Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 8.1 With Bing Single Language

casper0007
 Share

Recommended Posts

hasan835, 2 dakika önce yazdı:

üstad, emeğine, gözlerinin nuruna sağlık, tşk.ederim,

saygılarımla;

ei.cfg düzenledim kuruluma izin vermedi sildim sanalda kuruyorum şu an tekrar belırteyım guncel deil sadece piyasada fazla link yok o yuzden paylaştım dileyen gunceller paylaşır

• Like 1

Problem olacağını sanmıyorum ısoyla oynamadan sistem özelliğine göre sürüm indirip kurabilirsiniz.Kurulum için ürün anahtari paylasildi

bkrydn68, 3 dakika önce yazdı:

Bende recovery bölümü windows 10 yükseltmesi yapılınca silindi. Asus X553 MA Serisi laptobum  var. Fakat Yüklemeye korkuyorum.Bu uyarmı acaba?

Uyarsa süper olur

Ben paylaşacaktım geç kaldım :D Eline sağlık @casper0007

Windows un özellikle tabletler için tasarladığı bir sistemdir ama her ne mantıksa iso olarak dağıtımını yapmadı sadece oem üreticilere lere verdi, o nedenle iso bulmak zor olduğu gibi Türkçe iso bulmak bir zamanlar imkansızdı, araştırırken gördüğüm kadarıyla ilk sayfada da belirtildiği gibi sistem ispanyolca dan Türkçe ye çevrilmiş, çeviren kişinin adını hatırlamıyorum. Aynı sistemi kendi windows tabletimde kullanıyorum, biosa gömülü key varsa (ki tabletlerde genelde oluyor) otomatik olarak aktifleşecektir. x86 sürümünde UEFI desteği vardır.

Kurmak isteyenler için bir fikir oluşturması açısından yaptığım son kurulum notlarını yazayım. Siz kendi sisteminizle kıyaslayın.

işlemci 1ghz \ Ram 2gb \ kurulum tipi UEFİ x64  

Düşük donanımlı bir cihaz olmasına rağmen emin olun performans olarak gayet güzel çalışıyor, normal ev kullanıcıları için takılmadan kullanabilecekleri bir sistem. 

Hocam bunun Windows 8.1 Single Language'dan bir farkı yokmuş. Sadece Explorer'da Bing arama motoru sabit geliyormuş. Üstelik uygulamalar da var üstünde. Windows 8.1 Embedded Inndustry bundan daha iyi. Siz neye istinaden daha hafif olduğunu iddia ettiniz anlamadım.

isnetus, 1 dakika önce yazdı:

Hocam bunun Windows 8.1 Single Language'dan bir farkı yokmuş. Sadece Explorer'da Bing arama motoru sabit geliyormuş. Üstelik uygulamalar da var üstünde. Windows 8.1 Embedded Inndustry bundan daha iyi. Siz neye istinaden daha hafif olduğunu iddia ettiniz anlamadım.

Deneyime istinaden iddia ediyoruz, sistemi ağırlaştıran gereksiz birçok servis çalışmaz, ram kullanım miktarı ve işlemci yoğunluğu daha düşük. Bazı kaynaklarda single language ile aynı olduğu söyleniyor doğrudur ama aynı cihaza with bing - embedded ve single language kurup denediğimde en az kaynak harcayan sistem with bing görünüyor. 

