Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Km Boot & Pe V3 (x86/x64) 2020.09.01

karadurak
 Share

Recommended Posts

cmd exe yi çalıştırıp usb tekparça işaretli olarak usb ye yazdırdım  ilk menü birinci resim   siyah ekrandaki menü ile karşılıyor . bu gemili menü için gurup iki seçeneğinden gidip f5 tuşuna basarsan oradan seceneklerden tıklayınca geliyor .bunun daha kolay bir yolu yokmudur . üçüncü olarak  win10 32 bit ful olanda  wifi görmediği için vlan drıvere tıklıyorum hiç tepki vermiyor network e tıklıyom ondada tepki vermiyor .ama diğer sürümlerde bu win managerdegi vlan network drıverlere tıklayınca çalışıyor asıl çalışması gereken bu win10 32 bitte wifi görmediği için ful drıver kur deyincede çarşı pazar karışıyor ve restard atıyor.buradaki . win managerdeki network drıver lere başka yönlerden ulaşma şansımız varmı o netvork  drıverleri ulaşıp bir kurma yolu olmalı 

Please register to see this content.

tahsin4345, 11 saat önce yazdı:

cmd exe yi çalıştırıp usb tekparça işaretli olarak usb ye yazdırdım  ilk menü birinci resim   siyah ekrandaki menü ile karşılıyor . bu gemili menü için gurup iki seçeneğinden gidip f5 tuşuna basarsan oradan seceneklerden tıklayınca geliyor .bunun daha kolay bir yolu yokmudur . üçüncü olarak  win10 32 bit ful olanda  wifi görmediği için vlan drıvere tıklıyorum hiç tepki vermiyor network e tıklıyom ondada tepki vermiyor .ama diğer sürümlerde bu win managerdegi vlan network drıverlere tıklayınca çalışıyor asıl çalışması gereken bu win10 32 bitte wifi görmediği için ful drıver kur deyincede çarşı pazar karışıyor ve restard atıyor.buradaki . win managerdeki network drıver lere başka yönlerden ulaşma şansımız varmı o netvork  drıverleri ulaşıp bir kurma yolu olmalı 

Lütfen ilk sayfadaki alt bilgileri dikkatlice okuyunuz. sorularınızın cevabını orada bulacaksınız. 32 bit için sürücü bulmada sıkıntı yaşıyorsanız  driverpack full sürümü indirip deneyin. 

USB Sürücüye Kurulum: 

Spoiler

Önyüklenebilir flash sürücü oluşturma:

Klasör içindeki cmd dosyalardan birine tıklayın, 

OtoKur_{TekBölüm}.cmd - varsayılan yüklemedir. (FAT32)
OtoKur_{ÇiftBölüm}.cmd - hibrit bölüm yüklemesidir.(FAT32+NTFS)

görüntülenen pencerede istenen flash sürücüyü seçin ve "Start" a tıklayın.
Dikkat !!! Flaş sürücüdeki tüm veriler silinecek!
Verileri saklamak istiyorsanız, "Format" işaretini kaldırın

NDqp5X.png

Programlar: 

Spoiler
EFI

KMPE (10x86 EFI)
KMPE (10x64 EFI)
Windows Manager (10x64 EFI)
Windows Manager (10x32 EFI)
StartSetup (10x64 EFI)
StartSetup (10x32 EFI)
Grub 2 Dosya Yoneticisi
BootIt
Acronis Disk Director 12 (x64 EFI)
Acronis True Image 2020 Turkish  (x64 EFI)
Acronis Backup & Recovery 12.5 Turkish (x64 EFI)
Terabyte Image for linux (x32 EFI)
Terabyte Image for linux (x64 EFI)
MiniTool Partition Wizard (x86 EFI)
MiniTool Partition Wizard (x64 EFI)
Bypass Windows Password
Passcape Reset Windows Password
KonBoot (x86 EFI)
KonBoot (x64 EFI)
MemTest86 v7 (x86 EFI)
MemTest86 v7 (x64 EFI)

