Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Winlivexp Kxpe3

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
karadurak, 3 saat önce yazdı:

@köylü usta native çekirdegini güncelledim eski haliye bazı programlar ve sistem ayarları rusça olarak açılıyordu. KMPE XP nin klavye dili TR olarak geliyor sendeki EN olarak açılıyor ve  TR F klavyeyi görüyor. 

Please register to see this content.

@karadurak dün fazla vaktim olmadı setupreg.hiv dosyasına baktım editlenmesi gerek sanırım sende txtsetup.sifle setupreg.hiv dosyasını düzenlemişsin yolladığın dosya bende gerçek makinada çalışmadı no support native hatası verdi sanalda çalıştı sanırım driverlarıda değiştirmişsin bendeki hata ondan kaynaklı her makinada aynı olmuyor demekki bişekilde çalıştırdım editlenmiş setupreg.hiv dosyası ile dediğin gibi kalvye hatası aynı duruyor çokta önemi yok benim için seninkinde çalışıyorsa sorun yok demektir native xp olayı aşılmış demektir

kilicmuhsin, 17 saat önce yazdı:

Kurulu sistemi bozmadan usb ye kurabilirmiyiz

usbnizde ne kurulu hangi sistem

• Like 1

köylü, Bir saat önce yazdı:

@karadurak dün fazla vaktim olmadı setupreg.hiv dosyasına baktım editlenmesi gerek sanırım sende txtsetup.sifle setupreg.hiv dosyasını düzenlemişsin yolladığın dosya bende gerçek makinada çalışmadı no support native hatası verdi sanalda çalıştı sanırım driverlarıda değiştirmişsin bendeki hata ondan kaynaklı her makinada aynı olmuyor demekki bişekilde çalıştırdım editlenmiş setupreg.hiv dosyası ile dediğin gibi kalvye hatası aynı duruyor çokta önemi yok benim için seninkinde çalışıyorsa sorun yok demektir native xp olayı aşılmış demektir

usbnizde ne kurulu hangi sistem

Usb boş ustam

köylü, 1 saat önce yazdı:

bu sistem zaten usbden cd den çalıştırmak içindir  ultra isoyla yazdırın veyahutta iso içeriğini usbye çıkarıp bootice ile mbr pbr bootmgr olarak yazdırın

köylü dostum bu çalışmaya masaüstüne  resim çekme masaüstü video çekme proğramıda veri kurtarma proğramı r stüdyo eklenseymiş mükemmel olurmuş bu proğramları biz ekleyebiliyormuyuz bu çalışmaya eski çalışmada vardı ondan bu çalışmaya terfi edeceğimde ondan dolayı istiyorum genede teşekkürler 

tahsin4345, 2 dakika önce yazdı:

köylü dostum bu çalışmaya masaüstüne  resim çekme masaüstü video çekme proğramıda veri kurtarma proğramı r stüdyo eklenseymiş mükemmel olurmuş bu proğramları biz ekleyebiliyormuyuz bu çalışmaya eski çalışmada vardı ondan bu çalışmaya terfi edeceğimde ondan dolayı istiyorum genede teşekkürler 

Screen recorder ekran videosu çekme ekledim ama çalışmadı, sanırım bir dll eksik hata verdi, portable olarak çalışan program eklemek isterseniz ilk sayfada nasıl ekleneceğini @köylü üstad anlatmış, çok zor değil 7z ve notpad yeter.

• Thanks 1

• Editor
tahsin4345, 10 saat önce yazdı:

Nativede tr klavye sorununu hallettim native olarak yeniden hazırlıyorum gün içerisinde istediğin programları ekleyerek vereceğim ilk mesaja eklerim linki

• Like 2

köylü, 2 saat önce yazdı:

Nativede tr klavye sorununu hallettim native olarak yeniden hazırlıyorum gün içerisinde istediğin programları ekleyerek vereceğim ilk mesaja eklerim linki

çok çok çok teşekkür ederim .daha önce çıkardığın KXPE çalışmasındaki akronix. yani sürümü  akronix  8 miydi 9 muydu bilmiyorum ama ilk çıkardığın kullanışlı ve stabil çalışan usb den  cd den çalışan xp deki   akronix  ile son sürüm akronix i eklersen  birde  şu meşhur  r sütüdyo kurtarma proğramı  FastStone Capture  masaüstü resim çekme proğramı  tabi kullanışlı masaüstü video kaydı yapma proğramı .  Teamviever 

vlc player.  ilaveten bence bunlar olsa yeterlidir çok değerli dostum .eski xo çalışmanın masaüstü resminide paylaştımki oradan hatırlayabilesin diye opera brovseride özellikle istiyorum çünkü onunla watsapıda kullanıyorum onun için istiyorum.neden dersen bu son çalışmanda  wifi interneti direk görüyor harika özellik eklenmiş  bu sayede 

Edited by tahsin4345

• Editor

@tahsin4345 Hocam maalesef artık bu xp için yapacak başka bişey yok sadece zaman kaybı benim için eskisi kadar uğraşmıyorum bu kadar yeterli olduğunu düşünüyorum ve hem artık bu xpler zor iş yapar sadece nostalji oldu artık bi ara boşken hazırlamıştım paylaştım artık foruma bile çok az giriyorum

• Thanks 1

köylü, 10.02.2020 - 12:52 yazdı:

