Jump to content

Recommended Posts

Upload tamamlanmıştır link eklendi / Tanıtım videosu'da konuya eklendi değerli Arkadaşlar bilgilerinize sunulur!  Güle güle kullanınız saygılarımla. :) Macbuntu 2020 (x86x64) Multilanguage-Türkçe | Update : 17 Şubat 2020

Please login or register to see this link.

Dosya tipi: ISO / Boyut: 1.5 GB | Sunucu: MegaNZ Teklink! | Update: 17 Şubat 2020

ISO MD5 CHECKSUM: FBF074D818DE7B335B9A5B58991AFAA0

Edited by forjest
  • Like 2
  • Thanks 1

ilk fırsatta indirip  deneyeceğim sonucuda burada paylaşırım teşekkürler forjest  kardeş  ellerin dert görmesin  sağol varol

• Thanks 1

Hocam, Winbuntu'yu indirip kurdum. Gördüğüm şu oldu: Windows98 kadar bile düzgün bir şey değil bu linux. Her yeri kaba saba. Özel bir durum yoksa kullanmaya değmez bu linux işletim sistemi.

1. Düzgünden kastınız nedir,yaptığınız "winbuntu kurulum ekran screenshot_görüntüsünü ekleyebilirmisiniz buraya!? "
  2. Windows ile mukayesenize bir anlam veremedim windows98'i en son ne zaman kurdunuz?  merak ettim doğrusu.(Bu arada tüm windows'ları kullanmış biriyim!) :) 
  3. Tavsiyem sadece Linux sistemleri ile ilgili biraz araştırma yapmanızı öneririm.Yorum yorumdur ayrı bir konu ne varki,burası karalama,windows ile mukayese etme konusu değil  sistemi kurup sistemle ilgili sorun veya farklı bir şey varsa belirtmeniz daha yerinde olurdu çok gereksiz ve anlam ifade etmeyen için boş bir yorum olmuş sadece.
  4. Kullanamadım kuramadım ya da farklı sorunlar yaşadıysanız eğer buraya belirtin yardımcı olmaya çalışalım emin olun yardımcı oluruz ben ve diğer uzman arkadaşlar bana çok inandırıcı gelmedi yorumunuz.
  • Like 2

Görsellik ve efektler muhteşem olmuş @forjest üstadım, deepinOS gibi canlı canlı ve pırıl pırıl bir görüntüsü var, genel performans gayet güzel gayet hızlı, sistem açıldıktan sonra takılma donma vs yok, günlük kullanımda lazım olabilecek her şeyi koymuşsun, benim için en güzel tarafı wifi sorunsuz gördü. Winbuntu ile aynı temel üzerine kurulu olsa da (xubuntu) Winbuntu benim wifi driveri görmemişti, bunda öyle bir sorun olmadı. Ses sürücüsü gayet performanslı çalışıyor, laptopun verebileceği maximum ses yüksekliği ve kalitesinde ses veriyor, VLC ile filmlerde görüntü harika, codecler tam oturmuş. Direk kurulum yapmadım ama live olarak bile harika çalışıyor. Arşivimdeki yerini aldı, gerçekten beğendim, tekrar ellerine sağlık.

• Like 2

Beğenmene sevinmekle birlikte duyarlı ve sistemler hakkında bilgilendirici yararlı yorumlarda bulunmanızda ayrı bir güzel doğrusu ben bile buradan bilgilenmiş oldumki,diğer üye kardeşlerimizinde benim gibi düşüneceği kanaatindeyim.Sürücü olayına gelince winbuntu iso kalıpları adı ve yıl olarak atanmış şekilde yayımladık ileri zamanda boyutları düşük ve hafif,sürücü destekleride bol olan winbuntu2020.1/2.3.4 aya göre adlandırarak sanıyorum daha mantıklı gibi. iso kalıpları verebiliriz ne varki elimdeki makine ve int. hızı ne yazıkki düşük uzun süredirde öyle önümüzdeki günlerde bir makine olabilir kısmet bakalım.yoksa sorun değil bazı işlemleri elden geçirip yayımlamak kısmetse ileri zamanlarda inş.farklı bir çalışma olabilir.Konseptin dışına çıkmak istemiyorum alıştık bir kere xfce'i masaüstüne en azından akıcı ve sorunsuz çalışma konforuna sahip bir arayüz hepimizin bildiği üzere tekrar teşekkür ederim değerli yorumunuz için saygılarımla üstad. :) 

SolmazTacettin, 24 dakika önce yazdı:

bi zaman işim düşerse ubuntu Linux yerine bunu kuracağım

Ubuntu güzel sistem gerçektende,telif hakları vb.eksiklerin olması ilk ve son kullanıcıyı rahatsız etmekte ondandırki linux mint'e vd. dağıtımlara yönelişler vb.winbuntu ilkkez linux dünyasına adım atacaklar için windows sonrası aşinalıklarıda kapsayan bir yapıda iyi bir tercih olabilir herkez için elbette saygılarımla.