Legacy

Kmpe Xp-8-10 (x86/x64/ Native.x86)
Windows Manager Win 7-10 Kur
StartSetup Win 7-10 Kur
Grub2 Dosya Yoneticisi
Memtest 86+ 5.0
GoldMemory
HDD Regenerator
MHDD
Victoria HDD test
Video Memory stress Test
QuickTech Pro
Acronis True Image 2020 Turkish (x86)
Acronis Disk Director 12.5 En (x86)
Acronis Backup & Recovery 12.5 Turkish (x64)
PartGuru
BootIt Next Generation
BootIt Bare Metal
Image for DOS
Image for Linux
Slitaz (LinuxPE/60M)
PowerQuest Drive Image
VCOM Partition Commander
Symantec Ghost
Passware Windows Key Enterprise Edition
KonBoot - Password Bypass v1.1 for Windows XP
MsDos
Plop Boot Manager

Klasör Yapısı ve Kullanım:

_ISO klasörü: Herhangi bir sürücünün ana dizinde _iso klasörü var ise windows isolarınızı 78-setup uygulaması otomatik olarak görür.  Hem Win Managerdan hemde KMPE den 78-setup a ulaşabilirsiniz.
78-setup'un kurulum imajlarını arayacağı klasörü değiştirebilirsiniz.  win manager için "_WIN\78SETUP.CFG" dosyası KMPE için "KMPE\_WIN\78SETUP.CFG" dosyasını notepad ile düzenleyiniz.

49m54L.png

_WIN Klasörü: Herhangi bir sürücünün ana dizinde _win klasörü var ise windows imajlarınızı (wim,esd,swm) klasör konumuna atıp win managerden otomatik kurulum yapabilirsiniz. (örneğin:_WIN\1064\install.wim)
Win manager menüsüne hem multiboot ana menüsünden hem de KMPE içerisinden ulaşabilirsiniz. Win managerin kurulum klasörünü, menüdeki programları ya da düzenini değiştirebilirsiniz. 
Win Manager için "_WIN\MBOOTMGR_1064.wcs"  KMPE için "KMPE\_WIN\MBOOTMGR_1064.wcs" dosyalarını notepad düzenleyiniz.
vyzq1z.png
İnstall.wim/esd öğesinin yanında bir yanıt dosyası ( * unattend.xml ) ve/veya $OEM$ klasörü varsa , Windows'u iki şekilde yükleyebilirsiniz:
Manual Kurulum => ( unattend.xml yanıt dosyası ve/veya $OEM$ klasörü yok sayılır ve kuruluma  kaldığı yerden devam eder.)
Otomatik Kurulum => (  unattend.xml yanıt dosyası ve/veya $OEM$ klasörü alınır  ve  kuruluma  kaldığı yerden devam eder. )
mRlnY0.png
Sistemde otomatik etkinleştirme özelligi de vardır (yalnızca Windows'u Otomatik kurulum modunda yüklerken ( $OEM$ klasörü kullanılır )
Kullanılan etkinleştirme yöntemleri: Windows Loader 2.2.2 by Daz, Ratiborus'tan KMS etkinleştiricisi , HWID Yöntemi (Dijital Lisans)

EFI Klasörü: Multiboot, EFI/UEFI modunda yükleme desteği içeriyor.

EFI-x64 menüsü: grub2 modunda açılır. rEFind menü ile değiştirmek için EFI klasöründeki CMD dosyalarını kullanınız.
3g8E2j.png
EFI-x32 menüsü:  rEFind menü ile açılır.
DGXazo.png
NOT: EFI/UEFI modunda önyükleme yapmak için, flash sürücünüzdeki EFI klasörünün bulunduğu bölüm FAT32 formatında olmalı ve PC niz UEFI önyüklemesini desteklemelidir.

