Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Winlivexp Kxpe3

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
By_FaRuK, 4 dakika önce yazdı:

Şöyleki, Wxp.cmd dosyasında Programs.wim dosyasını Y sürücüsünde arıyor.

Ancak bende KXPE klasörünün olduğu dizin D olarak gözüküyor.

Cmd dosyasındaki Y sürücüsünü D olarak değiştirip çalıştırdım. Programları B sürücüsüne çıkardı ve kısayollarını da masaüstüne attı.

Wxp.cmd ve WMount.cmd dosyalarını aşağıdaki şekilde düzenleyip buraya ekliyorum.

Bu dosyaları kullanırsanız sistemdeki bütün sürücülerin kök dizininde KXPE klasörünü arar-bulur ve Programs.wim dosyasını B sürücüsüne çıkarır.

for %%i in (A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do (
%Windir%\System32\imagex.exe /mount "%%i:\KXPE\Programs.wim" 1 "b:\Programs"
)

Düzenlediğim dosyaları Wim içindekilerle değiştirirseniz bu sorun çözülmüş olur.

Please register to see this content.

Ayrıca çalışma içinde teşekkür ederim.

Elinize, emeğinize sağlık Mustafa hocam.

senin sistemle alakalı sanırım xp normalde y sürücü harfi atar ona göre ayarlı önce v harfi atıyordum  ilerdeki çalışmalar için y atamaya başladım ana dizinde media.drive dosyası varmı  yinede olayı çzdüğüne sevindim

köylü, 13 dakika önce yazdı:

iso yokmu elinizde iso anadizininde dosya

Mustafa hocam, iso dosyasına bakmamıştım açıkçası. İso dosyası içindeki media.drive dosyasını kök dizine kopyalayıp denedim. Sorunsuz bütün programları yükledi. 

Farklı yöntem olarak media.drive dosyasına gerek kalmadan önceki mesajımda paylaştığım yöntem de kullanılabilir.

Şu anda sistemin çalışmasında bir sorun gözükmüyor.

Tekrar teşekkür ederim.

• Editor
By_FaRuK, 9 dakika önce yazdı:

Mustafa hocam, iso dosyasına bakmamıştım açıkçası. İso dosyası içindeki media.drive dosyasını kök dizine kopyalayıp denedim. Sorunsuz bütün programları yükledi. 

Farklı yöntem olarak media.drive dosyasına gerek kalmadan önceki mesajımda paylaştığım yöntem de kullanılabilir.

Şu anda sistemin çalışmasında bir sorun gözükmüyor.

Tekrar teşekkür ederim.

evet kullanılabilir ama media drive dosyası usb ye sabit harf atıyor sadece bu sistemdeki dosyaları aramatmak değil amaç sabit bir harf olursa usb içerisindeki farklı çalışmalarada kısayol atayarak kolayca masaüstünden ulaşabiliriz o dosya olmazsa sistem hata verir açılışta warning dosyası atar masaüstüne ve usb harfi sorar başlangıçta bunlar senin gzünden kaçmış sanırım veya sende çıkmadı

köylü, 12.02.2020 - 15:15 yazdı:

evet kullanılabilir ama media drive dosyası usb ye sabit harf atıyor sadece bu sistemdeki dosyaları aramatmak değil amaç sabit bir harf olursa usb içerisindeki farklı çalışmalarada kısayol atayarak kolayca masaüstünden ulaşabiliriz o dosya olmazsa sistem hata verir açılışta warning dosyası atar masaüstüne ve usb harfi sorar başlangıçta bunlar senin gzünden kaçmış sanırım veya sende çıkmadı

teşekkürler

Edited by tahsin4345

By_FaRuK, 2 saat önce yazdı:

Şöyleki, Wxp.cmd dosyasında Programs.wim dosyasını Y sürücüsünde arıyor.

Ancak bende KXPE klasörünün olduğu dizin D olarak gözüküyor.

Merak ettim üstad, şimdi inceledim.   Bende   KXPE   klasörü  " Y "  de.    Programs  klasörü ise   ImDisk (B)  de  görünyor. 

ISO kalıbından sanal makinede  Gr4Dos,  Gr2Legacy,   wimboot   ve  XorBoot  da tek tek denedim hiç bir problemle karşılaşmadım.    

• Like 1

UZUNLAR, 6 dakika önce yazdı:

Merak ettim üstad, şimdi inceledim.   Bende   KXPE   klasörü  " Y "  de.    Programs  klasörü ise   ImDisk (B)  de  görünyor. 

ISO kalıbından sanal makinede  Gr4Dos,  Gr2Legacy,   wimboot   ve  XorBoot  da tek tek denedim hiç bir problemle karşılaşmadım.    

Derya hocam sorun yok zaten. Diskin ana dizininde olan media.drive dosyası sayesinde klasörlerin bulunduğu dizin Y olarak belirlenebiliyor. Bende bu media.driver dosyası yoktu o yüzden sorun yaşamışım. Ben iso içinden sadece KXPE klasörünü almıştım. Sonradan media.drive dosyasınıda aldım sorun çözüldü. media.drive dosyası olmadığı zaman sistem sürücü harflerini sıradan veriyor.

