Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

VDSL Modem önerisi

Share

Recommended Posts

TornadoEffect, 17 saat önce yazdı:

Bazı modeller. Bu arada benim pc dual band destekliyor. (2.4GHz+5GHz). Ama çok önemli değil.

aksine çok önnemli. 5hz de kayıp yok denecek kadar az oluyor.  etherhet ile bağlanmış gibi oluyorsun. vodafone huawei 300s fiyat performans ürünü bunu alın.

• Moderator
Django, 2 saat önce yazdı:

aksine çok önnemli. 5hz de kayıp yok denecek kadar az oluyor.  etherhet ile bağlanmış gibi oluyorsun. vodafone huawei 300s fiyat performans ürünü bunu alın.

Doğru da  dual bandın kullanılması, kalitenin alınması için  kullanılan her cihazın destek vermesi gerekmez mi ona?  Evdeki herkesin cihaz desteği aynı değil.

sercaniz, 4 saat önce yazdı:

linkteki modemden wifi ile 35Mbit bağlantı alırsın (300/8=37,5) aboneliğiniz kaç Mbit?

35 Mbps desteği sunulacağı söylendi.

İnternet kafeci bir arkadaşla konuştum. Bu konuda tecrübe sahibi. Dual band desteği yok ama 

Please register to see this content.
 tavsiye etti. Eğer Tp-Link alacaksan VR400 al dedi.

üstat kendi beğendiğiniz yada arkadaşınızın tavsiye ettiği modem olabilir, (benim modemim ttnetin verdiği vdsl modem)

benim sizi uyarmak istediğim nokta modeminiz güçlü bile olsa yakınınızda 10 adet modem açıksa kanal çakışması yaşamanız olasıdır,

2.4Ghz de 13 kanal var 6 kanal dolu olsa bile etkileşim başlar, sorun yaşamaya başlarsınız, dualband bu problemi aşmak için çıkarıldı

ben bu sorunu modeme kabloyla bağlanarak çözdüm bana maliyeti 15-20tl kablo parası, dualband modem alsaydım en az 300-400tl idi

bütçenize ve beklentinize göre tercih sizin

• Moderator
sercaniz, 7 dakika önce yazdı:

üstat kendi beğendiğiniz yada arkadaşınızın tavsiye ettiği modem olabilir, (benim modemim ttnetin verdiği vdsl modem)

benim sizi uyarmak istediğim nokta modeminiz güçlü bile olsa yakınınızda 10 adet modem açıksa kanal çakışması yaşamanız olasıdır,

2.4Ghz de 13 kanal var 6 kanal dolu olsa bile etkileşim başlar, sorun yaşamaya başlarsınız, dualband bu problemi aşmak için çıkarıldı

ben bu sorunu modeme kabloyla bağlanarak çözdüm bana maliyeti 15-20tl kablo parası, dualband modem alsaydım en az 300-400tl idi

bütçenize ve beklentinize göre tercih sizin

İyi de laptobu yeri geliyor yatak üstünde vs kullanıyorum. Kabloyu yerden yere mi çekecem. O yüzden kablosuz çekimi net bir modem olması önemli. 

TornadoEffect, 1 saat önce yazdı:

Doğru da  dual bandın kullanılması, kalitenin alınması için  kullanılan her cihazın destek vermesi gerekmez mi ona?  Evdeki herkesin cihaz desteği aynı değil mi

Bu konuda haklısın. Evdeki cihazlar da 5ghz yani ac desteği yok ise gerek olmayabilir. 5ghz bağlantıda zaten tek oda ile sınırlı. 

2.4ghz kullanacak isende wifi analiz i yapıp uygun kanal seçip kullanmak olur. 

• Moderator

Birkaç günlük araştırmalarım ve kullanıcı yorumları üzerine şunu rahat öğrendim. Modem işi biraz şans işi gibi çok uçuk fiyatlara çıkmadıktan sonra. Ama markaların performans ve stabilitesine çevremden de aldığım dönütlere bakarak Zyxel  markası tavsiyesi aldım hep. Özellikle son dönemde çıkardığı bir model olan 

çok memnun olan var. Galiba 1-2 güne de alacağım model olacak. Özellikle bu markayı kullananların yorumlarını bekliyorum :) 

• Moderator

Arkadaşlar modemi (

)bugün sipariş verdim. Yorum ve yardımlarınız için teşekkürler.  Bayağı bir yorum vs okudum internette. Şunu size belirteyim uçuk fiyatlar olmadıktan sonra mükemmel sorunsuz modem yok. Onu iyi anladım. Birinin iyi dediğine başka biri kötü diyor. Ben daha çok bu işle uğraşan arkadaşlara danıştım. Marka tavsiyesinde genellikle bulundular. Bazı modemler var (Airties gibi) ikinci eli var piyasada onları alıp da riske girmek sorun olabilir diye düşündüm. Umarım arayışta olanlara konu yardımcı olur.

