Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Hizmetleri Hakkında

AdemYakups
 Share

Recommended Posts

Merhaba,

1 ayı geçiktir Win10 kullnıyorum LTSB sürümü.Birçok sürümü denedim.(1809/1903/1909) gibi.Hepsinde olan ortak bir sorun var.Kiminde 1 hafta sonra kiminde 1 gün sonra ortaya çıkıyor.

LTSB de 1 ay sonra çıktı ortaya Posta ve Alarm saat gibi hizmetler bozuluyor.Bir türlü anlayamıyorum.Çözemedim.

SFC /SCANNOW yaptım.Sonra WPD programı kullanıyorum ince ayarlar için ondaki ayarları geri aldım vs yok yine düzgün çalışmıyorlar.

Bu sorunla karşılaşan var mı varsa çözüm önerisi söyler misniz.

hasan835, 8 saat önce yazdı:

değerli kardeşim,

windows 10'da alarm saat ve posta hizmetlerinin çalışmaması ile ilgili çözüm yolları

Çalıştır'ı açın ve Powershell yazarak Tamam'ı tıklatın. 
Açılan pencerede $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation +
'\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest komutunu yazın ve enter tuşuna basarak,
 bilgisayarınızı yeniden başlatınız. 

Sorununuz giderilmez ise aşağıdaki çözüm yollarını uygulayınız:

Çalıştır'ı açın ve wsreset.exe yazarak Tamam'ı tıklatın. Windows Mağazası'nın sıfırlanmasını bekleyin ve sonucu gözlemleyiniz.

Komut İstemi'ne sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. 

Açılan pencereye sfc/scannow yazıp enter tuşuna basınız, 

Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. 
Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak, Yönetici olarak çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. 
İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, Komut İstemi'ne sağ tıklayarak, Yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. 
Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek enter tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

PC'deki diğer yazılımlardan kaynaklanan probleminiz yoksa ise probleminiz giderilmiş olacaktır,

saygılarımla;

sağol dostum Allah razı olsun ama nafile yine işe yaramadı ya :)) nasıl yapsak bilemedim.

hasan835, 8 saat önce yazdı:

son bir kez daha şöyle bir uygulama geldi aklıma;

başlatı tıklayın, tüm programlar, windows powershell'i tıklayın (x86),+(x86 ISE)+(ISE) değil, windows powershell'in üzerinde maus ile sağ klik yapıp, yönetici olarak çalıştır deyip,

Get-WinUserLanguageList bunu yapıştır ve enter deyip vereceği tepkime nedir?

bunu denermisin?

Dostum adam powershell i bile silmis\bosver boyle kalsin

• Like 1

hasan835, 12 saat önce yazdı:

WPD programı, muhtemelen windows'un bütününde çalışan programların yapısını bozmaktadır, kanaatindeyim, bahse konu programı hiç kullanmadan denedinizmi?

çünkü verdiğim linkteki, yorumları okuyun ve inceleyin, bir daha kullanmazsınız, yada önceden yedek almak gerekir diye düşünüyorum, (posta, e-mail, photo, vs.programlara bloke koyuyor)

takdir sizin,

Please register to see this content.

kullanmadan hiç denemedim.Ama arayüzü basit ve anlaşılır diye kullandım birçok programı denedim ama içlerinden en baasiti shutup10 ve wpd gibi geldi.Mağaza çalışıyor posta çalışıyor ama saat bozuk postada bozuluyordu daha önce wpd de servislerini kapatmamdan sebebpmiş düzelttim.

Shutup10 mu öneririsin sen dostum.