BOOT Klasörü: Grub4dos ve Grub2 için menü dosyalarının bulunduğu ayrıca starsetup ve winmanager gibi sistemlerin başlangıç dosyalarının yer aldığı bölümdür.
\BOOT\grub klasöründen menü dosyalarını notepad ile düzenleyebilirsiniz.
LGPLJZ.png
KMPE Klasörü: KMPE montaj klasörüdür. Ayrıntı için sayfayı ziyaret ediniz. https://www.tnctr.com/topic/658892-kmpe-xp-8-10-x86x64-nativex86-2020_02_12/

ÖNEMLİ BİLGİLER !!!:

• Koleksiyonda birçok program için "ilaç" uygulandı .
  • Bu nedenle, antivirüslerin yanlış uyarılarından kaçınmak için, dağıtımı indirirken bunları kapatmanız veya dağıtım klasörünü antivirüsünüzün hariç tutulanlarına eklemeniz önerilir.

Ek Görüntüler: 

gbl9lR.png
qyqJqD.png
MRYaYQ.png

üstadım usb hideboot düzenleme nasıl oluyor? boş alanı arttırma istiyorum,flash diskim 64 gb ..

bu kısma birkaç  iso atıp kullanmayı düşünüyorum.

ayrıca forjest üstadın son 

winbuntu 2020 yi de buraya atıp menü ist düzenleyip çalıştırabilirmiyiz ?

Edited by italyano43

@italyano43 "_KMBOOT_V3_2020.02.12\Tools\BootInst\Config "  yolundaki  "HideBoot.ini" dosyasının salt okunurlugunu kaldırıp notepad ile açın. HideSpace=1000 bölümündeki rakamı istediginiz boşluk kadar büyütün.

winbuntuyu grub2 file managerdan çalıştırabilrisiniz. bunun için grub kodlarını bilmiyorum

• Thanks 1

karadurak, 37 dakika önce yazdı:

@italyano43 "_KMBOOT_V3_2020.02.12\Tools\BootInst\Config "  yolundaki  "HideBoot.ini" dosyasının salt okunurlugunu kaldırıp notepad ile açın. HideSpace=1000 bölümündeki rakamı istediginiz boşluk kadar büyütün.

winbuntuyu grub2 file managerdan çalıştırabilrisiniz. bunun için grub kodlarını bilmiyorum

üstad maalesef dediğiniz yol yok benim flash ta..booticex64 ile etkinleştirip baktım hideeboot kısmına ama o yol yok bulamadım..

booticex64  ile arttırılamazmı hideeboot kısmı?

Edited by italyano43

On 1/29/2020 at 4:33 PM, karadurak said:

Km Boot & PE v3 (X86 X64) 

Km Boot içerik olarak güncellenmiştir. grub4dos ve grub2 görsel olarak aynıdır fakat zaman içerisinde farklı güncellemeler alarak yeni bir görünüme kavuşacaktır. 

Grub4dos özel araçlar ile düzenlenip hızlandırılmıştır. Kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi almak için KMPE konusunu ziyaret ediniz.

------------------------------------------------

Km Boot & PE v3 (X86 X64) 2020.02.12

Boyut: 9.20 GB (9,880,512,512 bayt)

Düzeltme eki ana dizine uygulayınız 

Sistem gereksinimleri:

CD / DVD sürücüsü veya USB'den önyükleme yapabilen PC.

------------------------------------------------

Güncelleme : 2020.02.12
Win manager boot.wim dosyaları güncellendi.
Win XP native mod eklendi ( @köylü nün yardımlarıyla)
Win10PE x86_x64 Full versiyonlara .NET Framework 3.5 eklendi.