TornadoEffect, 14.02.2020 - 02:20 yazdı:

Arkadaşlar modemi (

)bugün sipariş verdim. Yorum ve yardımlarınız için teşekkürler.  Bayağı bir yorum vs okudum internette. Şunu size belirteyim uçuk fiyatlar olmadıktan sonra mükemmel sorunsuz modem yok. Onu iyi anladım. Birinin iyi dediğine başka biri kötü diyor. Ben daha çok bu işle uğraşan arkadaşlara danıştım. Marka tavsiyesinde genellikle bulundular. Bazı modemler var (Airties gibi) ikinci eli var piyasada onları alıp da riske girmek sorun olabilir diye düşündüm. Umarım arayışta olanlara konu yardımcı olur.

Öncelikle hayırlı olsun. Ben de aynı modemden aldım. Arayüzü İngilizce. Kurulumda sıkıntı yaşadım. Teknik Servisten yardım aldım. Bu modemden önce İnternet günde 5-6 defa koparken, kurduktan sonra hiç kopma yaşamadım. N11'de daha düşük fiyatla satılıyordu.

• Moderator
muhsin42, 15.02.2020 - 15:27 yazdı:

Öncelikle hayırlı olsun. Ben de aynı modemden aldım. Arayüzü İngilizce. Kurulumda sıkıntı yaşadım. Teknik Servisten yardım aldım. Bu modemden önce İnternet günde 5-6 defa koparken, kurduktan sonra hiç kopma yaşamadım. N11'de daha düşük fiyatla satılıyordu.

Teşekkürler. n11'den aldım 350 lira gibi bir fiyata geldi. Kurulum videosu youtube'da var. Çok kolay görünüyor. Yarın elime ulaşacak. Salı günü de interneti bağlatacağım.

Türk.net'e bende başvurmayı düşünüyorum. Türk telekomdaki sözleşmem bitiyor, arayıp duruyolar. Açmıyorum telefonu, onların vermiş olduğu modemi kullanıyorum. Tplink TD-9970 olan beyaz bir modem, bu modemi türk telekom'a iade etmeyeceğim, çünkü parasını verip aldım. Zaten türk telekom'un modemime erişimini de engelledim. Güncelleme almıyor modem artık modem :D Neyse konuya geçecek olursak, türk.net'e geçiş yaptığım zaman bu modemi sıkıntısız bir şekilde kullanabilir miyim?

TornadoEffect, 2 saat önce yazdı:

Teşekkürler. n11'den aldım 350 lira gibi bir fiyata geldi. Kurulum videosu youtube'da var. Çok kolay görünüyor. Yarın elime ulaşacak. Salı günü de interneti bağlatacağım.

Ben dun aldim.. Vatandan 399 tl. hemen kurdum. Cok iyi simdilik memnunum. Kurulumu cok kolay sadece TTnet teki login ve parolayi bilmeniz yeterli. Birde level3 DNS ekledim harika oldu.

• Moderator
anilguleryuz, 2 saat önce yazdı:

Türk.net'e bende başvurmayı düşünüyorum. Türk telekomdaki sözleşmem bitiyor, arayıp duruyolar. Açmıyorum telefonu, onların vermiş olduğu modemi kullanıyorum. Tplink TD-9970 olan beyaz bir modem, bu modemi türk telekom'a iade etmeyeceğim, çünkü parasını verip aldım. Zaten türk telekom'un modemime erişimini de engelledim. Güncelleme almıyor modem artık modem :D Neyse konuya geçecek olursak, türk.net'e geçiş yaptığım zaman bu modemi sıkıntısız bir şekilde kullanabilir miyim?

Bildiğim kadarıyla kullanabilirsin. Sahibinden gibi bazı sitelerde ikinci el olarak satılıyor. Genelde tüm servis sağlayıcıları ile uyumlu olduklarını yazıyorlar. Arkadaşımda Vodafone'un Huawei H300s modemi vardı, TürkNet'e sonradan geçti, sorunsuz kullanıyor. Hepsinde bence aynıdır.

otvertka, 1 saat önce yazdı:

Ben dun aldim.. Vatandan 399 tl. hemen kurdum. Cok iyi simdilik memnunum. Kurulumu cok kolay sadece TTnet teki login ve parolayi bilmeniz yeterli. Birde level3 DNS ekledim harika oldu.