• Like 1
  • Thanks 1

Söylemeyi unuttuğum bir iki nokta var @forjest üstadım, sistemde ufak tefek ingilizce yerler var, hani benim için sorun değil az çok anlıyoruz ama libreoffice tamamen ingilizce, arayüz ayarlarına baktım sadece ingilizce var, officede çok fazla menü ve özellik olduğu için Türkçe olması çok faydalı olacaktır, ileriki güncelleme için not alırsan sevinirim. 

• Thanks 1

lockquote Grafik Beleşeni

Edited by efe34
  • Haha 1

red_d, 10 dakika önce yazdı:

Söylemeyi unuttuğum bir iki nokta var @forjest üstadım, sistemde ufak tefek ingilizce yerler var, hani benim için sorun değil az çok anlıyoruz ama libreoffice tamamen ingilizce, arayüz ayarlarına baktım sadece ingilizce var, officede çok fazla menü ve özellik olduğu için Türkçe olması çok faydalı olacaktır, ileriki güncelleme için not alırsan sevinirim. 

Sistemi en son temizlik vb.genel arındırmaya tabii tuttuğumda,bleachbit kalıntı dil dosyaları ve cache bellek dizinlerinide tamamen temizliyor işin espirisi aslında ingilizce olarak kurmak isteyenlerinde yoğun olduğunu düşünürsek eğer bu kapsamda yerinde olduğanada mantığı var.Dil güncellemeleri ve sürücüleri not aldım :)

• Thanks 1

Üstadım, emeğine, gözlerinin nuruna sağlık, tşk.ederim,

arşive alalım, mutlaka talep eden arkadaşlarla paylaşırım,

saygılarımla;

• Like 1

hocam mega like tıklayınca klasör sayfası çıkıyor. macbuntu görünmüyor. benim pcde mi sorun var acaba

• Like 1

Hocam bende indireyim dedim ve mega sitesinde macbuntu görünmüyor. 

Arkadaslar disardayim eve gecince linke bakacagim ins.kusura kalmayin. Saygilarimla. 🙂

• Like 1

onuluturk, 2 saat önce yazdı:

Hocam bende indireyim dedim ve mega sitesinde macbuntu görünmüyor. 

yukarıdaki linki kullanınız.

Arkadaşlar normalde linkte herhangi bir sorun göremedim ancak,direkt iso değilde dosyaların bulunuduğu,dizine ait olan linki direkt ekledim.ISO dosyası ve konuya ait sunum ".docx belgeside" dahil şu an link aktif görünmekte arkadaşlar saygılarımla. :) 

9bvElr.gif

Edited by forjest
  • Like 1
  • Thanks 1

forjest, 5 saat önce yazdı:

Arkadaslar disardayim eve gecince linke bakacagim ins.kusura kalmayin. Saygilarimla. 🙂

Üstad link açılmıyor. Bakacam demiştiniz.

Memoli, Şimdi yazdı:

87528149_EkranAlnts.JPG.6a0a784f50a10b0ba0f75f4ee15cf3d3.JPG

red_d, Şimdi yazdı:

Memoli, Şimdi yazdı:

Firefox ta Mega eklentisi kurup oturum açınca linke tıkladığımda boş bir sayfa açılıyordu.

Eklentiyi kaldırıp linke tıkladıktan sonra oturum açınca bende sayfayı sizin gördüğünüz gibi gördüm ve indirmeye başladım.

• Like 2

bağlantım yerlerde sürünüyor üstadım ,yoksa kompiz ve senin hatırın için indiriyorum.. çok güzel çalışma ..

• Like 1

Ben yine indiremedim. Bir yerde bir eksiklik yada fazlalık var. Neyse sağlık olsun.

Edited by onuluturk

onuluturk, 7 saat önce yazdı:

Ben yine indiremedim. Bir yerde bir eksiklik yada fazlalık var. Neyse sağlık olsun.

üstadım meganz downloader'ı kurup hesapla daha hızlı çekebilirsin istersen biliyorsundur muhakkak saygılarımla.

• Like 1

Arkadaşlar konuya meganz'nin kendi downloader/indirici uygulaması eklidir Linux,Windows,MacOSX platformlarına desteği olan setupları ayrıca eklendi hızlı şekilde indirme işlemi için tavsiye ederim farklı yöntemler varsa eğer onlarıda ekleriz.Yandex hesabım dolu olmasaydı bu siteye yüklemezdim mecbur oldu birazda herkeze iyi birgün geçirmesini temenni ederim işiniz gücünüz rast gelsin saygılarımla. 

• Like 4