Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Winlivexp Kxpe3

köylü
 Share

Recommended Posts

Köylü usta Hoşgeldin. Çalışman hayırlı olsun.  Bizde eskiye özlem bitmiyor.  Çoğu yerde hala windows 7 kullanıldığını görüyorum. halkın çoğu TL den 6 sıfır atılması 15 yıl geçtiği halde hala 1 tl ye bir milyon diyor. Bazı politikacılar milyara katrilyon diyor. ( Ama onların masum olduğuna inanmıyorum :) ) 

• Like 1

@köylü usta, çalışmayı indirip denedim. Eline sağlık, açılış hızlı  programlarda da sorun yok .Açılışta  virtualbox ekranının max çöznürlükte gelmesi için SetMaxRes veya MultiMonitorTool tarzında bir program eklenseydi güzel olurdu.

ben XP nin native versiyonunu yapmaya çalışmıştım sp2 de başarılı olmuştum fakat sp3 de nativeyi çalıştıramadım. TR ye bi native versiyon kazandırabilirsek güzel olur diye düşünüyorum.

• Like 2
  • Thanks 1

• Editor

@karadurak bu multimonitor tool programını ben de kullanıyordum ama vazgeçtim.

İşyerinde çok eski monitörleri kullanan bilgisayarlarımız var, bu bilgisayarlada winpe yi önyükleyince multimonitor tool programı monitörün desteklemediği çözünürlüğe ayarlıyor bu sefer de ekrana görüntü gelmiyor maalesef...

Eline sağlık @köylü üstad, XP ile bize tarih olduğumuzu hatırlattın... :H:

Edited by mephistooo2
  • Like 1

• Editor
karadurak, 3 saat önce yazdı:

@köylü usta, çalışmayı indirip denedim. Eline sağlık, açılış hızlı  programlarda da sorun yok .Açılışta  virtualbox ekranının max çöznürlükte gelmesi için SetMaxRes veya MultiMonitorTool tarzında bir program eklenseydi güzel olurdu.

ben XP nin native versiyonunu yapmaya çalışmıştım sp2 de başarılı olmuştum fakat sp3 de nativeyi çalıştıramadım. TR ye bi native versiyon kazandırabilirsek güzel olur diye düşünüyorum.

Native xp tamamdır usta çalıştırdım hazır şu an sadece dil ingilizceye dönüyor türkçe karakterler çıkmıyor ona bakacağım düzeltince vericem

• Like 2

Deneyimleri paylaşalım, benim laptopta açılışta ve ekran çözünürlüğü ayarlamada hiç sorun çıkmadı, wifi aygıtını gören nadir sistemlerden, kısaca bu sürücülerde sorun yok. Tek sorun usb 3.0 üzerinden sistemi başlatınca benim 2. hdd yi ve usb nin erişilebilir olan ntfs kısmını görmedi, usb 2.0 dan başlattığımda tüm depolama birimlerini gördü. Bu sorun kmpe deki xp de de vardı zaten normaldir. Mintall.exe kısayolu Y:/KMPE/MInst/Minstall.exe olarak ayarlı, isterseniz kmpe klasörünü herhangi bir diske alıp kısayolu kmpe nin olduğu diske göre düzenleyerek de çalıştırabilirsiniz, Örneğin ben kmpe klasörünü D dizinine alıp Minstall.exe kısayolunu D/KMPE/MInst/Minstall.exe olarak ayarladım sorunsuz çalıştı.

• Like 2

• Editor
karadurak, 1 saat önce yazdı:

Native çekirdeği harici mi yoksa sisteme gömülü mü çalışıyor 

hem native çalışıyor hemde normal olarak nativede dil sorununa bakmadım daha sonra bakacam diğertüm sürümde sorun yok upload ediyorum şimdi

red_d, 54 dakika önce yazdı:

Deneyimleri paylaşalım, benim laptopta açılışta ve ekran çözünürlüğü ayarlamada hiç sorun çıkmadı, wifi aygıtını gören nadir sistemlerden, kısaca bu sürücülerde sorun yok. Tek sorun usb 3.0 üzerinden sistemi başlatınca benim 2. hdd yi ve usb nin erişilebilir olan ntfs kısmını görmedi, usb 2.0 dan başlattığımda tüm depolama birimlerini gördü. Bu sorun kmpe deki xp de de vardı zaten normaldir. Mintall.exe kısayolu Y:/KMPE/MInst/Minstall.exe olarak ayarlı, isterseniz kmpe klasörünü herhangi bir diske alıp kısayolu kmpe nin olduğu diske göre düzenleyerek de çalıştırabilirsiniz, Örneğin ben kmpe klasörünü D dizinine alıp Minstall.exe kısayolunu D/KMPE/MInst/Minstall.exe olarak ayarladım sorunsuz çalıştı.

test için tşklr hocam

omeryil, 18 dakika önce yazdı:

usta eline sağlık live sistem güzel olmuş

yeni indirip denedim ---->aomei backpper trial, lisans istiyor.

programlar için uğraşmadım sıkıştırılmış dosya içinden lisans istemeyen bir sürüle değiştirebilirsiniz

köylü, 2 saat önce yazdı:

programlar için uğraşmadım sıkıştırılmış dosya içinden lisans istemeyen bir sürüle değiştirebilirsiniz

anladım saol

birde wifi sürücüsü çalıştı internete bağlandım lakin ağdaki paylaşılan klasöre erişemedim.

köylü, 17 dakika önce yazdı:

sanalda deneme şansınız oldumu hocam

Denedim üstad, videodaki gibi açılır diye düşünüyordum ama aynı hatayı verdi. Vitualbox ta yapmam gereken bir ayar var mıydı, normal legacy ayarlarıyla deneme yaptım.

