüyorum :)

değerli kardeşim siz update yapmasını istemeyebilirsiniz, lakin güncelleme yapmak isteyen de çoğunluktadır kanaatindeyim,

saygılarımla;

cankusa, 7 dakika önce yazdı:

Gūncelleme sorunu win-10 serisinin genelinde var.

Her gūncelleme geldiginde sorun yaşarsak yeni baştan sistemmi yapacağız.Anlamsız

Sistem 2 cihazda kurulu birtanesi gūncellemeyi alıp digeri almıyorsa sorun muhtemelen cihazla ilgilidir.

değerli kardeşim, evet haklısınız, windows 10'da güncelleme almaması kronik bir sorun genel olarak, lakin, şu an itibariyle 3 PC'de güncellemeyi almıyor, 1 PC alıyor, yaklaşık 4 saati geçmiştir sanırım uğraştım birçok yöntem denedim fakat, güncellemeyi almadı,

tabiiki başka indirip kurulum yapan arkadaşlar'da güncellemeleri almıyorsa bilgisini paylaşırlarsa, sistemi yeniden düzenlemek isterim,

saygılarımla;

Please login or register to see this link.

Wındows 10 Güncellemeleri hatalarını giderelim başlıgını incellemenizde fayda var

• Like 1

cankusa, 3 dakika önce yazdı:

Wındows 10 Güncellemeleri hatalarını giderelim başlıgını incellemenizde fayda var

abi, akşam üzeri denemiştim yeniden deniyorum,

hasan835, 10 dakika önce yazdı:

abi, akşam üzeri denemiştim yeniden deniyorum,

maleesef, başarısız oldu, 2020-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1909 01 Toplu Güncelleştirmesi (KB4532695) - Hata 0x800f081f

Mıcrosoft sitesinden orjınal olarak indirip kurdugum Wındows 10x64 Edıcıtıon işletim sisteminde

Güncellemeyi hem otamatik hemde manuel yüklemek için  denedigimde güncelleme başarısız oluyor bilginize.

Bir üst yazıda da belirtmiş oldugum gibi bu wındows 10 güncelleme  kronik sorun boşu boşuna yeni sistem hazırlamaya çalışmayın derim.

• Like 1

cankusa, 2 dakika önce yazdı:

Mıcrosoft sitesinden orjınal olarak indirip kurdugum Wındows 10x64 Edıcıtıon işletim sisteminde

Güncellemeyi hem otamatik hemde manuel yüklemek için  denedigimde güncelleme başarısız oluyor bilginize.

Bir üst yazıda da belirtmiş oldugum gibi bu wındows 10 güncelleme  kronik sorun boşu boşuna yeni sistem hazırlamaya çalışmayın derim.

şu an itibariyle 28 ayrı yöntem denedim hepsi başarısız oldu, ayrıca araştırdım, kronik bir sorun olduğu kesin,

2018 yılından başlamak üzere, bu kronik sorun devam etmekte olduğuna kanaat getirdim,

Sevgili arkadaşlar kronik bir sorun olduğunu zannetmiyorum.Neden derseniz iki ayrı yerden yani Türk kanallarından ve yabancı bir kanaldan önceki sürümlü olan işletim sistemi indirdim ve sonuç olarak yeni sürüme güncelleme oldu.Benim kanıma göre, arkadaşlar sistemi güçlendirirken yada lite bir sistem yaparken farkında olmadan update ile ilgili bir bileşene zarar veriyorlar ve oda güncellemenin bazılarını yapmıyor.Ben bu kanıdayım,zaman gösterecek.Saygılarımla,

• Like 2

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

Sevgili arkadaşlar kronik bir sorun olduğunu zannetmiyorum.Neden derseniz iki ayrı yerden yani Türk kanallarından ve yabancı bir kanaldan önceki sürümlü olan işletim sistemi indirdim ve sonuç olarak yeni sürüme güncelleme oldu.Benim kanıma göre, arkadaşlar sistemi güçlendirirken yada lite bir sistem yaparken farkında olmadan update ile ilgili bir bileşene zarar veriyorlar ve oda güncellemenin bazılarını yapmıyor.Ben bu kanıdayım,zaman gösterecek.Saygılarımla,

değerli kardeşim, bilgilendirmen için tşk.ederim,

windows 10'da ana sürümlerde problem yok, lakin ara sürümlerde 2018 yılından itibaren kronik sorun olduğu kesin, (hata kodu bu, Hata 0x800f081f), 2018 yılından öncede aynı hata kodu .zaman zaman net framework 3.5'de yaşanmıştır.

ayrıca, beni şaşırtan yönü, 1 PC'de güncelleme alıp yükseltiyor, diğer PC'de almıyor, bu tezat işte,

bu sistem kesinlikle lite değil, sadece bazı servislerin devre dışı bırakılmasıdır, devre dışı bırakılan bileşenlerde update'ye engel değildir.