• Like 1

UZUNLAR, 2 dakika önce yazdı:

Anladığım kadarıyla @By_FaRuK sadece KXPE klasörünü aldı ve dışarıda kalan .Media.drive dosyasını almadı, o nedenle sistem açılırken harf atama rastgele olduğu için programs.wim dosyasının yolunu (Y) bulamadı. @UZUNLAR direk isodan denediği için Media.drive devreye girdi ve usb harf atamasını olması gerekti şekilde yaptı ve programs.wim dosyasının yolunu doğru olarak buldu. Sanırım özeti bu, @By_FaRuK un bulduğu yöntem de mantıklı geldi, tüm dizinlerde KXPE klasörünü araması kullanışlı olabilir.

• Like 1
  • Thanks 1

By_FaRuK, 1 dakika önce yazdı:

Ben iso içinden sadece KXPE klasörünü almıştım

Anladım üstadım, oluyor bazen dikkatten kaçabiliyor.  Anladığım kadarı ile  Extract edip kullanıyorsun.Ben de   kendi Multibootum da  ve SSTR de " T " harfi atamıştım .     Program çağırmalar  çok rahat oluyor.   :)

red_d, 5 dakika önce yazdı:

Anladığım kadarıyla @By_FaRuK sadece KXPE klasörünü aldı ve dışarıda kalan .Media.drive dosyasını almadı, o nedenle sistem açılırken harf atama rastgele olduğu için programs.wim dosyasının yolunu (Y) bulamadı. @UZUNLAR direk isodan denediği için Media.drive devreye girdi ve usb harf atamasını olması gerekti şekilde yaptı ve programs.wim dosyasının yolunu doğru olarak buldu. Sanırım özeti bu, @By_FaRuK un bulduğu yöntem de mantıklı geldi, tüm dizinlerde KXPE klasörünü araması kullanışlı olabilir.

Media.drive  dosyası kaldırılamaz. bu builder ile alakalı bir durum Media.drive dosyanın içeriği ExpEnvVar.exe tarafından doğrulanır. eger bu dosya olmaz ise ExpEnvVar rastgele bir sürücü harfi atar. Aynı zamanda ExpEnvVar hata verirse kısayolları da oluşturamaz.

• Thanks 1

• Editor
tahsin4345, 1 saat önce yazdı:

değerli dostum köylü  mustafam bu xp çalışmasında hani eski sürüm olamazmı yani bu sürüme eklenemezmi dediğimde xp artık nostaljide kaldı demiştinizya bende ozaman mevcut eklediğin proğramla o eski yedeği yeni sürümle alıp güncelleyeyim istedim yani yedegi eski sürümle geri getirip bu yeni sürümle bir yedek alayım dedim win7   kurulu olan makinada  yedek alamadım işte resimde gördüğün hataları aldım evde kendi makinemde denedim yani laptopumda denedim ondada aynen böyle hata almıştım bu xp deki acronix  20 sürümü işe yaramıyormu yoksa onu öğrenmek istedim yaramıyors artık  bu xp ile yedek almayı kesinlikle düşünmeyelim derim .bu denemelerimi native degil normal olanlarla yaptım

hocam ilk olarak şunu söyleyeyim bahsettiğiniz eski Acronis scriptti elimde yok o olmadan ekleyemem elimde olsa dahi benim yaptığım sistemlerde gmülü geliyor programlar reg kayıtları ikisi birden çalışmaz ya eski çalışacak yada yeni yada her ikisinide dışardan çalıştıracaksın resimdeki hataya gelince o hata benimle alakalı yedek alma ve yükleme yapmıyor ona bakacağım

• Thanks 1

• Editor

Bir düzeltme exesi veriyorum arkadaşlar NativeKXPE.iso su için rardan çıkardığınız eski iso nun yanında exeyi çalıştırın yeni iso oluşacak düzeltme sadece native olan link için acronis2020 yedekleme yapıp geri yükleme yapmıyordu o düzeltildi birde @tahsin4345 hocanın istediği eski sürüm acronis eklendi başka değişiklik yok

• Like 2
  • Thanks 2

köylü, 14.02.2020 - 11:19 yazdı:

Bir düzeltme exesi veriyorum arkadaşlar NativeKXPE.iso su için rardan çıkardığınız eski iso nun yanında exeyi çalıştırın yeni iso oluşacak düzeltme sadece native olan link için acronis2020 yedekleme yapıp geri yükleme yapmıyordu o düzeltildi birde @tahsin4345 hocanın istediği eski sürüm acronis eklendi başka değişiklik yok

teşekkürler

Edited by tahsin4345

tamircin, 4 saat önce yazdı:

sa. wim halindeki winpe sistemlerde regedit kayıtlarını hangi programla düzenleyebiliyoruz.

mevcut bilgisayarınızdaki kayıt defterini açın MACHINE anahtarına tıklayın daha sonra üst menüden dosya>yıgın yükle deyip pe deki config dosyalarıdan birini seçip adlandırın. 

• 1 ay sonra...
karadurak, 16.02.2020 - 16:15 yazdı:

mevcut bilgisayarınızdaki kayıt defterini açın MACHINE anahtarına tıklayın daha sonra üst menüden dosya>yıgın yükle deyip pe deki config dosyalarıdan birini seçip adlandırın. 

Sayın karadurak o şekilde PE'nin içindeki, Tüm kayıt girdileri gelmemekte çok az bir kısmı gelmekte.