Jump to content

Chrome Eklentileri ile Paketleme

Ademuzun
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar; 7z SFX Builder ile Google Chrome x86 ve x64 katılımsız yapmak istiyorum yardımcı olabilecek varmı.?

x86 ve x64 ü birleştirip sisteme göre otomatik kurulsun istedim fakat olmadı. Mümkünse sfx dosyasınıda paylaşan olursa sevinirim. 

indirdiğin dosyayı sağtıkla 1.winrar ile aç 2.alttaki adlandırılan,chrome setuplarını,açılan boş alana iki dosyayıda fareyle tutup> sürükle bırak katılımsız kurulum hazır.

Google chrome setuplarının adları alttaki gibi olacak:

32 bit için chrome setup adı :   setup32

64 bit için chrome setup adı:    setup64

Please register to see this content.
 winrar sfx ile hazırlandı.

0rjLrR.png

Edited by forjest
  • Like 6

32 bit setup adıChromeStandaloneSetup.exe

64 bit setup adı: ChromeStandaloneSetup64.exe

7z SFX Builder ile sadece göstermen hazır sfx göstermen gerekli.

Google Chrome Setupları

Autoit Kodu

Opt("TrayMenuMode" ,1)
TraySetToolTip("Program Yükleniyor...")
$arch = ""
If @OSArch = "X64" Then $arch = "64"
If UBound(ProcessList(@ScriptName)) > 2 Then Exit
    TrayTip("Google Chrome 80.0.3987.87", "Program Yükleniyor ! | Tnctr.com", 5, 5)
    RunWait(@ScriptDir & "\ChromeStandaloneSetup" & $arch & ".exe /silent /install")
If FileExists(@ProgramFilesDir & "\Google\Chrome\Application\chrome.exe") Then
    Do
        Sleep(100)
        ProcessClose("chrome.exe")
    Until Not ProcessExists("chrome.exe")
    TrayTip("Google Chrome 80.0.3987.87", "Kurulum Tamamlandı ! | Tnctr.com", 5, 4)
Else
    TrayTip("Google Chrome 80.0.3987.87", "Kurulum Tamamlanamadı ! | Tnctr.com", 5, 6)
EndIf
    Sleep(4000)
Exit

Edited by ronaldinho424
  • Like 2

Aşagıdaki kodun kurulumdan sonra kendi kendisini silmesini nasıl saglarım

@echo off

IF EXIST "%programfiles(x86)%" (GOTO 64) ELSE (GOTO 86)

:86
echo "80.0.3987.87_chrome_installer_2.exe"
goto end

:64
echo "80.0.3987.87_chrome_installer.exe"
goto end

Exit

• 2 hafta sonra ...
forjest, 06.02.2020 - 04:20 yazdı:

indirdiğin dosyayı sağtıkla 1.winrar ile aç 2.alttaki adlandırılan,chrome setuplarını,açılan boş alana iki dosyayıda fareyle tutup> sürükle bırak katılımsız kurulum hazır.

İçeriği Görüntüle

0rjLrR.png

Üstad neden Chrome program files içerisine kurulmuyor.? 

Ademuzun, 24 dakika önce yazdı:

Üstad neden Chrome program files içerisine kurulmuyor.? 

Kişiye özel olan kullanıcı verileri Localapplicationdata dizininde saklanır,dolayısıyla bir sorun teşkil etmez chrome türevlerinin bir çoğu localappdata dizinine kurulur.Programfiles dizinine kurulum parametresi eklenirse eğer ancak dizin değişikliği yapılabilir.Chrome'a ait çeşitli parametreler için master_preferences dosyasına bazı komutlar eklenerek yapılıyor ancak kendim kullanmıyorum.