Please register to see this content.

köylü, 3 saat önce yazdı:

@karadurak    native linki

video linki

usta eline sağlık. faydalı bi çalışma oldu. native çekirdegi içindeki dll ve sistem doyaları tr dili ile degiştirdim ve kmpe ye uyarladım çalıştı. güncelleyemedigim tek dosya SETUPREG.HIV oldu bu da rus dilinde oldugu için klavye ingilizce geliyor sanırım.  editlenmiş bir dosya degiştirildiginde mavi ekran veriyor. winhex ile baktım biraz ama birşey anlamadım.

ya da iknci bir ihtimal TXTSETUP.SIF dosyası ile eşleşerek çalışıyor çünkü onda da aynı ayarlar mevcut. TXTSETUP.SIF de klavye dilini degiştirmek ise yaramadı.

red_d, Bir saat önce yazdı:

Denedim üstad, videodaki gibi açılır diye düşünüyordum ama aynı hatayı verdi. Vitualbox ta yapmam gereken bir ayar var mıydı, normal legacy ayarlarıyla deneme yaptım.

hataya bakılırsa ana çekirdege ulaşamamış yani sürücüyü görmüyor. sanırım 3.0 balantılı  flash bellekten denedin. direk isodan dene ya da 2.0 baglantı bir pc den 

• Editor
karadurak, Şimdi yazdı:

usta eline sağlık. faydalı bi çalışma oldu. native çekirdegi içindeki dll ve sistem doyaları tr dili ile degiştirdim ve kmpe ye uyarladım çalıştı. güncelleyemedigim tek dosya SETUPREG.HIV oldu bu da rus dilinde oldugu için klavye ingilizce geliyor sanırım.  editlenmiş bir dosya degiştirildiginde mavi ekran veriyor. winhex ile baktım biraz ama birşey anlamadım.

ya da iknci bir ihtimal TXTSETUP.SIF dosyası ile eşleşerek çalışıyor çünkü onda da aynı ayarlar mevcut. TXTSETUP.SIF de klavye dilini degiştirmek ise yaramadı.

TXTSETUP.SIF  den kaynaklı nls dosyalarını ve girdilerini değiştirip bakacağım TXTSETUP.SIF  te varsayılan dil ingilizce geçiyor düzeltmeye çalışacağım

köylü, 48 dakika önce yazdı:

@red_d bi ayar yok normal çalışıyor bende videodaki gibi ramı biraz yükseltip dene bi hem sanalda hemde gerçek makinada çalıştı bende normal mod nasıl odamı çalışmadı?

karadurak, 39 dakika önce yazdı:

hataya bakılırsa ana çekirdege ulaşamamış yani sürücüyü görmüyor. sanırım 3.0 balantılı  flash bellekten denedin. direk isodan dene ya da 2.0 baglantı bir pc den

Mantıklı, sanal makinede 4gb ram çift çekirdek işlemci var, denemeleri usb 3.0 dan yapmıştım, 2.0 dan deneyip döneyim. 

Tamadır, 2.0 portunda sanal makinede aynı hatayı verdi ama sorun yok gerçek makinede sorunsuz açıldı. Önemli olanda gerçek makinede açılması zaten.

Edit: Sanal makinede iso ile denedim, nativede sorun yok.

Edited by red_d
  • Like 1

tahsin4345, 11 saat önce yazdı:

harika bir çalışma olmuş gerçek makinede KMPE üzerinden  gurup2 den iso dosyası olarak çağırıp denedim.hiçbir sorun çıkarmadan çalıştı ve hiç uğraşmadan wifi internetide gördü mozılla filex üzerinden bu yorumu yazıyorum native olan degil kxpe3 versiyonu denedim hatta o acme yedekleme proğramını çalıştırdım lisans filanda istemedi

birde masaüstüne  resim çekme masaüstü video çekme proğramıda veri kurtarma proğramı r stüdyo eklenseymiş mükemmel olurmuş bu proğramları biz ekleyebiliyormuyuz bu çalışmaya eski çalışmada vardı ondan bu çalışmaya terfi edeceğimde ondan dolayı istiyorum genede teşekkürler köylü kardeş emeğine ve azmine sağlık diyorum daha nice başarılı ve faydalı çalışmalar dileklerimle

native kxpe3  versiyonu denediğimde  native olandan aç deyince işte bu ekranla karşılaştım.  normal moddan açınca hiç sorunsuz çalışıyor. yalnız deneme usb üzerinden degil  SSD HDD NİN bir bölümünden çalıştırdığım Karadurakın   KMPE 29 ocak 2020 sürüm gurup2 dost menü üzerinden  gerçek makinede çalıştırıp denedim 

2.0 destekli bir pc olacak ve 2.0 destekli bir flash bellekten yükleyeceksiniz.flash yapınız tek bölüm olacak.  native çekirdegi yüklenirken sürücüleri görmez.  yani eger elinizde eski bir pc yoksa native ile uğraşmanıza gerek yok.

Çalışma kmpe ile uyumlu eger flash belleginizde kmpe klasörü varsa başlat menüsünden mınstall a tıklarsanız uygulamalar görünecektir. oradan resim video programlarını kullanabilirsiniz.

Edited by karadurak
  • Like 1
  • Confused 1