2 konuda tespitim var,  problemin 1'ini çözdüm, diğer problemin peşindeyim, onuda çözersem paylaşırım

bu konuyu burada askıda bırakmam, inatçı kişiliğe sahibim, mizacım gereği, mağdur edilmeyi ve mağdur etmeyi'de asla sevmem,

saygılarımla;

• Like 2

değerli arkadaşlar keyi @hasan835 abimin elindeki key ile aktifleştirdim şu yöntem ile ;

komut istemini yönetici olarak çalıştırdım ve aşşağıdaki komutu girdim xxx yazdığı kısımları @hasan835 abiden p.m. yolu ile isteyebilirsiniz.

slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

• Like 1

Shadowscape, Şimdi yazdı:

Belki education versiyonunda güncelleme yoktur. Bir ihtimal

değerli kardeşim,  (18363.592) sürümünden, kb4532695 1909-İS Derlemesi 18363.628'e yükseltten güncellemesi 28.01.2020 tarihi itibariyle yayınlandı ve 29.01.2020 tarihi itibariyle alınmaya başlandı,

2 minutes ago, hasan835 said:

değerli kardeşim,  (18363.592) sürümünden, kb4532695 1909-İS Derlemesi 18363.628'e yükseltten güncellemesi 28.01.2020 tarihi itibariyle yayınlandı ve 29.01.2020 tarihi itibariyle alınmaya başlandı,

Hımm. Microsoftun sitesinden indirmiş arkadaş güncelleme almamış ondan dedim. Media Creation Tool ile indirip denenebilir. 

Shadowscape, 3 dakika önce yazdı:

Hımm. Microsoftun sitesinden indirmiş arkadaş güncelleme almamış ondan dedim. Media Creation Tool ile indirip denenebilir. 

ana sürümlerde problem olmuyor, pro+enterprise gibi,

kr4tenz, 18 dakika önce yazdı:

değerli arkadaşlar keyi @hasan835 abimin elindeki key ile aktifleştirdim şu yöntem ile ;

komut istemini yönetici olarak çalıştırdım ve aşşağıdaki komutu girdim xxx yazdığı kısımları @hasan835 abiden p.m. yolu ile isteyebilirsiniz.

slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

değerli kardeşim, güzel günlerde kullanmanız temennimle,

ayrıca güncelleme yapıp yapmadığı konusunda da bizi bilgilendirirmisin?

saygılarımla;

Win-10 Gun kb4532695 18363-592 Yukseltme güncellemesi istege baglı güncellemedir

Wındows da 3 tip güncelleme vardır

1-Önemli güncelleme  mutlaka alınması gereken güncellemedir

2-İstege baglı güncelleme  bu güncelleme tamamen kullanıcıya bırakılmıştır ister alır ister alınmaz  ( Ben bu tip güncellemeleri cihazıma almam)

3-Önemsiz güncelleme  bu güncelleme alınmaz (kullanıcı bilgilerini toplama maksatlı dır.)

Aktıvasyon (Dicital) yöntemi formda mevcut 

• Like 1

İlk indirenlerdenim ama ancak deneme fırsatım oldu.

Education seçimin isabetli olmuş. Gerek sitemizde gerek yerli-yabancı forumlarda modifiyede pek rağbet görmemiş ama kullanıcısı çok fazla olan bir windows 10 sürümü.

Evet bende güncelleme yapamadım. (Zaten güncellemeleri , metroyu ve defenderi hemen kapatırım ama bu sefer kullanıcı yorumlarına katkı olsun diye deneyeyim dedim)

Sistem stabil gayet güzel çalışıyor.

Education sürüm tercih edenlere tavsiye edilir.

Eline sağlık.

• Thanks 1

NAMIKABI, 11 dakika önce yazdı:

İlk indirenlerdenim ama ancak deneme fırsatım oldu.

Education seçimin isabetli olmuş. Gerek sitemizde gerek yerli-yabancı forumlarda modifiyede pek rağbet görmemiş ama kullanıcısı çok fazla olan bir windows 10 sürümü.

Evet bende güncelleme yapamadım. (Zaten güncellemeleri , metroyu ve defenderi hemen kapatırım ama bu sefer kullanıcı yorumlarına katkı olsun diye deneyeyim dedim)

Sistem stabil gayet güzel çalışıyor.

Education sürüm tercih edenlere tavsiye edilir.

Eline sağlık.

Üstadım, beğenmenize sevindim, tşk.ederim, benim nezdimde sizin yorumunuzu çok önemsediğimi belirtmek isterim, çünkü sizin windows kullanma standardınız ile paralelliğimiz aynı yönde olduğunun farkındayım, 

saygılarımla;

• Like 1

Hazırlamış oldugunuz sistemi kurdum sistem akıcı ve güzel

Offısı ve yazıcıyı sorun yaşamadan kurdum

Yazıcının ve Offıs 2010 nun  güncellemelerinin tamamını sorunsuz olarak aldım ve kurdum

Sistemin  istege baglı olan güncellemesini almadı hata verdi. (Bu sistemin orjınali de var bende istege baglı güncellemeyi bunda da almadı hata verdi)

Emegine saglık diyorum sağolasın var olasın

• Like 2

cankusa, 3 saat önce yazdı:

