Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

VDSL Modem önerisi

Share

Recommended Posts

• Moderator
SolmazTacettin, 11 dakika önce yazdı:

konu modem, bende bilgisayari kapatıp gidince örneği yatınca ne yapip ne edip benim bilgisayardan bağlantıyı sağlıyorlar.halbuki yatıyom yada içeri odada oluyorum.  sen istediğini kur yap çat istediğin proxy vpn friwall olsun mac bile  değiştir olmuyor. kardeşim 3 sene önce dsmarta geçtikten beri böyle.    bunun önüne geçebilen var mı ?

Öyle olsa bu sorun herkeste yaşanması lazım. Kullandığım modemi araştırdım baya memnun olan insan var. Onların yorumlarına istinaden ona yöneldik. Ama tabi kendisine verilen üründe bir durum olabilir. Elektronik işi biraz şans işi. Ama genele vurmak gerekirse sorunu, genelde olmayan ve memnun kalınan bir model.

TornadoEffect, Bir saat önce yazdı:

Öyle olsa bu sorun herkeste yaşanması lazım. Kullandığım modemi araştırdım baya memnun olan insan var. Onların yorumlarına istinaden ona yöneldik. Ama tabi kendisine verilen üründe bir durum olabilir. Elektronik işi biraz şans işi. Ama genele vurmak gerekirse sorunu, genelde olmayan ve memnun kalınan bir model.

Benim modemin Ön paneldeki LED DSL ışığı kırmızı. Sende nasıl?

muhsin42, 5 saat önce yazdı:

Benim modemin Ön paneldeki LED DSL ışığı kırmızı. Sende nasıl?

Hocam zyxel modemlerde dsl hatta göre renk değiştiriyor adsl ise yeşil vdsl ise turuncu yada kırmızı fiber ise mavi oluyor birçok modeminde bu şekilde çalışıyor diye biliyorum :)

Konu ile alakalı olmayabilir ama bir şey soracağım. Bir süredir benim internete dadanan bir beleşçi var zaten kim olduğunu bulsam gözünü hastanede açacak orası ayrı konu tabi de bunun ben modemden MAC adresini engelledim kara listeye aldım ayrıca WPA şifrelemeyi TKIP+AES modundan sadece AES olanı seçtim bir de WPS modunu AP PIN yerine PBC olarak işaretledim ve kaydettim. Bu ayarlar yeterli mi sizce başka birşey yapmama gerek var mı?

The_Undertaker, Şimdi yazdı:

Konu ile alakalı olmayabilir ama bir şey soracağım. Bir süredir benim internete dadanan bir beleşçi var zaten kim olduğunu bulsam gözünü hastanede açacak orası ayrı konu tabi de bunun ben modemden MAC adresini engelledim kara listeye aldım ayrıca WPA şifrelemeyi TKIP+AES modundan sadece AES olanı seçtim bir de WPS modunu AP PIN yerine PBC olarak işaretledim ve kaydettim. Bu ayarlar yeterli mi sizce başka birşey yapmama gerek var mı?

aynı durumdan bende muzdaribim bilgisayara modeme 40 taklada attırsan biri gidip biri geliyor. 1 değil bende sayısı belirsiz

SolmazTacettin, 13 dakika önce yazdı:

aynı durumdan bende muzdaribim bilgisayara modeme 40 taklada attırsan biri gidip biri geliyor. 1 değil bende sayısı belirsiz

Buraya ilk taşındığım zaman haftada en kötü 2-3 kişi giriyordu şifre değiştirince 3-4 gün rahattım ama sonra tekrar geliyorlardı bende mecburen MAC'dan engelliyordum şimdi de bir tanesi dadandı bu yukarda ki ayarları yaptıktan sonra gözükmüyor ortada. Sanırım temelli engelledim. Hayır bunlar nasıl bu kadar rahat giriyorlar anlamıyorum.

keşke 2-3 olsa can kurban naadan konu komşu akraba yerli yurtdışı adamı varsa hep bende. pkk'sı fetöcüsü süleymancısı türkiyede ne kadar örgüt var ise hepsi benim bağlantıda. ne oldığumun iyi  farkındayım da işte farkında olmak yetmiyor. düştüğüm tuzak bu.  sövmemek için zor tutuyorum kendimi.  zaten bu köy ülkenin belki de dünyanın sorumlu olduğu yerdir.sadece içerik yok bende o kadar. tum dünya kulaklarımdan bağlıyor beni kendilerine. korku  mu hiç  bi zaman. şimdide. ben yaşadığım müddet bunlardan ne korkarım ne tırsarım.         ggeldiğim nokta iyi değil klavye kullanamaz oldum. tek  el ekran klavyesi.   yakında o  da biter.

TornadoEffect, 20 saat önce yazdı:

İyi de benimkisi VDSL :)

Please register to see this content.
1542834820_EkranAlnts.PNG.dc79ac8585d884d7ace20408aeb251b1.PNG

Benim bağlantı hızım 10mbps. Hız düşük olduğu için ADSL bağlantısı yapılıyor ve DSL ışığı klavuzdan anladığımıza göre turuncu yanıyor. VDSL olanlarda yeşil yanıyor.