Elektronik işi biraz şans işi umarım bende de sorun çıkmaz :)

Asus N10E modem router arayan varsa bende hiç kullanmadığım cihaz var. Ankara da 2. el olarak düşünen varsa bilginiz olsun :) Bu arada hayırlı olsun. Bence elektronik alırken vatan bilgisayar v.b. yerlerdeki yorumlara pek takılmamak lazım. Öyleki vatanda bir ürün bakıyorum. Ardından yorumlar neymiş diye bakıyorum. Sonra farklı sitelere bakıyorum. Aynı yorumlar. Bunlar bir şebeke mi anlamadım gitti. 

abi iyiki asus dsl-ac51 almadın bende 1 yıl içerisinde türknete gectim menundum 2 ay öncesine kadar asus 2-3 tane yazılım güncellemesi yolladı modeme arayüzden yaptım net sürekli kopmaya basladı türknet sorun bizde değil demesine ragmen sıkıstırdım adamları hızımı 35mbps den 16 ya cektiler şimdide yükseltmiyolar saniyede 4mb indirme yapabiliyorken sabit şimdi 1mb indirebiliyorum asusa mail attım cevap yok

3 tane anteni var yan odada 4 diş cekiyor asus önermiyorum tt nin antensiz modemi evin her yerinde binanın önünde bile 5 diş cekiyordu

anilguleryuz, 17.02.2020 - 01:14 yazdı:

@TornadoEffectUmarım bir sorun yaşamam :D

sorun yasaman durumunda panelden ticket ac 

günlük temsilciler oluyor yardıma ihtiyacım var diyip ticket nosunu attıgında işini hızlandırıyolar bilgin olsun

Edited by abdullahTR
ekleme

Lan portlarının 100Mbps olmasının bir önemi olmazsa sizin için tavsiyem Archer VR300 modelidir, 

Archer-VR300_UN_1.0-01_1500013696464i.jpg

AC1200 Wireless VDSL/ADSL Modem Router
Archer VR300
Ebeveyn Kontrolü: Çocuklarınız için güvenilir İnternet erişimini yönetmenizi sağlar
Konuk Ağı|: Ev ağınızın güvenliğini sağlarken konuklar için ayrı erişim sunar
Güvenlik Duvarı Güvenliği: DoS, SPI Güvenlik Duvarı, IP Adresi/Alan Süzgeci, IP/MAC Adres Bağlamasını destekler
Hizmet Kalitesi: Aygıta veya uygulamaya göre ağ trafiğine öncelik tanır
IPTV IGMP Yetkili Sunucu/Snooping özelliği: Sorunsuz IPTV uygulaması için Bridge ve Tag VLAN özelliklerini destekler
IPv6: IPv6 ile uyumludur (İnternet Protokolü sürüm 6)
Birden Çok Dilde Arabirim: 6 dilde sorunsuz yapılandırma sağlar(TR/EN/DE/IT/RU/PO)

Çıtayı biraz daha yükseltebilirim dersen, Archer VR600 Beamforming modelini tavsiye ederim şu an kendi kullandığım modem.

Archer-VR600-01_1486950649934o.jpg

TP-Link’in pek çok ağ ürününde yer alan ‘Hüzmeleme’ (Beamforming) teknolojisi sayesinde, WiFi’a bağlanmak isteyen cihaza göre antenler sinyal dağılımını değiştiriyor. Bu sayede WiFi kapsama alanı, cihazların konumuna göre şekil değiştiriyor ve daha güçlü bir bağlantı sağlanıyor.

cea969ea-b563-4d3a-9545-eddb44c58bd1.jpg

Edited by caprice77

• Moderator
abdullahTR, 10 saat önce yazdı:

abi iyiki asus dsl-ac51 almadın bende 1 yıl içerisinde türknete gectim menundum 2 ay öncesine kadar asus 2-3 tane yazılım güncellemesi yolladı modeme arayüzden yaptım net sürekli kopmaya basladı türknet sorun bizde değil demesine ragmen sıkıstırdım adamları hızımı 35mbps den 16 ya cektiler şimdide yükseltmiyolar saniyede 4mb indirme yapabiliyorken sabit şimdi 1mb indirebiliyorum asusa mail attım cevap yok