Hazırlamış oldugunuz sistemi kurdum sistem akıcı ve güzel

Offısı ve yazıcıyı sorun yaşamadan kurdum

Yazıcının ve Offıs 2010 nun  güncellemelerinin tamamını sorunsuz olarak aldım ve kurdum

Sistemin  istege baglı olan güncellemesini almadı hata verdi. (Bu sistemin orjınali de var bende istege baglı güncellemeyi bunda da almadı hata verdi)

Emegine saglık diyorum sağolasın var olasın

değerli kardeşim, tşk.ederim, sizde sağolun, varolun,

güzel günlerde kullanmanız temennimle,

güncelleme almama konusunun peşindeyim, sanırım, bu hafta iyi olumlu sonuç elde edersem, yeniden düzenlerim,

saygılarımla;

hasan835, 4 saat önce yazdı:

değerli kardeşim, tşk.ederim, sizde sağolun, varolun,

güzel günlerde kullanmanız temennimle,

güncelleme almama konusunun peşindeyim, sanırım, bu hafta iyi olumlu sonuç elde edersem, yeniden düzenlerim,

saygılarımla;

Sistemi kurdum ve güncelleme sorununa baktım. Kronik sorunlu güncelleme olduğuna eminim. Bir çok yazı ve görüş var bu güncelleme hakkında. Birçok da geri bildirim yapılmış yaşanan bazı sorunlar sonrasında.

Güncelleme birçok iyileştirme içersede şuan kurulacak bir güncelleme değil çünkü hatalar içeriyor.

Bazı pclerde kurulsada bazılarına kurulamamasının nedeni donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Oluşan hatalar:

Ses sorunu

Mavi Ekran

Ekrana görüntü gelmemesi

gibi sorunlar.

Yani her çıkan güncellemeyi yükleyeim diye çırpınmaya gerek yok. Eğer sisteminizde sorun yoksa tabii.

Bu güncellemeyi 1-2 hahta sonra tekrar yükleme için deneme yapılabilir. Micro iyi çalışırsa yüklenir. :)

@hasan835  Usta bu arada eline sağlık  temiz ve akıcı bir çalışma olmuş ;) 

• Thanks 1

DJ_Rush, Bir saat önce yazdı:

Sistemi kurdum ve güncelleme sorununa baktım. Kronik sorunlu güncelleme olduğuna eminim. Bir çok yazı ve görüş var bu güncelleme hakkında. Birçok da geri bildirim yapılmış yaşanan bazı sorunlar sonrasında.

Güncelleme birçok iyileştirme içersede şuan kurulacak bir güncelleme değil çünkü hatalar içeriyor.

Bazı pclerde kurulsada bazılarına kurulamamasının nedeni donanımsal olduğunu düşünüyorum.

Oluşan hatalar:

Ses sorunu

Mavi Ekran

Ekrana görüntü gelmemesi

gibi sorunlar.

Yani her çıkan güncellemeyi yükleyeim diye çırpınmaya gerek yok. Eğer sisteminizde sorun yoksa tabii.

Bu güncellemeyi 1-2 hahta sonra tekrar yükleme için deneme yapılabilir. Micro iyi çalışırsa yüklenir. :)

@hasan835  Usta bu arada eline sağlık  temiz ve akıcı bir çalışma olmuş ;) 

üstadım, tşk.ederim, sistem hakkındaki düşüncelerinizle, benim görüşlerimde, paralellik mevcut, bu hafta veyahut önümüzdeki hafta sonuna kadar muhtemelen bekleyeceğim, bazı muhtelif uygulama ayarlarında bir hatamı gördüm düzelttim, bu hatam önce güncellemesine engel teşkil ediyor düşüncesiyle düzeltim, lakin tekrar test ettiğimde engel teşkil etmediğini gördüm, ayrıca 1 konuda da sıkıntı devam ediyor, bakalım, düzeldi düzeldi, düzelmedi, bakacağız hal çaresine,

saygılarımla;

Edited by hasan835
tashih
  • Like 2

değerli arkadaşlar, güncelleme yapmayan pc'de  ilk hata, kodu  0x800f081f bu idi,

kb4528759 numaralı hizmet yığını güncellemesini aldıktan sonra da,

kb4532695 numaralı güncellemeyi alırken bu hata kodunu vermiş oldu, 0x8024200d  ve güncelleme başarısız oldu uyarını verdi,

bilgilerinize,

saygılarımla;

0x8024200d hata kodu ile ilgili sfc/scannow, reimage plus, ve diğer muhtelif programlarla uğraştım,  maleesef update problemi devam etmektedir, ayrıca emekli olduğum kurumun yazılımcısından da destek almama rağmen sonuç kronik update sorunu devam etmektedir.

tabiiki kronik update sorunu derken, bu tamamen işletimi kurduğunuz PC'nin donanımsal probleminden kaynakladığı kanaatimiz oluşmuştur. 

bu nedenle, bu hafta sonundan itibaren, tekrar konuyu hazırlayıp test edicem,

saygılarımla;