Güncelleme : 2020.02.05
UEFİ menü rEFInd ve GRUB2  olarak sadeleştirildi 
Secure boot destegi güncellendi. 
Grub2 ve Grub4dos tek menüye düşürüldü.
Multiboot Manager güncellendi.
Acronis Backup & Recovery  12.5 Turkish eklendi
MiniTool Partition Wizard eklendi
Bypass Windows Password eklendi

USB Sürücüye Kurulum: 

Hide contents

Önyüklenebilir flash sürücü oluşturma:

Klasör içindeki cmd dosyalardan birine tıklayın, 

OtoKur_{TekBölüm}.cmd - varsayılan yüklemedir. (FAT32)
OtoKur_{ÇiftBölüm}.cmd - hibrit bölüm yüklemesidir.(FAT32+NTFS)

görüntülenen pencerede istenen flash sürücüyü seçin ve "Start" a tıklayın.
Dikkat !!! Flaş sürücüdeki tüm veriler silinecek!
Verileri saklamak istiyorsanız, "Format" işaretini kaldırın

NDqp5X.png

Programlar: 

Hide contents
EFI

KMPE (10x86 EFI)
KMPE (10x64 EFI)
Windows Manager (10x64 EFI)
Windows Manager (10x32 EFI)
StartSetup (10x64 EFI)
StartSetup (10x32 EFI)
Grub 2 Dosya Yoneticisi
BootIt
Acronis Disk Director 12 (x64 EFI)
Acronis True Image 2020 Turkish  (x64 EFI)
Acronis Backup & Recovery 12.5 Turkish (x64 EFI)
Terabyte Image for linux (x32 EFI)
Terabyte Image for linux (x64 EFI)
MiniTool Partition Wizard (x86 EFI)
MiniTool Partition Wizard (x64 EFI)
Bypass Windows Password
Passcape Reset Windows Password
KonBoot (x86 EFI)
KonBoot (x64 EFI)
MemTest86 v7 (x86 EFI)
MemTest86 v7 (x64 EFI)

Legacy

Kmpe Xp-8-10 (x86/x64/ Native.x86)
Windows Manager Win 7-10 Kur
StartSetup Win 7-10 Kur
Grub2 Dosya Yoneticisi
Memtest 86+ 5.0
GoldMemory
HDD Regenerator
MHDD
Victoria HDD test
Video Memory stress Test
QuickTech Pro
Acronis True Image 2020 Turkish (x86)
Acronis Disk Director 12.5 En (x86)
Acronis Backup & Recovery 12.5 Turkish (x64)
PartGuru
BootIt Next Generation
BootIt Bare Metal
Image for DOS
Image for Linux
Slitaz (LinuxPE/60M)
PowerQuest Drive Image
VCOM Partition Commander
Symantec Ghost
Passware Windows Key Enterprise Edition
KonBoot - Password Bypass v1.1 for Windows XP
MsDos
Plop Boot Manager

Klasör Yapısı ve Kullanım:

Hide contents

_ISO klasörü: Herhangi bir sürücünün ana dizinde _iso klasörü var ise windows isolarınızı 78-setup uygulaması otomatik olarak görür.  Hem Win Managerdan hemde KMPE den 78-setup a ulaşabilirsiniz.
78-setup'un kurulum imajlarını arayacağı klasörü değiştirebilirsiniz.  win manager için "_WIN\78SETUP.CFG" dosyası KMPE için "KMPE\_WIN\78SETUP.CFG" dosyasını notepad ile düzenleyiniz.

49m54L.png

_WIN Klasörü: Herhangi bir sürücünün ana dizinde _win klasörü var ise windows imajlarınızı (wim,esd,swm) klasör konumuna atıp win managerden otomatik kurulum yapabilirsiniz. (örneğin:_WIN\1064\install.wim)
Win manager menüsüne hem multiboot ana menüsünden hem de KMPE içerisinden ulaşabilirsiniz. Win managerin kurulum klasörünü, menüdeki programları ya da düzenini değiştirebilirsiniz. 
Win Manager için "_WIN\MBOOTMGR_1064.wcs"  KMPE için "KMPE\_WIN\MBOOTMGR_1064.wcs" dosyalarını notepad düzenleyiniz.
İnstall.wim/esd öğesinin yanında bir yanıt dosyası ( * unattend.xml ) ve/veya $OEM$ klasörü varsa , Windows'u iki şekilde yükleyebilirsiniz:
Manual Kurulum => ( unattend.xml yanıt dosyası ve/veya $OEM$ klasörü yok sayılır ve kuruluma  kaldığı yerden devam eder.)
Otomatik Kurulum => (  unattend.xml yanıt dosyası ve/veya $OEM$ klasörü alınır  ve  kuruluma  kaldığı yerden devam eder. )
mRlnY0.png
Sistemde otomatik etkinleştirme özelligi de vardır (yalnızca Windows'u Otomatik kurulum modunda yüklerken ( $OEM$ klasörü kullanılır )
Kullanılan etkinleştirme yöntemleri: Windows Loader 2.2.2 by Daz, Ratiborus'tan KMS etkinleştiricisi , HWID Yöntemi (Dijital Lisans)