3 tane anteni var yan odada 4 diş cekiyor asus önermiyorum tt nin antensiz modemi evin her yerinde binanın önünde bile 5 diş cekiyordu

sorun yasaman durumunda panelden ticket ac 

günlük temsilciler oluyor yardıma ihtiyacım var diyip ticket nosunu attıgında işini hızlandırıyolar bilgin olsun

Ben ürünü aldım.  Zaten Asus konusunda yorumlarda o sıkıntıların olduğunu belirtmiştim. Nazar değmesin şimdiye kadar da memnunum.
@caprice77 Zyxel'de G Vectoring teknolojisi var :) O da baya güzel.

tornado kardeşim

modem lerin hepsi için ortak bir bilgi paylaşayım. kullanacağınız modem giriş üstü serisi bir modem. çok ahım şahım değil. bu arada alacağınız bağlantı konusunda telekom un santraliniz destekliyor derse bile kopmalar yaşarsan direk bir lat serisine geçir.  ben hattım için 50mb destekler demelerine rağmen 35 i bile kullanamadım.  ayrıca ayarlar konusunda telekom un destek ekibi özellikle zyxel markalarda pek başarılı değil

bende şuan VMG8924-B10A  modeli var. ve performanslı bağlantı için mesai saatlerinde firmanın destek hattını arayarak hem güncelleme - yedek alma - güvenlik konularında sorualara da oldukça faydalı bilgiler veriyorlar

wifi hat konusunda. modem benim ki gibi yerde durmamalı. mümkün mertebe masa üstü hatta 1.5m seviyelerinde olmalı ki frekans senin gün içerisinde bulunduğu yükseltiler dahilinde bulunsun. çok aşırı yüksek veya benim gibi yerde duran bir modem in wifi veya bant performansı iyi olmaz

şifre olarak  min alfanumerik 12 karakterden yukarı olsun. şahsen binaya hat getirtene kadar çevredeki ne kadar modem varsa crack ile dalmış idim hepsinden faydalanmış idim

modem i mümkün mertebe alan merkezinde olması dağıtım açısından önemli. aksi halde uç noktalar arasında yineleyici alman gerekir.  bahsettiğin alan birçok açıdan büyük. "diş sayısı" diye belirtilen çekim gücü göreceli bir kavram. bunu en güzel wifi netwrok ü için test yazılımları kullanman. 5 diş çekiyor olması gerçek performansı göstermez. tabiki 5g bağlantı her açıdan daha iyi diyorlar. ama her cihaz onu desteklemiyor.

hız konusunda her zaman en mantıklı bağlantı KABLO dur. bu notebook için de geçerli. modemin dibinde bile bazen verim dşük olabiliyor. her kablosuz alanın kör noktası vardır. aynı mum un dibinde ışık olmaması.. gsm vericilerine ne kadar çok yaklaşırsan o kadar sinyal gücünün düşmesi gibi.

hayırlı ve verimli olsun

Ben de surekli kopma sorunlari var. Modem yeni onda sorun oldugunu dusunmuyorum ama ne yaptiysam bir cozum bulamadim. en son ttnet i arayip hizi dusurdum, format attim, modemi guncelledim vs vs.. ama sonuc hep ayni ya kopuyor ya da sinirli erisim hatasi.. bildigim butun yollari denedim sinir bozucu bir durum..

• Moderator

Modem kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Daha çok alt yapıdan oluyor bunlar. Hatta TurkNet'ten gelen arkadaşa sordum: Modem nasıl sence; kopma vs. olur mu, şeklinde. Bana dediği: Hocam, genelde bu tarz şeyler alt yapıdan kaynaklı olur. Modemlerin geneli aynıdır. Alt yapı sağlamsa modemde bir sorun olmaz, demişti.  Neredeyse 1 haftadır modem açık, bir kere bile kopma yaşamadım. Yalnız 5 Ghz'de şöyle bir durum var: Başka kullanıcılar modemi kullanmaya başlayınca (2.4 Ghz'i kullanmaya başlayınca) buradaki hızım baya düşüyor.

Spoiler

9065154533.png

konu modem, bende bilgisayari kapatıp gidince örneği yatınca ne yapip ne edip benim bilgisayardan bağlantıyı sağlıyorlar.halbuki yatıyom yada içeri odada oluyorum.  sen istediğini kur yap çat istediğin proxy vpn friwall olsun mac bile  değiştir olmuyor. kardeşim 3 sene önce dsmarta geçtikten beri böyle.    bunun önüne geçebilen var mı ?