(alt kısma içerik eklendi) alıntı.

master_preferences içeriği not defterine kaydedip master_preferences olarak kaydedilecek,setup dosyası ve bu dosya install.cmd ile beraber yanyana aynı dizinde olacak şekilde kurulum install.cmd dosyasıyla gerçekleşecek.

master_preferences

{
"homepage" : "http://www.google.com",
"homepage_is_newtabpage" : false,
"browser": {
"show_home_button" : true,
"check_default_browser" : false
}
"bookmark_bar" : {
"show_on_all_tabs" : true
},
"distribution" : {
"skip_first_run_ui" : true,
"show_welcome_page" : false,
"import_search_engine" : false,
"import_history" : false,
"create_all_shortcuts" : true,
"do_not_launch_chrome" : true,
"suppress_first_run_default_browser_prompt": true,
"suppress_first_run_bubble": true,
"system_level": true,
"make_chrome_default" : false
}

install.cmd

@echo install Google Chrome
start "Installing Chrome Silently" /wait "ChromeStandaloneSetup.exe" /silent /install
@echo Set the parameter file
@XCOPY "master_preferences" "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\" /E /C /Q /R /Y

Alıntıdır.

• Like 1
  • Thanks 1

forjest, 17 saat önce yazdı:

Kişiye özel olan kullanıcı verileri Localapplicationdata dizininde saklanır,dolayısıyla bir sorun teşkil etmez chrome türevlerinin bir çoğu localappdata dizinine kurulur.Programfiles dizinine kurulum parametresi eklenirse eğer ancak dizin değişikliği yapılabilir.Chrome'a ait çeşitli parametreler için master_preferences dosyasına bazı komutlar eklenerek yapılıyor ancak kendim kullanmıyorum.  (alt kısma içerik eklendi) alıntı.

master_preferences içeriği not defterine kaydedip master_preferences olarak kaydedilecek,setup dosyası ve bu dosya install.cmd ile beraber yanyana aynı dizinde olacak şekilde kurulum install.cmd dosyasıyla gerçekleşecek.

master_preferences

{
"homepage" : "http://www.google.com 
", "homepage_is_newtabpage" : false, "browser": { "show_home_button" : true, "check_default_browser" : false } "bookmark_bar" : { "show_on_all_tabs" : true }, "distribution" : { "skip_first_run_ui" : true, "show_welcome_page" : false, "import_search_engine" : false, "import_history" : false, "create_all_shortcuts" : true, "do_not_launch_chrome" : true, "suppress_first_run_default_browser_prompt": true, "suppress_first_run_bubble": true, "system_level": true, "make_chrome_default" : false }

install.cmd

@echo install Google Chrome
start "Installing Chrome Silently" /wait "ChromeStandaloneSetup.exe" /silent /install
@echo Set the parameter file
@XCOPY "master_preferences" "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\" /E /C /Q /R /Y

Alıntıdır.

Üstad yapamadım maalesef senin winrarla dosyaları exe yapmadan hazırlayıp paylaşman mümkünmü 

• 2 ay sonra...

Onu bilmiyorum ama ,chromun eklentilerin kuruluyken Appdata /Local/ hangi chrome kullanıyorsan ismiyle olan klasörü kopyalar ve katılımsızında kurdurursan eklentilerin dahil herşey aynen gelir.İşine yararsa bakarsın,

Örnek;

/İsmin/AppData/Local/Chromium   Chromium için tümkayıtlar burda tutulur .(Bunu kopyalayacaksın ,kopyalamadan önce Chromium/Userdata/default/cache içini silki yedek boyutu büyümesin,kopyalayıp yenisi kurulduğuna aynıyere gidip üzerine yazacaksın ama chrome açık olmasın.)

Öncelikle chrome eklentisini ".crx" uzantılı olarak indiriyorsunuz sonra bunu bir yere atmanız gerek ben chrome'un kendi ana dizinini kullanıyorum.

RegWrite("HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg", "path", "REG_SZ", @ProgramFilesDir & "\Google\Chrome\Application\adguard.crx")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg", "version", "REG_SZ", "3.4.19")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg", "path", "REG_SZ", @ProgramFilesDir & "\Google\Chrome\Application\adguard.crx")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg", "version", "REG_SZ", "3.4.19")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm", "path", "REG_SZ", @ProgramFilesDir & "\Google\Chrome\Application\ublockorigin.crx")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm", "version", "REG_SZ", "1.26.0")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Google\Chrome\Extensions\cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm", "path", "REG_SZ", @ProgramFilesDir & "\Google\Chrome\Application\ublockorigin.crx")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Google\Chrome\Extensions\cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm", "version", "REG_SZ", "1.26.0")

Yukarıdaki komutlar autoitte registery kaydı sağlıyor.  Siz bunu herhangi bir reg dosyası ile yapabilirsiniz.

"HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg"   "bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg" bu uzantının kendi paket adı her uzantıda farklıdır.

"Path" yazan kısım ise crx uzantılı dosyanın konumu versiyonu da eklentinin versiyonudur.

• Like 2

senyor3, Şimdi yazdı:

Öncelikle chrome eklentisini ".crx" uzantılı olarak indiriyorsunuz sonra bunu bir yere atmanız gerek ben chrome'un kendi ana dizinini kullanıyorum.

RegWrite("HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg", "path", "REG_SZ", @ProgramFilesDir & "\Google\Chrome\Application\adguard.crx")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg", "version", "REG_SZ", "3.4.19")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg", "path", "REG_SZ", @ProgramFilesDir & "\Google\Chrome\Application\adguard.crx")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg", "version", "REG_SZ", "3.4.19")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm", "path", "REG_SZ", @ProgramFilesDir & "\Google\Chrome\Application\ublockorigin.crx")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm", "version", "REG_SZ", "1.26.0")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Google\Chrome\Extensions\cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm", "path", "REG_SZ", @ProgramFilesDir & "\Google\Chrome\Application\ublockorigin.crx")
    RegWrite("HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Google\Chrome\Extensions\cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm", "version", "REG_SZ", "1.26.0")

Yukarıdaki komutlar autoitte registery kaydı sağlıyor.  Siz bunu herhangi bir reg dosyası ile yapabilirsiniz.

"HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg"   "bgnkhhnnamicmpeenaelnjfhikgbkllg" bu uzantının kendi paket adı her uzantıda farklıdır.

"Path" yazan kısım ise crx uzantılı dosyanın konumu versiyonu da eklentinin versiyonudur.

crx uzantılı olarak nereden indiriyorsunuz

efe34, 1 saat önce yazdı:

peki senkronizasyonda yani başka pcde reg kaydı olarak mı giriyor

?

Eğer senkronizasyon açıksa orda farklı chrome kendisi indirip kuruyor eklentiyi. Kayıtlar aynıdır ancak dosyası ve konumu değişir sadece.

Ademuzun, 6 saat önce yazdı:

Sevgili dostlar Chromu Eklentileri ile Paketleme hakkında bir vidolu anlatım yapabilecek kimse varmı sfx yada winrarla

Bu sitede hazırı var. Ben hem chrome hemde edge chromium kullanıyorum. bu aralar edge chromium sardı beni acayip hızlı. Tavsiye de ederim...  İkisininde aradığun şekilde hazırlanmış katılımsız kurulum dosyaları var.  

Chrome link    

Edge Chromium link  

mutlux, 1 saat önce yazdı:

Bu sitede hazırı var. Ben hem chrome hemde edge chromium kullanıyorum. bu aralar edge chromium sardı beni acayip hızlı. Tavsiye de ederim...  İkisininde aradığun şekilde hazırlanmış katılımsız kurulum dosyaları var.  

Chrome link    

Edge Chromium link  

dostum Hazırı zaten bu sitede ( TNTCR de) işinin uzmanı Senyor3 , Ronaldinho434 ,forjest ,motun,  casper007 , sk8_boi gibi üstadların var ben burada  nasıl yapacagımı ögrenmek istediğim için konuyu açmıştım ben yapılmışını değil sen beni yanlış anladın  yinede ilgin için teşekkür ederim.:))

forjest, 06.02.2020 - 04:20 yazdı:

İçeriği Gizle

0rjLrR.png

Forjest ustam, bu çalışmana chrome ait  ublock oriğin crx  gibi eklentileri nasıl ve hangi dosya ile eklerim.

Edited by Ademuzun

@ronaldinho424  

hocam sanırım birtek sen yapabilir gibi gorunuyorsun ben portable kullanıyorum edgeyi lakin kendi indirdigim crx yukledigimde normall sekilde kuruluyor developer mode da lakin extension bolumunde uzerinde sarı bi işaret var unpacked extension yazıyor...katılımsız bunları tek bir yerden kayıtlama nasıl olur cunku her actıgımda disable yap diye hata geliyor..kısacası bu indirdigimiz adguard eklentisini nasıl entegre etmişler kolay gelsin.

Disable developer extensions ve unpacked extension hataları icin bildiginiz bir cozum var mı.

Edited by esdizayn