EFI Klasörü: Multiboot, EFI/UEFI modunda yükleme desteği içeriyor.

EFI-x64 menüsü: grub2 modunda açılır. rEFind menü ile değiştirmek için EFI klasöründeki CMD dosyalarını kullanınız.
EFI-x32 menüsü:  rEFind menü ile açılır.
NOT: EFI/UEFI modunda önyükleme yapmak için, flash sürücünüzdeki EFI klasörünün bulunduğu bölüm FAT32 formatında olmalı ve PC niz UEFI önyüklemesini desteklemelidir.

BOOT Klasörü: Grub4dos ve Grub2 için menü dosyalarının bulunduğu ayrıca starsetup ve winmanager gibi sistemlerin başlangıç dosyalarının yer aldığı bölümdür.
\BOOT\grub klasöründen menü dosyalarını notepad ile düzenleyebilirsiniz.
LGPLJZ.png
KMPE Klasörü: KMPE montaj klasörüdür. Ayrıntı için sayfayı ziyaret ediniz. https://www.tnctr.com/topic/658892-kmpe-xp-8-10-x86x64-nativex86-2020_02_12/

ÖNEMLİ BİLGİLER !!!:

• Koleksiyonda birçok program için "ilaç" uygulandı .
  • Bu nedenle, antivirüslerin yanlış uyarılarından kaçınmak için, dağıtımı indirirken bunları kapatmanız veya dağıtım klasörünü antivirüsünüzün hariç tutulanlarına eklemeniz önerilir.

Ek Görüntüler: 

Hide contents

gbl9lR.png

On 1/30/2020 at 10:22 AM, tahsin4345 said:

indirmede hiç sorun yaşamadım ve akşam süper hızda 1 saatte indirip elime verdi .bende hemen denemek için önce hdd den çalışan eski sistemim vardı onunla bu indirdiğim isoyu göstererek  isodan çalıştır dedim ve çalıştırdım ama baya sorunları vardı .heralde usb ye  özel olarak yazdırırsam daha stabil çalışır diye düşündüm ve rufus proğramıyla gösterdiği gibi 16 gb lık bir usb belleğimi pc ye taktım  yazdırdım. uzun bir yazdırma süresi bekledim ntfsc  olmasına rağmen ama usb aygıtımdan başlamadı.bu defada kendi yazdırma bat dosyalarıyla denedim  öncelikle defenderi kapatıp rardan çıkardımki defender bat dosyalarına zarar vermesin diye  ama bat dosyaları işe yaramadı.budefada  ultra iso yöntemiyle usbye  ntfc biçimlendirerek yazdırdım ve bu defa usb belleği gördü ve usb den başlattım birçok güzel menü var ama o menülerin ya bağlantısı yok yada ilerde olacak çalışmadı .bende eski sistemimizde çalışan bu sistemede entegre edilen  win10 ful 64 biti hadi bir deneyem dedim ama resimdeki gibi masaüstüne gelmedi .32 bit win onu denedim oda internet wifiyi görmedi görmesi için ful drıveri kur deyincede cortayı cekti kendisini kapattı .win xp yi denedim oda resimde görüldüğü gibi bazı masa üstü ikonlarının arkası boş yanı işlevsiz olarak geldi ama wifisi çalışıyor.