@tahsin4345 Hocam maalesef artık bu xp için yapacak başka bişey yok sadece zaman kaybı benim için eskisi kadar uğraşmıyorum bu kadar yeterli olduğunu düşünüyorum ve hem artık bu xpler zor iş yapar sadece nostalji oldu artık bi ara boşken hazırlamıştım paylaştım artık foruma bile çok az giriyorum

Edited by tahsin4345

tahsin4345, 8 saat önce yazdı:

farkındayım çok değerli dostum .tabi bende vaktin olursa fırsat bulursan  o 3 proğramı ekleme şansın olurmu diye yazmıştım .zaten bu son paylaştığın.  win xppe3  versiyonunuda daha işlevli hale getirdiğini görünce eskileri artık tarihin tozlu raflarına kaldırıp sadece bu son çalışmayı elimin altında tutayım diye istemiştim nostalji ve becerikli bir çalışma olarak .zaman zaman da nostaljide olsa gerçekten işe yarıyor  ve teknoloji dalında bize güç veriyor bu xp de .onun için eski çalışmalardaki zaman zaman başvurduğum bu proğramları burada dile getirmiştim  ama vaktin yoksa hiç önemli degil canın sağolsun çok degerli ve bir okadar kıymetli dostum mustafa 

deleted @tahsin4345

Edited by red_d

red_d, 15 dakika önce yazdı:

@tahsin4345 haklısınız, size destek olacak kadar teknik bilgiye sahip değilim, yorumlarımı kale almayın. İyi günlerde kullanın. 

değerli dostum    red_d   siz birçok konuda bana çok değerli  bilgiler verdiniz ve destek oldunuz. sayenizde birçok sorunu çözdük. hele sizin gibi yardımsever bir dostumu  incittiysem çok özür dilerim.   ben sadece biraz daha  özen gösterelim babından yazmıştım keşke yamasaydım sizin gibi yardımsever bir dostumu inciteceğimi hiç düşünmemiştim onun için sizden birkez daha özür diliyorum kusura kalmayın .sizi bilgisizlikle itham etmem hele bizim gibi acemi biri için hiç mümkün degildir .ne olur kusura kalmayın .

@tahsin4345 Hayır kırılmak yok, burası bir bilgi paylaşım platformu, kişisel yorum arenası değil, sadece bir an unuttuğum bir kuralı hatırlattığınız için kısa bir cevap yazdım. "Ya öğrenen ol ya öğreten ol ya da sessiz ol". Sizin sorununuza çözüm getirecek teknik bilgiye sahip değilken yorum yapmak doğru değildi. Asıl siz kusura bakmayın.

• Thanks 1

@köylü üstad, iso içeriğindeki KXPE klasörünü multiboot umun kök dizinine kopyaladım.

Grub2 menü üzerinden KXPE\bootmgr yi çağrıp buradan normal xp yi açıyorum.

Sistem açılıyor ancak hiçbir program gözükmüyor.

B sürücüsünde sadece Programs klasörü var. Başka bişey yok.

Masaüstüne de hiç program kısayolu gelmiyor.

Sorun benim yöntemimden mi kaynaklı acaba?

• Editor
By_FaRuK, 42 dakika önce yazdı:

@köylü üstad, iso içeriğindeki KXPE klasörünü multiboot umun kök dizinine kopyaladım.

Grub2 menü üzerinden KXPE\bootmgr yi çağrıp buradan normal xp yi açıyorum.

Sistem açılıyor ancak hiçbir program gözükmüyor.

B sürücüsünde sadece Programs klasörü var. Başka bişey yok.

Masaüstüne de hiç program kısayolu gelmiyor.

Sorun benim yöntemimden mi kaynaklı acaba?

programs klasörü boşmu?

• Editor
By_FaRuK, 10 dakika önce yazdı:

Evet içi boş.

B sürücüsünde Programs klasörü dışında hiç bişey yok.

system32den mount cmdyi çalıştırırmısın mount komutu çalışmamış sanırım veya wxp.cmdyi çalıştır hata verecekmi bakalım (bu arada programs.wim kxpe klasründe var değilmi?)

edit:usb sürücü harfi Y: olması lazım farklı bir harf varsada çalışmaz normalde y olarak atar farklı bir harf atama ihtimali düşük ama

Edited by köylü

köylü, 9 dakika önce yazdı:

system32den mount cmdyi çalıştırırmısın

Şöyleki, Wxp.cmd dosyasında Programs.wim dosyasını Y sürücüsünde arıyor.

Ancak bende KXPE klasörünün olduğu dizin D olarak gözüküyor.

Cmd dosyasındaki Y sürücüsünü D olarak değiştirip çalıştırdım. Programları B sürücüsüne çıkardı ve kısayollarını da masaüstüne attı.

Wxp.cmd ve WMount.cmd dosyalarını aşağıdaki şekilde düzenleyip buraya ekliyorum.

Bu dosyaları kullanırsanız sistemdeki bütün sürücülerin kök dizininde KXPE klasörünü arar-bulur ve Programs.wim dosyasını B sürücüsüne çıkarır.

for %%i in (A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do (
%Windir%\System32\imagex.exe /mount "%%i:\KXPE\Programs.wim" 1 "b:\Programs"
)

Düzenlediğim dosyaları Wim içindekilerle değiştirirseniz bu sorun çözülmüş olur.

Ayrıca çalışma içinde teşekkür ederim.

Elinize, emeğinize sağlık Mustafa hocam.

• Like 1