Windows 8.1'in çok fazla sürümü mevcut bana göre çoğu gereksiz. Yorumum sadece PC kullanıcıları içindir önceden söyleyeyim. Windows 8.1 çok tuhaf bir işletim sistemi. Mesela Embedded İndustry Pro var bunu öğrencilere falan veriyorlardı Windows 10'un LTSC sürümü gibi aynı sadece Mağaza kurulu geliyor gereksiz uygulamalar ve oyunlar yok bu sistemin ilk başlarda performansı çok iyi ama uzun kullanımda mutlaka format attırıyor size. Çünkü stabil değil. Oynadığım oyunlardan örnek vereyim. İlk başlarda iyiydi ama son 1 haftadır oyunlarda yaşadığım kasma ve takılma sorunlarının haddi hesabı yoktu en sonunda Windows 7 kurdum sistem aynı sistem oyunlar aynı oyun değişen bir şey yok bu kasan oyunların hepsini denedim akıcı şekilde oynadım ama Windows 8.1'de durum böyle değildi. Bu konuda ki Bing Single Language falan hepsi faso fiso Windows 8.1 normalde ağır bir işletim sistemi değil Bing'de kursan Single Language de kursan Home da kursan aynı ram miktarını kullanıyor aynı işlemi yapıyor. Bu kadar takılmayın bence Pro kurun devam edin. Bu söylediğim şeyleri Windows sistemlerini çok kullanmış ve test etmiş kişiler daha çabuk anlar. Araların da hiç fark yok. 2GB ram olan bir sisteme Windows 8.1 Pro, Home, Single Language, Bing vs hepsini sırası ile kurun deneyin en ufak bir fark bile olmayacak :)

• Like 1
  • Thanks 1

The_Undertaker, 16.02.2020 - 01:51 yazdı:

Windows 8.1'in çok fazla sürümü mevcut bana göre çoğu gereksiz. Yorumum sadece PC kullanıcıları içindir önceden söyleyeyim. Windows 8.1 çok tuhaf bir işletim sistemi. Mesela Embedded İndustry Pro var bunu öğrencilere falan veriyorlardı Windows 10'un LTSC sürümü gibi aynı sadece Mağaza kurulu geliyor gereksiz uygulamalar ve oyunlar yok bu sistemin ilk başlarda performansı çok iyi ama uzun kullanımda mutlaka format attırıyor size. Çünkü stabil değil. Oynadığım oyunlardan örnek vereyim. İlk başlarda iyiydi ama son 1 haftadır oyunlarda yaşadığım kasma ve takılma sorunlarının haddi hesabı yoktu en sonunda Windows 7 kurdum sistem aynı sistem oyunlar aynı oyun değişen bir şey yok bu kasan oyunların hepsini denedim akıcı şekilde oynadım ama Windows 8.1'de durum böyle değildi. Bu konuda ki Bing Single Language falan hepsi faso fiso Windows 8.1 normalde ağır bir işletim sistemi değil Bing'de kursan Single Language de kursan Home da kursan aynı ram miktarını kullanıyor aynı işlemi yapıyor. Bu kadar takılmayın bence Pro kurun devam edin. Bu söylediğim şeyleri Windows sistemlerini çok kullanmış ve test etmiş kişiler daha çabuk anlar. Araların da hiç fark yok. 2GB ram olan bir sisteme Windows 8.1 Pro, Home, Single Language, Bing vs hepsini sırası ile kurun deneyin en ufak bir fark bile olmayacak :)

bugün itibariyle tam bir yıldır windows 8.1 embedded kullanıyorum ve stabilite halen ilk günkü gibi. 

KHEDIRA, 2 saat önce yazdı:

bugün itibariyle tam bir yıldır windows 8.1 embedded kullanıyorum ve stabilite halen ilk günkü gibi. 

tayyar61, 2 saat önce yazdı:

Katılıyorum,pek çok modifiyelerde dahil sistem kurdum.Windows 8.1 Embedded performansını hiç birinden alamadım.

Arkadaşlar sorunsuz kullanabilirsiniz buna bir şey demiyorum ama ben ne zaman Windows 8.1'in Embedded sürümünü kullansam mutlaka sorun çıkartıyor. Daha Revo Uninstaller bile kurulmuyor sisteme kurulsa bile açılmıyor licprotector hatası veriyor. Bu hata bile kullanmamak için bir sebep. Bende uzun süre kullandım ama artık dayanamadım. Bu sistemler de ya Pro kuracaksın yada Home Single Language. Gerisi fıs.

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
bkrydn68, 14.03.2020 - 14:56 yazdı:

benim asus x553 ma laptoba kurdum.Biosa gömülü lisans a bu lisans uymadı diye uyarı verdi. pc ye ssd taktırmıştım. Bu sebeple olabilir mi acaba

olabilir farklı lisanslama yondemlerı var dijital lisans çalışıyor bılıyorum

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...