şimdi mustafa karadurak dostum bu paylaşımı yapmadan önce umuyorumki tesd etmişde paylaşmıştır .ve sorunsuz oldugunu görüp paylaşmıştır diye umuyorum acaba nasıl bir konfiğirasyona sahip bir bilgisayar kullanıyorsun eger sakıncası yoksa özelliklerinide paylaşabilirmisin.siz paylaşınca sorunsuz olarak kullanabilmek için sizin makineden bir tane almak istiyorum onun için istedim.bana göre baya üzerinde çalışılması gereken eksikleri var ama sorunlarından ayıklanıncada harika ve işlevli bir paylaşım olacağına olan inancım tamdır ve bu çalışmadan dolayıda teşekkürlerimi sunuyorum  

red_d  kardeş bu mustafa karadurak ın  çalışmalarında kusurları  hataları telefi etme yönüyle

senden çok daha fazla istifade ediyoruz ve sorun çok kısa zamanda çözülüyor.o yöndende enbüyük teşekkürü sonuna kadar hakediyorsun. şimdide bir sorum olacak bu karadurakın 2019 sürümünün 29,01,2020 tarihli güncellemesindede yeni paylaştığı çalışmamdada  gördüğüm kadarıyla sadece bende değil diğer yorumlardada gördüğüm kadarıyla win10 64 bit ile win10 32 bit ful olanda administrator hesabı bulunamadı diyor .masaüstüne gelemiyor .bu işte galiba daha önce sistem ve administrator olarak ikili secenek geliyordu şimdi o senek kaldırılarak sadece administrator olarak acılsın istenmiş ama heralde bir hata olmuş ondan dolayı bulamıyor ve öylece acılmayan kullanıcı olarak kalıyor .inşe allah bu sorunuda çok kısa zamanda çözersiniz diye umuyorum .daha önceki yorumumdada resmini atmıştım yani karadurakın yeni paylaşımına yaptığım yorumda resmi var

Please register to see this content.

On 1/30/2020 at 9:40 AM, ali8914 said:

indirmeye çalışırken böyle bir ileti çıkıyor. 

Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez ve indiremezsiniz.

Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya özellikle büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek veya indirmek için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hala erişemiyorsanız alan yöneticinizle irtibat kurun.

italyano43, 16.02.2020 - 20:01 yazdı:

üstadım usb hideboot düzenleme nasıl oluyor? boş alanı arttırma istiyorum,flash diskim 64 gb ..

bu kısma birkaç  iso atıp kullanmayı düşünüyorum.

ayrıca forjest üstadın son

winbuntu 2020 yi de buraya atıp menü ist düzenleyip çalıştırabilirmiyiz ?

KMPE\Linux\ klasöründe

Winbuntu2020x86 ve Winbuntu2020x64  klasörlerini oluşturun.  iso içeriklerini ayrı ayrı bunlara kopyalayın.

BOOT\grub\ ve KMPE\ içinde bulunan her iki     menu.lst içerisine aşağıdaki kodları ilave edin. istediğinizden çalıştırın

iftitle [if exist /KMPE/Linux/Winbuntu2020x86/casper/filesystem.squashfs] Winbuntu2020x86
kernel /KMPE/Linux/Winbuntu2020x86/casper/vmlinuz  file=/KMPE/Linux/Winbuntu2020x86/preseed/custom.seed boot=casper live-media-path=/KMPE/Linux/Winbuntu2020x86/casper/ cdrom-detect/try-usb=true noprompt floppy.allowed_drive_mask=0 ignore_uuid quiet splash --- vga=791
initrd /KMPE/Linux/Winbuntu2020x86/casper/initrd.gz

iftitle [if exist /KMPE/Linux/Winbuntu2020x64/casper/filesystem.squashfs] Winbuntu2020x64
kernel /KMPE/Linux/Winbuntu2020x64/casper/vmlinuz  file=/KMPE/Linux/Winbuntu2020x64/preseed/custom.seed boot=casper live-media-path=/KMPE/Linux/Winbuntu2020x64/casper/ cdrom-detect/try-usb=true noprompt floppy.allowed_drive_mask=0 ignore_uuid quiet splash --- vga=791
initrd /KMPE/Linux/Winbuntu2020x64/casper/initrd.gz

• Thanks 1

Philips 190S kare monitör olan bir masaüstü bilgisayarda açıldı ancak monitör çözünürlüğü desteklenmiyor uyarısı çıktı.

Siyah ekranda kaldı. Ancak bilgisayar çalışıyordu.

Win + CTRL + SHIFT + B  kısa tuşlarına birlikte basınca normal görüntü geldi.

Bilgi için yazıyorum.

• Thanks 1

galaksi, 3 saat önce yazdı:

Philips 190S kare monitör olan bir masaüstü bilgisayarda açıldı ancak monitör çözünürlüğü desteklenmiyor uyarısı çıktı.

Siyah ekranda kaldı. Ancak bilgisayar çalışıyordu.

Win + CTRL + SHIFT + B  kısa tuşlarına birlikte basınca normal görüntü geldi.

Bilgi için yazıyorum.

bilgi için teşşekküler sonraki güncellemeye not alındı

forjest ustanın Macbuntu2020x64 içinde aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Macbuntu2020x64   klasörüne dosyaları açın.

menu.lst kodu ekleyin.

iftitle [if exist /KMPE/Linux/Macbuntu2020x64/casper/filesystem.squashfs] Macbuntu2020x64
kernel /KMPE/Linux/Macbuntu2020x64/casper/vmlinuz  file=/KMPE/Linux/Macbuntu2020x64/preseed/custom.seed boot=casper live-media-path=/KMPE/Linux/Macbuntu2020x64/casper/ cdrom-detect/try-usb=true noprompt floppy.allowed_drive_mask=0 ignore_uuid quiet splash --- vga=791
initrd /KMPE/Linux/Macbuntu2020x64/casper/initrd.gz

• Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
karadurak, 19.02.2020 - 19:23 yazdı:

Şuan herhangi bir sıkıntı yok varsa Farklı hatalar test edip bize dönerseniz seviniriz 

karadurak dostum bu yapmış olduğunuz değerli çalışmalarınızda .acizane aklıma şöyle bir şey geldi bu işin olup olamıyacağını da en iyi sizler ve sizin gibi böyle değerli çalışmaları yapan ve bizlerle paylaşıma sunan  sizler bilirsiniz.

onun için malum bu çalışmalarda sıkca yaşamakta olduğumuz drıver sorunlarından dolayı bazı kullanıcılar . bende dahil sıkıntılar yaşamaktayız . bu sıkıntıları hem sizin değerli zamanınızı çalmamak adına , hemde herkesin makinasında malum drıver farklılıkları görünmektedir   .işte bu drıver sorunu yaşayanlar bir defaya mahsus   kendi makinalarında  portable yada online drıver güncellemesi yaptıktan sonra. her defasında drıver sorunu yaşamamk için . bu güncelledikleri drıverlerini bir yedeğe alıp ya kullanım anında. yada  paylaşımın içine  ekleyebilecekleri bir proğramı.  masa üstün de olmazsa olmazlar şeklinde bulundursak .

sunuma entegre edememişsek . sadece o daha önceden kendi makinamıza güncelleyip paket haline getirdiğimiz drıver yedeğini . bır tıklamayla çalıştırıp daha stabil ve kullanışlı hale getirsek nasıl olur diyorum .

sizlerden bu konuda doyurucu bir cevap bekliyorum. şimdiden teşekkürler .

örnegin ben   Driver Genius Professional v18.0.0.172-katılımsız  proğramıyla  normal laptopum da drıverlerimi bu proğramla yedekleyip .  format sonrası tekrar o exe haline getirdiğim drıver pakedini yedeğini çalıştırıp fellik fellik internette drıver peşine düşmüyorum ve bana çok büyük bir kolaylık sağlıyor ..hatta bu proğramın  20 sürümü çıkmış onu sizin bu çalışmaya ekleye bilirseniz çok makbule gecer hatta güncelleme pakedi olarakda olabilir

tamircin, 03.03.2020 - 16:46 yazdı:

Xp Pe Açmaya Çalışırken Lİne 1 Of The inf file KMPE\XPPE is İnvalid

Setup cannot continue. pres any key to exit

hatası alıyorum.

KMPE klasöründe XPPE dosyalarının eksiksiz oldugundan emin olun ve 2.0 bağlantı noktasından test edin.

karadurak dostum bu yapmış olduğunuz değerli çalışmalarınızda .acizane aklıma şöyle bir şey geldi bu işin olup olamıyacağını da en iyi sizler ve sizin gibi böyle değerli çalışmaları yapan ve bizlerle paylaşıma sunan  sizler bilirsiniz.

onun için malum bu çalışmalarda sıkca yaşamakta olduğumuz drıver sorunlarından dolayı bazı kullanıcılar . bende dahil sıkıntılar yaşamaktayız . bu sıkıntıları hem sizin değerli zamanınızı çalmamak adına , hemde herkesin makinasında malum drıver farklılıkları görünmektedir   .işte bu drıver sorunu yaşayanlar bir defaya mahsus   kendi makinalarında  portable yada online drıver güncellemesi yaptıktan sonra. her defasında drıver sorunu yaşamamk için . bu güncelledikleri drıverlerini bir yedeğe alıp ya kullanım anında. yada  paylaşımın içine  ekleyebilecekleri bir proğramı.  masa üstün de olmazsa olmazlar şeklinde bulundursak .

sunuma entegre edememişsek . sadece o daha önceden kendi makinamıza güncelleyip paket haline getirdiğimiz drıver yedeğini . bır tıklamayla çalıştırıp daha stabil ve kullanışlı hale getirsek nasıl olur diyorum .

sizlerden bu konuda doyurucu bir cevap bekliyorum. şimdiden teşekkürler .

örnegin ben   Driver Genius Professional v18.0.0.172-katılımsız  proğramıyla  normal laptopum da drıverlerimi bu proğramla yedekleyip .  format sonrası tekrar o exe haline getirdiğim drıver pakedini yedeğini çalıştırıp fellik fellik internette drıver peşine düşmüyorum ve bana çok büyük bir kolaylık sağlıyor ..hatta bu proğramın  20 sürümü çıkmış onu sizin bu çalışmaya ekleye bilirseniz çok makbule gecer hatta güncelleme pakedi olarakda olabilir

BU YAZIMA CEVAP ALAMADIM .olabilir yada olamaz babından askıda kaldıgını düşündüm tabi vaktinizde olmamış olabilir ama hiçbir cevap alamayınca merakımdan yazıyorum.

karadurak, 05.03.2020 - 14:45 yazdı:

@tahsin4345 sisteminize uygun sürücüleri bulup yükledikten sonra PE içersinde bulunan Driver Backup  programı ile yedegini alıp   \KMPE\USER  klasörü içindeki uygun klasöre atınız. sistem açıldıgında sürücülerinizi otamatik yükleyecek.

bu önerinizi deneyeceğim çok teşekkür ederim .sonucu buradan yazarım .win 10  32 bit olanı özellikle sıkıntılıydı onu deneyecegim .çünkü onda drıver  güncelle deyince  reset atıyordu 

maalesef yaptığım deneylerde başarılı olamadım

Edited by tahsin4345

Elinize sağlık çok güzel bir çalışma. sadece secure boot aktif olan bios larda bir türlü boot edemedim. secure boot kapatabiliyorsam sıkıntı olmuyor ama acer gibi bazı markalarda biostan kapatılmadığı için boot edemiyorum bunun bir çözümü varmı acaba. mesela multiboot 2.3.2 de boot edebiliyoruz.